Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

renattas
22. aug 2007

Ahoj kočky,
melle - na svokru sa vykašli, jednou z príčin migrény je i stres, to som zistila podľa seba, že keď som v strese,nervózna, práve vtedy "ma to chytí". Podnet na migrénu dáva isto aj psychika. K lekárom nechodím, aj tak mi nepomôžu. Aj môj otec trpel bolesťami hlavy, mám to po ňom. Už som sa s tým naučila žiť, nič iné mi nepomáha. Mám známeho, ktorý je ťažký migrenik - ja som rada,že nevraciam.
Všetko dobré.

katmi
autor
23. aug 2007

renattas - spravne.. aj ja som jej to povedala.. a ja som tiez rada,ze nemam az take tazke migreny ako moja krsna,ktora vie chuda prevracat aj dva dni v kuse.. 😖

melle
23. aug 2007

katmi,renattas-vdaka baby, mne uz pomaha aj to, ze tu je vobec taketo forum a ze sa najdu ludia ktori to dokazu pochopit. Ani ja nemam zas az take silne migreny ze by som vracala, len mi je zle a ked si vezmem nejake lieky tak sa to nejak da prezit. Horsie je to s ludmi okolo a s tym, co si o mne myslia, hoci sa snazim nevsimat si to, niekedy to na mna strasne dolahne. Vcera som dostala perfektnu ponuku na dzob v mojom odbore, s brutalnym nastupnym platom a musela som to kvoli hlave odmietnut. V takych chvilach mi je fakt mizerne.

melle
23. aug 2007

Ale aby som sa len nestazovala a pomohla trochu aj vam,dostala sa mi do ruk taka brozurka o migrene a su tam nejake dalsie TIPY NA ZMIERNENIE MIGRENY PRIRODZENYM SPOSOBOM. Este som neskusala ale vraj moze pomoct ked pri prvych naznakoch bolesti rozmiesate v troche mineralky tretinu kavovej lyzicky (500-600mg) jemne pomleteho zazvoru a to uzivat aspon 4 dni 4x denne. A dobre je aj zaradit do stravy niekolko kapsli rybieho tuku, pozitivne to posobi na bolest a zaroven to znizuje cholesterol. Toto mam odskusane, je to dobre aj proti depke a nervozite,ja beriem aj 3ks denne uz asi pol roka. A pomaha aj konzumovat potraviny bohate na med (morske plody, orechy, rozne semienka, zelene olivy, psenicne otruby a pecen). A este sa tam spomina caj Maralan a mineralky so zvysenym obsahom horciku.

katmi
autor
23. aug 2007

melle - ja si tych ludi, co si o mne myslia, ze "zase" len hovorim,ze ma boli hlava, aby som napr. mohla ist skor domov z prace, absolutne uz nevsimam.. ja im ochotne tu bolest dam.. som zvedava,co by potom hovorili..
no a mineralku so zvysenym obshaom horcika napr.ja pit nemozem... mam totiz vela mineralov v krvi, zevraj od tolkeho pitia mineralok,takze sa musim krotit,ak nechcem,aby sa mi cievy zaniesli... 🙄 takze tak..
a ze rybi tuk?? bleee.. fuj, to musi byt hnusne.. 😖

lenkase
23. aug 2007

Ahoj holky, před nedávnem jsem narazila nadobré stránky, no v něčem tam s nima nesouhlasím, např. jak dojít blahobytu, ale co se týká rad ohledně zdraví a migrén a bolestí hlavy, tak tomu bych věřila a ráda. Jestli máte čas, tak to prostudujte, je toho dost.
http://www.jewel.sk/index.php?option=com_conten...

http://www.jewel.sk/index.php?option=com_conten...

http://www.jewel.sk/index.php?option=com_conten...

http://www.jewel.sk/index.php?option=com_conten...

stahla jsem jenom něco, ale v podstatě kdo má čas, tak by to mohl přečíst všechno, jenom jsem zírala, jak je to "jednoduché"

Ještě jedna stránka,kde čerpám inspiraci pro sílu na různé bolístky, v diskusi na vitarian.cz.

