Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

melle
16. aug 2007

katmi-ahoj, tak som tu, nie som sice stastna ze patrim do tejto skupiny, ako asi ziadna z vas, ale infosky a rady od bab ktore prechadzaju niecim podobnym, su na nezaplatenie. Vdaka za tip na Nalgesin a na tie naplasti. Ak mozem prispiet svojimi skusenostami, tak mne sa osvedcil Cephyl, to je homeopatikum ale s pridanou kyselinou acetylsalicilovou 100mg. Mna vytrhol z najhorsieho ked som uz bola napoly otravena z analgetik. Zabera hlavne pri nabehu ked si vezmete naraz 2 ks. Vraj sa moze brat do konca 2.trimestra tehu, ale ja mam vzdy vycitky ked si ho vezmem a mam podozrenie na tehu. Inak je super aj mentolovy olej ladovy medved, natriem si nim celo, spanky aj krk tak ze az slzim a zabudnem ze mam nejaku hlavu vobec. A este sa mi aj osvedcil Paralen 500 vo forme cipkov, nezatazuje zaludok a tiez sa vraj moze pouzivat cele tehotenstvo. Aj ked...najlepsie je asi vtedy neuzivat nic.

melle
16. aug 2007

katmi-super ze si zalozila tuto temu, keby si to nebola urobila, zalozila by som ju dnes ja 🙂

katmi
autor
16. aug 2007

melle - 😉 ja som to zalozila hlavne kvoli tomu,ze mam sama problemy s bolestami,tak je super,ze to tu je.. vela kociek poradi..

melle
16. aug 2007

katmi-presne vcera vecer ked som lezala s migrenou som rozmyslala ze dnes zalozim taku temu, tak je dobre ze si to uz urobila. Neviem ako vy ostatne kocky, ale mne to vyslovene nici zivot. Musela som kvoli tomu odist z 2 zamestnani, takze fungujem uz len na volnej nohe a bolesti hlavy sa mi uz rozsirili na tisic dalsich problemov ako je unava, zle travenie, dychacie tazkosti, nervozita. Najhorsie je ze vsetci ludia okolo si myslia ze som leniva a ze sa len na tu hlavu stale vyhovaram, dokonca aj manzela mi je luto, ze to musi so mnou cele prezivat.

katmi
autor
16. aug 2007

melle - nie si sama.. aj ja ked niekomu poviem,ze ma boli hlava, tak si zo mna robia srandy,ze stale ma len hlava boli.. ale taka migrena,to je svina vec.. vzdy pvoiem.. ze hned si to s nimi vymenim..
s tou pracou - ja mam nastastie super sefa,velakrat ma aj domov pustil..lebo niekedy som to mala fakt dost neznesitelne..
ale vysadila som HAK, uz 3mesiace to neberiem,tak uvidim.. zatial som migrenu mala,ale mozem povedat,ze tusim pomenej ako som mavala.. tak uvidim tak po pol roku co to urobi..

melle
16. aug 2007

katmi-ja som si uz nastastie sama sefom,inak si to ani neviem predstavit. Ale v podstate zavidim "klasickym" migrenickam, ze mavaju zachvat len raz za cas. Ja mam uz chronicky stav. Tento rok som mala este len zhruba 10 dni bez bolesti. Inak sa mi len meni intenzita bolesti v zavislosti od pocasia, hormonov atd. Kavu ani alkohol nikdy nepijem a HAK som v zivote nebrala. Mozno to vyvolavaju aj nejake potraviny, ale uz 7 rokov neviem prist na to, co by to mohlo byt. Presla som uz vari vsetkymi oddeleniami ake existuju a lekari mi nic nezistili. Dokonca kvoli tomu chronickemu stavu mi nechcu ani odklepnut tu migrenu a predpisat mi na nu lieky. Tak len sama skusam a po 7 rokoch sustavnej bolesti uz idem zcvoknut. A este k tomu stres, lebo planujeme babo a ja si neviem predstavit, ze budem musiet byt rok bez liekov, ked neviem vydrzat ani 3 dni ☹

katmi
autor
16. aug 2007

melle - vyskusaj ten Nalgesin, alebo potom na predpis je MigeaRapid.. ale mne ten migea nepomohol..mohla som zjest cele tablo a nist..
ano, moze to byt jedlom..ja som bola u jednej lekarky (ktora mi dokonca skusala migrenu liecit akupunkturou,ktoru som ale ja odmietla,pretoze mi ostavali neskutocne vpichy po tych ihlach a boleli ma dalsie tri dni),ktora mi dala taky papier, kde boli popisane potraviny,ktore mozes a nemozes jest,resp. mala by si a nemala jest v zavislosti od toho,aku mas krvnu skupinu.. uz som to tu jednej holke spominala,aj som to doma hladala,ze jej to poslem,ale nemam tucha,kde som to odlozila.. ☹

melle
16. aug 2007

katmi-minule som citala v casopise o stravovani podla krvnych skupin. Vyzera ze to ma celkom logiku. Len neviem ci tu u nas v KE by som zohnala takeho lekara. Inak ked mi klasicki lekari nevedeli pomoct, spoliehala som sa na alternativne sposoby, ale dost som sa sklamala, vacsinou to zneuzivaju a tahaju z teba peniaze a vysledok ziadny. Myslim tym jednu konkretnu homeopatku a dve "akoze" liecitelky.

