Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

jerryjanka
11. máj 2008

najlepšie mne zabera Novalgin 500 - ale je len na predpis
a niekedy zaberie aj ibalgin 400-800mg 😲

často mavam migrenu od žaludka - a od krčnej chrbtice

už teraz sa obavam toho čo budem robiť ked budem tehu 😢

danulka2
12. máj 2008

jerryjanka ked som ostala tehu, tak mi prestala chutit kava a smrdela mi. Dovtedy som pravidelne pila dve denne. Asi som mala abstinencny syndróm, lebo som mala v2.mesiaci aj 2migreny za tyzden. Bolo to hrozne a bola som zufala. Doktorka mi povedala, ze si mozem dat paralen 500mg, ale ten mi moc nezaberal. Tak som vela lezala so studenym obkladom na hlave. Migreny postupne ustupili a prvu kavu som vypila v4mesiaci. To bola parada. Drzim palce aby si to nemala take hrozne ako ja.

emjee
12. máj 2008

mna posledny mesiac boli kazdy den hlava - nie nejako extremne, ale je to neprijemne, neviem sa sustredit a som podrazdena 😠 predtym ma hlava bolela raz za cas (2-3x do roka), neviem cim to moze byt, chystam sa k lekarovi, ale mozno viete poradit co dovtedy (inak nosim okuliare, cumim denne dlho do compu a mam nizky tlak; kavu nepijem)

lucitee
13. máj 2008

emjee - ja mela migrenu celej duben, ale to je klasika protoze je vrtkavy pocasi....zaroven to muzes mit z krcni patere, nepoboliva te krk? zkus zajit k ocari jestli nemas slaby dioprie, muze to byt i comp, nizky tlak...hormonalni zmeny....kup si Nalgesin v lekarne, ten je na to dobrej a zajdi k neurologovi...taky je dobrej pohyb, relaxace atd

lyzenka
27. máj 2008

boze baby, vcera ma chytila migrena asi po dvoch mesiacoch.....som prelezala cely den v posteli, este v noci ma bolela hlava a este dnes do takej deviatej......to je fakt hrozneee, clovek je vtedy uplne odpisany... 😔

mywiel
27. máj 2008

Mne zarucene pomohla akupunktura, po 4 seancach akoby utal a to som ju mavala kazdy mesiac pocas 3 dni a noci, uz ani lieky nezaberali, vrevo odporucam. 😉

lyzenka
27. máj 2008

mywiel,

aku akupunkturu?

ivca82
27. máj 2008

jerryjanka, ja mávam tiež migrény a nízky tlak mám stále a na káve som závislá, v tehu mi bolo po káve zle, a na začiatku som si dala sem-tam trochu coly, nielen pre kofeín ale aj kôli nevolnostiam. Dr. mi povedala, že jednu kávu za deň môžem, aj keď slabú, kôli tlaku (aj tak som ju nemohla) Ako zázrakom, ma obchádzali priebežné bolelsti hlavi a migréna..

ivca82
27. máj 2008

Mala som jedny super lieky na silné záchvaty ale žial ich tu nepoznajú (predpísali mi ich v IT) boli také pod jayzk a do pol hod. bola migréna preč. A ibalgin ani novalgin u mna nezaberá už dávno, ak sa mi podarí vracať, tak aspoň tie tlaky v hlave povolia a zabedním sa v spálni ☹

kocurek
27. máj 2008

Pridavam se k vam, trpim migrenami, mam to dedicne.....Pomohou mi jen silne leky z rady TRIPTANU nebo ted super lek, ktery je u nas dostani-CINIE...Ibalgi, ibuprofen atd...nikdy nezabere
🙄

mywiel
27. máj 2008

Lyzenka nepocula si o akupunkture? Tie ihlicky, harmonizuje to energeticke meridiany tela, vobec to neboli. 😉

lukajda
27. máj 2008

Ahoj holky, přidávam se do "klubu". Zabírá mi jen Migearapid (na předpis) - Ibalgin a spol. ani nezkouším,nehrozí, že by zabral. V těhu jsem nevěděla, co to migréna je, jakmile mi skončilo šestinedělí, byla zase zpátky a v daleko kratších intervalech 😠

lucitee
30. máj 2008

Holky na akupunkturu jsem zapomnela, taky jsem na ni chodila a mela bych zas. Pomohla mi harmonizovat celyho cloveka 🙂 vcetne psychiky a to je u me hodne dulezity i kvuli migrenam. Misto vpichu na migreny je nad obocim, dve jehlicky se tam vpichnou jakoby naplocho. Chodim k Dr. Valeckove, sidli na florenci v praze a je nejlevnejsi v praze, 6 kur za sebou (dve tydne) za 600 a je fakt dobra. Prijemne sestricky a zkusena pani doktorka. Vzdy mi pichala pres dvacet jehlicek na vsechno mozny. Obcas jsem k ni s migrenou prisla a za pul hodiny bez migreny odesla 🙂 odblokuje zada, krk, vsechno...