melle
23. aug 2007

katmi- ale ved ten rybi tuk je vo forme tabletiek, nic necitis. Ja odkedy ho beriem, som vazne menej nervozna. A v poslednom case o tom citam same chvalospevy. Totiz tak ako kosti potrebuju vapnik, tak su pre mozog zakladnou vyzivnou jednotkou 3 a 6-omega mastne kyseliny a tie sa v podstate nachadzaju len v mastnych rybach a v niektorych semiackach. Telo si ich nevie samo vyrobit, musi ich prijimat v potrave a to by si musela jest mastne ryby (napr.makrela) minimalne 2x do tyzdna, co u mna nehrozi. Okrem toho, dnesne ryby su vraj plne tazkych kovov a preto je lepsie uzivat doplnok stravy vo forme kapsuli. Ak nemas dostatok omega mastnych kyselin, telo neprodukuje dostatok dopaminu, endorfinov a serotoninu,ktore su zodp. za dobru naladu a vraj u vacsiny ludi co trpia na depresie a bolesti hlavy, sa zistil prave nedostatok tychto latok. Neviem, je na kazdom, ci to vyskusa alebo nie, ale uz som citala strasne vela clankov, ktore rybi tuk doporucuju.

katmi
autor
23. aug 2007

ja som sa rozhodla,ze uz neberiem ziadne ine vitaminy ani pripravky okrem kyseliny listovej,lebo mi uz z tolkych liekov prdne v hlave... jedine,co mam doma este je Q10 koenzym,ktory si sem tam dam..

melle
23. aug 2007

baby prave som objavila super stranku! Kliknite si na www.edusan.sk a potom zvolte hore v liste domaci lekar a dalej si zvolte bolest hlavy. Su tam super infosky! 😉

katmi
autor
23. aug 2007

ja to nemozem najst.. pridem po domaci lekar a koniec.. posli link..

katmi
autor
23. aug 2007

pozriem zajtra.. uz musim ist. papa apekny zvysok dna..

nelinka79
24. aug 2007

ahojte
ja tiež patrim do tohto nechceneho klubu migreny. včera som mala zas jednu taku poriadnu. znama mi poradila homeopatika CEPHYL a tie mi včera zabrali. uz ma tak ukrutne nebolela hlava a mohla som sa aj najest bez toho aby mi bolo zle. Neviem ci to tu už niekto spominal ale zaberaju. 🙂

katmi
autor
24. aug 2007

melle - ta stranka je dobra,ale kedze som na vela veci alergicka,tak mne nie moc prospesna.. napr.niektore byliny absolutne nemozem...inak by ma to "zabilo" 😀

neli - ahoj..tak si konecne aj ku nam zabludila?? vitam ta medzi nami.. 😉 a cephyl spominala melle myslim... 😉

renattas
24. aug 2007

ahoj kočky, melle, prosím ťa, kde si kúpila tie kapsuly rybieho tuku, v lekárni? Vyskúšam,či zaberajú.
Nelinka 79 - cephyl je nič, mne už nezaberá,moje telo si naň zvyklo.Už ho neužívam.

melle
24. aug 2007

neli-mna Cephyl vytiahol z najhorsieho ked som uz bola taka priotravena liekmi ze som aj 8 ibalginov zjedla len aby to prestalo boliet, zo zaciatku zaberal neskutocne, za 5 minut mi bolo lepsie. Ale teraz sa uz snazim obmedzovat, lebo som toho pojedla uz neskutocne kvanta a nieje to ciste homeopatikum, je v tom 100mg kyseliny acetylsalicilovej a uz to kvoli tehu planovanemu nechcem do seba pchat.

katmi-to je smola za si alergicka na byliny, aspon nejaky prirodny sposob liecby a aj to mas obmedzene 😒 Som zvedava ci aj mne nezistia nejaku alergiu, na jesen idem na testy.

renattas-ano, v lekarni, maju od roznych vyrobcov, vyber si tak, aby to obsahovalo aspon 1000mg rybieho oleja a aby v tom bola aj EPA aj DHA, to su druhy mastnych kyselin.ja kupujem 100ks balenie, stoji okolo 200sk. Neviem ci tu mozem napisat konkr. vyrobcu, kvoli reklame. Odporuca sa brat 3x denne, vraj je to velmi vhodne aj v tehu.

