Meno pre dieťa. Čo keď meno nie je v kalendári?

lenicka8
17. okt 2007

Ahojte. Chcem sa spýtať baby či mi neviete niektorá poradiť, kde sa môžem obrátiť ak meno pre moje dieťa nie je v kalendári. Je to meno DAMIÁN a v našom kalendári nie je uvedené toto meno. Ďakujem za radu

lenka_sk
6. mar 2010

najlepsie je pohladat kedy oslavuju meniny menej pouzivane mena tu: http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku ....... len treba studovat a studovat :D

halintoa
16. jún 2010

ahojček, rada by som sa spýtala, či tu niekto nemá skúsenosti so zapísaním mena Abigail 🙂 . Ďakujem.

katy1989
22. jún 2010

ahojte,akého pôvodu je meno Marko?

halintoa
24. jún 2010

@katy1989 m. z lat. Marcus (meno rím. rodu, utvorené asi z mena rím. boha vojny Marsa, teda bojovník)

katy1989
26. jún 2010

halintoa,veľmi pekne ti ďakujem 😉

chanella
9. júl 2010

@poletucha napríklad mne dali meno Janka, nie Jana ako je v kalendári... no a keď budem stará, podľa mňa starká Janka neznie čudne 🙂

sesta
12. júl 2010

Ahoj , kedy oslavuje meniny tvoja Elise? My mame Elisu, a ešte sme doteraz neriešili kedy bude mať meniny. je to v nejakom zahraničnom kalendári?

moncika15
25. aug 2010

ahojte my planujeme meno Teodorik myslite ze treba nejaky doklad ze meno existuje v inom kalndari? ci nebudu problemy? 😕
dakujem

susi157
25. aug 2010

@moncika15 Teodor je v slovenskom kalendari.alebo ho chces dat zapisat ako teodorik.
teodor je pekne meno preco ho kazit 😉

moncika15
25. aug 2010

@susi157 teodorik je krajsie, teodor sa nam nepaci 🙂

susi157
25. aug 2010

@moncika15 a mne zasa naopak 😉

fifinka251
31. aug 2010

ahojte baby neviete prosim Vas kedy ma meniny Viktoria, Kristian a Alex.diky pa napiste

katka76
31. aug 2010

Alex(Alexej - 9.1.), Kristian - 19.10, Viktoria - 10.5

silvia.t
20. sep 2010

ahojte baby,my sme davali meno Tamer,a tiez im trebalo nejake potvrdenie ze jestvuje,tak som im doniesla knihu,,vyberame meno pre dieta,,tu som kupovala v turecku a oni si tu stranku len prefotili a meno zapisali 😀

lenkadanko
25. sep 2010

baby neviete kedy ma jessica meniny myslim v nasom kalendary som ho nenasla 🙂

benkovaada
20. nov 2010

Prosím Vás pekne, mám 8 ročnú dcérku Johanku, nevieme kedy má meniny. Keď sa narodila, matrika mi ju nechcela zapísať ako Johanku ale iba ako Johana, nesúhlasila som, tak mesiac chodila bez mena. Potom mi pani matrikárka zavolala, že meno Johanka sa objavilo v matričnom zozname mien na SK, tak som ju konečne zapísala, ibaže nevieme odkiaľ meno pochádza a kde by sme ho našli v kalendári. Neviete niekto kedy má meniny?ĎAKUJEM

bianka1712
2. jan 2011

Neviete niekto ci existuje niekde v nejakom kalendary meno Saimon?

martija
3. jan 2011

@bianka1712 Simon citaju ako Saimon v zahranici.

bianka1712
3. jan 2011

Ked ja neviem ci by mi ho pokrstili ako Saimon ked nieje v ziadnom kalendary.

evi55
28. jan 2011

@eneska "O prípadnom zaraďovaní mien do kalendára, resp. o zmenách v uvádzaní mien v kalendári rozhodujú v súčasnosti samotní vydavatelia, čo sa odráža aj v niektorých rozdieloch pri uvádzaní mien v jednotlivých kalendároch." -citované zo stránky sav. v minulosti existovala komisia na zaraďovanie mien do kalendára, teraz nie.

janazip
3. feb 2011

Môj synček sa volá Mathias. Meniny sme zatiaľ neriešili až dnes som sa snažila nájsť kedy má meniny no nikde to nemôžem nájsť. Vie mi niekto pomôcť. Prosím

ikke
3. feb 2011
janazip
7. feb 2011

Ale on je Mathias (iba jedno T) a myslela som či tam nieje nejaký iný dátum. Ale aj tak ďakujem 🙂

ikke
7. feb 2011

@janazip myslis, ze by mal byt jeden datum na mathiasa, iny na matthiasa a este aj iny na matiasa? 😅 jeden na zuzanu a iny na susan a este iny na suzanne? 😀 😀 😀 sorry, ale toto hladanie menin akoze cudzich a exotickych mien (pritom ide stale o obdobu mena, ktore je u nas normalne v kalendari) je uz na smiech...

latvia
7. feb 2011

takze ja ked mam v mene kratke i a oficialne sa pise s dlhym i tak mozem mat iny datum menin? 😕 😉

lucia1981
11. feb 2011

ahojte! chcela by som sa opýtať, nášmu druhému synčekovi by sme chceli dať meno Lenny, neviete či je toto meno možné bez problém zapísať alebo k tomu budem potrebovať nejaké doklady...ďakujem

martija
11. feb 2011

@lucia1981 my ho mame zapisaneho uz 🙂

lucia1981
11. feb 2011

a nemali ste s tým nejaký problém na matrike? a vieš mi aj povedať, kedy oslavuje Lenny meniny.... 🙂

martija
11. feb 2011

@lucia1981 kuk IP