edita33
30. máj 2008

ahojte dievcata ,tak o migrene by som svoje mohla povedat aj ja,liecim sa uz od 14 rokov,teraz uz po dvoch detoch nemavam take silne hnusne bolesti,ale ked ma to chytilo a predtym to bolo casto,(do mesiaca aj dva tri krat(tak som od rana zvraciala,ani som sa nemohla napit hned to islo von,bolesti hlavy boli neznesitelne,,,brala som uz vsemozne lieky ,aj spreje do nosa ,ani lieky som neudrzala v sebe,a nic,,,aj z prace ma museli stale pustat domov pretoze taky cas je clovek k nicomu,a pri dvoch detoch???!!!no chvala bohu uz teraz nemam tak casto,takze mne konkretne nepomohli ziadne lieky,len to prespat cely den,a pozerat na dno toalety,,,ked prestanem kojit,tak sa chystam na kontrolu po dvoch rokoch na neurologiu,tak si dam predpisat kvapky ERSILAN,vraj su ucinne,tak ochutname,,,drzte sa baby ktore sa tiez trapite z tou hnusnou bolestou,,

mywiel
30. máj 2008

Ak kojis skus homeopatiu Beladona 9CH a Aloe 9CH 😉

zuz11
18. jún 2008

barabra1 • 2d • Včera o 12:57
Mavate migrenu?Co najlepsie zabera!

katarinkad • 25tt • Včera o 13:05
ja mavam migrenu uz roky. 😖
A co zabera? No skoro nic. Niekedy mi zaberu lieky Relpax, ale niekedy nepomaha nic, len lezat v tmavej, tichej miestnosti, dat si trochu coca coly, a vyzvracat vsetko ci mi lezi v zaludku, vtedy bolest zvykne ustupit.

snehulienka • 11tt • Včera o 13:35
vravela mi znama, ze bola na nejakej kineziologii a ze ju zbavili roky trvajucej migreny, ktora mala povod v detstve - nejakom zazitku...
mavala zle stavu, na ulici si musela lahnut, kym ju to preslo a tak.
potom to prestalo...

babulik1 • Včera o 14:01
ja mávam časté migrény pomáha mi Relpax a ľahnúť si.
Snehulienka, môžeš zistiť niečo bližšie od tvojej známej ohľadne toho zbavenia migrény.

denisocka • 1d • Včera o 15:29
no ja ich tiež mávam,pomaha len vyzvracať sa a ticho a tma ,ale aj to nie vždy! ale min.roku som bola u liečitelky a zbavila ma jej 1x, teraz sa mi to vratilo,teda ak to nie je migrena z hlupeho počasia 😠

barabra1 • 2d • Včera o 15:30
Tabletky Relpax su na predpis,alebo sa daju kupit 🙂

katarinkad • 25tt • Včera o 15:45
na predpis, mne ich predpisal neurolog
Ale su len po 2 alebo 4 ks v baleni, tak si pytaj radsej viac baleni. 😵

snehulienka • 11tt • Včera o 15:46
babulik, vlstne islo o nejaku formu meditacie a hypnozy, ked dojdes na to kde je problem a okamzite to vyriesis.
skus to vygooglovat - kineziologia, alebo taknejak sa to vola. ak nic nenajdes, napis do IP.

sirinka • 1d • Včera o 16:02
baby a tie lieky sa smu uzivat aj ked kojite?

katarinkad • 25tt • Včera o 16:12
sirinka, najlepsie je poradit sa s lekarom.
Ale v pribalovom letaku je napisane ze mozu brat aj dojciace matky, akurat je treba prerusit dojcenie na 24 hodin po uziti Relpaxu.
Tak to asi nema vyznam brat, ked dojcis. 😉

eli77 • 3d, snž • Včera o 17:52
Ahojte tak ja som mavala migreny ŕoky rokuce 😠 ☹ trpela som jak kon...chytilo ma to rano a niekedy ma to drzalo dva tri dni...katastrofa...
...az chvala bohu pred cca dvoma mesiacmi mi neurologicka(Prvu davku moze predpisat len ona) predpisala liek ktory zarucene zabera...dam si tabletku a cca o hodinku je bolest uplne prec...takze migrena u mna neprepukla od vtedy ani raz...
a ten zazrak sa vola CINIE...vrelo odporucam!!! 🙂

malaskoricka • Včera o 18:47
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zeby tu?

