Meno pre dieťa. Čo keď meno nie je v kalendári?

lenicka8
17. okt 2007

Ahojte. Chcem sa spýtať baby či mi neviete niektorá poradiť, kde sa môžem obrátiť ak meno pre moje dieťa nie je v kalendári. Je to meno DAMIÁN a v našom kalendári nie je uvedené toto meno. Ďakujem za radu

tomaslavka3
4. jún 2008

A zase v T com kalendar - udava meno Petra,ze ma meniny 31.5 a aj 29.6..Takze moja dcera ma tento rok vyhodu.Asi si treba preverit meno a datum menin pre dietatko vo viacerych kalendaroch.

snehulienka
5. jún 2008

baby, takze ked sa meno nachadza tam vo wikipediii, tak je to o?. to som rada. su tam fakt smiesne mena.

inak my asi meno nikomu nepovieme dopredu ani tak nebudeme volat babo pred narodenim.

terina25
27. jún 2008

a neviete kedy má meniny Sofia?lebo manžel nechce dať také meno, vraj nieje v kalendári 😖

snehulienka
27. jún 2008

zeby na zofiu? maj

tessie
1. júl 2008

teri - aj my budeme mať Sophiu, a má meniny 15.5.

emjee
2. sep 2008

daesy • 1d • 31. aug 2008 o 11:50
ahoj,nevie mi niekto povedať, že či budem mať nejaké problémy s tým ak má moje bábo zahraničné meno? lebo pri vybavovaní rodného listu mi povedali, že s tým budeme mať problémy, ale zatial som sa so žiadnym nestretla, tak neviem že kde by sa mohol nejaky problém vyskytnúť.....

mirka414 • 1d • 31. aug 2008 o 12:08
ahoj moja a meno LEONIE a na SK sa take nevyskytuje.musela som len priniest zo svajciarska doklad,ze sa to meno skutocne pouziva.tak som doniesla sobasny list mojj svokry ona sa tak volala a bolo po problemoch a dokonca zapisali to meno do knihy mien.

avion • 1d • Včera o 09:19
ano, potrebujes doklad o tom ze v zahranici je to bezne meno

daesy • 1d • Včera o 13:08
a to kde budu po mne pytat ten doklad? a kde ho ziskam?

jaduska • 2d • Včera o 16:57
Problém by si mala jedine pri zapisovaní do rodného listu, ak bude mať bábo meno v rodnom liste, tak už je platné. Doklad sa dá vyžiadať aj na ambasáde príslušnej krajiny. Napr. vieš, že to meno sa bežne používa v USA, tak zájdeš na veľvyslanectvo, ktoré majú u nás a tam ti niečo napíšu...Ale praktické skúsenosti s tým nemám...

chulieta • 1d • Včera o 19:03
ahoj, ja som sa tiez bala co mi povedia na matrike, a aj ked nie je meno v knihe mien tak vraj sa to plati ale neviem ci to tak je. no ja som davala meno Esther a tiez som si nebola ista co sa stane, ale chvalabohu toto meno v knihe bolo tak som ziadny problem s tym nemala. teda aspon zatial

nikol_79 • Včera o 20:30
Ahojte, tak môj syn sa volá Tobias tiež sa na slovensku nepoužíva a nič podobné od nás nežiadali, proste nám ho takto zapisali

durni
3. sep 2008

ahojte neviete mi poradiť kedy oslavuje meniny Vanessa? nejako ju neviem nájsť v kalendári neviem či som slepá alebo tam fakt nie je. neviete mi niekto poradiť?

zanetak
9. sep 2008

durni: no to by aj mňa zaujímalo, pretože som ho tiež v kalendári nenašla, takže naša Vanesska asi nebude oslavovať meniny 🙂

danuska24
9. sep 2008

Orange ma aj hovory do nekonecna trvajuce 16 hodin.. 😀 😀

Rebeka oslavuje meniny s nasou Lindou 😉
Linduškin krstny je Damian 😉 (a cakaju babo - ak bude chlapcek tiez bude Damian 😉 )

dominka11
10. sep 2008

baby, práve som zistila po 32.rokoch manželovi, kedy má meniny 😀 zaujímalo ma to ale hlavne kvôli nášmu malému v brušku, lebo chcem, aby oslavoval meniny.

emjee
10. sep 2008

baby tato tema je o tom, kam sa obratit, ak chcem dat dietatu meno, ktore nie je v slovenskom kalendari - cize tu ide skor o pravne rady 😉

tema kedy oslavovat ktore meniny je tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kubko
10. sep 2008

Caute my sme chceli mat Hanku a nie Hanu ako je v kalendari, tak som zasla na matriku na mestskom urade a tam maju taku knihu, kde vam pozru, ci take meno existuje v nejakom inom state. Ak ano tak ho mozete dat. Kamoska chcela Arona, tak tusim museli zhanat nejaky papier z velvyslanectva, alebo take nieco.

