Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

eryka
9. mar 2010

čo poviete na meno pre chlapčeka Dean?

romy31
9. mar 2010

ahojte...mne sa páčia skôr také slovenské mená.....najviac asi Kubko, Filip a Janko....ale to sú asi dosť časté...a nechcem aby mal veľa menovcov.....a ešte sa mi páči meno Ľudovít...Ľudko....ale to je zas už moc jhistorické 😅 ale kľudne by som išla doňho 😀

ja som romana....a moc som sa s mojimi menovcami nestretávala 😀 tak som si na to zvykla a teraz, keď mám kamarátku romanau, tak mi pripadá strašne zvláštne, keĎ nás niekto osloví 😀
takže aj roman je ešte celkom málo časté meno 😉

avanti
9. mar 2010

eryka, ten Dean je OK, ale mal by sa podla mnal predovsetkym hodit k priezvisku 😉

lutsine
10. mar 2010

Poradte baby aké chlapčenské meno sa hodí ku priezvisku Košuda ? Nám sa páčia zatiaľ Jakub, Oliver, Maxim, Tobias.....

diddi
10. mar 2010

mne sa paci Jakub

lutsine
10. mar 2010

ale Jakubov je v poslednom case akosi vela..... ☹

avanti
10. mar 2010

lutsine k vasemu priezvisku by sa mi hodili mena konciace na - mir, tipu : Slavomir, Lubomir, alebo aj Martin, ci Michal. Neviem, ci som sa strafila s vkusom, ale aspon nejake tipy 😎

adamko05
10. mar 2010

a čo takto Kamil, Kevin Košuda 😉

ale aj Oliver a Maxim... alebo u nás asi Aurel by bolo na vyber 🙂

montinka
10. mar 2010

hm my budeme mat Filipka.🙂

ollski
11. mar 2010

ahoj lustine, mne napadlo hned Marek 😉
kubinko je pekne meno, ale je ich naozaj veeeeela, u nas daval meno manzel, mali sme mat dievcatko, Lucku...no nakoniec sa narodil chlap, ja som bola v soku...inak by som bala meno Ivko alebo Emko/Emil...

lutsine
11. mar 2010

Marek sa nam nepaci, to skor Marko,alebo Markus.....ja som Lucia a manzel je Rasto,ale podla seba mena nechceme....

ollski
11. mar 2010

no ja by som tiez po sebe meno nedala, pak nastava v rodine chaos 🙂) ani u mna nie je meno Marek favoritom, no mi hned napadlo, ked som precitala priezvisko...no ako tak rozmyslam, zevraj sa nema davat nemo konciace na to iste pisnemo ako zacina priezvisko....tak asi ee.... 😉 teraz najnovsie u mna boduje meno Misko...ale vola sa tak manzel, tak u nas to bolo tiez mimo vyberu...

severaseptima
11. mar 2010

Michail je uplne perfis... 😉 aj by sa teoreticky hodilo....Michail Grigorievic (po oteckovi stredne meno musi byt)...a manzelickovi sa paci Ilja. a s takych slovenskych klasik Jožko 😉

vefi89
11. mar 2010

severa, Iľju som aj ja chcela, ale môj mž je starodávny 😀 😀
ollski ta to potom keď je dievča a volá sa napríklad Abrahámová, tak aké jej dáš krstné meno, ktoré nekončí na A???? 😕

severaseptima
11. mar 2010

vefi, no dala by som Miriam....lebo to sa mi celkom paci...na A nekonci ani Karin a Dagmar 🙂

vefi89
11. mar 2010

🙂 to ma nenapadlo

ollski
11. mar 2010

vefi 😀 si ma dostala 😀!! to asi plati len spoluhlasok, ci?? 🙂 neviem nie som jazykoznalec 😅
u nas bol problem s menom, lebo priezvisko mame na š, no a ja som chcela šimona alebo Lukaša, alebo matuša...alebo Luboška...alebo Miloška ☹ no a vsetko kde je š tak to znelo jak pre suslaveho 😠 ...niekdy sa to foneticky nehodi a to bol aj nas pripad ☹

romy31
12. mar 2010

tak my sme sa rozhodli asi pre JANKA, ale času je dosť 😀

severaseptima
12. mar 2010

Vefi inak ja som kedysi chcela take rimske mena, mam rada dejiny stareho rima a tak sa mi pacia take mena ako Livius, Klaudius, Flavius...To mi samozrejme drahy hned zrusil, ze to znie priteplene a k ruskemu priezvisku sa to ani nehodi 😀 Xi to je na tom krasne, ze ked sa vyberaju mena musi sa ist na kompromis... len keby uz aj nejakeho toho potomka planujeme, ked uz mame mena vybrate🙂