mokuska • Včera o 21:00
NAJLEPSIE na to zabera dat si rychlo nieco od bolesti,ibuprofen alebo ataralgin a skusit si lahnut,trva to sice trosku dlhsie kym to prejde ale nastastie to nemam casto,len tak raz dva krat do roka.Drzim palce.

barabra1 • 2d • Včera o 21:30
Mne migrena vzdy prepukne v noci a tak ma hlava boli,ze ani lezat nemozem.A ked ze som na deti sama nehrozi,ze si lahnem aby mi to preslo.Najhorsie na tom je ze to trva aj 3-4 dni.Potom mi uz ziadne lieky nepomahaju.

eli77 • 3d, snž • Dnes o 20:04
barbara skus tu ciniu...je to fakt perfektny liek...alebo skus prevenciu...zisti si co ti migrenu vyvolava a potom to obmedz. U mna to prepukne ked malo pijem(vacsinou zabudam pit), alebo ked som velmi hladna a rychlo sa najem no a samozrejme stres...no bohuzial tomu stresu sa zatial nejako neviem vyhnut. A dalsi 100% liek na migrenu je tehotnost...vedeli ste ze kto je tehotny ten nemoze mat migrenu...podla dr sa tieto dve "stavy" absolutne na 100% vylucuju...

barabra1 • 2d • Dnes o 20:05
moze ti ju predpisat aj obvodny lekar?

gucz • 1d • Dnes o 21:23
mokuska ja som na tom rovnako, hneď na začiatku bolesti zapijem tabletku, ticho, tma, ležať, poprípade studený obklad.Pirula mi zaberie fakt len keď si ju dám hneď. Ale raz mi napríklad prešla, keď som sa fakt z chuti najedla mastného , slaného už zo zúfalstva, asi sa mi presunula krv do žalúdka. No možno to bola náhoda. Cez tehu ma ani raz nebolela hlava, takže sú za tým asi aj hormóny, nasadila som HA a bolo mi zle 5 dní zo siedmich, tak som opäť vysadila. Mám to asi po mame, tá keď chytí záchvat migrény, grcá 3 dni v kuse a ledva existuje, aj to len pololeží na wc s hlavou v mise. Teraz jej napísali dvoje nové lieky, ale názov neviem. Keď nezabudnem zistím názvy a dám vedieť.

brinzulka
1. júl 2008

Ahojte baby...ja som uzivala Imigran, Cinie, Zomig Rapimelt...teraz mam silnejsie Cinie a Imigran v nosovom spray...nemate niekto skusenost s Imigranom v injekciach? Ako dlho trva, kym Vam lieky zaberu? Mne hodinu a pol...dovtedy som "mimo provoz"...mam pocit, ze u Cinie to trva najdlhsie...Celkom mi vyhovoval Imigran, ale udajne mal neurolog predpisovat lacnejsie lieky...ak by zabral spray...bola by som mooooc stastna.

helka101
11. júl 2008

ahojte baby, chvalabohu že bola založená táto tééma 😉

Včera som mala takú migréénu, že som nevedela fungovať, samozrejme dávam za pravdu tým, ktoré ju majú z HA, toť ja.. mám to potvrdené aj od dr.. z BB, aj od nás z LC, vysadila som HA, a migrény boli fuč, jednu som mala v tehotenstve, a tá ma odrovnala na 3dni, pretože som si nedala žiadnu tabletku..

A včera som dostala takú že mi odišiel cit z rúúk, a strpli mi ústa, rozbila som aj pohár, čo som sa chcela napiť, bo som nemala vôbec cit v rukách, mávate niečo takéto aj vy? Poraďte mi čo robiť? Proste ako sa jej zbaviť? Rozmýšľam ako spomínala miwiel, že asi vyskúšam tú akupunktúru, pretože po dr sa mi nechce zas behať, pretože mi povedia to isté, a u mna už lieky nezaberajú, žiadne, skúšali namne už všetko a proste som imúúnna.. baby pomôžte ak viete 😉

