Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

felicita2
27. aug 2016

@nikaj Založila som na to aj temu Na migrénu antidepresivum Citalec ?

veron_gregorova
6. dec 2016

Ahojte, musim hned na zaciatok napisat..ze som milo prekvapena, ze mate podobne starosti ako ja. (Aj ked to fajn urcite nie je.)
Migreny mavam od 15tich, vacsinou som si dala ibalgin, novalgin, mig400.. zalahla do tmavej miestnosti, do chladu, zaspala a mohla som neskor fungovat dalej.
No mam 23, koncim vysku, a od minuleho tyzdna mam migrenu.. dievcata, trvaa uz 7.den.
Bola som na pohotovosti, kde mi neurolog predpisal lieky na uvolnenie krcnych svalov - dorsiflex a diclobene.. nezabralo, bolelo ma cele telo.
Obvodna mi predpisala aulin - od bolesti, ten mi taktiez nerobil dobre na zaludok, a uz vobec na migrenu.
Opat som navstivila neurologicku, ktora mi predpisal magnesol v prasku, na kazdy vecer a quarelin od bolesti.
Vsetky vysetrenia mam v poriadku, krv, moc, CT hlavy, neurologicke vysetrenia. Zevraj to je sposobene stresom, preto mi odporucila psychohygienu.
Skusam druhy den ten quarelin, a zatial zabera, dufam ale, ze budem mat migreny menej casto. Nemozem si predsa dovolit vypadnut na 7-8 dni. Clovek nedokaze vtedy nic, okolie trpi aj za neho.
Baby, drzte sa. Viem ako vam je :*

yvoneta
7. dec 2016

@veron_gregorova ahoj, aj ja mavam taketo niekolkodnove migreny, ktore nejdu pretat beznymi liekmi. Vtedy mi pomoze ist na infuziu di nemocnice, musim si ju ale pytat, ci uz na pohotovosti, alebo ambulantne, aby ma tam poslali. Tam mi stecu 3 flase aj s liekmi a 2 injekcie este do svalu a postupne to odoznie do druheho dna a hlavne, uz sa nevrati dalsi den. Mavam to casto. Na tento elixir som prisla po skusenosti, ked som mala taku migrenu, ze mi aj koncatiny oslabli, nemohla som artikulovat, rozpravat, vracala som....a vtedy po vyluceni ineho neur.problemu mi dr.dala takuto zmes lieciv infuzne a odvtedy si to pytam, lebo mi nezaberaju ani triptany vela krat. Drz sa.

indiga123
7. dec 2016

@yvoneta Ahoj a vieš čo ti namiešajú do tej infúzie?

yvoneta
8. dec 2016

@veron_gregorova takze Manitol 250ml +250ml FR + mesocain 1perc. + g

yvoneta
8. dec 2016

@veron_gregorova
@indiga123
Inf. Manitol 250ml + FR + mesocain 1perc + guajacuran + mgSo4 + novalgin + do svalu Apaurin a Almiral.

yvoneta
8. dec 2016

@indiga123 a este k tomu aj hydrocortizon 200mg a degan.
Riadna zmes.

indiga123
9. dec 2016

@yvoneta Ďakujem. Triptány ti nezaberajú, skúšala si viaceré?Neviem či si čítala, v BA je klinika Pain clinic a riešia tam aj migrény, ale s akým úspechom to neviem.

blondmermaid888
18. dec 2016

@yvoneta ahoj ja som tersz prisla z nemocnice po infuziach . Ja osobne mam velky prah bolesti ale vcera som to uz nezvladla. Sanka sa mi triasla nekontrovstelne od bolesti , vracala som a nevedela prestat plakat . Kojim tak to kazdy mesiac horko tasko pretrpim bez liekov . Vcera sa uz nedalo . Infuzia zabrala hned. Ach boze to bolo uvolnenie. Chcem sa ta spytat kedze sa chodis pytat na tie infuzie ako dlho ta nechaju potom vzdy v nemocnici ???? Musis tam lezat viac ako dva tri dni alebo ta hned pustia domov?

yvoneta
18. dec 2016

@blondmermaid888 ahoj, stecu mi infuzie, nejake 2 - 3 hodky a idem domov, nehospitalizuju ma. Idem proste na pohotovost, tam sa vypytam na neurologiu a oni uz vedia, ze infuzky. Aspon ze nejaku zachranu mame.

yvoneta
18. dec 2016

@indiga123 dakujem, skusim pozriet tu kliniku.

tuusfatum
19. dec 2016

Ahojte žienky. Na migrénu trpím už 11 rokov. Moja je determinovaná hormónami (vždy 1 deň pred menštruáciou, zmenou počasia a zápchou. Najhoršie obdobie som mala, keď ku mne zavítala migréna 3 x do týždňa a nie vždy som ju utlmila liekmi.

Spúšťačov je milión. Ak ten svoj nepoznáte, je užitočné si zaviesť denník, kde si budete zapisovať čo ste v ten deň záchvatu jedli, robili, kto vás naštval, alebo len vaše pocity. A potom Vám to bude jasné 🙂

Častokrát má psychosomatickú príčinu. Napr. kladiem na seba vysoké nároky, som perfekcionistka = organizmus extrémnu záťaž nezvláda, a tak vám dá STOPKU cez takú bolesť, že nedokážete nič robiť.
Psychosomatickým spúšťačom je aj blízka osoba s kt. žijete alebo vás psychicky "vysáva". Áno aj to je cesta ako sa spúšťa migréna.

