Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

ollski
12. jan 2010

Emil- Emo...alebo Ivko...alebo Paľko 😉 Tomasko, Lukasko, Misko...no ja mozem uz len pokukovat po menach 😎

janyka
12. jan 2010

A čo hovoríte na meno Aurel? U nás sa páči aj mužovi, aj dcére, aj celej rodine. Navrhla som ho síce ja, ale nerátala som taký ohlas. Ja som si zvykla na Andreja, malého v brušku tak oslovujem od začiatku, ale mám bratranca Andreja, tak asi to bude odveci, mať dvoch v rodine, však?

emily3
12. jan 2010

Ahojte
janyka to nebude odveci mat take iste meno...my mame Mareka, a manzel ma bratranca mareka Lucku mam aj ja aj moja sesternica...skor vylucujeme mena, ktore davaju moji surodenci...( moji rodicia maju 15 vnucat, tak mame pomaly uz aj problem vyberat mena... 😅
tak u nas su : Matej, Jakub, Tobias, Timotej, Oliver, Marek, Michal, Tomas, David, Matus, Juraj, Xavier...hmm uz veviem, dufam ze som nezabudla...

garonka
12. jan 2010

emily my planujeme dať meno Tobias a meniny oslavuje 13.9 ? 🙂 lebo 13.6 je v kalendari ale Tobiáš

emily3
12. jan 2010

garonka nas Tobi oslavuje 13.9

janyka
12. jan 2010

Emily, si ma potešila, lebo mojej rodine vadí, že už to meno rodine je 😖 ...máte ešte niektorá rovnaké mená v rodine? Môjmu mužovi sa veľmi páči Aurelko, ale podľa mňa je to ťažšie na výslovnosť 😝 a ja sa obávam, že po pôrode mu aj tak dám meno Andrej, lebo som už s tým menom stotožnená

garonka
12. jan 2010

emily ďakujem za info si mila aj my budeme mať Tobíka 😉

didiana333
12. jan 2010

Ja mám Matúša,Jerguša a Erika. S Jergušom bol problém,svokrovci boli proti...vraj kde som to vzala také meno...ale presadila som si ho...A poslednému synovi vymysleli meno starší dvaja...a nám sa to páčilo,tak je Erik... 😀

adelaine
12. jan 2010

..mne sa velmi vaci Richrd, Risko, alebo Simon bez makcena 😀 tie mena sa pacia aj mojmu muzovi, na dievcenskom sa dohodnut nevieme 😀

inak, ake mena teraz frcia u chlapcov?
u dievcatiek su to Emky, Elky, Vanesky...atd.,

ollski
15. jan 2010

teraz je veeeeeela: SAmkov, Kubkov, Adamkov, Simonkov, Šimonkov, MAtuškov, Tomaškov, Lukáškov... 😉

miroslava72
15. jan 2010

jeej didiana33 aj moji svokrovci-uz byvali 😀 mali problem s menom co som dala synovi-Filip,vtedy to meno este neletelo ako teraz a tiez sa pytali,ze kde som ho nabrala,tak som jednoducho odpovedala,ze v kalendari a bol pokoj 😀 😀

Janyka a Aurel je velmi pekne meno-netradicne-sla by som do toho a tiez este Matyaš ci Krištof

katp
18. jan 2010

Ahojte,
súhlasím, Aurel je krásne meno. Tiež som ho mala v "zozname" spolu s menami Artur, Tadeáš a Nataniel. Nevedeli sme sa rozhodnúť. Ešte v deň, keď ma chytili bolesti sme boli rozhodnutí pre Aurela, no nakoniec po ceste do nemocnice zvíťazil Nataniel..

zuzuliq
18. jan 2010

My sme sa rozhodovali medzi Adamkom, Davidkom, Filipkom a Tomaskom. Nakoniec to vyhral Davidko 🙂

janyka
19. jan 2010

katp - to sú veľmi pekné mená 😵 ...jéj, že Artur, to kde si objavila? Sa mi to páči, ale ako inak sa mu dá povedať?

