Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

ivett55
11. aug 2011

@zzuzzi27 a to preto nechcel pokrstit ze ste neni zosobaseny? nie je to divne??ved aj ja mam priatela a este nechystame svadbu a maleho chceme dat normalne pokrstit.

jabadaba
11. aug 2011

@ivett55 🙂 mame Markusa. Volame ho Markusko, Marko ci Markus. 😉

jabadaba
11. aug 2011

@zuzana151 tak nech je Henrich Lucas ....alebo Lucas Henrich...podla toho ako to dopasujete k priezvisku. Vcelku kombinovatelne mena. 😉

lenka112
11. aug 2011

Ja som dlhé roky zbláznená do mena Marek, ale k priezvisku sa nám to vôbec nehodí, bol by to dokonalý jazykolam ☹ Tak máme Danielka, ale Marek ostane tuším navždy môj favorit 🙂

jabadaba
11. aug 2011

@lenka112 ale ved Daniel je nadherne meno. Znie uslachtilo a muzne. Ako ho volate? Dany znie pekne napriklad mne.

lucytao
11. aug 2011

My sme vybrali CHRISTIAN ale mne sa páči aj SEBASTIAN a SAMUEL a nakoniec budeme mať dievča 🙂 tak bude Sophia Kristínka

lenka112
11. aug 2011

@jabadaba Voláme ho Dany a starý rodičia Danko. Je to krásne meno, ale Marek je predsa len krajšie 🙂

jabadaba
11. aug 2011

@lenka112 🙂 vidim, ze mas skratka svoje zamilovane. 🙂 No co s tym vasim priezviskom...

lehotka
11. aug 2011

ja som chcela strasne Olivera , ale manzel bol zasadne proti, tak vymyslel LEA 😅

lenka112
11. aug 2011

@jabadaba Presne tak, Marek ostane mojím naj menom už asi navždy a aj keby bol predsa len druhý syn, Marek to nikdy nebude ☹ ☹ ☹

malinkaaninka
11. aug 2011

Krišpín.a pre dceru Dolina 😀 😀 😀

lizatko1009
11. aug 2011

chlapcenske- alexander, matias, matus, marko este aj david, adrian celkom ok
fatal zle- samuel, sebastian, leo, kevin, oskar, jozef, marcel a vela by som mohla vymenovat,aj ten kryspin
dievcenske-Alexandra, Natasa, Aneta, Barbara, Sarlota, Selena, Emily, Vivien, Viktoria

otrepane dievcenske- elllla, nelllla, stelllla, emmmma, lea, sara, sofia, preto tolko L, lebo take v poslednej dobe davaju cim viac jedneho pismenka tym viac interesting 😉

ellit
11. aug 2011

@lizatko1009 vidis, kazdemu sa paci nieco ine. Ja som ani netusila, ze ich je tolko a mam obe fatal zle mena 🙂

bajti1234
11. aug 2011

ja si nemozem pomoct, ale pacia sa mi slovanske / slovenske mena ako napr. Tomáš, Rasťo, Kubo, Zuzka, Matej, ...

ellit
11. aug 2011

@bajti1234 hej tie su veru krasne, ale bohuzial musis prihliadat k priezvisku, aby to nebolo divne 🙂

ellit
11. aug 2011

@lizatko1009 a prave pozeram, ze keby si bola nejaka loteria, tak vyhram milion minimalne, lebo som sa s mojimi detmi trafila presne do tych zlych. Ja tuzim po dievcatku a mala by sa volat Sára Sophia 🙂
Mne sa pacia este Dávid, ale moja davna laska sa tak volala, tak nemozem tak pomenovat dieta 🙂 a manzel mal Veroniku, takze to tie padlo. 🙂

petra1303
11. aug 2011

@lizatko1009 podla mna je uplne zle Matus, ale kolko ludi tolko chuti hlavne, ze su rodicia spokojny...

petra1303
11. aug 2011

@lenka112 a to ake mate priezvisko, ze k nemu nesedi Marek?

lizatko1009
11. aug 2011

@petra1303 no jasne to sa dalo cakat, lebo ty mas sofiu, oki beriem vklidku 😉 😀
@ellit ako kazdemu sa tpaci nieco ine a je len na rodicov ake daju meno, lebo ho tak budu aj oslovovat, nemyslela som to ako urazku, neber to tak.

