Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

filipal
6. feb 2012

@katmi dakujem za rady. ja som tiez taky typ, ze lekarom sa vyhybam...

katmi
autor
6. feb 2012

@filipal nieje zaco🙂

viva13
6. feb 2012

@filipal na operáciu, nie? pláujeme bábätko ale bojím sa skrz tieto migrény 😒

miska22200
11. dec 2012

už dlho tu nikto nepisal ☹ čo je nadruhej strane dobre možno sa citite lepšie 😕 🙂 ja trpim migrenou asi tak 5 rokov....do vtedy som netušila ani čo to je,mavala som len bežne občasne bolesti hlavy,ktore prešli bud same alebo p 15 minutach tabletkou,joj teraz si to ani neviem predstavit,bolo by to super vratit ten čas ☹ začalo to tym ked som opatrovala strarych ludi,čo je dost psychicky naročna praca 😝 ked som naposledy opatrovala babku ktora bola sice dost stara ale silna a agresivna tak vtedy to začalo ☹ teraz lutujem že som mala odist skôr ale čo teraz narobim 😝 neskôr som si našla priatela otehotnela a nejak to tym tehotenstvom aj prestalo alebo skôr sa zmiernilo odost...vysvetlene mi to bolo zmenou hormonou...ked sa maly narodil tak ešte ako tak to bolo ok,ale po niekolkych mesiacov som znova otehotnela a to bol hrozne,cele tehotenstvo som trpela nevolnostami nielen rannymi a dotoho prišla znova ta hnusoba migrena,horšie bolo že som nemohla nič zobrat,len som šla na pohotovost a tam mi niečo pichli v infuzii,niekedy pomohlo ale zväčša nie ☹ nemohla som si ani syna vychutnat to najkrajšie jeho obdobie,ked začal chodit ,blabotat a tak ☹ kvôli tomu sa desim nahodneho dalšieho tehotenstva,už to nikdy nechcem zažit ☹ ja beriem čipiky na migrenu ale nie vždy mi pomôžu ☹
@viva13
@katmi diazepan tu vtaliansku ani nepoznaju,že otom len počuli ale neprišlo to na trh 😖 ale videla som jednu relaciu zameranu na migrenu,vraj sa to da operovat,počuli ste už niekto otom???? a hovorili aj oten diazepan že je nebezpečny,davali jeden pripad že niekto na to zomrel ☹

viva13
11. dec 2012

@miska22200 ahoj, to mi je luto, že si tak trpela, toho sa bojím aj ja... možem sa opýtať aké čipky berieš? lebo ja jedny mám ale tam je diazepan a ten je návykový, ale nič iné mi nezaberá len toto :-/

hradnapani
11. dec 2012

@miska22200 ahoj, tiez dobre poznam, co je to migrena a v tehotenstve to bolo neznesitelne ☹ V zufalstve som zasla aj za homeopatkou, co sa zaobera aj mineralnymi solami a dopatrali sme sa spolocne k tomu, ze spustacom migren bola moja prilis zatazena pecen (moze byt z jedla ale aj z liekov), pretoze som musela uzivat Duphaston nejaky cas,,, Dala mi nejaky pripravok z tych mineralnych soli na detoxikaciu pecene a cuduj sa svete, vyrazne sa mi obmedzil pocet zachvatov a ked uz prisiel, tak bol ovela znesitelnejsi. Takze neuzivas nejake lieky napriklad, ktore by ti to mohli vyvolavat? alebo potraviny? (a samozrejme aj psychika spravi svoje... 😒

katmi
autor
12. dec 2012

@miska22200 neviem o tom, zeby sa migrena dala operovat..v prvom rade treba hladat pricinu... vecer popisem viac,ked sa mi bude dat, teraz letim do prace 🙂

lucijeta
12. dec 2012

@miska22200 a na neurologii chodíš? u mě neuroložka zjistila, že to mám způsobené kolísáním hormonů, vždy před nebo během ms mám 3denní migrénu ☹ nebo když mám nějaký stres, tak se rozjede 😒
píšou se na to triptany, já mám Rosemig, sice "vypne" bolest hlavy ale je mi z něj zle a stejně nemůžu nic dělat.. co mi pomohlo je vysazení antikoncepce, bolesti se zmírnily..
o možnosti operace jsem taky neslyšela, byla jsem jen na CT mozku, ale naštěstí vše ok
taky si nedovedu představit jak ty stavy budu jednou zvládat s mimčem 😔