renattas
25. aug 2007

Ahoj melle, myslím,že sa nestane nič hrozné, ak mi názov napíšeš. Vďaka. ahoj. 🙂 🙂

melle
27. aug 2007

Od Med Pharmy. Ale vies co, akurat dnes som ostala dost zmatena z tych vsetkych nazorov, hlavne co sa tyka doplnkov vyzivy u tehotnych a tych co tehu planuju. Napr. v Calibrum Babyplane je 300% dennej davky E vitaminu a v knihe Ako prirodzene otehotniet pisu, ze v tehu su zvysene davky E-cka nebezpecne! Aj som uz stokrat citala ze treba jest v tehu ten rybi olej a aj Magne B6 a v tej knihe je zas ze to moze sposobit nervove poruchy plodu. Tak ja uz fakt neviem! Na migrenu su urcie rybi tuk aj Magne B6 dobre, ale ked zistim, ze som tehu, tak asi vysadim uplne vsetko okrem kyseliny listovej a budem sa snazit o vyvazenu stravu, lebo to je asi najlepsie.

katmi
autor
28. aug 2007

melle - ja ked som bola na testy,tak sa lekarka zhrozila na co vsetko som alergicka.. NA VSETKO..od marca az do oktobra..takze "fasa".. 😒 no ale co uz narobim.. nejak s tym zit musim..nic ine mi neostava..

lindda
28. aug 2007

melle a to tipredpisovala neurologicka ?? dik
Lebo ja tiez aj 8ibacov zjem a niekedy len vracam a j hnacku mam a aj 3dni bleee

katmi
autor
28. aug 2007

lindda - eee nepapaj Ibalgin..to je navacsie svinstvo a okrem toho na migrenu to nezabera.. daj si predpisat ak chces Migearapid alebo ten Cephil co spominala melle.. alebo este lepsie skus nase osvedcene masticky.. 😉 urcite to je lepsie ako hltat stale tabletky..

katmi
autor
28. aug 2007

alebo este.. ak by si chcela predsa len tabletku,ak by ti bolo velmi zle, tak NalgesinS.. ja ho mam doma pre pripad,ze by mi masticky uz nepomohli.. Nalgesin je bez predpisu..

melle
28. aug 2007

alebo skus paralen 500 capiky. ALe ibalgin fakt vypust, je to humus. A co sa tyka tvojej otazky, nie, neurologicka mi nepredpisala nic, uz som bola u niekolkych a ziadna mi nepomohla, vsetko co som doteraz brala, bolo na moju vlastnu zodpovednost, vselico som si nacitala a snazila som sa nejak si sama pomoct. Ale tento tyzden sa chystam k novej neurologicke, mamina kolegyna si ju velmi pochvaluje, tak idem skusit, co to bude za zazrak. A asi skusim ist aj na gastroenterologiu, zacinam sa bat, ci z tych vsetkych liekov, co som uz pojedla, nemam zaludocne vredy, lebo mi absolutne nechuti jest a vkuse mi je zle od zaludka. Uz som tu aj zalozila temu Podvaha a plodnost, lebo neviem, ako mam otehotniet, ked nic neviem zjest. Ved to chuda dieta by umrelo od hladu skor ako by sa narodilo 😒

katmi-no, uvidim aj ja na jesen ako je to so mnou a s alergiami. Mozno vstupim k tebe do klubu 😒

katmi
autor
28. aug 2007

melle - a kedy sa tam chystas??tak daj potom urcite vediet,ze ako si dopadla..

melle
28. aug 2007

katmi-neviem este presne, povedal mi ze na jesen, tak niekedy v septembri mu zavolam, kedy mozem dojst. Jasne ze dam vediet ako som dopadla 😉 Vcera som bola na ORL a vsetko mam opuchnute, sliznice v nose, v usiach, v hrdle, brutal. Neviem, ci z toho blbeho parlodelu, ale tri mesiace som si striekala do nosa muconasal, aby som sa aspon v noci nezadusila a uplne mi to poleptalo sliznice, tak mi doki dala prisny zakaz, takze dnes v nosi som spala perfektne- vies si predstavit 😒 Katmi a keby som napokon bola alergicka, ako je to v tehu? Ako to robis ty ked teraz planujete babo? Beries co mas predpisane alebo si vypustila?

