Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

sophie1981
18. jan 2009

veronika, ale teraz ma 8 rokov a zvasca ho volame damian....bez zdrobneniniek....a je to myslim pekne aj tak...Damian je krasne meno...aj Damien.....a co je super, dobre vyzneje aj na dospelakovi.... 😉

pici
18. jan 2009

ahoj. ak budem mat raz syna tak bude oliver.. paci sa nam aj alex a max

veronika81
19. jan 2009

to je pravda sophie, pekné je to aj tak..Damien/Damian. Ale takému malinkému bábätku sa predsa len žiada nejaká zdrobneninka 😉 No čím ďalej, tým viac sa mi to meno páči! A páči sa aj svokre 😝
A inak, kedy má meniny? Idem si to pohľadať, dúfam že nie v marci, lebo kvôli marcovým meninám nám padlo krásne meno - Tomáško.

veronika81
19. jan 2009

zistila som, je to 27.9, priradili to ku Cypriánovi 😨 A podľa cirkevného oslavuje vraj 26.9. Ale tak je to september, narodený v marci, tak to bude mať pekne rozdelené..
Tak už len spracovať drahého 😀

A ešte dodám, že sa mi páčia aj mená Alex a Maxim, ale nejako to neprešlo

lenka138
19. jan 2009

my budeme mať Jurka

sophie1981
19. jan 2009

nas Damian oslavuje 26.....pretoze predtym nebol v normalnom, len v cirkevnom...musim dat sestre vediet, nech mrkne ze uz aj on ma meno v klasickom....ked bol malinky sme ho volali aj Damusik, ale ja som ho stale volala dupka.....doteraz....ale uz nieje az taky nadseny kedze ma skoro 9...a pred kamosmi....no......asi budem musiet prestat, lebo moja dupka sa uraza... 😀 😀 😀
Tomaska som chcela aj ja....a Adamka.....ale Tomas padol, kedze svagrina ma doma snubenca Tomasa, tak ak nahodou budu chciet dat meno po ockovi v buducnosti....a Adamko padol prave koly Damiankovi.....kedze babka ho stale vola damko a na to by dosiel adamko.......tak sme sa s manzelom dohodli, ze ja vyberam pre dievca on pre chlapca....tak ak bude pipik, bude Vratko....

zuzana581
19. jan 2009

Ahojte. Tak my máme doma Sofiu a rozmýšlame nad tým, že chlapček, ktorého momentálne asi čakáme (ešte nemáme pohlavie na 100% potvrdené) sa bude volať Sebastian. Mne sa páčil aj Oliver. Manželovi celkom Ervin, ale na toto meno som mala vela negatívnych reakcií a nie že by som sa podla niekoho riadila, ale ani mne velmi nesedí. Prednedávnom som objavila meno Jonas a hrozne sa mi zapáčilo. Potom sme boli v rakúsku v jednom obchode a tam mali podbradníky s menom Jonas a na to všetko som čítala o zakladatelovi IKEA a jeden z jeho synov sa volá Jonas. No velmi sa mi to meno páči, len manžel sa k nemu vyjadril zatial tak trošku negatívne, tak neviem, či by sa mi ho podarilo ukecať. Čo si o tom mene myslíte?

sophie1981
19. jan 2009

Zuzana....Jona je pekne.....ale vy sa musite rozhodnut....nam tiez vela ludi vypliesta oci, ked povieme ze maly bude Vratko......manzelovi sa paci, a aj mne sa zacalo...cely cas hovori, ze raz budeme mat Vratka, tak mi to pride uz cudne ze by sa mal volat inac....a pravdupovediac aj mne sa uz velmi paci.....myslim, ze aj okoliu sa zacne len budumuesiet zvyknut.... 😀

zuzana581
19. jan 2009

Ja si tiež myslím, že v dnešnej dobe sme čoraz viac zvyknutý aj na nezvyčajné, zahraničné, alebo už skoro zabudnuté mená a tak sú už ludia väčšinou tolerantný k tomu, ale mám skúsenosť, že im to netreba hovoriť dopredu. Keď už sa to narodí, tak pri tej kráse toho bábätka si rodina ani neuvedomí, že sa im to meno možno nepáči. Sophie1981 ja si myslím, že Vratko je pekné a jedinečné meno. No budem ukecávať manžela, aby sme dali meno Jonas, jedine že by bol vyslovene proti, tak bude Sebastian.