miska22200
12. dec 2012

@viva13 tie čipky sa volaju Optalidon supposte -prpifenazone-butalbital-caffeina opisala som aj čo obsahuje´,bolo to vnazve..poznate to niektora? .ja som vtaliansku a nebola som tu ešte na neurologii a pri dvoch detoch asi tak skoro ani nepojdem 😒 viete čo mi zaberalo jeden čas? akupuntura,bolo to fakt super,naozaj....len to mi robil jeden doktor vdedine ibaže doktor sa vystriedal a novy to nevie robit ☹ aj vtehotenstve to pomôže a neuškodi babu 😉 dala som si aj poslat trocha mojich vlasov na rozbor,stalo to 1000 sk 🙄 😝 ztoho mi spravili zoznam čo nesmiem jest....to dodržiavat tak by som asi vôbec nič nejedla 😝 mala som tam vajička a produkty ktore vajička obsahuju,čiže ani cestoviny nič by som nemohla jest 😝 rajčiny a neviem čo všetko,už si nepamätam bolo to davno,tušim tam boli aj syry,no hromada veci 😝 čo mam potom jest 😕
@lucijeta ja si ešte pamätam že som pri prvom babu využivala každu chvilku spat oddychovat,napriek bordelu vdome...môj syn bol zly spač ,ale dlhoooo papal flašku aj polhodku,tu som obložila vankušom aby mu nespadla a tu polhodku som si zdriemla 😅 alebo ked sa narodil a bolo fakt zle tak som si mlieko vypunpovala do zasoby a dala som si až potom lieky a potom znova vypunpovala a to vyliala aby nedostal lieky cez mlieko 😝

viva13
12. dec 2012

@miska22200 to kupuješ na SVK alebo v Taliansku? a ked si nejedela to čo ti kázal nebolela hlava? ja si myslím, že som skôr meteosenzitívny typ ale možno aj potraviny nemôžem nejaké neviem ☹

petikd
12. dec 2012

@viva13,ked ťa bolí hlava porozmýšľaj čo si v ten den jedla a potom ked ťa bude bolieť zase,tak zase porozmýšľaj.Ja som si tak prišla na zelenú papriku 😉 Mna bolí z hocičoho,ale po vyše 18 rokoch s migrénou som sa naučila čo a ked mi škodí.Ale dosť mi pomohlo ybratie krčných mandlí a užívanie kvapiek na prekrvenie.A ešte sem tam mi pomôže vytrhnúť zub 😀 Mám problém s vačkami pod zubami 😒

A baby začala som asi pred rokom piť zázvorový čaj,lebo som kdesi čítala,že pomáha od migrény a neviem či som si namyslela,alebo mi fakt pomohol 😉
No a pri prvom tehu mi boli relatívne dobre,okrem 5 mesiaca,ten som celý preležala a teraz ma už 2 týždne nebolela (klop klop klop) 🙂

viva13
12. dec 2012

@petikd a ked ma začne bolieť hlava okolo 6-7 ráno? zázvorový čaj pijem asi mesiac no ešte pozitíva nevidím :-/

petikd
13. dec 2012

@viva13 ved som písala,že neviem či som si namyslela či fakt 😀 Asi to nejde na každého.No napríklad mne bolo kriticky ráno o 7 v robote ked som vypila kávu a potom ešte okolo 13.Porozmýšlaj čo robíš a ješ a skús zmeniť nejaký zvyk ráno,ktorý robíš.Viem,že je to ťažke,bolesti som mala aj 4 krát do týždna to už potom šlo aj zo psychiky. 😒 Viem že je to ťažké,ked plánujete bábo,ja som sa tiež toho bála teraz,aj ked len 3 mesiace sme sa snažili,ale to som sa bála aj niekde ísť,či ma nezačne bolieť,do roboty som chodila s malou dušičkou

katmi
autor
14. dec 2012

@petikd ked pises, ze vylucujes niektore jedla zo stravy, ma tak napadlo, ze ja ked som sa stravovala podla krvnej skupiny, tak ma hlava bolievala o cosi menej... ono zevraj migreny mozu vznikat aj z prekyslenia organizmu, pretazenia organizmu, resp.dlhodobe pretazovanie organizmu nevhodnymi jedlami, t.j. nestiha pecen vsetko cistit a zaludok spracovavat...
kazdopadne u mna je to zrejme sposobene aj tym, aku diagnozu mi nakoniec stanovili...

