Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

katmi
autor
28. aug 2007

hihi.. ano chystame.. niekedy buduci rok..dufam. 😀
a ty co ten posledny prispevok?? to co bolo? to pisal tvoj drahy?? 😅

melle
28. aug 2007

Niee, to ja, ale akoze v duchu ako by to povedal on, chapes 😉 Pozri do temy ovulacny test. Inak super, tak ak budes riesit nejake predsvadobne problemy, tak sa kludne postazuj, ja uz to mam uspesne za sebou 😉 Zalozime temu 😉

katmi
autor
28. aug 2007

melle - uz som pozrela.. 😉
a ja chodim aj na MS.. 😉 nemyslim,ze budem mat nejake tie problemy.. ja to beriem sportovo 😀 😉

lindda
28. aug 2007

katmi ved ani stoji to za prd ked aj tak to nezaberie 😒 masticku mam taku cinsku ata my zabera najviac akurat ze ak muz otvori doma dvere tak uz vie, ze ma opat boli hlava tak je to citit ,ale mne je to jedno ak to pomoze inak dik za radu 😉

melle
28. aug 2007

lindda- presne aj moj muz, ked pride domov a otvori dvere, tak uz vie, ze ma hlava boli 😉 Inak on nema rad vonu tej cinskej vodicky, ale ja ju mam rada, upokojuje ma. Ale najnovsie mam na hlave nacapenu naplast, takze pride na to, az ked ma najde odkvecnutu v spalni. A najradsej mam, ked sa ma asi po milionty krat spyta ze Co ti je? 😉

katmi
autor
28. aug 2007

lindda - ano,existuje aj taka vodicka..takze ti to nepomaha???

melle
28. aug 2007

no zbohom, v KE zacalo prsat a schladilo sa o 10 stupnov. To zas budem do vecera vyzerat. Idem rychlo nacapit naplast 😉

katmi
autor
28. aug 2007

u nas prsalo rano..ked som vstavala.. teraz je tu slnecno..tak nieze to sem posles.. 😀

melle
28. aug 2007

uz je to asi na ceste lebo prave doprsalo a aj slnko vykuklo 😉 A uz sa zase mraci, no to je nieco pre moju hlavu! Inak pisala si v suvislosti so svadbou, ze chodis aj na MS. To co je? Ja to poznam len ako skratku mrchy 🙂

katmi
autor
28. aug 2007

ee sory..MS je moja svadba.. 😉 som si neuvedomila,ze na akej stranke som a co som vlastne pouzila 😀 😅

melle
28. aug 2007

😀

katmi
autor
29. aug 2007

ahojte..ste tu niektora na chvilku??

melle
29. aug 2007

ahoj katmi, no vidim, ze si volala do prazdna 😉 my sme dnes mali navstevny den. Idem len popozerat co noveho a pripojim sa niekedy zajtra. Pa

melle
31. aug 2007

katmi ahoj, chcem sa ta opytat, kedze ty si alergicka, na ORL vysetreni mi doki nakazala ze mam uzivat ten Nasonex sprej do nosa, co mi predpisal alergolog. Myslis ze ho mozem brat ked planujem tehu?

katmi
autor
3. sep 2007

melle - no jasne..ako vzdy.. s tym volanim do prazdna.. 😀 ja som zase mala dovolenku..takze som tu az dnes..
Nasonex? a co je to zac?? inak ak si precitas pribalovy letak,tak tam by to malo byt napisane.. ja som takto vyhodila Antalerg kvapky do oci..tam bolo napisane,ze predtym,ako sa chystam byt tehotna,alebo mam pocit,ze by som mohla byt tehotna,tak uzivanie mam prebrat s lekarom..tak som to vyhodila a dala som si predpisat nove kvapky..