petka_s
11. sep 2008

mne sa tiez pacilo meno co nebolo ani v slovenskom ani v
ceskom kalendary,boli sme na matrike vo zv,a tam nam s tym nepomohli,
dali nam stranku kde si mame to meno najst,ale ani tam nebolo,
tak sme nasli v knihe v knihkupectve z kade pochadza,
a potom na to velvyslanectvo sa ma napisat ziadost
ze to meno chcete pouzit,ale nakoniec sme ani to nemuseli,
pretoze to meno maju zapisane aj v poprade a v bb na matrike,
tak z tade nam tu ziadost preposlali.🙂
tak sa mi zda ze je to cudne ked niekto chce nejake meno
a v svojom meste nieje zapisane,ze nemaju informacie o inych matrikach v inych mestach...

petka_s
11. sep 2008

napisala som to komplikovane,ale dufam ze ste ma pochopili 😉

emjee
2. jan 2009

bertica.h • 1d, 19tt • Dnes o 21:46
Páči sa nám meno Johanka..v kalendári je ale iba Johana..musíme dať dietatu iba meno aké je v kalnedári,alebo aj trocha pozmenené?
Ďakujem 🙂

aponchie • 1d • Dnes o 21:48
ahoj..myslim,ze to nemuze byt problem..znamej ma Terezku a je v kalendari Tereza prej zdrobnelila lze dat..ja to vedela pozde taky jsem chtela dat Terezka

3558
2. jan 2009

emjee ja som isla na matriku v meste kde byvam, a poprosila som pani o zoznam mien,ktore su povolene. ona mi ho pozicala s tym, ze ho musim vratit a bolo. 😉

skuli
2. jan 2009

Holky s těmi zdrobnělinami nevím.Mě se to zdá divné.Mamka od kámošky má 61 let a jmenuje se Hanička,má to normálně v občance.Musí se tak všude podepisovat,aby to jméno bylo platné.Všem pak vysvětluje,že je opravdu Hanička a že si nedělá prdel 😀 Nezapomínejte,že to jméno bude vaše děti provázet až do smrti.Když jsou malé,tak je to fajn,ale pak...Taky jim pak nemůžete říct hezky když jsou hodné a když jim chcete udělat radost.Taky ve škole by to asi bylo dětem divné.No nevím 😝

poletucha
3. jan 2009

skuli mne to taky prijde dost divny...prece jenom je lepsi,kdyz se da jmeno zdrobnit,ale ma i takovou tu vaznejsi podobu... 🤐

sassi
3. jan 2009

ja by som tiež zdrobneninu dieťatku nedala
kym je male, je to zlaté, ale neskor ... no neviem či by mi to kedysi nevyčítalo ...
ved ked aj dam oficiálnu podobu, možem si doma volať ako chcem

my mame Henrietu a Alexandra a nikdy sme ich tak doma nevolali ...

bertica.h
6. jan 2009

Ahojte baby..nechce sa mi zakladať novu tému..ale rada by som sa Vás s pýtala..či sa Vám páči meno Johanka a či nejaku poznáte?Stále nám toto meno(rovnako ako daniela)vrta hlavou..ale žaidnu nepoznáme..(okrem Johanky z Arku 😀 😀 ) a neviem ako sa im zvykne hovoriť..aj Hanka?
Budem rada ak mi napíšete Váš názor..možno pomože pri výbere 😉
Ďakuejm

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emjee
21. jan 2009

nikollette • 36tt • Včera o 21:25
Chcem sa opýtať, či je nutné nejako vybaviť, na matrike, alebo niekde, meno pre dieťatko, ak ma mat nejake netredičné, zahranicne meno, kt nie je v Sloveskom kalendári??? Ci sa zato aj paltí,alebo nieco podobné..Nakolko som uz pocula vselico.. Budem rada za rady

mirka414 • 1d • Včera o 21:49
moja sa vola Leonie a toto meno v sk kalendari nieje,neplatila som nic,len tusim okolo 50sk nejake kolky,ale musela som dolozit doklad,ze take meno existuje v nejakej krajne.moja ma meno po svokre,tak som jednoducho dolozila sobasny list svokrovcov a bolo to okej ...u nas vo svajciarsku to bolo za rok 2006 najpouzivanejsie dievcenske meno,nieco ako u nas Maria..