emma_932
1. feb 2013

ahoj, dievcata, tiez sa pridavam, aj teraz ma nici ta sv.na 😠 mala som migreny aj v tehotenstve, myslela som si, ze to neprezijem, porod bol oproti tomu malina... nasla som si ale v tehu homeopatku, dala mi homeopatiku rhus toxicodendron 9 CH, vdaka nej som uz v tehu ziadnu migrenu nemala. jedina nevyhoda je, ze ho treba brat nonstop /kazde rano 20 min pred jedlom si rozpustit v ustach 3 gulicky/
dufam, ze niekomu pomoze, co som napisala..

miska22200
1. feb 2013

@viva13 neviem,neskušala som to ,nejest ,lebo je toho vela čo nesmiem 😒 tieto čipky čo som pisala mi predpisuje lekar tu v taliansku

kacena4
2. feb 2013

@emma_932 zaujali ma tie homeo, prosim ta treba ist aj za homeopatkou ci su vhodne aj pre mna? alebo mozem ist rovno do lekarne??? mam aj ine zdravotne problemy a som denne na liekoch tak ci sa mi to nebude byt dik za info

simonka16
2. feb 2013

Ahojte ja mavam strašnu migrenu ..... a to vzdy celych 24hodin pred "svojimi dnami" .... raz som prisla na jednu vec velmi mi zabera dat si tesnu ciapku a 3 tablicky velmi horkej cokolady.... nech je kvalitna a ma vysoky obsah kakaa.... toto je moj receo a len lezat chvilu v kludne je to vinikajuce a citalo som to aj v knihe ze je dobre si dat na hlavu ovinadlo .... 🙂 a ked mi nic nezabera alebo sme prec a je leto dam si algifen ... viem nieje to bohvieco ale u mna NO.1 🙂

emma_932
3. feb 2013

@kacena4 ak mas aj ine zdravotne problemy, tak urcite ano. dokonca ja ked som u nej bola, zabudla som jej spomenut nejake veci a ona to zistila s nejakym pristrojom, s ktorym stlacala moje prsty.. poslem ti kontakt do IP, zatial skus ten rhus toxicodendron 9, snad ti pomoze, prip, skus sa spytat v lekarni.

atka3
3. feb 2013

migrenové stavy niečo hrozné.raz ked ma hospitalizovali tak mi jedna staršia sestrička poradila recept starých materí. surový zemiak nakrájať na čelo,oči.klud.tma,odpočinok a po pár minutách meniť plátky,pokial sa bolesť nezmierni

ivca82
3. feb 2013

@miska22200 ahoj nahodou som sem zabludila. Ja som s It doma uz vyse piatich rokov ale ked som tam bola tak na migrenu mi dali nizavil, dufam ze si dobre pamatam nazov.Bol v takej plastovej skatulke a v nutri boli 3samostatne balene tabletky. Davali sa pod jazyk a mali mentolovu prichut. Dali mi ich na pohotovost ked som mala silny zachvat migreny. Ale potom sa uz treba objednat u neurologa,ale ked vies co to je migrena a mavas casto zachvaty tak by som to urcite absolvovala. Tu na sk mam cinie, ak mas niekoho kto by ti ich vedel doniest,su tiez na predpis.