melle
3. sep 2007

no ved prave ze pribalovy letak som asi omylom vyhodila. Ale to nic, mozno najdem na nete a ak aj nie, teraz ho aj tak neberiem a potom ked pojdem na testy tak sa opytam. Inak som dnes trochu smutna, endokr. mi povedal ze mam znizeny progesteron a ze som v ten mesiac co ma testovali vobec nemala ovulku ☹ Tak asi preto som mala to spinenie a krce. Tak dufam, ze to bol len ojedinely cyklus. Ale inak taky bol lekar otraveny a neochotny! Mam vraj dalej brat parlodel,pritom ten je na upravu prolaktinu a som sa ho chcela popytat ako to suvisi s progesteronom ale vyslovene mi daval najavo, ze ho otravujem. A ze mam brat aspon pol roka a potom ak chcem mozem prist na kontrolu. Nenavidim uz tych lekarov, spravaju sa jak keby sme ani neboli ludia.

katmi
autor
4. sep 2007

melle - to co mas za lekara prosim ta?? sa zle vyspal ci co?? kreten.. to aky ma pristup?? 😖 ano, mas pravdu..niektory sa spravaju,ako keby sme ich otravovali a pritom mozno potrebujes len poradit..

melle
4. sep 2007

ja neviem, asi mam smolu na lekarov. Bud su to kreteni a aj ked na zaciatku je niektory mily, napokon z toho vysvitne, ze zo mna len chcel tahat peniaze 😒 Lekari v nemocniciach vravia, ze co sa maju co snazit za tie peniaze a sukromni z teba zase zderu kozu. A pritom mi nejde fakt o nic ine, len aby mi niekto erudovany poradil. Potrebujem len pocut, ze da sto riesit a ako dlho to asi bude trvat. Ale preto tu asi vobec vzniklo toto forum a preto tu spekulujeme nad vecami, na ktore by sa jednoducho stacilo opytat lekara. Ale oni nie su ochotni ta ani vypocut, len rychlo dalsi a dalsi a nech uz maju vsetkych z krku.

katmi
autor
4. sep 2007

z toho si nic nerob, ja mam na lekarov tiez smolu..co lekar,to blbec 😅

katmi
autor
4. sep 2007

inak mna dnes rano chytala taka dobra migrena..tak som si hned natrela hlavu tou mastickou a aj do prace som si ju zobrala.. pre istotu..ale nastastie som ju uz nepotrebovala.. tak som rada..

iseth
4. sep 2007

ahojte, pridam sa k foru i stasnej migene.Mam 25 rokov a neurologička ma odbila tym, ze nemam tak vela rozmyslat! Dnes som bola druhy den v novej praci a dostala som migrenu.Nemusim opisovat, ake to bolo pre mna vysvetlit ludom v novej praci, ze nic nevidim, ze mi na vracanie a ze musim okamzite odist.Neberiem ziadne dlhodobe lieky, vyskusam tie co ste pisali na tejto stranke.Ja som videla v televizii, ze v južnej amerike pouzívaju na migreny cerstve chili papricky.Ja si davam panadol rapid, rozpustim vo vode, to mi vacsinou zabera.Inak len pretrpiet niekolko hodin.Mam nizky tlak - ale vypijem 3 litre vody denne, tak som si ista, ze to u mna nesuvisi s pitnym rezimom.Neviete o niecom, so zvysuje tlak? Suhlasim s tym, ze migrenu vyvovalava aj nizky tlak spojeny s pocasim.Pijem aj kavu , ale kruti sa mi z nej hlava, tak neviem.Myslim, ze nezabera.Bojim sa, ze dalsie dni by sa to mohlo vratit, lebo stale prsi a nechcem prist o novu pracu koli tej hnusnej migrene.

iseth
4. sep 2007

🙂

katmi
autor
5. sep 2007

ahoj iseth... kavu,ked mas migrenu, by si pit nemala.. kofein,ktory je v kave moze totiz sposobovat este vacsie bolesti.. za dalsie kava tiez nezabera na nizky tlak..to su len povery..opytaj sa ktorejkolvek lekarky,coti na to povie.. kavu by si si musela dat LEN zrnkovu, obycajneho turka.. a aj to bez mlieka..
na migrenu skus bud MigeaRapid /ale ten je len na predpis/, alebo NalgesinS-tento je bez predpisu..alebo este lepsie, vyskusaj rozne masticky,pripadne ten Migrastick,co sme tu spominali... urcite lepsie,ako hltat lieky.. 😉
a este jednu vec ti poradim - klasicke lieky proti bolesti, ti zaberat nemusia, pretoze migrenozna bolest je ina ako normalna bolest hlavy.. preto sa ani klasicke analgetika ako je Nurofen,Ibalgin a podobne neodporucaju..Treba vyhladavat lieky - antimigrenika..ale vravim,my s melle sme za prirodne odburanie migreny,ak to takto mozem nazvat,takze odporucame masticky,pripadne rozne "sticky"... 😉

