Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

melle
16. aug 2007

katmi- a ako sa vola ta tvoja masticka? To je ta taka v takom malom okruhlom cervenom plechovom obale?

katmi
autor
16. aug 2007

melle - ano,ale tu si nekupuj.. lebo farbi kozu.. ale ja ti pozrem doma tu vodicku.. ze ako sa vola.. dobre?? zajtra ti to napisem.. uz idem..papa dievcence..

lucim
16. aug 2007

papaaaa katmi

melle
16. aug 2007

katmi- maj sa. Vdaka, zajtra sa nalogujem. Idem aj ja uz, lebo okrem ineho mi migrenu vyvolava aj pocitac 😉

katmi
autor
17. aug 2007

dobre ranko..
melle - tu vodicku som ti pozrela,aale..odlepila sa mi z nej naalepka.. 😅 takze nemam ani tucha ako sa volaa.. 😒 ale viem,ze bola v takej zelenej krabicke a na tej krabicke boli popisane nejake cinske pismenka.. 😀 ked prides do lekarne a opytas sa na cinsku mast,ale ze chces vodicku,tak ti teta lekarnicka urcite bude vediet poradit.. skusim sa ale este pozriet na nete,ci nenajdem na to nejaky link.. 😉

melle
17. aug 2007

katmi-ahoj,dik si zlata ale nemusis uz hladat,ja na tej vodicke ficim uz nejaky ten rocik 🙂 Myslela som ze to je nieco ine,ale to je asi presne ta moja. Je to vlastne olej a vola sa to polar bear cize ladovy medved a dostat to v rozne velkych baleniach. Ked mam migrenu tak sa s tym tak ponatieram ze ma cela hlava stipe 🙂 ale je to fakt dobra vec. Len by som sa velmi nespoliehala, ze v tehu si s tym vystacim 😒 Dnes som dostala z lekarne tie viacell naplasti, tak najblizsie vyskusam

caira
17. aug 2007

tak jakoukoliv radu na migrenu, specialne v tehotenstvi bych vrele uvitala i ja.. na migreny jsem trpela jako mala ale prestaly kdyz mi bylo cca 15, od doby co jsem otehotnela se najednou vratili uplne stejne silne jako jsem mivala v detsvi a ted trpim jako zvire, protoze nemuzu nic brat. Nez jsem otehotnela, tak me tak jednou tydne hlava bolela, ale vzdycky to spravila horka vana a dva nurofeny, ale ted fakt nevim co delat ☹ takze pokud ma nekdo nejakou zarucenou babskou radu nebo tak, moc ji uvitam 🙂

lauretta
17. aug 2007

ahojte
tak mne lekárka povedala, že jediné čo môžem a čo by mi malo zabrať je paralén, lebo ako jediný neprechádza cez pupočníkovú šnúru a tak sa nedostáva k bábätku. Mala som veľké pochybnosti lebo od detstva som trpela a trpím silnými migrénami aprešla som kadejakými liekmi no čuduj sa svete zabral. Tak skúste aj vy 😉 Dôležité je zobrať ho hned v začiatkoch migrény alebo pri prvých príznakoch, že príde.

franziska
18. aug 2007

Dobre ranko,

ja som az teraz pocas tehotenstva dospela k tomu, ze som mavala najskor straaaaaasne migreny z tlaku. Teraz ked ho mam trochu zvyseny neviem co je to migrena, asi by bolo dobre poriesit tlak, skor ako sa zacnete dopovat liekmi. Lebo to bola moja najvacsia dilema, ze co budem robit, ked budem tehotna a nebudem moct lieky. Teda aspon sa im snazim zdaleka vyhybat.

melle
18. aug 2007

ahojte babulky, veru ja mam tiez hrozu co si pocne m v tehu lebo uz mam take chronicke stavy ze ma prakticky denne boli hlava a ked nevezmem liek tak sa to stupnuje do nepricetnosti.

caira- babske rady sice su ale bohuzial ziadna z nich nieje taka ucinna ako lieky. Len na zmiernenie:
MIGRASTICK (dostat v lekarni za cca 200sk)-su to esencialne oleje z maty a levandule na potieranie cela a spankov.
POLAR BEAR (ladovy medved) mentolovy olej, este silnejsi nez migrastick, osobne je to moj favorit lebo je velmi lacny a velmi dlho vydrzi. Okolo 40sk, ale su rozne balenia.
VIACELL naplasti-obsahuju mentol a chladia, to mi poradila katmi, v lekarni mi objednali, 2ks balenie stalo 63sk.
DULCAMARA homeopaticky monokomponent- skusala som, ale mne nezabera

A tu moje babske recepty koncia, snad uz len nejake caje,odpocivanie,pravidelne cvicenie, stravovanie, prijem tekutin, pravidelny spanok atd.

Ale skutocne mi zaberu fakt len liek. V tehu sa vraj moze:
CEPHYL (velke balenie cca 90sk) udajne sa moze brat do konca 2.trimestra
PARALEN 500- fakt pomaha mam to odskusane, ale odporucam capiky, ucinok je rychlejsi a menej zatazuje travenie. Vraj sa moze uzivat cele tehotenstvo, ale minimalizujte. Pre istotu.
IBALGIN resp. IBUPROFEN -ale len v 2.trimestri! No neviem, osobne mi prave tento liek pripada ako najvacsie svinstvo, hlavne pre zaludok.