kacena4
3. feb 2013

@simonka16 tak to si na tom super, ja mam pred ovu aj kramami cca 3-4 dni v kuse, lezim a lezim a grcam a grcam, skriabem stenu a nic. beriem lieky denne rano a vecer + pri zachvate, ale niekedy ani tie nezaberu a vtedy je to horor. chodi aj na infuzky ale nic moc 😝 😝

simonka16
13. feb 2013

@kacena4 preboha tak ja na tom až tak niesom :( .... a skúšala si Algifen 🙂 akurát pozerám ty máš detičiek 🙂

kacena4
14. feb 2013

@simonka16 mne na ct ci mrt ci kde to zistili,ze mam problem s cievou veducou do mozgu, a algifen mi uz davno prestal zaberat a deti mal len 4 som profirodic takze deticky prichadzaju a odchadzaju 😀 😀

simonka16
14. feb 2013

Aha no ja som mala malformaciu ciev ....krvacanie do mozgu 2 cievy mi praskli v hlave ...ale to s tým asi nemá spojitost ..... Aha tak tak je to 🙂 lebo pozerám že ich je neúrekom 🙂

petot
14. feb 2013

Ahojte. Objavil som, že mi proti migréne pomáha vitamín E. Podmienené je to nasadením v predstihu. Takže si každý deň ráno pozriem predpoveď počasia, ako sa má vyvíjať tlak http://pocasie.sme.sk/index_hs.php?id_location_...

Ak má stúpať (čo mne vadí), tak si hneď ráno dám vitamín E 800-1200 IU a v priebehu dopoludnia ďalších 800-1200. Dôležité je, aby sa vitamín stihol vstrebať už pred nástupom migrény, a vstrebávanie trvá najmenej 4h, lebo je to vitamín rozpustený v oleji.

Mne to pri včasnom nasadení pomáha, migréna sa mi vyhýba, som rád. Nevravím, že to pomôže každému, napr. kolegyni to nepomohlo. Rozmýšľal som, prečo to funguje - možno preto, že vitamín E je dôležitý mozgový antioxidant, alebo možno zlepšuje prekrvenie.

Vysoké dávky vitamínu E sa neodporúčajú pri deficite vitamínu K, pretože môžu zhoršiť dopad deficitu na zrážanlivosť.

gab7
25. feb 2013

migrénou s aurou trpím již šestým rokem.mám za sebou i léčbu léky.momentálně neužívám pravidelně nic,jelikož vedlejší účinky byly ne zrovna příjemné.v období před menzes užívám Mg + B6,pokud cítím,že mě začíná bolest hlavy uvařím si silného turka 😉 ....kofein rozšiřuje cévy....poslední měsíc mi to zatím funguje 🙂

katarina_910
24. apr 2013

Ahojte, aj ja vám prispejem k tejto téme.
Migrénami trpím od svojich 13 rokov. Najprv boli slabšie a po čase sa začali stupňovať a zosilňovať. Veľa krát sa stávalo, že som od tej bolesti až zvracala a odpadávala. Bola som snáď u každého doktora na vyšetreniach. Nezistili mi nič a neurologička mi predpisovala stále len lieky na bolesť. Odmietala ma poslať na ďalšie CT, EEG vyšetrenie. Vraj to nemá zmysel, že je to obyčajná migréna, ktorá sa už nikdy nevylieči. Hlava ma bolela takmer každý deň. Asi pred rokom som vysadila antikoncepciu, prestala piť alkohol, cigarety sú mi už pasé. Hlava ma bolí stále rovnako a niekedy mám pocit, že ma bolí ešte viac. Stravujem sa zdravo, pohybu mám tiež dostatok.
S priateľom sme plánovali miminko a snažili sme sa o neho dosť dlho. Nakoniec sme to vzdali po 3. potrate. Pri migrenóznom záchvate som jednoducho potratila. Naozaj som už zúfalá z tých bolestí.

viva13
7. nov 2013

Prosím poradte mi niekto kde sa zaoberaju špeciálne migrénami v západoslovenskom kraji súrne prosííííííííím

sianabb
12. jan 2014

Ahojte, ja som mala migrény celé roky zrejme už do puberty, až som raz dostala takú, že som oslepla. odvtedy som veľa o tom čítala a pomohla mi alternatívna liečba. dnes som už poriadny záchvat nemala viac ako dva roky. viem to ovládnuť alebo tomu predísť. Sama som si pomohla, lebo lieky mi robili zle na žalúdok. viem kde hľadať pomoc