mirusch
12. júl 2008

Ahojte babule, nahodou som kukla. Trpim migrenami 10 rokov, u nas to je dedicne a ako som tak stihla na sebe odsledovat, u mna podmienene hlavne hormonmi - pred alebo pocas MS alebo po velkej namahe-z krcnej chrbtice. Mozem jest aj korenene, aj syry, aj colu, aj vsetko mozne, akurat z coho takmer na 100 % migrenu dostanem je, ked sa vecer strasne napraskam alebo zjem vela surovej cibule 😕
Po case ju uz mavam cele 2 dni, vtedy ani jest, ani pit dokonca, vsetko ide von a ked sa z nej pozviecham, tak samozrejme som tava pustna, pijem co stretnem, raz sme sli na dovolenku tesne po mojej migrene, tak som vypila cely hotelovy minibar, vobec ma nezaujimala cena 😀 A vzdy mam chut na pizzu 😀 Proste doplnit kalorie...lebo vacsinou stratim za 2 dni 2 kg.
Nastastie mam od neurologa tabletky - uz tu spominany Relpax, takze ten mi do 2 hodin vyborne pomoze. Zistila som, ze cim skor ho zoberiem, tym menej vedlajsich ucinkov potom mam. Lebo iste je, ze Relpax je zabijak riadny, ako vsetky triptany, co sa pouzivaju na migrenu. V kazdom pripade sa nesmie brat pocas tehotenstva alebo kojenia - myslim, ze sa tu niekto pytal. To by nedopadlo dobre. My sa teraz tiez snazime o mimi, bojim sa co bude, ak budem tehu. Pocula som, ze migrena moze dokonca pocas tehu aj prestat...alebo zosilniet...
Ak sa opakujem, ospravedlnujem sa, necitala som vsetky prispevky.

Helka, bola si u neurologa? Lebo ak ti trpnu ruky a usta, to nie je dobre, mali by ti urobit EEG, pripadne CT! A davali ti triptany, ci vobec nic nepomaha?
Moj manzel tiez trpel roky na migrenu. Existuje vsak "liecba" (aj ked migrena ako taka nie je liecitelna), ked na pol roka nasadia betablockery alebo nieco podobne. Jemu to vyborne zabralo a migreny uz nema vobec ziadne. Mne napr. ich nasadit nemozu, pretoze mam nizky tlak... Stoji to za opytanie.

A este nieco ... odkedy denne beriem magnezium, kys. listovu a B6 a B12, frekvencia zachvatov sa mi znizila za 1x za 3-4 tyzdne na 1x za 6 tyzdnov a to tiez stoji za to.
Este existuje jedna bylina, ale na nazov si uz nespomeniem, viem, ze som kapsule z nej kupovala v lekarni, ktora tiez pomaha na znizenie frekvencie, ale ta nie je pre snazilky, lebo sa musi brat dlhodobejsie a nesmie sa brat v tehu. Ak najdem nazov, tak sem dopisem.

mirusch
12. júl 2008

Tak som to kukla - ta bylina sa vola Rimbaba obycajna, latinsky Tanacetum parthenium. Opytajte sa v lekarni, pred par rokmi bolo dostat kapsule z nej, neviem ako teraz. Ale opakujem, nie je dobre pre snazilky a tehulky.

katmi
autor
13. júl 2008

caute kocky.. pomaly som aj zabudla,ze som tuto temu zakladala. 😅
ja som po porode, mam 2mesacnu dcerku a myslela som si,ze som sa migren po porode zbavila.. ale niekedy mam pocit,ze je to este horsie ako pred tehotenstvom.. nemam ich sice tak casto,ale zato poriadne 😖 pred tehotenstvom mi zaberal jedine Nalgesin S a to som bravala aj Migea Rapid,ale z tych mi bolo priserne zle..
takze asi takto.. minule som v lekarni nasla,ze existuju nejake kvapky proti migrene,ale netusim na akom su zaklade - myslim ake bylinky obsahuju,lebo su nejake bylinkove,ale nie su vhodne pre tehotne a dojciace zeny.takze zase nic.. tak mi zatial,kym este ako tak kojim malu, ostava len vzdy si to pretrpiet a dufat,ze ma migrena nechyti zrovna vtedy,ked budem doma sama s malou.. 🙄

brinzulka
20. júl 2008

babeny...poznate niekoho v Pezinku, Senci , ci TT, kto robi akupunkturu?

julia225
20. júl 2008

mojej mame presli migreny ked uplne vynechala kofein a tein...

brinzulka
29. júl 2008

V casopise Zdravie: august 2008 je migrena...liecba tabletkami a akupunkturou.