kaciatko81
16. aug 2007

ahojte, tak ja som si odtrpela tri dni 😢 a stale to citim 😔
neskusali ste niekto imigran, to mi kedysi pomahalo alebo quarelin. baby a ake naplaste to spominate, to som nejako minula...

lyzenka
16. aug 2007

Ahojte,

tak bola som v lekarni, pytala som si ten Nalgesin S.....a ta lekarnicka mi povedala, ze to je len na predpis a este ked som tehotna, ze to treba konzultovat s lekarom...hmmm......a asi v troch lekarnach som sa pytala na ten bylinny gel Herbactive a nikde ho nemali.... 😕

melle
16. aug 2007

kaciatko81-asi myslis naplaste viacell,co mi pred chvilou spominala katmi. ja prave bezim do lekarne pozriet ci to maju. Pozri www.viacell.cz
Dobra vec je aj migrastick. Je to taka tycinka s esencialnymi olejmi vo forme mini pomady na pery. Velmi prijemne vonia a upokojuje. Stoji sice 200sk, ale ja si ju z casu na cas doprajem. Dostat volne v lekarnach. Imigran som neskusala, ale quarelin mne osobne vobec nezabera. Vraj aj Sandomigran je dobry, ale ten je na predpis.

lucim
16. aug 2007

caute cicisky,
jeeej, katmi a kaciatko, cmuk
migea sa teraz neda zohnat .. to len tak na okraj
a pred chvilkou som si davala nalgesin, prvy krat, som zvedava, ci zaberie...
inak, asi viete, ale len tak pre istotu, svoje telo poznate a ak citite, ze uz na vas ide migrena - aura = sprievodne priznaky, zvyraznene pachy, zvuk, svetloplachost, chute ... hned si treba dat tabletku, aby to telo este stihlo spracovat ... to som vycitala v odbornej literature, ked som si myslela, ze robim zle, ze si vzdy dam tabletku .. treba si ju dat.

lyzenka
16. aug 2007

aj Cephyl som skusala.....to vobec nezabera....a ibalgin uz vobec nie, nic z takych tych klasickych tabletiek mi nezaberalo.....no, nevieeeem 😔

kaciatko81
16. aug 2007

lucka, ahoj 🙂 ja mam migrenu bez aury, takze si mozem piskat 😒
a niekedy pomahaju len obklady na celo... ale baby tu spominaly nejaky gel a naplaste, nevies o tom nieco?
inak, nalgesin pomaha, ale prvy krat som ho kupila narychlo v lekarni, bolo mi strasne a musela som si dat dve 😕

katmi
autor
16. aug 2007

kaciatko - mozes si dat naraz aj dve..ale dalsiu potom az o 8hodin..ale to zvycajne ja uz naprn.nepotrebujem..
a na migrenu pouzivame cinsku vodicku..alebo masticku..ale uz som pisala,ze vodicka je lepsia,lebo masticka farbi.. a su aj naplaste ako som sa dnes dozvedela.. lucka ti povie viac..urcite to maju v lekarni..

lucim - ahooj.. ako?? 😉 nalgesin je super 😉 luci a mne migearapid vobec nezaberal..

lucim
16. aug 2007

migrastick mam aj ja , a urychluje "liecbu"
aj ten ladovy medved a ine essenc. oleje su dobre ... ked som mala imigran, ak som mala tooooolko vedlajsich ucinkov, ze uz nikdy viac - busenie srdca a tak ... dik, nee ..
kaciatko, tie viacell naplaste ti prestudujem ked budem v praci zase, oki?