melle
5. sep 2007

ahoj iseth, ja ti velmi dobre rozumiem, vsetko co si popisala sedi aj na mna a osobne som uz prisla kvoli migrene o dve pracovne miesta a dalsie si uz ani nehladam kedze mam migrenu 4x do tyzdna. A aj s neurologmi mam svoje skusenosti 😠 Fazou panadolov a inych rozpustnych svinstiev som uz presla a skoro som sa nimi otravila. Casom mi aj tak prestali ucinkovat. Suhlasim s radami katmi, len ten Nalgesin co spominala mne nezabera, u mna je momentalny top paralen 500 capiky, lebo nezatazuju zaludok. Aj ja mam nizky tlak a migrenu pri kazdej zmene pocasia a tiez pijem tri litre vody denne. Kavu nepi, zvysi prudko tlak, ale len na chvilu a potom znovu prudko klesne, takze je to na nic. Ak nie si alergik, tlak zvysuje rozmarin, uvar si z neho caj 1ČL na salku vody alebo si z neho urob kupel, 50g zaliat 2l horucej vody a to pridat do vane. Na migrenu su dobre valeriana lekarska, chmel obycajny, prvosienka jarna a tekvicove semena. Z vitaminov pomaha B-cko a z mineralov horcik a vapnik, ale snaz sa ich doplnat viac stravou nez tabletkami. No a necakaj od toho zazraky, chemicky liek to nie je a teda to nezaberie za pol hodinu, ale sama casom uvidis, ze cpanie sa liekmi je ta najhorsia, aj ked mozno najjednoduchsia cesta 😒

melle
6. sep 2007

katmi ahoj, no dnes som bola u dalsieho neurologa a dostala som dalsiu mudru radu do zivota. Vraj ataralgin alebo prestahovat sa do Spanielska. No super. Ja uz s tymi lekarmi vazne koncim, nebudem uz za ziadnym chodit, to nema absolutne ziaden zmysel. Aj tak mi povedal, ze migrena to nie je, lebo tu by som vraj nemala 3x do tyzdna ale len 2x do mesiaca a ze s inou bolestou hlavy sa aj tak nic neda robit, ze na to neexistuje ziaden zazracny liek. Tak to teda pekne dakujem.

katmi
autor
6. sep 2007

ahoj melle..
coze? atalargin?? a co mu sibe??? 🙄 jemu vazne sibe tomu lekarovi..to co bolo za curaka?? ja mat migrenu 2x do mesiaca,tak sa ani nestazujem,ze ma hlava boli.. dement! 😠

melle
7. sep 2007

No, najhorsie je ze bol vcelku mily. Ale vidis, pomohol mi asi tak ako vsetci doteraz. Este mam v talone jednu neurologicku a potom uz fakt neviem. Inak najvacsia sranda je, ze som tomu neurologovi vravela, ze planujem tehotenstvo. A on mi poradi ataralgin, chapes? A potom sa spolahni na lekarov, ze co pri planovani tehu mozes a co nie! Ak si vsetko nenastudujes sama, tak oni ti dopomozu akurat tak k decku s nejakou vrodenou vadou!

vandas
7. sep 2007

...1 babska rada hovori, ze je potrebne tocit palcami na nohach a clenkami. sestra je migrenicka a pomaha jej to...

melle
7. sep 2007

vyskusam 😉

katmi
autor
10. sep 2007

vandas - no neviem.. ja by som tento vikend mohla robit cokolvek asi, a aj tak by mi to nepomohlo..mala som taku migrenu,ze som celu sobotu a polku nedele prespala.. 😒