schiffa
29. júl 2008

Zajimalo by mne jake prasky pouzivate (nebo jste pouzivaly) v obdobi tehotenstvi. Ja jsem mnoho let brala denne preventivni prasky (Propranolol) a to bylo velmi ucinne, nebot migreny prichazely mnohem mene casto. Prirozene jsem je vysadila pred otehotnenim. Cetla jsem, ze u 80-90% zen migreny v tehotenstvi vymizi. K temto ja bohuzel nepatrim. Migreny mam ted casto, a stve mne, ze nemohu brat zadne poradne prasky. Treba se nesmi brat vubec zadne triptany, ktere mi predtim vetsinou zabraly. Ze zacatku tehotenstvi jsem brala Naproxen (nevim jak se jmenuje v CR, ale je to podobne Brufenu), ten mi vsak byl zakazan predminuly tyden z duvodu mozneho krvaceni (zjistili mi placentu previa). Jedine co nyni beru je lek slozeny z techto ingredienci: Paralen + kodein + kofein. Nekdy to pomuze, nekdy castecne a nekdy vubec ne, a hlavne i kdyz to pomuze, tak pouze na 4 hodiny, takze se tim cpu porad dokola. Bohuzel mam migreny casto, a tento lek je "navykovy" (tedy pri castem brani se migrena zacne dostavovat jeste casteji). Proto ze ptam s jakymi leky mate zkusenosti v tehotenstvi vy?

brinzulka
29. júl 2008

Ja som pocas tehu: Paralen a studeny obklad na celo...a klud a tmu...bala som sa...do 4. mesiaca to bola hruza...potom to ustalo. Pocas kojenia...asi od roka- triptany.

alisek
30. júl 2008

Možná to některá z vás už psala, nečeta jsem celou diskuzi ale zkuste použít olejovou esenci MIGRENOL 10ml od Dr.Popov (cena něco přes 100kč, nevím už přesně). Jemmě se vtírá na spánky, čelo a zátylek. Je to fakt esenciální íla..slzely mi oči, teklo mi z nosu ale zabralo mi to celkem rychle..dokoce rychleji než mě zabírá Relpax 80 a to jsem měla už dost rozjetou migrénu. Čaje při migréně mě nijak výrazně nepomáhají.

katarinkad
30. júl 2008

brinzulka, ty si mala migreny pocas tehu? Mne lekar povedal ze tehotenstvo a migrena sa navzajom vylucuju.
Ja som trpela roky hroznymi migrenami a bala som sa toho, ze ako to zvladnem v tehu bez liekov, no od kedy som tehu, som nemala migrenu ani raz.(musim zaklopat) Sama tomu nerozumiem, no u mna to fakt takto funguje, ze v tehu ziadna migrena. No po porode sa to pravdepodobne vrati. ☹

brinzulka
1. aug 2008

katarinkad- na nete som nasla stranku: zrdavie info a pise sa tam: 58percent zien pocas tehu vybadaju zmensenie problemov, pripadne vymiznutie- ak vyvolavaci faktor bol hormonalny, pripadne antikoncepcia.
22percentam sa migrena nezmeni, 17percentam sa zhorsi a niektore ju pocas tehu zaziju po prvy krat.

vojtisek2007
2. aug 2008

Ahojjky holky,
tak nevím, mě se migrény "rozjely" právě v těhotenství - do té doby nic, podruhé jsem otěhotněla a bylo to něco šílenýho - žádný lék jsem samozřejmě nevzala - třeba i 2-3dny jsem ležela potmě v ložnici a nikdo v bytě nesměl ani pípnout, jak jsem otevřela oči, tak jsem zvracela 😠 😠 😠 hrůza,hrůza,hrůza - doktorů jsem oblítala dost, všude mi řekli, že si musím vysledovat, co mi migrénu spouští, ale to se mi zatím nepodařilo - kafe piju občas, občask colu, u počítače sedávám taky, někdy mě migréna chytne prostě v noci z ničeho nic, jdu spát a nic a ve třeba ve tři ráno mě zbudí šílená bolest a konec...ale zjistila jsem, že když kojím, tak mi migréna během hodiny ustoupí - takže jakmile migréna nastoupí - chytnu mimi a hlad nehlad - prostě kojíme - za hoďku je to dobrý - ale co budu dělat až nebudu kojit, to fakt nevím, nejhorší je to, když mě to chytne,když jsme někde pryč (na výletě, na dovolené) , nebo když jedu autem - černo před očima, zle, zvracení...brala bych nějaký přírodní léky nebo homeopatika - klasický léky nebo tak něco nechci,ale nikdo mi zatím nic neporadil 😢