Metro Bratislava nepúšťa dnu deti do 12 rokov a 150 cm?

kukona1
6. feb 2008

neviem či sa vám to niekedy stalo,ale dnes sme sa vybrali do metra na nákup a tam nás pri vchode ,,vypoklonkovali" že vstup s dietatom je až od 12 rokov a 150 cm.Fakt som bola zhrozená...ved čo tam predávajú? výbušiny alebo čo? ved to je diskriminácia??????????? 😠
v Baumaxe a v Hornbachu predávajú rozne stavebninové ,,veci" ale odnikial nás ešte nevyhodili.
a čo takí ludia ktorí hoci majú ovela iacrokov a nedosahujú 150 cm??? aj tích by ,,vyhodili"

dada1212
5. jún 2009

sirinka Chápem, že ti to skomplikovalo situáciu, ked si o tom nevedela a dieťa si pri kom nemala v tej momentálnej situácii nechať.
Možno, že ti to prišlo trochu diskriminačné, aj príde, ale povedz mi ako by sa to dalo teoreticky inak riešiť, ked tam predajú veľa tovaru a s tými paletami musia behať aj cez otváracie hodiny? Lebo malé dieťa by nevidel a mohol ho s tým vozíkom zraziť. To, že ste niektoré napísali, že by ste si na dieťa dali pozor, to silne pochybujem. Lebo tie vozíky behajú neustále a nikdy neviete z ktorého roku sa pred Vami zjavia, takže nedáte "pozor" ani na seba, nie na dieťa. Je to naozaj o tom, že aj ten vodič vozíka musí dávať pozor, či niekoho nezrazí a dieťa by žial nevidel.
.

otrivinkajanka
5. jún 2009

A zaujimave je,ze v Metre v Gyori mozu ist deti my sme na jednu karticku tam isli 6 ludia aj s deckami a nikto nam nic nepovedal to len tu robia problemy a tam s deckami normalne idu 😉

erika107
5. jún 2009

sirinka: tak toto iste sa mne stalo ked mal maly cca 3 mesiace a tiez nam pri vstupe povedali ze s dietatom tam nemozem ist co ma dost nahnevalo

ankam
5. jún 2009

Ani u nas v Ke metre sa nedostanes s diatatom.Vzdy cakam s malou vonku.........a na karticku musi ist majitel karticky este s jednou osobou.........je to na figu

sirinka
5. jún 2009

no nic uz...budeme nakupovat tam, kde nas chcu 😉

trixi
5. jún 2009

dada nesuhlasim, s tymi vozikmi nebehaju hocikde, vzdy ohranicia celu ulicku a nikto tam nesmie vstupit, ked skladaju, resp. dovazaju tovar, ani dospely. Az ked ten vysokozdvizny vozik tovar zlozi, vylozi, tak tu ulicku otvoria. Taka je moja skusenost. A oplati sa tam nakupovat aj ked nie si platca DPH a nepodnikatel. V tom Ti budem oponovat. Su casto akcie na rozny tovar, ktory inde lacnejsie nekupis. Bohuzial.
Ako som uz pisala, aj v inych hypermarketoch manipuluju s vysokozdviznymi vozikami za porusenia bezpecnosti prace zamestnancov a aj nakupujucich. Napriek tomu by som so synom do Metra nesla a nepovazujem to za diskriminaciu. To som potom diskriminovana aj v nasom meste, kde sa s vozikom nedostanem na postu, na mestsky urad a pod.

maruschka
5. jún 2009

no, ono to je aj tak trocha pravda s tými vozíkmi, ale zasa: osoba, ktorú sprevádza malé dieťa toho nakúpi menej, ako keby sa tam v pokoji a v pohode prechádzala hodinu a všetko si popozerala..

My, keď ideme s deckami na nákupy, nakúpime vždy iba polovicu, lebo v tom strese z mladšej dcéry, ktorá nákupy priam nenávidí a kričí, kade chodíme; aj zabudneme, čo sme chceli...Jednoducho hľadáme pokladňu a utekáme preč... 😕 😅 😅
Ale keď ideme nakupovať bez detí, hoci aj do Metra, ideme pokojne, všetko popozeráme, prečítame, prepočítame a vždy urobíme veľký nákup.. 😉

titkovamiriam
8. jún 2009

ved to je pre ochranu deti-na tych vysokozdvyznych vozikov ich nevidia.som na strane metra 🙂 .u nas tiez bolo obdobie ze michal zavidel milanovi ze tam moze ist a on nie-vyrastol a uz chodi aj on, a marek si pockaaaaa 😀 .mna len hneva ze tam nieje spravene niake detske ihrisko-ten bufet je o nicom. my tam chodime ako do samoobslihy a velakrat aj s marekom na prechadzku-priatel nakupuje a ho cakam vonku,alebo pri jazere.ked idem nakupovat ja som rada ze je to obchod v ktorom nelietaju male deti 🙂 ,a maju tam super akcie aj tovar .

