Meno pre dieťa. Čo keď meno nie je v kalendári?

lenicka8
17. okt 2007

Ahojte. Chcem sa spýtať baby či mi neviete niektorá poradiť, kde sa môžem obrátiť ak meno pre moje dieťa nie je v kalendári. Je to meno DAMIÁN a v našom kalendári nie je uvedené toto meno. Ďakujem za radu

nika251
17. okt 2007

Leni- aj my cakame Damiána a nemyslim si ze by bol problem pri jeho zapise- alebo to vies inak? 😕

mamik
17. okt 2007

Lenicka - pozri sa tu http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensk...
Myslí, že Damiána tam nájdeš. A určite sa poriadne nasmeješ pri niektorých menách 🙂

elize
17. okt 2007

lenicka my máme suseda Damiána a nemali problém. Myslím, že jeho meniny oslavujú na Daniela.

My máme problém so svokrou. Vybrali sme si meno pre chlapčeka, ktoré sa jej nepáči a skoro pri každej návšteve nám to dáva najavo. Meno vybral môj manžel a rázne jej povedal, že je to naše dieťa tak sa bude volať tak ako sa páči nám. A ona na to, že aj ona dala meno podľa svojej svokry. Ja som povedala, že taká hlúpa nebudem. Je meno Max naozaj také strašné ?!?

maryam
17. okt 2007

elize, Max je super meno, mne sa velmi paci, kaslite na svokru 😉

wladka
17. okt 2007

eli, max je pekne 😉 ..bude len max, ci maxim??? a ked to povedal tvoj muz mame, tak nemaj tazobu na srdci 😀 ..a jake by dala ona??

lenicka, mam kamarata Dusana, ale jemu sa to meno nepacilo, tak sa dal prepisat na damiana, cca v 22rokoch 😀 .. nemal s tym problem 😉 .. a kedy oslavuje?? netusim..mozno na dusana 😀..ako dovtedy

bybi
17. okt 2007

elize, nepozeraj na nikoho okrem svojho manzela. Svokre sa tiez meno Zara nepacilo a uz sa jej paci. Neboj, zvykne si 😉

elize
17. okt 2007

Ste super, ďakujem. Uvažujeme, že to bude len Max. Ona by chcela Martina, pretože tak sa mal volať môj manžel. Mňa ani tak netrápi, že sa jej meno nepáči, na to má právo. Len mi vadí akým spôsobom to dávala najavo. Verím, že si určite nakoniec na Maxa zvykne 🙂

martina46
17. okt 2007

toto je zaujimava tema, tiez rozmyslame nad menami a mame nejake v zalohe z nasho kalendara, ale z bezpecnostnych dovodov ich nechceme povedat ani najblizsej rodine 😀
inac pocula som, ze s menami ktore nie su v slovenskom kalendari je to tak, ze staci, ak su v nejakom 1 alebo 2 cudzich kalendaroch.
manzelov kolega dal dcere meno zara, isiel ju zapisat na matriku a tam mu povedali, ze tak sa nemoze volat, lebo take meno nemame v kalendari, na to on, ze ale ona sa tak vola. no a bolo. ale to bolo asi 5 rokov dozadu a asi nejaka zvlastna uradnicka. som zvedava, ci to meno najdem v tom kalendari z wikipedie.

sandrika
17. okt 2007

My budeme mať ak to bude chlapček Lukáša, ale s babou máme problém - Laura,Olívia, Sandra, Emily, Lea hm čo myslíte?

vladkaz1
17. okt 2007

elize ja som mala taky isty problem ale stoj si za svojim zalezi len a len na vas dvoch s manzelom.Mne tak moja svokra zhnusila meno Natalka ze sme sa s muzom zorhodli dat Lucku.Zevraj tam u nich na zahorí davaju cigani meno Natalka.Chapete to??? ja nie...

