Meno pre dieťa. Čo keď meno nie je v kalendári?

lenicka8
17. okt 2007

Ahojte. Chcem sa spýtať baby či mi neviete niektorá poradiť, kde sa môžem obrátiť ak meno pre moje dieťa nie je v kalendári. Je to meno DAMIÁN a v našom kalendári nie je uvedené toto meno. Ďakujem za radu

johanka_svk
8. feb 2009

Ahoj BERTICA.H, volam sa Johanka (22rokov), takze chcem reagovat na tvoju otazku ake meno dat svojmu babu🙂....navyse moja mamina je Daniela, takze mam k obom menam hlboky vztah. Obe mena su skvele, no pytala si sa ako sa zije s menom Johanka - fantasticky🙂.......ono tym, ze je to take nezvycajne nepotrebujes ani priezvisko, lebo si ta vsetci pamataju. Kazdy povie len jednoducho Johanka a hned sa vie o koho ide. Ak niekam telefonujem, poviem vacsinou len meno - to staci. A navyse ta patronka Johanka z Arcu - myslim, ze ta je dobry kauf🙂 Co sa tyka skratiek a prezyvok, je to rozne, ale vacsinou som pre kazdeho Johanka. Fakt odporucam🙂

bertica.h
9. feb 2009

Johanka..díky🙂
A si Johanka alebo Johana?
Máme také blbé priezvisko 😅 😅
typicky slovenské(bryn...)🙂)
a neviem či sa to hodí tak krásne meno k nemu 😅

Stále nemáme vybraté 😒

zuzmag
9. feb 2009

Ahojte a neviete kedy má meniny Sandra a Zachariáš 🙂

marianka8004
9. feb 2009

ahojte.a ja by som chcela vediet kedy ma meniny Jasmina 😵

johanka_svk
11. feb 2009

BERTICA, ja som v obcianskom Johana, ale kazdy to aj tak zdrobnuje na Johanka. Vlastne som radsej, ze som Johana, lebo to znie seriozne, a zase kto ma chce oslovit milo, tak povie Johanka. To mas ako s kazdym inym menom......ale da sa dat do obcianskeho aj Johanka, takze neni problem.......dokonca aj Johanna s dvomi "N". No ked mate to rydzo slovenske priezvisko, neviem ci to zrovna ladi.......vsak este to zvazte.....🙂.....tak potom mozno by prichadzala do uvahy ta Daniela🙂....pekny den

karinbv
6. mar 2009

ahojte dievčatá.neviem si poradiť s menom pre naše dievčatko.Páči sa mi Zara, alebo Zaira, len neviem, či je toto meno možné v pohode zapísať na matrike. Nemá niekto s týmto menom náhodou nejaké skúsenosti?Vďaka 😉

ewwe
8. mar 2009

cauko myslite ze bude problem s menom Marko????

erika107
8. mar 2009

ewwe: isto nebudes mat problem s menom Marko ... moj syncek sa vola Matthias a vobec nebol ziaden problem ... toto pisu teraz v casopise Mama a ja: AK meno nie je v kalendari pripadne v knihe Matej Povazaj: meno pre vase dieta alebo na www.babynamesworld.com rodicia k zapisu takehoto mena potrebuju potvrdenie o tom, ze meno ktore chcu zapisat sa bezne pouziva v tomktorom state. V tomto smere im moze byt napomocne ambasady... alebo ak mate nejake pochybnosti mozete ich konzultovat s Jazykovednym ustavom Ludovita Stura Slovenskej akademie vied.

Ja mam zase problem chcela by som dat meno Matthias zapisat do kalendaru a neviem kde sa mozem na koho obratit....

ninuska13
11. máj 2009

Ahojte maminky chcela by som Vas poprosit o radu, cakame dievcatko a nevieme vybrat pre nu meno, prvu mame Sofiu a chceli sme aby sa to hodilo spolu 🙂 budem rada ak mi nejake pekne mena poradite dakujem velmi pekne

cikina80
17. máj 2009

ahoj ninuska, mam aj ja dve dievcatka, chcela som aby sa tiez spolu hodili a spodobovali. takze mame paulinku a karolinku. nemala som problem s vyberanim, lebo tieto mena sa mi moc pacili a pacia sa aj vela ludom. prave slovenske. ku menu sofia by sa mi pacilo meno klaudia, patricia, lucia, anna-maria, natalia-natalija, julia, myslim aby sa koncilo na dvojhlasku -ia. to su slovenske, no ale kazdy ma iny vkus. ved meno je na cely zivot, tak porozmyslajte a daj vediet na akom ste sa dohodli. drzim palce!!! 🙂

watergeenie
18. máj 2009

Dievcata ,myslim, ze vam netreba ani ambasady, nam povedali, ze na to, aby sme preukazali, ze to meno existuje, staci nieco vytlacit z internetu, kde je jasne, ze sa to meno pouziva. Nas maly je Laurent, tak sme odniesli vytlaceny francuzsky kalendar a nebol ziaden problem, ani si nepamatam, ci to vobec riesili. To bude tym, ze ja som vtedy este bola v porodnici 😉

Ninuska, ved aj ty mas pekne meno, moze sa volat aj po tebe 🙂 Este ma napada Laura, Viktoria, Emma, Wanda, Lilly, Olivia, juuuuuj, dufam, ze nase druhe babatko bude dievcatko 🙂