katmi
autor
28. aug 2007

melle - tak ja o nespuchnutej sliznici len snivam.. ja mam nos zapchaty permanentne..dokonca som zistila,ze som alergicka uz aj na chlad.. akonahnle mi ostane len trosku zima,uz aj mam plny nos..
a Muconasal neber..je to svinstvo..kup si radsej v lekarni MAR.. to je cista morska voda..nieje to liecivo,treba si to striekat do nosa.je to super..fakt.. ja mam doma Phiziomer,ale to je drahe.staci ti aj ten MAR.. je kabelkove balenie, ako normalne kvapky do nosa a potom vacsie..tak si kup,ktore ti viac vyhovuje,resp. kup si to mensie,skus a potom uvidis..

k tym liekóm - kedze ja som alergicka na strasne vela rastlin a pelov, vedia mi namiesat len jedny lieky,resp. su to take kvapky,ktore by som musela brat najmenej 3roky,aby sa mi to nejak ustalilo..alergiu totiz nevyliecis,len zmiernis priznaky,od toho su tie lieky.. kedze ale uz odmietam brat akekolvek lieky, bola by tu este jedna moznost a to injekcie,ale tie by som musela zacat pichat uz niekedy v decembri,aby mi zachytili tu prvu alergiu ktoru mam niekedy zaciatkom marca..leeenze..tu zase vznikla otazka - co ked ostanem tehotna..a to mi lekarka zakazala..kym nedoberiem injekcie, ktore by som zase musela brat dva roky.. a aby so to skratila - kedze nemam naladu na bratie tolkych liekov a injekcii a neviem coho a cakat na to, az mi da lekarka povolenie byt tehotna,tak som a vyprdela aj na to.. fungujem na roznych sprejoch do nosa a ocnych kvapkach a zatial uspesne.. takze asi takto..

katmi
autor
28. aug 2007

yo a ked uz sme pri tych alergiach.. skus sa lekara opytat,ci ti vie urobit napr.aj testy na potraviny..lebo ak si alergicka na niektore druhy rastliny napr.si na 100% alergicka aj na niektore potraviny..ja to mam tiez.. som alergicka na orechy napr..akekolvek..dokocna ani pistacie by som nemala,ale ked si dam len trosku a neslane,tak je to ok.. ale nemala by som ich..

melle
28. aug 2007

katmi-no, presne to som si aj myslela-teda ze ked chcem byt tehu, tak budem musiet vydrzat tak nejak prirodne a bez liekov. Skusim sa spytat na tie potraviny, hlavne kvoli tomu, ze alergia na potraviny moze byt pricinou tych mojich migren. Alebo aspon jednou z pricin. A Physiomer mam a uz si striekam, doki z ORL ma za to pochvalila 😉 Ten druhy co pises je asi Marimer. A existuje aj Sterimar, ale rozdiel je asi len v cene, lebo vsetko je to vlastne len morska voda.

A este co sa tyka tehu- neustale bojujem s tym, co mozem a co nemozem, co by som mala a co nemala. Baby ktore proste len otehotneju a nemusia nic z toho riesit ani nevedia ake su stastne. Kym sa dam zdravotne dokopy, na deti uz bude pozde a kym sa nedam, nie som si ista, ci vobec otehotniem a ak ano, ci bude vsetko ok. Z ORL ma teraz poslali na RTG, takze zase by som mala tehu odlozit,potom vysetrenia na alergologii, na neurole, na gastro, dokonca kvoli tym problemom s dychanim by som mala ist aj na kardio a na plucne a vsetko sa to natahuje a odklada, takze niekedy uz ani neviem, ci sa mam snazit byt tehu alebo radsej nie. No na nervy 😠

katmi
autor
28. aug 2007

ten,co som ti pisala sa normalne vola ze MAR..a tie ostatne tiez poznam..a peripetie s lekarmi su mi tiez velmi dobre zname.. 😖

melle
28. aug 2007

katmi- jeej, ty si zmenila foto 🙂 Uz chystate svadbu?