lizatko1009
11. aug 2011

@ellit a je tu vela co maju samuela a sebastiana, ked sa to povie tak je to ok, ale nereze mi samko a sebko.

ellit
11. aug 2011

@lizatko1009 ja to neberiem ako urazku, prosim ta 🙂 na toto sa ani urazit neda, ved jasne ze sa kazdemu paci nieco ine. Ja som neznasala meno Juraj. Moj ujo, dedo, oco, brat...vsetci boli Juraj. A koho som si nezobrala? no jasne ze Juraja 🙂)
Takze okrem tohoto mena, beriem vsetky 🙂 Moja sestra ma Matuska 🙂
Sebko je hrozneeee, to je ako debko. Ja ho volam Sebi a Samka premenoval jeho bracek na Samunel

petra1303
11. aug 2011

@lizatko1009 nie preto, ze mam Sofiu ale preto, ze sa mi to absolutne nepaci...neviem pride mi take komunisticke...tolko len moj nazor...a tiez sa mi nepaci Samko to bol ten poziarnik...ale ako pisem kazdeho vec...moj manzel ma tiez meno ktore by som dietatu nedala a milujem ho 😉

snopkulka
11. aug 2011

🙂 Ahojte
ešteže máme každá iný vkus, inak by sa všetky naše deti volali rovnako 😀 skôr sledujem, že sa teraz dávajú rôznorodé mená, hoci niektoré viac, veď samé posúďte, za posledné 2 roky sú najpopulárnejšie chlapčenské mená Jakub a hneď za ním Samuel 😉 a z dievčenských je to myslím Sofia a Viktória... to vám teraz píšem štatistiky, čo som posledne pozerala na internete 😵

@lizatko1009 Matúško je teraz tiež veľmi populárne 😉
@ellit ja mám tiež Samuela, skvelé sa nám hodí k priezvisku a na inom sme sa s manželom nevedeli dohodnúť 😀

lucinka1104
11. aug 2011

Mne sa strašne pači Adrian ale Adko je stašne lenže my voôláme deti skratkami myslíte že by som ho mohla volať Ady....?To Leo z Leonarda je asi lepšie nie? ja som teraz po ovu tak uvidíme ale kedže som minulý mesiac potratila tak neviem......a matuš je krásne meno ale len v tomto tvare

lizatko1009
11. aug 2011

@lucinka1104 tak nech sa cim skor podari
este som zabudla, ze celkom sa mi paci aj Leticia, alebo Lori.

lucinka1104
12. aug 2011

@lizatko1009 lori je moja srdcovka z loriany sory píšem jednou rukou

lucinka1104
12. aug 2011

ask by bola baba bude asi Nicole lebo to chce strašne mm a Niky je pekne ale mne sa veľmi pači aj Olivia to mala byť Timeika a Lorianka s txm chlapčenskym je to horšielebo čo sa mi páči sa nehodí alebo je z toho škaredá skratka

nemko
12. aug 2011

caute kocky prosim vas poculi ste uz o tom, ze po narodeni sa musi podpisat suhlas, ze rodicia navzajom suhlasia o mene dietata? lebo moj manzel odchadza prec a v case porodu bude mimo Slovenska a teraz som volala na matriku ci mi zapisu meno a oni ma sokovali tym, ze otec musi podpisat suhlas o mene dietata a plati to pri vsetkych menach.to co uz je za blbost preboha, ved keby sme take meno nechceli tak si ho nedame.

ellit
12. aug 2011

@nemko tak to si veru over, ale ja jedine viem, ze len keby ste sa nevedeli zhodnut na mene, tak to riesi matrika cez sud 🙂 ale toto sa mi zda divne, ved oni pri porode neskumaju, ci mas muza pri sebe

nemko
12. aug 2011

@ellit povedala mi, ze ja podpisujem suhlas po porode a muz na matrike ked sa vybavuje rodny list - taka somarina ze az 😠 😠 😠 no tak som napisala ceste prehlasenie a pojdeme to buduci tyzden podpisat k notarovi
a este tam musi byt uvedeny datum porodu - no ty kokos naco toto niekomu je nechapem