Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

edita84
6. apr 2011

@teddynko no veru ojedinelé a to je super u nás v kn ho veľa chlapcov nebude mať a to ma teší 🙂

cmulinko
6. apr 2011

kto mi poradi s nejakym peknym nie priliz castym menom co sa hodi k Palkovi a Simonkovi....pre chlapca totiz nemam ziadne meno...som z toho uplne zufala.Paci sa mi Jakub,ale manzel je moc zamerany na vyznam mien a Jakub znamena druhorodeny....tak to nechce dat tretorodenemu. Lubi sa mi aj Adam a tam sa mu nelubi,ze to meno neznamena nic extra.Lubi sa nam aj Matus...ale neznasam,skomoleniny ako Mato ci Kubo.

zuzana76
6. apr 2011

pacia sa mi aj moderne a aj tradicne mena -

paci sa mi, aj ked sa hodia k sebe navzajom mena surodencov , myslim,ze Patrik aj Samuel sa celkom k sebe hodia
k Samuelovi by sa nam hodil este Emanuel 😀
a k Patrikovi -Yannick , Frederik, Sedrik, Dominik 😀
povodne som chcela k Patrikovi Dominika - to ked som este nebola ani tehotna, no u chlapa nepreslo a ked som bola asi v 10 tt s druhym syncekom, tak zrazu myslienka - ved to je Samko 😵 😀

no a dost sa mi paci aj meno Viliam, asi by som nad nim uvazovala, kebyze cakame tretie chlapča 😅 pretoze z tych modernych vyssie uvedenych by mi u muza nepreslo ziadne.

zuzana76
6. apr 2011

@cmulinko a co Viliam ?

cmulinko
6. apr 2011

@zuzana76 nie je zle....uz som nad nim uvazovala aj ja....aj nad Oliver...osobne sa mi nesmierne paci aj meno Medard,ale manzel o tom nechce ani pocut.Mali sme svadbu na Medarda.A paci sa mi aj Abel alebo Aron...ale co narobim,ked mam doma muza comu sa nic nelubi.Inak mam strasne rada aj starobiblicke mena.

zuzana76
6. apr 2011

@cmulinko Oliver bol moj sen, prvy syn mal byt Oliver a ked konecne prislo k tomu, ze sme zistili,ze je to naozaj syn, tak sa mi to prestalo pacit, ze to sa nasmu chlapcekovi nebude urcite hodit 😀 , tak nas napadol zrazu Patrik.

cmulinko
6. apr 2011

@zuzana76 nas prvy syn mal byt patrik...ale zijeme v irsku a tu je patronom irska svaty patrik...vies si predstavit,ze kazdy chlapcek tu ma bud prve ci druhe meno patrik 😀

zuzka222
6. apr 2011

JE TU NIEKTO

domyyy
6. apr 2011

mne sa veľmi páčia mená Sebastian, Tobias ( to najdlhšie 😵 ) a po novom veľmi aj Adam a Matej 😅 😅 no taktiež je krásne meno Patrik, Oliver 😉 Šimon, Samuel, Benjamín a Timotej už sú v rodine 😉 ale inak by som aj nad tými menami uvažovala 😉

domyyy
6. apr 2011

v dievčenských menách nemám moc jasno 😅 ale celý život sa mi páči Alexandra 😵 😵 😵 Ela je krásne meno ( no tak sa volá moja 5mesačná sesternička 😅 )

warholette
6. apr 2011

@cmulinko co tak Lukas? k vasim menam by sa mi hodil uz spominany Oliver, alebo Stanko, Janko, David, Daniel, Tobiáš 🙂

cmulinko
6. apr 2011

@warholette Lukasko je pekne meno..skoda,ze je tu tak vela poliakov a kazdy druhy je Lukas.mam to tazke teraz s tym menom 😀

warholette
6. apr 2011

@cmulinko uz ste asi vsetky dobre pouzili 🙂 ake mate vymyslene meno pre dievca, ak to nie je tajomstvo?