narcisa
19. jan 2009

jeee baby

mena Juraj a Jonas su fajn....Mne sa pacil aj Darian - boli sme u doktorky a tam sa jeden chlapcek tak volal a maminka ho volala Darinko....straaaasne sa mi to pacilo ale ked som videla ako sa moj chlap pri tom zatvaril, tak som dala spiatocku....Jurka nechce vraj Janosik, Jana nechce lebo Jan bol jeho starky a nehodi sa k priezvisku, Alan sa mu zda ciganske, pardon romske...Adam to je hlupe ak sa ho spytaju ako sa mu vola mama, bude sranda v celej triede (ja som Eva) viem si to zivo predstavit na takej ZS....bude sa to s nim tahat 9 rokov - deti vedia byt strasne zakerneee....
Vilam padol - vraj je to cmeliak, Dusan nemoze byt - vsetkych co pozname su ekzoti....Davidka mame suseda cez chodbu, takze nic....a ani sa mu nepacil Milan je kamarat - ktory je uz takmer psychicky invalid a paranoig, takze nic
Daniel - je jelen - hrozny ten moj chlap - vsetko mi sprotivi....atd atd....nevyhovies mojmu muzovi
Ostava Jergus a ten sa za nepaci mne hihihi

vyriesila to nasa dcerka...bude RADKO! A kedze je to ocinkov maznacik, a hrooozne ju miluje, tak sa sice tvari kyslo ale pomaly si zvyka Inak by tiez nepresiel, lebo jeho kamarat je Radko a ked bol maly bol hrozny cert....ak by sme takto postupovali dalej ostal by naozaj len ten Jergus - na toho nema nic a ani v rodine nie je zastupeny, ale mne sa nepaci!

narcisa
19. jan 2009

ospravedlnujem sa ak som niektoru tymito argumentami urazila

zuzana581
19. jan 2009

Narcisa som sa dobre zasmiala. To jak keby som čítala o mojom mužovi. Ten má tiež na všetko definíciu. Prvá dcéra je Sofia a to len preto, že žiadnu nepoznal. Chvalabohu. Neviem inak ako by sa volala. Preto som mu aj navrhala meno Jonas, ale zatial sa tvári, že mu to neznie dobre. Žiadneho Jonasa nepozná, našťastie, tak myslím, že ho spracujem. Inak Darian je tiež velmi pekné. Na tvojom mieste by som sa ešte pokúsila manžela lámať na to meno.

veronika81
20. jan 2009

narcisa..presne ako píše zuzana, ako keby som čítala o tom mojom 😀 Tak len na doplnenie dodám pár mien, ktoré boli zrušené u mňa, plus to jeho "odôvodnenie".
Alex - budú ho volať Calex, Maxim - bude Maxi pes Fík, Marko - kamarát má také priezvisko, Bruno - bratrancov pes, Leo - časopis(!!) nenapíšem radšej aký 😀 Alan - Alan je Delon, Robin - to je Robin Hood, Denis - no tá klasická detská prezývka p..is, Samuel - majú v rodine a je to strašne zlý chlapec.. a ja už ani neviem aké návrhy som ešte mala.
U nás sa ujal akurát Daniel a to som dosť prekvapená, že nevyrukoval s tým jeleňom. Dokonca v nedeľu na obed sme mali daniela, tak z toho mala rodina dobrú srandu 🙂
Teraz som prišla s menom Damien a čuduj sa svete, celkom sa mu to páči, dnes ráno moje bruško oslovil Damko 😵 No uvidíme čo z toho bude do marca..
A ešte narcisa, Darien je tiež strašne pekné, páči sa mi!

veronika81
20. jan 2009

sophie, teraz som si všimla vášho Vratka 😉 Ozaj tiež pekné meno, nie je z tých "zahraničných" výstrelkov a na druhej strane je aj tak jedinečné a neokukané. Poznám jedného Vraťa, ale je z ČR.

sophie1981
20. jan 2009

veronika dik, mne sa to meno strasne nepacilo, ked ho manzel spomenul prvy krat pred 5 rokmi, som sa smiala.....a on si stale trval na svojom, brusko zacal volat Vratko a bolo.....bude Vratko.... 😉

stellamiapiccola
20. jan 2009

ahojte

keďže je tatko talian tak sme vybraly talianske meno Leonardo ,aj Matteo som chcela ale kamarát sa tak volá Gabriele je švagrinkin manžel,teraz ho voláme aj Leo

narcisa
20. jan 2009

ozaj dievcatka

a kedy ma akoze Darian meniny?
a Damian?

pokusim sa muzika spracovat vecer ale co ked bude dcerka sklamana ona sa tesi na Radka.....aj tak mam pocit ze to za nas vyriesi nasa "najmensia" a bude dievcatko, a Marianka je ista!