elise • 1d • Včera o 21:50
ak bude mať meno ktoré máš v pase pre malého tak ti to v pohode zapíšu. inak je treba potvrdenie že také meno v danom štáte existuje. najrýchlejšie potvrdenie získaš na velvislanectve usa - treba sa spýtať tam čo to stoji. inak môžeš meno odkonzultovať priemo na matrike my tiež nemáme lukasa z kalendára malý nemá dlžen ani makčeň

nikollette • 36tt • Včera o 22:01
A ako mam zohnat potvrdenie ze take meno existuje.. hm, teraz som dost smutna ze ako to vybavim.. chceme Christophera, asi kazdy vie ze take meno existuje, ale ked to treba dokladom preukazat, tak neviem, neviem

elise • 1d • Včera o 22:04
nikollette nemusiš preukazovať to meno je v pohode aj ti ho bezproblémov zapíšu pri dievčatku sme chceli elise a na matrike mi povedali že je to v pohode že nemusím nič vybavovať. skúszavolať na matriku v mieste kde chceš rodiť a tam ti všetko povedia aj to že meno christopher je ok ak nie tak chod rodiť do iného mesta napriklad v trnave bezproblémov

nikollette • 36tt • Včera o 22:10
NO ja mam uz zazmluvneneho lekara v Ba v ruzinove, no byvam v senci, takze na matriku asi do senca.. kvoli menu by som urcite nesla inde rodit no len ci s tym emnom nebude problem.. to by mi hned v nemocnici nemuseli chciet zapisat?? Ja dufam ze bude v poho..

lienocka235 • 1d, snž • Včera o 22:14
zapisovat dieta ti budu na matrike v mieste narodenia.. matrika v senci s tzm nema nic spolocne.. aj RL si pojdes vyzdvihnut.. resp. manzel... v ruzinove..
a viem y eoni maju nejake zoznamy. a mena z tych zoznamov su ok.. v pohode zapisu.. a je toho dost vela.. /nielen to co je v SK kalendari..

elise • 1d • Včera o 22:18
nikollette matrika v ružinove ti vydá rodný list ked budeš rodiť v ružinove. vydáva to matrika kde sa narodí dieťa

nikollette • 36tt • Včera o 22:18
Jaj diky teda..dufam ze aj to nase mienko bude ok, a bez problemov ho zapisu.. ak ho uz oni zapisu, tak na matrike by nemal byt potom problem? A ak by sa im v nemocnici meno nepozdavalo, tak potom co? Moze sa stat ze tam to uz nebudu chciet zapisat alebo nieco, a nutili by ma vybrat ine meno

elise • 1d • Včera o 22:20
nikollette neboj sa nemocnica zapíše do papierov hlásenia o narodení dieťaťa to meno ako budete nahlasovať vy takže nebudeš mať problém

nikollette • 36tt • Včera o 22:25
NO tak snad ani natej matrike nebude problem, s dokazovanim, ze to meno existuje v nejakej krajine..lebo som citala, ze vraj je tam poplatok 2000sk, za zahranicne mena,a este to aj treba dokazat, nejakym potvrdením ze take meno existuje v tej a v tej krajine

petikd
21. jan 2009

Ahojte.Ja mám Damiána a meniny oslavujeme 27,9.Mne to brat pozreel do nejakého kalendára.Neviem asi do českého?A bolo. 😉

silvia.t
21. jan 2009

Ahojte ,moj priatel je z turecka a mame vybrane meno Tamer...co sa mysli tym dolozenim ze meno existuje??? Staci nejaka kniha kde su vypisane vsetky mena danej krajiny???alebo to musi byt nejaka uradna listina??

sassi
21. jan 2009

tamer som nenašla v žiadnom kalendári, odkial je to meno? Pekné 🙂

Kedy má "DAMIÁN" meniny?
Menný kalendár Deň Meniny
Španielsko 21. Február Irene, Pedro Damián
Španielsko 12. Apríl Andrés, Damián, Julio, Zenón
Španielsko 26. September Cosme, Damián

silvia.t
23. jan 2009

sassi to je turecke meno 😀

magnum2008
5. feb 2009

Ahojte kočky...ako čítam tak Damián je dosť obľúbené meno 😵 ......Ja mám tiež doma jedného Damiánka a problémy s menom som nemala žiadne.Na porodnej sále sa spýtali na meno,nahlasila som ho a nikto nič..Tak som čakala že na matrike snáď niečo bude,ale ani tam sme nič nepotrebovali a som aj počula že ohľadom krstu sú vraj problémy s cudzím menom..no my sme ani pri tomto nemali,takže všetko bolo v poriadku...........Inak meniny oslavujeme 26.12

matidami
5. feb 2009

náš Dami oslavuje meniny 27.9, inak to meno je aj v cirkevnom kalendáry 🙂 A Mati na mateja 🙂

betarkaa17
8. feb 2009

tak aj mne sa paci meno damian a ked budem mat tolko rokov aby som mohla mat dieta a bude to chlape chcem mu dat meno damian a tak ho hladam v polskom kaledari preto lebo moja mama ma v praci kolegu ktory sa tak vola a je s polska ale niesom si ista a preto nadalej hladam kym ho nenajdem v polskom som nasla zatial damiana ale to je asi babske... 😒

betarkaa17
8. feb 2009

mam pre vsetkych dmanianov novinku damiana je 27.9....hladala som to v celom kalendari... 😅 !!