katmi
autor
16. aug 2007

yo a quarelin mne tiez nezabral..jedine,co mi zabera je ten nalgesin..a tie masticky..a mam doma este aj nejaky masazny krem..ten je dobry na vsetko..nejaky alpin daco.. ee neviem.. 😅

kaciatko81
16. aug 2007

migrastick??? a tie mentolove masticky, nie je to pachovo moc vyrazne, ked mate migrenu? vazne to pomaha?
luci, jasneeee, neponahla mi to. asi si budem chciet brat nieco na dovcu, ale dovtedy pohodaaaaa 🙂
aky si mala imigran? ja som s nim bola v pohode, dokonca mi zvykla zabrat polovicka z 50

katmi
autor
16. aug 2007

lyzenka - to si kde bola v akej lekarni??u nas v BA VSADE bez predpisu..ved su aj letaky vsade..ze nalgesin s bez predpisu.. ja ho uz beriem dobry rok..
skus tu cinsku vodicku alebo tu naplast.. 😉

kaciatko - vazne to pomaha.. 😉 mna ked to chyta od krcnej chrbtice,tak si natriem aj vlasovu cast a o chvilu mam pokoj..

katmi
autor
16. aug 2007

melle - tak sa skus podla toho stravovat.. uvidis ci zaberie..

lucim
16. aug 2007

katmi kuk 🙂 nooo, bolest mi uz ustupuje po tom nalgesine, ale zaludok este stale nefunguje ... proste citim, ze stoji a netravi .. aj vy to mate, ze?
prave som si natrela spanky migrastickom .. aaaaaaa, chladi to 🙂
kocicky takyto tahak som si napisala pre tehulky v robote:
1. a 2. trimester: acylpiryn (cize aj cephyl)
2. ibalgin (s mierou)
2. a 3. paralen

kaciatko neviem aky som mala, to mi dala jedna sestricka, asi 100vku.
a na quarelin a bezne blbosti ako valetol, ataralgin, panadol xyz tiez chytam toleranciu .. cize stale treba viac ...
nastastie mi vacsinou zabera ibalgin

katmi
autor
16. aug 2007

luci ja som na acylpirin a vsetky ostatne "pyriny" alergicka.. valetol-z toho mi bolo raz tak spatne,ze som sa vyvracala z podoby; ataralgin,panadol - nepomahaju.. ibalgin - som zasadne proti nemu..bolel ma z neho zaludok..

katmi
autor
16. aug 2007

luci a ten migrastick si kde kupila? a kolko stoji??

lucim
16. aug 2007

minule som cosi nastudovala:
treba si uvedomit fakt, ze migrenu este nevie nikto vyliecit - vsetky lieky co nam davaju su na zmiernenie alebo odstranenie priznakov. este nevynasli taky liek, ktory ked budete uzivat , tak sa migrena strati navzdy. bohuzial.
treba sa pozorovat, pisat si "dennik o migrene" - kedy prichadza, za akych okolnosti atd a pokial sa da, tak sa tym okolnostiam vyhnut.

u mna je spustacim faktoerom stres, tazke masove jedla a zataz na chrbticu a pred mensesom, no ale da sa tomu vyhnut?

a este jeden postreh ... pocas mojho kratkeho tehotenstva som fakt nemala migrenu, az 4 dni pred missed ab. ale to uz asi bol koniec ... vtedy mi po dlllhsiom case zabral cephyl a grckanie a obklady ...

takze tiez hladam info, ako to zvladnut, ked budem tehotna a nebudem moct brat lieky

katmi
autor
16. aug 2007

ja ked budem raz tehu,tak to budem riesit roznymi mastickami..snad to zaberie,ked to zabera teraz.. 😉

lyzenka
16. aug 2007

no, ja to riešim teraz keď som tehu, tak ako keď som tehu nebola, že som to musela proste jeden deň vyležať..... 😔 čo už.
Tak sa majte,
idem si nachvíľu lažkať.pa

melle
16. aug 2007

katmi- tak ty by si potom nemohla ani cephyl, ked si alerg. A tie ostatne co pises ani mne nezaberaju. Vyskusaj ten paralen 500 capiky, je to setrnejsie k zaludku ako hociktora tabletka a vraj sa moze brat aj v tehu.migrastick stoji okolo 200sk. V KE ho dostat vsade. Ale tie naplaste viacell som nedostala,teraz som bola v lekarni. Skusia mi objednat, ale aj ked nic, tak si ich objednam cez net. Nalgesin som dostala v pohode, nabuduce vyskusam. Ale so vsetkymi liekmi je to tak, ze kazdemu zabera nieco ine. Mne napr. ten Cephyl zabera lepsie ako Ibalgin niekedy. A mojmu bratovi nezabera vobec. A aj lieky, co mi zaberaju, mi vzdy zaberaju len par mesiacov a potom ziskam rezistenciu a musim hladat odznova 😒

Vraj existuje aj nejaky sprej na vdychovanie pre alergikov. Nepoznate niekto?

katmi
autor
16. aug 2007

lyzenka - papa a oddychuj/te -aj s mimi 😉

lucim
16. aug 2007

katmi, ten migrastick som nekupila, exol nam v lekarni, tak ho mam doma 😉
inak, stoji tak ako pise melle a mame ho 😝
lyzenka paaaa