martiina
20. jan 2009

ahojte, my síce taliani nie sme ale máme všetky 3 mená talianske Nino, Marko a Laura 🙂

lucinka1104
20. jan 2009

Gabriel je krásne meno michceme ,ale k LUkáškovi Tomáška, lebo sa to super hodí , Lukyno, Tomino, Luky, Tomi....a dievčenské, keĎ tu už rozoberáte aj tie TImea a Laura Lea

lyongirl
20. jan 2009

čaute baby, som sa dobre nasmiala 😀
Môj muž až tak problémy s menami nemá, aj keď nie každé sa mu páči, pretože ja vyberám tie "exotickejšie" a potom ich zavrhujem, že lucinka, už sme si o tom písali 😉
Takže najprv to bol Dominik, ale zamietla som, lebo by sa volal po mne, zamietli sme Richarda - to by bolo po tatovi, ale termín pôrodu vychádza okolo menín, tak ja to nechcem, potom bol Matias, ale neviem zdrobnelinu, no a najnovšie je Maxim, čo sa nepáčilo tatovi a teraz sa mu začalo....
No neviem, že či to ešte pár krát nezmeníme, kým porodím 😀
No a ja som mala požiadavky na meno asi také, že musí sa hodiť k Alexovi, musí byť krátke, nie slovenské a musí myť peknú zdrobnelinu, no a to mi vychádza fakt len ten Maxim, len sa bojím, že nás všetci vysmejú, že zasa je v mene X, ale ja ich ser.em...

veronika81
20. jan 2009

lyongirl, náhodou mne sa to zdá strašne zlatučké s tým X, je to také nezvyčajné písmeno v mene a oni ho budú mať obaja. Mne sa to tak páči. Písala som vyššie, tiež sa mi páči Alex aj Maxim, ale už som to navrhovala aj opätovne..asi mi to už neprejde 😒
Teda zatiaľ sme pri tom Damienovi.

narcisa, Damian má meniny 27.9. (podľa cirkevného 26.9.), dúfam že mi prejde na matrike Damien s "E", mne sa to tak viac páči. A hľadala som aj meno Darian, to mi nenašlo.. Skús najprv malej navrhnúť toho Dariana 😉 možno sa jej to zapáči a potom budete na ocinka dve baby 😀

lyongirl
20. jan 2009

veronika - ja som chcela Maxima pri prvom - neprešiel, tak bol Alex, Aj teraz som chcela hneď na začiatku Maxima a zas neprešiel a nakoniec sa muž zlomil sám, ani neviem ako, spomenula som to meno a pýtala sa, že čo sa mu na ňom nepáči a on hneď, že už sa mu páči, že zmenil názor....
že aj ja mením názory a niektoré mená sa mi najprv nepáčili a teraz áno, tak on je na tom tak isto, nejako sa mu zapáčilo a hneď sa s ním stotožnil a už drobcovi ani ináč nepovie 😀

narcisa
20. jan 2009

no dievcata

takze moj pokus o Dariana stroskotal s pesnickou na muzovych perach : "Jeden pomaranc, sa zalubil raz, do darinky mandarinky........"

ja uz fakt neviem Momentalne ho drzi Radovan, tak neviem mozno ten Radko naozaj prejde, kedze ho tak chce aj dcerka ...uvidime

narcisa
20. jan 2009

malej sa Darinko straaaasne pacil, ale ked isla spinkat dala pusinku zase Radkovi....uz to tak asi nechame

babullka1
20. jan 2009

mne sa najviac paci Matúško a to sme aj vybrali s manželom pre chlapčeka

narcisa
20. jan 2009

matus je kraaaaasne meno Ale ja by som si ho nevybrala, z toho dovodu, ze za posledne roky dost spopularnelo a nosi ho vela chlapcekov, to ta vsak nemusi odradzat...

zuzana581
20. jan 2009

Narcisa sme na tom podobne. Moje presviedčanie na meno Jonas skončilo manželovým "jánoš báči". To znamená, že asi nie, ale ešte si myslím, že nič nie je stratené. Máme ešte kopu času, tak snáď ho ešte zlomím. Povedala som mu, nech si to meno zatial aspom tak nejak hovorí a rozmýšla o ňom, tak povedal, že bude. No a ak nie, tak to vychádza na Sebastiana. Inak ja som si až teraz všimla, že ty máš prvú Dianku. Tak k tomu by sa velmi hodil Darianko, alebo aspom niečo na D, Danielko, Damianko...?

narcisa
20. jan 2009

no vidis! a vysvetluj to mojmu muzikovi

mukky
20. jan 2009

zuzana581 a nepacilo by sa Ti meno Darko?Je to moj svagor a pochadza od slova dar 🙂

mukky
21. jan 2009

narcisa...vlastne Tebe ci by sa nepacil Darko 🙂