dada1212
8. jún 2009

trixi Ja som nemyslela len ked vykladajú, ale aj ked s tými vozíkmi jazdia po celom obchode, hlavne vtedy nemusia zbadať dieťa. A ja som sa teda nestretla, že by v iných obchodoch behali toľko, vidieť to v iných obchodoch je skôr vzácnosť.
A úplne súhlasím s tvojimi poslednými vetami. To je podľa mňa oveľa väčší problém a väčšia diskriminácia. Lebo tam človek chodí denne, napríklad na poštu a tá pošta slúži občanom, aj takým čo majú dieťa v kočíku alebo sú na vozíku a je problém, že sa tam nemôžu bez problémov dostať. Nie to, že ťa s dieťaťom nepustia to obchodu určeného pre podnikateľov.

trixi
8. jún 2009

dada, to bud rada, mne stacil ten trnavsky Baumax, ked nas ten vozik s nakladom skoro zabil 😕 . Minule zasa v Bille jedneho chlapca nabral nie vysokozdvizny vozik ale taky vozik co len vozi palety a ten chlap s tym behal ako keby tam nikto nebol.
Ja teraz do Metra posielam svojho kolegu, denne jazdi okolo Metra, tak ked maju na nieco akcie, vyznacim mu do toho letaka a na druhy den to mam doma. Este mi to dovezie aj domov 😉 . Som si to vedela zariadit 🙂 . Ale uz sa mi stalo, ze sam mi volal, ze maju super cenu ta to alebo ono, ci mi ma kupit.Uz som si ho vycvicila 😀 .

dada1212
8. jún 2009

Súhlasím s tým, že by bolo dobré, keby napríklad v Metre boli "strážené" detské kútiky a podobne. Ale podľa mňa by to boli pre nich zbytočne vyhodené peniaze. Obrazne povedené je podľa mňa Metru úplne jedno, či tam budú napríklad mamičky na materskej chodiť alebo nie.
Lebo každý obchod ma inú cieľovú skupinu a ak niečo urobí, tak hlavne pre ňu. Napríklad takému Metru je jedno, či vy tam budete chodiť raz do mesiaca a urobíte tam nákup za 20€, ak nebudete, neskrachujú, lebo im tvoria väčšinu tržieb podnikatelia. Ale napríklad v takej Ikee urobia pre Vás oveľa viac, lebo mladé rodiny, ktoré si zariadujú svoje bývanie tvoria väčšinu ich zákaznikov a urobia im aj najväčšiu tržbu.
Je to len o marketingu, každý obchod ma inú cieľovú skupinu zákaznikov a sústredi a vynakladá svoje výdavky a úsilie hlavne na ňu. 🙂

titkovamiriam
8. jún 2009

dada a vies kolko tam chodi podnikatelov aj s detmi a nadavaju ze sa to rokmi vobec nezmenilo?ten detsky kutik by bol vhod 😲 aj teraz maju vonku smyklavku no deti sa na nej smykat nemozu.kedze byvam v ivanke vlastne ani niak moc inde nenakupujem tak tam neham par sto eur mesacne 🙂

trixi
8. jún 2009

to by bolo super nechat tam len 20 €, dada, neboj, chapem ako si to myslela. Ked tie moje nakupy su niekolko nasobne drahsie 😅 a to byvam v PN.
Co sa tyka toho bufetu, tak to je o nicom. A to som si tam kolko krat chcela nieco zajest, pretoze som chodila na nakup poriadne hladna, vzdy ked som sa vracala zo sluzobky domov. Potom som to riesila tak, ze som sa zastavila na jedlo v Ikea, najedla sa a frcala do Metra. Hladnemu sa tazko nakupuje. Teda aspon mne 😉

cloveedwards
9. mar 2014

@kukona1
Čo ak moja dcera meria 164cm a 11 rokov?
Nechcu ju pustit do Metra aj ked meria viac ako 150cm co sa mi zda nefer 🤐

lucia147852
7. feb 2019

Zienky chcemsa obnovit temu, stale plati zakaz vstupu s dietatom? Konkretne mi ide o Metro NR

klarissa25
7. feb 2019

@lucia147852 do ziadneho metra nemôžu ísť deti do 150 cm, ved je to veľkoobchod...