cmulinko
6. apr 2011

@warholette nie je to tajomstvo...pre dievca mame uz 4 roky...este ked som cakala prveho syna.....uz tam sme boli rozhodnuti pre Salome...tiez starobiblicke meno.len nedavno manzelovi nieco ruplo v hlave a chcel by to zmenit na Magdalena po mne a starenke a prastarenke...nasa dcera by bola uz 4 v poradi....tak sa snazim manzela naviest nazad na spravne kolaje k menu Salome 😀

anjelaa
6. apr 2011

mne sa moc pačia Samko, Timko, Theo, ale najviac Christopher - to si šetrím, hoci my máme este na mena casu dost 🙂 a som zvedava ako bude reagovat na take meno moja rodina, lebo u nas su preferovane iba slovenske mena 😒

teddynko
6. apr 2011

@edita84 sranda, aj ja som z okresu KN.. 😎

maggie2
6. apr 2011

@cmulinko Medard je krááásne. Ja by som ho chlapcovi kľudne dala, keby som ho mala. Mne sa páčia i tieto chlapčenské mená: Svetozár, Cornelius, Sylvester, Bartolomei (Bart 😉 ) , Gabriel. Sú to neotrepané mená na rozdiel od Christopherov, Kevinov, Samkov, Patrikov, Tobiaskov, Lucaskov a podobne. V podstate iné Ti dievčatá ani radiť nebudú. Je to módna vlna, ktorej sa chytila každá. Ja osobne som dosť individualistka a preto by som nikdy nedala meno ktoré je momentálne IN, resp. bolo IN len nedávno. Lákajú ma mená ktoré používali naši pra- pra starí rodičia 😉 Existuje ešte jedno meno, ktoré sa mi páči, tuším anglosaského pôvodu a je veľmi pekné a temné : Kerry 😉

cmulinko
6. apr 2011

@maggie2 skoda,ze s tym Medardom manzel nesuhlasi.jemu sa to zda byt skarede meno...ja nechapem co je na tom skarede....podla mna je tak lubozvucne a tazko skomolitelne....mne sa osobne pacia slovenske mena,ale aj tie musia mat nieco do seba...napr pekne je aj Kornel...alebo potom ked uz chcem byt vynimocna,tak ja berem inspiraciu z biblie....pacia sa mi mena ako Zacharias,Seth-treti syn adama a evi,alebo Mechias,Abel,Aron,Noe...ale nemam ziadnu zhodu s manzelom.

warholette
6. apr 2011

@cmulinko salome je krasne meno 🙂
@maggie2 ani by si neverila, ako by bola @cmulinko so svojim biblickym vyberom mien popularna v USA. tu to teraz dost leti, mena ako Noah, Aaron, Elijah, Micah, Zachary, Josiah, Jedediah.
skoda ze na slovensku nie su registre mien z prelomu storocia. v USA su zoznamy popularnych mien uz od roku 1900, takze si mozu zaujemcovia o mena prastarych rodicov najst vsetky zaujimave mena. ja sa v nich strasne rada hrabem, pretoze je fascinujuce pozorovat, ako sa kultura mien v priebehu rokov drasticky menila.
@cmulinko a co povies na Sylvius alebo Lucius?

cmulinko
6. apr 2011

@warholette tie posledne 2 mena...eeee 😕

zuzana76
6. apr 2011

@cmulinko a co daniel? mne sa paci aj toto meno

zuzana76
6. apr 2011

@cmulinko alebo Filip

cmulinko
6. apr 2011

@warholette mne sa pacia aj irske mena a ak by sme mali Irske priezvisko,tak sa veru vyburim....ale ziadne irske meno sa nehodi k nasmu slovenskemu priezvisku....ale inak by boli moje deti veru jedinecne na slovensku s irskym menom....len na taku malu ukazku...pre dievca Shiobhan-cita sa sivon s makcenom....alebo Roishin-cita sa rosin s makcenom ci Clodah-kloda,Eobha-cita sa IFA s dlhym I.A pre chlapca Kieran,Kolin,Oishin-cita sa osin s makcenom....irske mena su strasne zaujimave.

cmulinko
6. apr 2011

@zuzana76 daniel je nadherne meno...ale podoba Danko sa mi uz nepaci ☹

zuzana76
6. apr 2011

@cmulinko a tiez adrian a gabriel nie su zle mena

zuzana76
6. apr 2011

@cmulinko ale ved ho nemusite volat danko

zuzana76
6. apr 2011

@cmulinko tadeas, elias, osobne sa mi paci aj jergus

cmulinko
6. apr 2011

@zuzana76 a Filipov je uz akurat.... 🙂

cmulinko
6. apr 2011

@zuzana76 nie my ho nemusime volat tak..ale kazdy iny ho tak volat bude.

cmulinko
6. apr 2011

@zuzana76 ach...ja asi chlapcenske meno nenajdem...dufam,ze to bude baba 😀