Ďalšou príčinou je toxikovaný organizmus, zanesené črevá a pečeň neschopné odstraňovať toxíny, čo potom prechádza do krvi a vyvoláva nekontrolovateľné migrénozne stavy.
Alebo nedostatok vitamínov a minerálnych látok. (magnézium, vitamíny B) deficit tekutín.

***Mne pomohlo si prečistiť pečeň a črevo, odsťahovať sa od rodičov. A keď to na mňa príde rýchlo si zoberiem 100mg Thiamínu, a 500mg Magnézia (laktát). A 1 liter vody vypiť do 20 minút, aby som pomohla cez tekutiny vyplaviť rýchlejšie toxíny.
+Každý deň užívam probiotika a vlákninu k ním.
Môžem povedať, že sa mi podarilo zredukovať frekvenciu a intenzitu záchvatov o 85%.

Veľa šťastia a dúfam, že tento príspevok niekomu pomôže 🙂

tuusfatum
19. dec 2016

Ešte som zabudla dodať, že keď sa mi nedarí prirodzene odstrániť bolesť tak siahnem aj ja po analgetiku šumivý Panadol Ultra rapid naozaj sa super rýchlo vstrebáva .
Obsahuje v1 tablete: Paracetamol 500mg, kofeín 30mg, kodeín 8mg.

lalaland
1. feb 2017

Ja som mávam migrény tak 3 krát do týždňa...najhoršie, že väčšina klasických liekov mi na to nezaberalo okrem migralginu a to ani nehovorím aké sú drahé

kokkin
11. apr 2017

@caira ahoj ,velmi mi pomohol tento clanok ,mam take iste migreny ako ty ,vyzvraciam aj cistu vodu.Vacsinou trvaju tri dni.Trpela som cele tehotenstvo aj pocas kojenia.Potom som nasla tvoj clanok a velmi mi to pomohlo.Indometacin je zazrak na migreny.Od stastia som plakala ze mi pomohol 🙂

majkaa
15. mar 2019

ahojte prosim vas mate skusenosti s nejakymi homeopatikmi na migrenu? Ide o to, ze mavam ju len v noci taka ostra bolest celo az do oci. Budim sa na tu bolest.

nibiru
28. aug 2020

Ahojte pridávam moju pozitívnu skúsenosť s L-triptofan +b6. k veci migrény mám od 11 rokov v 35 rokoch som sa konečne dostala k neurologovi ktorý má komplexné vyšetril a prišlo sa pravdepodobne na to prečo tak časté migrény mám u má to bolo aj 15x za mesiac každá zmena počasia hlavne ak prichádza vlna vysokého tlaku.Podrobne CT a MR vyšetrenie ukázalo že mám zúžené krčnicove cievy nález bol ale v relatívnej norme,migréna je ochorenie ciev kedy dochádza k prudkému rozšíreniu ciev.Odberom krvy mi bol zistený nedostatok serotonínu,opakovane veľmi nízke hladiny.Triptany mi nezaberali.Takže sme sa zamerali na zvýšenie serotonínu s vylúčením antidepresív.L-triptofan B je aminokyselina ktorá má nastarosti zvýšovat hladinu serotoninu.Vysledky som videla už po týždni kedy boli teplotné vlny inokedy by som pregrcala celé dni no počas nich nič žiadna migrena.po 2 mesiacoch užívania som mala migrény len 4 čo je úspech o akom som mohla len snívať,predtým to bol počet 10-15za mesiac. Žiaľ som taký nešťastný prípad lebo ani krčnú chrbticu nemám ok,napriamena lordoza,blokove povstavenie C4-C5 a C5-C6 vzhľadom na stav ciev,nájdenú mycroaneurizmu ktorá je sledovaná nie sú pre mňa vhodné ani masáže ani chiropraktik ale za tie roky už viem selektovať kedy ma bolí hlava z krčnej chrbtice je to obdobie kedy ma hlava bolela viac ako 3 dní na bolesť som sa budila v rovnakom čase v noci.Na to mi veľmi pomohol vankúš,+krčný golier.Pravdepodobne som počas spánku zostala v polohe ktorá blokovala prietok krvy.Čo sa týka L-triptofanu B kúpila som si ho v lekárni potom dom našla cenovo výhodnejšiu ponuku ale čistého L-tryptofanu takže k nemu hodinu pred spaním pridávam piridoxin B6 ktorý podporuje jeho účinky.Niektore výrobky ho už obsahujú tento ktorý som si našla nie.Ide o to aby človek mal stabilnú hladinu serotoninu.Každopadne viem aké zúfalstvo migrény sú,za vyskúšanie nič nedáte nieje to liek ale výživový doplnok ktorý si telo samotné nevie v dostatočnej hladine vyrobit.

kokkin
10. dec 2020

@nibiru Ahoj ,zaujal ma tvoj clanok trpim silnymi migrenami so zvracanin.Vies mi prosim napisat alebo poslat foto liekov ktore uzivas? Mam na mysli triptofan B ktory konkretne pomaha a co vsetko este uzivas aby si predysla migrenam ? Dakujem ;)

katka218218
6. apr 2023

Ahojte,predam Sumatriptan 50mg exp 2025, 11 tabliet

katka218218
6. apr 2023

Ahojte, oredam Sandomigran 0,5mg. Jedno cele balenie 30 tabliet a jedno otvorene 23 tabliet

snehovakralovna
20. feb 2024

@katka218218
Uz su predane?

katka218218
20. feb 2024

@snehovakralovna stale ich mam 🙂 pisem spravu