vickynka
7. jún 2010

podľa mňa najrajšie meno pre chlapčeka je meno šimon(saymonko) 😵

soporova
9. jún 2010

my máme davidka a adamka ale mne sa hrooooozne páčilo meno sebastián, len keď všetci všetko skracujú neviem akoby to dopadlo🙂)))

maggie2
9. jún 2010

No mne sa najviac páčia chlapčenské mená tieto: Dorian, Kerry, Gary. Závisí samozrejme i od toho či sa hodí k typickému slovenskému priezvisku. Takže najviac sa prikláňam nakoniec k menu: Dorian

maggie2
9. jún 2010

@lutsine priezvisko Košuda? Hm... také bežné znejú foneticky dobre: Marek Košuda ale to sa vám nepáči. Markus je nemecká podoba mena Marek, Marc anglická, Marko juhoslovanská...každopádne chcete asi teda niečo menej bežné. Nechcem vnucovať svoje obľúbené Dorian, alebo Medard, to sú skôr také umelecké a momentálne nie sú na Slovensku in. Kto chce ísť s momentálnou módou (áno, tá móda tu je) musí dávať mená ako Samuel, Maximilián, Sebastian, Lukas, Tobias, Šimon. Ale napríklad v Rakúsku, Nemecku sú mená Marcus, Luca, Tobias tie najbežnejšie mená. Naopak veĺmi časté a vychytené je meno Florian (na Slovensku nepopulárne). Štatisticky je zistené (v Rakúsku sa sociológovia zaoberajú naozaj všetkým možným) že mená ako Kevin, alebo Chantal, Mandy, Peggy dávajú tam často ľudia z tých najnižších sociálnych skupín (nechcem na tomto mieste nikoho uraziť). Anglickí sociológovia zistili, že ľudia ktorí sú nositeľmi "solídnych" mien ako Susann, David často patria do vyššej sociálnej skupiny (zámožnejší, profesne úspešní, zarábajúci). Takže pozor kočky na tie mená, ale na druhej strane je všetko individuálne a závisí od okolností. Ja osobne som za také mená ktoré nerobia potiaže pri vyslovovaní aj v cudzom jazyku , či by nakoniec naše dieťa v dospelosti zavialo aj do iných krajín,nebude mať s menom problém, veď sme nakoniec EÚ. Môj manžel je František a často má v zahraničí problém s písaním a vyslovovaním svojho mena. Preto sme napríklad našej dcére dali univerzálne meno ktoré je bežné a časté ako v anglicky, tak i nemecky hovoriacich krajinách a pre slovenské ucho je tiež znesiteľné: volá sa LISA. (Ako Lisa Simpson 🙂 zo Simpsonovcov )

kejtty
10. jún 2010

My sme sa zhodli s manzelom na jednom jedinom mene pre nasho synceka a vola sa Lukáško 😀

tosomja
11. jún 2010

aj my sme sa po dlhej debate dostali na meno Lukáško... 😅

aero
11. jún 2010

@lutsine - Tobias je peknéé. A čo takto napr. Nikolas . alebo nejaké pekné slovenské meno - možno: Andrej, Matej....
maš vela možnosti, teraz som si všimla dosť často používané - Tadeáš......hm rozhodnite sa, je to na vás 😉

slniecko174
11. jún 2010

my sme sa s manzelom spolocne zhodli na mene Patrik 🙂

lenocka84
11. jún 2010

@aero Tobias ma kamoska, Nicolas sme zvazovali aj my

@slniecko174 Patrik je kraaaasne meno, nas syn je Patrik Samuel
🙂 🙂 🙂

murinka
11. jún 2010

my-teda ak raz budeme mat chlapceka tak meno ma uz davno vybrate 😎 vybral ho moj manzel a budesa volat Florian 😵 pre mna prenadherne a hlavne nezvycajne meno-nema ho kazdy druhy chalan 😵 😵 😵

maggie2
11. jún 2010

@murinka V susednom Rakúsku je meno Florian jedno z najpoužívanejších a nejbežnejších a tradičných mien. Sv.Florian je patrón hasičov 🙂 , možno i preto tá obľuba, v Rakúsku totiž funguje v obciach systém dobrovoľných hasičských zborov. Veľmi pekné meno a gratulujem, že ste sa ho rozhodli šíriť aj na Slovensku 🙂