Mne už lezú na nervy tie dnešné populárne mená. Aj chlapčenské, aj dievčenské. Lebo keď pred dcérou spomeniem Vanesku, tak sa spýta ktorá? Poznáme ich xy! A ešte Emky a Sofinky 😠

Miroslava72 - Krištof je tiež zaujímavé meno 🙂

jajka28
19. jan 2010

babenky mne sa tiež moc nepáčia tie "moderné americké" a ešte keď dve spolu...no neviem 😖

ale manžel pri prvom rozhodol Denisko lebo jeho odmala tak prezývali bol postrachom dediny 😀

a teraz potrebujeme 4 mená 😎

tak dajte tipa on zasa zahlásil Alex a Sebastián /čo sa mi nepáči to druhé/

mne sa páčilo Timotej /Timko/ ale dala ho kamarátka 😒

a pre dievčatká s tej klasiky sa mi páčia Veronika, Adelka,....ale aj Timea a akosi mám stále vsugerovanú Lilianu pri ktorej som bola au-pair pred 5 rokmi,ale už je ich teraz zasa plnoooo ako ja Vanesiek

janyka
19. jan 2010

jajka - s chlapčenskými je to ťažké aj u nás, ale dievčenských je ešte dosť pekných a menej preferovaných. Napr.mne sa páči Erik/Erika, Karla, Bibiana, Bianka, Tereza, Timea, ...
Páčia sa mi aj Nela, Stela, Laura, ale tých je teraz už tiež nejako veľa mám pocit 😒
...a blahoželám k dvojičkám 😉

jajka28
19. jan 2010

janyka..presne máme rovnaký vkus erik,erika som zabudla aj bianka , timea a laura....super

ale ked otvorím SK kalendár to tie chlapčenské su strašné:Severín,Ernest,Vincent, Gejza, Alfonz, Gašpar, Dezider, Arpád...a to som kukla len 3 týždne 😒

diky za blahož. ale ešte to len predýchavam, mám len potvrd. teho v 7 tt a čakám vyše mesiaca do 25.1. na ďalš. sono a mám taký strach....

katp
19. jan 2010

Janyka,
Artur je myslím české meno. A skratka? To vždy pri každom mene príde samo. Možno Artík, Aťo, neviem .... ale najkrajšie je, keď sa takéto "typy mien" oslovujú krstným menom. My máme Nataniela a tiež sa ma hneď mama opýtala, ako ho budeme volať. Tie skratky prišli same, pokiaľ mu nepoviem krstným menom, tak väčšinou ho voláme Tany, Tanuško, Tanyko, niekedy mu poviem aj Nataník alebo Naťko.
A čo si spomínala dievčenské mená Nela, Stela, Laura - máme podobný vkus, tiež sa mi páčia.

evpa
19. jan 2010

ahojte baby, aj ja potrebujem nejaky dobry tip na chalanske meno, dnes sme sa dozvedeli, ze cakame tretieho chlapceka. vobec som s tym nepocitala, mame jerguska a matuska a teraz ???

majkajahoda
19. jan 2010

David, Daniel, Denisa, Diana

Rajmund/Romana Tamara/Timotej, Matej/Marianna

ollski
19. jan 2010

evpa, braskovci koncia na š...to bol zamer?? ak, tak potom: Luboš, Lukaš, Tomaš...Miloš, Aleš
to Ľubko sa mi normalne zapacilo teraz 🙂)

fecka24
21. jan 2010

Ja rozmyslam nad menami Matuš a Jakub ale neviem ake dat.Manzelovi sa paci Matus a mne zas Jakub 😉

lumimi
21. jan 2010

my sme sa zatial dohodli a mene "Tim" - len neviem či to možeme ked je to také skrátené...

martinkastanko
22. jan 2010

Stanislav - Stanko - Stanuľko 😀

avanti
30. jan 2010

My mame doma Maroska a Ondrejka. 😵

lizatko1009
30. jan 2010

my mame matusa, ale paci sa mi Alexander.

denisocka
31. jan 2010

mame šimona a zvažujem niečo kde je š - takže vedie matuš,lukaš,aleš , jeremiaš alebo judaš 😀 / tie posledne dva su žart / alebo alex

denisocka
31. jan 2010

joj a zabudla som favorit je Tadeáš

misskkaa
1. feb 2010

aj my mame Matuska...Matulko... 😵 😵 😵

mircalla
2. feb 2010

meno pre chlapeka je u mna obrovsky problem....fakt neviem ani jedno neni take, ze toto rozhoden....teda este nevieme ani pohlavie zatial

tie, co su teraz moderne, ako jakub, samuel, max, alex, david, filip, christian, sebastian...su pekne, ale uz je ich tolko, ako kedysi juraj, peter a podobne

s dievcenskymi menami je to podstatne jednoduchsie