Metro Bratislava nepúšťa dnu deti do 12 rokov a 150 cm?

kukona1
6. feb 2008

neviem či sa vám to niekedy stalo,ale dnes sme sa vybrali do metra na nákup a tam nás pri vchode ,,vypoklonkovali" že vstup s dietatom je až od 12 rokov a 150 cm.Fakt som bola zhrozená...ved čo tam predávajú? výbušiny alebo čo? ved to je diskriminácia??????????? 😠
v Baumaxe a v Hornbachu predávajú rozne stavebninové ,,veci" ale odnikial nás ešte nevyhodili.
a čo takí ludia ktorí hoci majú ovela iacrokov a nedosahujú 150 cm??? aj tích by ,,vyhodili"

potvorka
6. feb 2008

ahoj, nie som na ich strane, ale viem ze to maju z toho dovodu, ze je to velkosklad a vela robia na vyskozdviznych vozikoch a osoby do 150 cm by nemuseli vidiet, tak kvoli bezpecnosti ☹
preto ratam, ze ked bude mimi bude musiet chodit na nakupy manzelik sam ☹

certica
6. feb 2008

kukona, toto tam plati uz roky. sice som tam dlho nebola, nemame momentalne kartu. okrem ineho nesmies ist dovnutra napriklad ani s notebook-om

monkula
6. feb 2008

kukona, to tam platí už poriadne dlho 😅 😅 😅
je to iste aj kvôli komfortu, veď povedzme si úprimne, nákup s dieťaťom nie je slasť, a predsa len, je to veľkosklad, je to kvôli bezpečnosti, čo keby na neposedné dieťa dačo spadlo?
Pochop aj ty ich, predsa si nezoberú na zodpovednosť, že sa tam dieťa zraní ,alebo nedajbože niečo horšie...
A Hornbach, ako si uviedla je normálny veľkoobchod, nie veľkosklad...

andrea78
6. feb 2008

to platí od založenia metra 😉 z bezpečnostných dôvodov, ak tam niekedy náhodou aj pustili malé decko, tak porušili predpisy.viem to, lebo dcéra nehohla prežiť, že ju tam nechceli pustiť 😀

kukona1
autor
6. feb 2008

ja som tam síce chodila nakupovat zo niekolko rokov a fakt ma nikdy nenapadlo ani som nad tým neuvažovala....pri detoch si človek veci viac všíma...bolo mi to len lúto,že sme si potrebovali nakúpit niečo.Nuž čo,aspon si budem viac všímat ....tak díky. 😉

otrivinkajanka
6. feb 2008

no aj nam sa stalo,ze sme tam isli s malou a nechceli nas tam pusitit a druhy krat nechceli pustit mojho stareho s kabelou kde ma notebook doklady a peniaze a ked sme sa ich opytali,ze ked mu to z tej skrinky ukradnu ci to zaplatia tak povedali,ze nie odvtedy tam nechodime a nechapem tu ich filozofiu ved vsade mame pristup do obchodnych domov a detmi ako aj do maunfildu honbachu a podobne

danu
6. feb 2008

je to tam prto keby nahodou z velkych regalov nieco padlo, predsa na dospeleho je to ine ako napriklad na rocne dietatko 😉

otrivinkajanka
6. feb 2008

no ale to moze padnut v hociktorom obchode aj v tescu alebo hypernove

danuska24
6. feb 2008

v tescu to nemaju na paletach

otrivinkajanka
6. feb 2008

to nemaju,ale ako moze paleta padnut?skor tresne z polickz nejaky tovar ale nehadam sa ked to tam tak maju tak nech maju ja tam uz nakupovat nechodim

kacenqa
6. feb 2008

babule, zabudate na jednu vec - metro je primarne urcene pre nakup podnikatelov, ktori tam chodia zasobovat svoje obchody. nie je to standardny obchodny dom, ved od toho su tie metro karty, aby im tam nechodil hocikto ako do tesca ci hypernovy. a preto tam v podstate matka s malym deckom nema co robit...zrejme sa predpoklada, ze matka - podnikatelka svoje babo da postrazit niekomu, ked ide 'do prace' (rozumej na nakup zasob)... to, ze sa tam dostane v dnesnej dobe v podstate hocikto, kto si nejakym sposobom zadovazi metro kartu, je len bonus.

chapem vas, ze vas to rozhorcuje, ved kam to dieta mate dat, ked chcete ist na nakup, ale zas chapem aj ich.