sandrika
17. okt 2007

Aj ja som Lucka 😀 budeš mať riadne ukecanú bábiku 😉

vladkaz1
17. okt 2007

No tesim sa na to .Ked bude po mne tak to bude riadna drzka hehe ,ale celkovo Lucky su zevraj aktívne 😀

chrobaak
17. okt 2007

elize, max je krasne meno 😵 aj svokra si nan urcite zvykne, ked sa narodi, bude to jej najmilsi maxicek, uvidis! 😀

trinitylex12
17. okt 2007

lenicka8 skus pozrieť v knihkupectve knihu s názvom Meno pre naše dieta, su tam rozne mena i nezvyčajne a su tam i datumy menin. Ja som to pozerala v jednom nemenovanom hypermarkete pretože neter mam Sandru a tiež nie je v kalendári, no a tam som to našla.

lucka0122
17. okt 2007

ahoj sandrika ako sa mas?a co malicke pocuva? 🙂

sandrika
17. okt 2007

Jéj Lucka hurá 😀 písala som ti v májopvkáchtak si to prečítaj , máme sa zle celú noc sme boli hore bolo nám nevoľno na obed sme mali veľký bravčový rezeň v haruľovom cestíčku a ostalo nám strašne ťažko, keby to šlo aspoň von, ale nejde..

lucka0122
17. okt 2007

zle?ale nech je len dobre.....ja tiez vcera grckala az sa toho grcania uz boji kolko krat uz to bolo....aj ja som ti napisala teraz v majovkach

lucka0122
17. okt 2007

sandrika a nemas icq?

sandrika
17. okt 2007

čo to je icq?

lucka0122
17. okt 2007

cez to sa rychlo pise ma to vela ludito je ako cez sms rychlo..... daj si www.icq.com

sandrika
17. okt 2007

No už som zaregistrovaná, ale teraz idem k tej kaderníčke som si aj pregrcla no aj tak mi je strašne pom´´óoooooooooc

lenadka
17. okt 2007

hej a jja mam Lucku a je nadmerne aktivna 😀 😀 😀 😅

stefy
17. okt 2007

Ahojte maminky, naša malá sa volá Sabrina-Emma

(Sabrina nie je v našom kalendári) a na matrike s tým nemali žiadny problém zapísali a tak sa volá, bez zbytočných otázok. To bolo v januári tohto roku.
Tak snáď sa podarí pomenovať vaše mimi podľa vášho želania.

deina
17. okt 2007

Damian ma meniny 27.9. 😉 Mam to zo svojej mudrej knizke, trinitylex ju tu spominala (Vyberte si meno pre svoje dieta) a su v nej vsetky meniny a vacsina uradne povolenych mien.

mimina74
18. okt 2007

kocky neviete mi povedat,kedy ma meniny Rebeka?

cuchre
18. okt 2007

baby,

ak sa meno nachadza na www.babynamesworld.com, matrika by ho mala uznat (som sa bola pytat v BA Stare mesto)
a s meninami je to tazko.....pretoze teraz si kazda firma, ktora robi kalendare moze dat mena lubovolne,alebo na poziadanie....napr. Sara ma v kalendari Orange meniny 13.1., v normalnom, ma vtedy Rastislav.....

loss
18. okt 2007

miminka Rebeka ma meniny 2.septembra 😵

elize
18. okt 2007

vladkaz1 budeme si stáť za svojim, určite 🙂 veď Natálka je krásne meno. Moje krsniatko sa tak volá.
Ak by sa nám aj napriek tvrdeniam doktorov narodilo dievčatko chceme mu dať meno Lucka 🙂 to budeme dve ukecané baby v domácnosti a manžel si to môže rovno hodiť 😀 😀 😀

deina
18. okt 2007

Cuchre, mozno je to chyba, Orange ma v kalendari aj akysi prehodeny sviatok - je inde ako ho ma zvysok Slovenska.

mimina74
19. okt 2007

loss, ďakujem ti veľmi pekne, strašne si mi pomohla.