Meno pre dieťa. Čo keď meno nie je v kalendári?

lenicka8
17. okt 2007

Ahojte. Chcem sa spýtať baby či mi neviete niektorá poradiť, kde sa môžem obrátiť ak meno pre moje dieťa nie je v kalendári. Je to meno DAMIÁN a v našom kalendári nie je uvedené toto meno. Ďakujem za radu

lucia1981
11. feb 2011

ďakujem pekne .... 🙂

pepies
1. mar 2011

ahojte, neviete mi poradiť, kedy má meniny Jasmine? dakujem. 😉

ikke
1. mar 2011
pepies
2. mar 2011

@ikke ano, dakujem, uz som to vcera nasla, tak budeme oslavovat 24.2. 🙂

kukujka
27. mar 2011

nasa dcerka sa bude volat lia mnohym sa to nepaci,ze nebude mat meniny,ale ja to nejako neriesim

micurka
3. jún 2011

Ahojte! Ja som si kvôli menu Lilien vytlačila gregoriánsky kalendár - ten je rozšírený. Bude mi to stačiť?
http://calendar.zoznam.sk/nameday-skskhor.php

mellisa007
6. jún 2011

Ahojte viete mi poradit
v ktorom kalendary je meno Nicolet a kedy ma meniny?dakujem pekne

mellisa007
6. jún 2011

este sa chcem opytat ci nahodou niekto vie v ktorom kalendari je meno Megan a Samantha?dakujem

lessiie
5. júl 2011

Mozem sa opytat ako sa to riesi s menom, ktore nie je v ziadnom kalendari? ano v zahranici ani na SK?? proste uplne nezvycajne meno ktore som si sama vymyslela? Ďakujem

syslica
8. júl 2011

@lessiie Úplne totálne vymyslené meno ti na matrike nezapíšu, bohužiaľ - či vďakabohu? 😅 Zvyčajne sa vyžaduje, aby bolo meno uvedené v nejakom kalendári alebo potvrdenie priamo z konzulátu či zastupiteľstva krajiny, kde je bežné, že sa bežne používa a pre aké pohlavie.

lessiie
8. júl 2011

hm no to je skoda ...mne sa to celkom pacilo :( ale dakujem za info :D

kurtica
22. nov 2011

baby, myslite ze staci aby bolo meno zapisane na wikipedii, aby s tym nerobil problemy? http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku
my sice este nic necakame, ale meno vyberame teraz, lebo sa nechcem potom stresovat hadkami s manzelom, kedze mame dost odlisny vkus :D Pre chlapca sme vybrali Ronald, to nie je v kalendari a pre dievcatko uvazujeme nad roznymi menami, asi najskor Lili alebo Liliana...ale to tiez nie je v kalendari... Kamaratke robili problem s menom Annamaria, presviedcali ju nech da dve mene, lebo toto dat nemoze...tak je uz neviem, asi zalezi na aku slecnu na matrike narazis...ale rada by som vedela ako je to zo zakona...teda co vravi zakon, ze je mozne zapisat...neviete mi povedat kde ho najdem?

saraken
27. dec 2011

@lubbka
Ahoj, nakoniec si dala meno Lillien s dvoma L ?? mne sa velmi paci, chcela by som dat aj ja .. len v kalendari nieje :(

bobek090912
29. máj 2012

ahoooj, moj bratranec sa tak vola..myslim, ze jeho meno je v krestanskom kalendari. Inak pri zapise problem nemali a to uz bolo nejakych 22 rockov dozadu 🙂

bobek090912
29. máj 2012

a meninky by mal mat 26. septembra na Editu (spolu so svätym Kozmom)

lessiie
8. aug 2012

@mimina74 Rebeka je 2.9 :D bratrancova mala je Rebeka :D

kajik07
20. aug 2012

Ahojte nám sa veľmi páči chlapčenské meno Lucas alebo Lukas len neviem pre ktoré sa máme rozhodnuť lebo v našom kalendári nie je .Neviete mi poradiť v akom kalendari je ?ďakujem 😉

olga28
28. mar 2013

@kajik07 Dobrý deň, chcela som sa Vás spýtať ako ste sa rozhodla či ste dala Lucas alebo Lukas lebo mala som vybraté Lukáš ale spomenula som Lucas a manželovi sa to veľmi páči. Len teraz neviem či dať c alebo k. Ak ste ho dali nemali ste problém ho zapísať na matrike? Ďakujem

kajik07
31. mar 2013

Dobrý večer
tak nakoniec sme sa rozhodli pre Lucaska a sme velmi radi nebol nikde žiadny problém 🙂 je to krásne meno však?

henulka37
8. apr 2013

Dobry... Chcem dat pre svoje dieta meno Ferko, nie Frantisek. Na matrike mi povedali, ze to nepojde lebo je to uvedene ako domacke meno. Zakon je zakon. Mne to nedava zmysel, nie je to ani hanlive ani nezmyselene meno. Zaujimave, ze Janka, Zdenko, Danka môzu byt zapisane v tomto tvare. Mate niekto skusenost s takouto situaciou ako ju vyriesit? Dakujem.

magdussskaaa
22. apr 2013

Ja mám tiež aipické meno-MAGDALÉNA.Tohto roku mám mať birmovku a nechcem dávať také bežné maná 😖 ako sú Jana,Mária,Lucia,Alžbeta,Klára a iné.Sestra si ide dať Viktória a ja som mala na mysli dve mená.Atipické, aké je aj to moje krstné- ☹ NOEMI alebo JOHANKA ☹ .Keď som to povedala kamošom ta povedali mi,že Johanka z Arku.Susedka mi povedala,že si to len zbytočne komplikujem,bo ona si chce dať SOFIA. 🙄 Oboje sú sveté,ale tá Johanka vyhrala.Podobne ako i Johanka,v školesa povie Magda a vie sa o koho ide.Aj prezívky sú iné-MAGDA,MAGDUŠKA,MAGDALÉNKA,DADA,DADULIK,MAGI a véľmi veľa iných. 😀

lenkacomrie
23. júl 2013

Ja mám dvoch synov, Pri Mathiasovi nebol problem, ale pri Flynnovi bol menší konflikt.

chloe138
22. aug 2013

@lessiie
a aké si to chcela dať meno, mozno niekde na svete je len o tom nevieš 🙂

lessiie
22. aug 2013

@chloe138 no to určite nie je, ver mi 🙂 Tinonela 🙂

elka7
6. feb 2014

Ahojte, neviete mi povedať, či zapíšu meno, ktoré nie je v google? Páči sa mi Šarlotte. V kalendári je iba Šarlota, ale nechcem aby sa jej škaredo hovorilo a ani s Ch nechcem.

natalieperez
31. mar 2014

Ahojte, zapisu mi meno Lucas alebo Mathias na matrike v Ruzinove?

katkakormanakova
28. okt 2015

Prosim vas neviete mi poradit kedy ma meniny Samantha.dakujem

simonahojzakova
10. dec 2015

Je v poriadku ak mojho kamarata sestra dala babātku meno Johanka ak maju uplne čisto slovenske priezvisko? Vedel by nam niekto o tomto povedat? 🙂

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daren1
30. aug 2018

@mellisa007 včera sme oslavovalich na Nikolu