lul
6. feb 2008

hej, Metro nie je kids friendly ako taka Ikea 😉

presne ako vravi kacenka - je to urcene pre podnikatelov a nie na travenie nedelneho popoludnia s detmi. i ked chapem, ze niekedy nemas inej sance kde nechat drobca. co uz, take pravidla maju, take musime respektovat 😉

bubadlo27
6. feb 2008

ahojte,
nam sa toto iste stalo v metre Nitre a tam teda robia riadne pizdy ☹ , pardon za vyraz
ja som si to tiez nevsimla, aj ked tam chodime nakupovat uz niekolko rokov, ale co uz muz musel byt s malou vonku a ja som trepala ten tazky vozik, a este nieco, uz su uplne trapni, s tymi ich kontorlovanim poctu osob na metro karty, lebo v rakusku taketo nieco vobec neexistuje a su radi ze tam chodia ludia nakupovat 😉
a tie krasavice na recepcii mi to vysvetlili tak, ze nejde o palety, alebo o spadnuty tovar, ale o to, ze tam dost casto chodia s tymi vysokozdviznymi vozikmi a ti vodici, vidia len urcitu vyskovu hladinu, tak preto to obmedzenie od 150 cm, len som tomu dost nepochopila keby som isla s kocikom, tak isto by som nesla, niekde, kde sa pohybuje ujo s vozikom 😒

petusko
6. feb 2008

tak s tými kontrolami je to už vážne trápne apsoň v nr, a hlavne,keď ti idú kontrolovať celý nákup!!! niekedy aj dva úplne plné vozíky a tetuška kým to preštuduje, tak tam aj jamu vystojíš, môj muž sa tam už veru aj pochytil, lebo VŽDY ho zastavia a kontrolujú 😅

emjee
7. feb 2008

ja chodim do metra dost casto, mne (ani nikomu inemu v tom case ked som tam bola) za posledne 2 roky uz nakup nekontrolovali, predtym kontolovali kazdy jeden nakup
najcastejsie chodim do nitrianskeho metra - minule tam nechceli pustit jedno 13 rocne dievca vyssie odo mna 😅

petusko
7. feb 2008

aj manžel chodí často, cca každé 2 týždne a často sa mu stáva, že ho kontrolujú 🤐 asi majú na neho ťažké srdce, alebo jej tej tetuši sympatický, lebo ho takmer vždy kontroluje tá istá 😀

kukona1
autor
7. feb 2008

nuž čo baby,nedá sa nič robit,budeme chodit naupovat do Rakúska,slováci nepotrebujú peniaze.Mužova neter má vo Wiedni obchod a ked príde mamička s kočíkom,ešte jej pomože s tým kočíkom,ved tá pani je ,,doniesla peniaze" a nerobí to len ona ale aj vela iných obchodníkov,ktorí si vážia ludí čo chcú u nich minút svoje peniažky.
neviem či si pamatáte,niekolko rokov dozadu v tescu v Trnave spadla myslím že polička na malého chlapčeka......v každom obchode je niečo ,,nebezpečné pre deti" je len na rodičoch či si dávajú pozor na svoje deti.Ja napríklad ked idem na nákup s mužom,muž nakupuje a ja sa venujem malej alebo naopak,malú máme stále na očiach.....
ale aj podla týchto názorov-máme každá na to iný názor-to je ok,každá to berieme inak.My sme nemali malú kam dat,potrebovali sme súrne niečo kúpit,bohužial sme museli so zveseným nosom odíst.... 😉

emjee
7. feb 2008

kukona, ale v metre je to takto odjakziva, jednoducho to nie je klasicky obchod ale velkosklad a deti tam nemaju co robit (nie kazdy rodic je zodpovedny a dava v obchode na svoje deti pozor, aby na ne nieco nespadlo, aby same nieco nezhodili, aby po obchode nebehali, ...)
ak ste chceli nakupit, mohla si ty pockat s dietatkom pred vchodom (v nitre je napr. pri vchode zriadena taka "kaviarnicka" kde si mozes sadnut a pockat) a muz mohol nakupit - ale samozrejme ak s tymto nesuhlasis, nebudes tam nakupovat, je to tvoja volba

sirinka
4. jún 2009

juj tak dnes v tomto metre vypokloknovali nas...v zivote by ma nenapadlo, ze ma nepustia s dietatom do nejakeho obchodu...sorry, nech uz su tie bezpecnostne dovody hocijake, v prvom rade by mali mat tovar zabezpeceni tak, aby nikoho neohrozoval, nie ze si urobime alibi a nepustime deti a v druhom rade na vozikoch nech robia mimo otvaracich hodin...
mna nezajima ze su velkosklad a nie velkoobchod ako hornbach a pod...ide v podstate o to iste, ale ok, viac nemam zaujem tam chodit 🤐