Cikina, aj Paulinka a Karolinka u velmi pekne mena 🙂

fatimma
28. máj 2009

nas maly Christoffer nevie kedy ma oslavovat meniny.pomozete nam najst jeho meninovy dnik??dakujeme 🙂

majina.b
28. máj 2009

fatimma / Christoffer - škandinávske meno, meniny v usa - 9.10

maruschka
28. máj 2009

lenicka..na matriku so žiadosťou, aby vám pomohli a vyhľadali meno..Nám matrikárky v Trenčíne veľmi pomohli, teta hľadala, ochotne nám pomohla, bola veľmi zlatá, veď sme ju stále otravovali...I keď výsledok nebol taký, aký sme chceli-Maruška...Tak sme vymysleli alternatívu-Maruschka...Týmto im tam do Trenčína na matriku posielam tisíc pozdravov... 😵 😵 😵 😵

cestovatelkaandrea
29. máj 2009

baby, som rada, ze som nasla tuto temu. my mame tiez Damiana a rodicia boli nestastni, ze kedy budeme oslavovat jeho meniny, ked sme mu dali take zvlastne meno. hahaha, musim si ten kalendar z wikipedie vytlacit cely aby som ho mohla pouzit pri druho bejbe 🙂

fatimma
29. máj 2009

majina.b- 😅 dakujem za pomoc,ze si mi pomohla najst dnik kedy budem oslavovat meninky. 🙂 Christoffer-3.mesiace.pa pa. 😕

majina.b
29. máj 2009

fatimma
ešte som našla : Švédsko 15. Marec Kristofer, Christe
tak si vyber dátum ktorý sa ti viac páči

spagatice
5. jún 2009

Ahoj holky, nevíte náhodou, kdy má svátek Matyáš? V českém kalendáři jsem ho nenašla.

spagatice
5. jún 2009

Tak už jsem našla, že se slaví na Matěje.

cipka999
19. aug 2009

neviete kedy ma meniny Tobias?...celkom sa mi to meno paci ale priatel ho nechcel koli tomu ze nebude moct nas malicky oslavovat meniny...dakujem 🙂

virgin15
19. aug 2009

My mame skoro 4mesacneho Tobiasa,oslavuje 13.septemba podla nemeckeho kalendara,Ahoj. 🙂

nikollette
19. aug 2009

Podla mna sa nikam netreba obracať, ved už zapíšu skoro akékolvek meno, ktoré existuje na svete...
My máme Chrisa, a nebol nikde problém... ani v nemocke, ani na matrike, ani pri krste... 😉

eneska
7. okt 2009

poradťe mi prosím. Chcela by som požiadať o zapísanie mena Enesa do kalendára. Je to turecké krstné meno. Neviem kde sa mám obrátiť a koľko to stojí. Dakujem

lienocka15
28. dec 2009

ahojte maminky, my sme pri prvom mene mali trochu problém nevedeli sme sa dohodnúť.. strašne som chcela dievčatko a bola by Abony, ale keďže to je chlapec dali sme mu meno Cassidy a aby mohol oslavovať meniny tak má 2 mená , Cassidy Gabriel... len na matrike museli dat pozor pri zápise lebo Cassidie je už dievč. meno 😖 a teraz čakáme druhé (dúfam ze dievčatko) a bude sa volať Mia Natália.. páči sa mi ich viac Elizabeth, Eliška , Viktória, Elissa do termínu ešte ostáva pár mesiacov tak uvidíme.. 😅 😉

lubbka
3. feb 2010

Ahojte,viete mi niektora poradit....mne sa velmi paci meno pre dievcatko Lillien-s dvomi L. No oficialne som nasla len meno Lilien s jednym L a bojim sa,ze s dvomi L mi to nebudu chciet zapisat na matrike. Mate niektora babo s takym menom? Zapisali Vam ho v pohode? Vraj treba pri cudzojazycnych menach zohnat povod mena. Neviete odkial pochadza meno Lillien? Alebo ci je tomu venovana nejaka tema,lebo ja som nenasla....dakujem

diddi
3. feb 2010

My mame Miu a Ellu....problem nebol,isli sme na matriku,tam maju zoznam mien,dost velky,aj s dvojitymi spoluhlaskami

lubbka
3. feb 2010

Viem ze su mena s dvojitymi spoluhlaskami....na jednej svetovej stranke som nasla zoznam,ktorym sa riadia vraj aj slovenske matriky. su v nom mena Lilien,Liliana,Lilly....rozne verzie ale Lillien nie. Preto sa bojim ze mi to nezapisu....a mne sa paci prave taka verzia. Preto by ste ma potesili,ak niektora take meno mate 😵

diddi
3. feb 2010

zisti si najprv na matrike,ci ho maju v zozname...ak nie,povedia ti ako mas postupovat...ale myslim,ze asi sa bude zistovat akej narodnosti je meno a nasledne potvrdenie z ambasady,ze ide skutocne o meno,nie o nejaku vec....no a samozrejme zaplatis /bolo to myslim okolo 3.000Sk/ za zapis mena

zuzanalucas
8. feb 2010

🙂 ahojte, tak mi máme 2,5ročného syna, ktorému sme dali meno Lucas.Oslavujeme meniny 18.10.-na Lukáša.Je to krásne meno-a dá sa mu aj krásne povedať-Lucasenko,Lucasík,Lucasko.

danu
12. feb 2010

j.a.n.e.7 • 1d • Dnes o 09:59
Ahoj, nemáte niektorá doma dievčatko meno Sárah? Teda nie Sáru, ani Sarah, ale Sárah... videla som túto variantu na nete (hneď prvý odkaz ako som na googli zadala toto meno a dala vyhľadávať slovenské stránky), ale na matrike o tejto variante nevedeli.... tak aby neboli problémy.

Ďakujem