trixi
4. jún 2009

sirinka, aj mne sa to stalo cca pred 4 rokmi, ze ma z Metra vyhodili so synovcom (mal 9 mesiacov), maju to v obchodnych podmienkach vraj kvoli bezpecnosti.
Ja som bola cca pred mesiacom v trnavskom Baumaxe, stalo sa nieco, co by som vobec necakala - vyberala som kvietky vonku z regalu vedla pracoval zamestnanec s vysokozdviznym vozikom, skladal z vysky paletu plnu zeminy, neviem preco, ale zrazu ma napadlo, ze svoj nakupny vozik v ktorom sedel Matko posuniem za seba, ked som to urobila, tak sa cely ten vozik preklopil s tym nakladom a ta paleta s tou zeminou padla na miesto, kde som pred tym mala nakupny vozik. Do dnes mam z toho nocne mory a dakujem anjelickovi straznickovi, ze ani neviem preco, som ten vozik presunula. Ten zamestnanec nemal manipulovat s tym nakladom v nezabezpecenom priestore. A po "incidente" prosil kolegyne aby nevolali veduceho. Zjavne porusil bezpecnostne predpisy. Mna a Matka ratoval jeden pan, ktory to vsetko videl.
Dnes si davam velky pozor a ked vidim vysokozdvizny vozik, ci manipulaciu s nakladom v predajni, tak odtial utekam. A do Metra chodim bez maleho, mam pokoj, v klude si nakupim alebo poslem kolegu, ked sama nemozem ist.

majcik
4. jún 2009

My chodievame obcas do Metra do Zvolena a ani by ma tam nenapadlo brat syna so sebou. Viem, ze male deti tam nemaju pristup a vobec mi to nepride cudne, vsak tam stale bradzia vysokozdvizne voziky a ine kolieskove srandy s velkym nakladom, aj dospely clovek si tam musi davat ovela vacsi pozor ako v inom obchode, pretoze tie voziky sa vedia inac rutit a nikdy neviem, z ktoreho rohu vyletia. Nemam moc rada metro, necitim sa tam ani ja sama prijemne a bezpecne, podla mna tam naozaj male deti nemaju co hladat.

irenkat
4. jún 2009

vo zvolenskom metre pustaju aj s notebookom, ale treba to nahlasit a vypisu listok ze ho mate pri sebe 🙂 a keby na vozikoch robili len mimo otvaracich hodin, tak by sme uz poobede nemali co nakupovat 🙂

roasha
5. jún 2009

plati to od zaciatku,ako je metro-metrom.tiez ma obcas strve,ked musim s malou cakat vonku,pokial sa tam mm otoci/resp.naopak/,alebo malu nechavame u nasich,a kupujeme v klude.
je to ale sklad,nie obchod,tak ma nejak extra netrha,ze to tak funguje.

monr
5. jún 2009

ja sa prikláňam na stranu metra, je to veľkoobchod pre podnikateľov a a deti tam nemajú čo robiť. my keď ideme, tak jeden z nás je s malou v aute.
sú tam do výšky poukladané palety, a môže to byť hocjako bezpečné, stať sa môže čokoľvek.
takže ja som určite za takéto bezpečnostné predpisy

sirinka
5. jún 2009

jaaaj, tak nech tam pustaju skutocne iba podnikatelov a predavaju iba po celych paletach...sorry, ale ked sa rozhodli pre kusovy predaj a z kazdym podnikatelom, co ma ich karticku tam moze ist jedna...hocijaka osoba, tak zo seba urobili akysi polotovar medzi velkoskladom a hypermarketom...a nech sa necuduju, ze tam chcu ist ludia nakupovat aj s detmi...

dada1212
5. jún 2009

Tiež som na strane Metra, nechápem čo Vás na tom rozčuluje, že tam nemôžu ísť deti, je to hlavne pre ich bezpečnosť.
A okrem toho, je to obchod pre podnikateľov, nie pre mamičky na materskej.
Vysokozdvižné vozíky tam behajú neustále a naozaj by bolo nebezpečné, keby tam behali deti, mohli by ich zachytiť, kedže ich nevidia. A neviem si predstaviť, že by tam nebehali cez otváracie hodiny, však si uvedomte, že koľko tovaru sa tam predá, keby nebehali, tak 2 hodiny po otvorení nemajú čo predávať, kedže by nemohli dať nové palety.

k.a.t.k.a.
5. jún 2009

dada ja som mamička na materskej a podnikam 😉

k.a.t.k.a.
5. jún 2009

to tam potom nemože ist ani napr. plnoletý trpaslik? toho tiez nie je moc od zeme vidieť 🙄

dada1212
5. jún 2009

sirinka Načo tam chceš chodiť? Však ked nie si podnikateľka a nemáš tovar bez DPH, tak ťa tam nákup vyjde drahšie ako v hocijakom hypermarkete/supermarkete.

sirinka
5. jún 2009

dada ja tam ani moc nechodim, ale konkretne tam mam vyhliadnuty nejaky tovar, co sa oplati viac ako inde, vacsinou mi to kupuje svokor a preto som ani netusila, ze existuje taketo pravidlo a teda ani on...moja blbost, ze som tentokrat chcela ist s nim, lebo som chcela pozriet smykalky pre malu...
a moje dieta by po tom obchode urcite nebehalo, lebo som tam bola s tym mensim 😉
no to je uz jedno, napriek tomu si myslim, ze pokial si tam povolili vstup aj nie podnikatelom a nie vyhradne velkoodberatelom, je toto pravidlo diskriminacne...