A odporuca sa brat denne 2x Magne B6.

melle
18. aug 2007

franziska- aj ja mam hrozne nizky tlak, niekedy mi ani tlakomer nechce odmerat. Kamoska mi poradila, ze jediny prirodny sposob ako si ho zvysit je pit vela tekutin. Az 3 litre denne! Ja ked sa vyslovene nekontrolujem tak niekedy nevypijem ani 3 deci! Takze najlepsie cistu nesytenu vodu, pripadne ovocne alebo bylinkove caje alebo zriedene ovocne dzusy v pomere 2:1 (voda:stava).
Kava zvysi tlak iba na chvilu a potom zase rapidne klesne, takze to nie je velmi dobre a cierny caj je zas mocopudny. Takze vodu, vodu, vodu.
Ze to hovorim prave ja, mam strasny problem to dodrzat 😉

dite1
18. aug 2007

ahojky holky
ja take strasne trpim migrenama.je to tak strasne ze nemuzu vubec nic delat.musim si zalest do tmy a spat.Hodne casto i zvracim.Byla jsem e vsech moznych doktoru a porad do me cpali prasky ktery vubec nezabiraji.Nakonec jsem sla ke kineziterapovi,ktery zjistil odkud by ty migreny mohli byt.Urcite se nemylil.Zjistili ze to mam z krcni patere - coz znamena ze nejdriv nez lecit migrenu se musi zjistit odkud pochazi.Dal mi prasky tedy na kosti (nevim jak to presne rict tady se to jmenuje ANTIFLAMATOIR je to na bolesti ale z jiny slozky nez brufen).Ted kdyz mam bolesti hlavy tak si vezmu tenhle prasek a jestli maam opravdu krizi migreny tak musim jet k doktorovi ktery mi pichne injekci a po pul hodce konec.
Ja si osobne myslim ze kafe naopak pomaha aby bolesti zasli.Doktor mi napsal dokonce prasky,ktery obsahujou kafein.I to maly kavco mi prijde vhod 🙂

melle
19. aug 2007

dite1- mozno tebe kava zabera, je to fakt individualne. Tiez mam podozrenie ci to nemozem mat z krcnej chrbtice, ale ortoped ma dost odflakol. Dal mi paralen a golier a tym sa to prenho skoncilo 😒 A ak aj to je z chrbtice, co s tym? A mas pravdu ze treba najst pricinu, ale ja ju uz hladam 7 rokov a stale nie som o nic mudrejsia ako na zaciatku.

Baby, chcem sa vas opytat: Ako casto mavate zachvaty? A nemate niektora aj problemy s dychanim? Ja mam pocit ked sa nadychnem, ze som sa ani nenadychla, takze mam permanentne pocit, ze sa dusim a mam stavy akoby som mala kazdu chvilu dostat infarkt, a to aj vtedy, ked ma hlava prave neboli. Myslite, ze to tiez moze suvisiet s migrenou?

katmi
autor
19. aug 2007

melle - nie je to gel.. je to normalna vodicka.. spytaj sa na to v lekarni,na cinsku vodicku.. 😉 a ako som pisala, ja od bolesti beriem len Nalgesin S tabletky,ked mi uz nic ine nezaberie..
a nemas ty aj astmu??? lebo o takych prizankoch ako ty hovoris som pri migrene nikdy nepocula.. 😨

caira
19. aug 2007

tak paralen jsem uz take zkousela, ale pri migrene ho okamzite vyzvracim, driv jsem bravala indometacin cipky a ty pomahali naprosto uzasne, okamzite jsem po nich usnula a za par hodin se probudila bez bolesti, jen trosku oblbla 🙂ale vazne to zabralo uplne vzdycky a rychle, nic lepsiho jsem nikdy nezkusila...

Ted kdyz jsem tehu tak zkousim horkou vanu s hermankem, obklady na celo, masaze,akupresurni naramky na zapesti atd... ale pomuze to jen trosicku.. je fakt, ze obcas to neni tak strasny a treba kdyz si dam vanu a pak obklad na celo tak usnu a pak je mi dobre, ale nekdy i kdyz zkusim vsechno mozny tak to pretrvava i pres noc do druheho dne..

lenka78
19. aug 2007

Ahojte,kocky,existuje nejaka liecba,ktora by nas nadobro zbavila bolesti?Nechcem sa uspokojit s celozivotnym uzivanim liekov!!! 😠

melle
20. aug 2007

katmi- nie ved ja som netvrdila ze gel, je to vodicka ten ladovy medved, len v lekarni tomu niekedy hovoria ze masazny mentolovy olej.Ale urcite to bude to co aj ty mas, tiez to ma take zelene na obale a cinske napisy

melle
20. aug 2007

lenka78-no nechcem ti brat iluzie,ale ak to mas naozaj klasicku migrenu,tak ta by sa nemala liecit analgetikami, ale cez neurologa antimigrenikami, cize tryptanmi. Vraj oddaluju zachvaty tak, ze po case by si ho mala chytit uz len raz za cas a len vtedy by si brala liek. Inak sa migrena zatial vyliecit neda, iba drzat pod kontrolou. Mne zatial ani nediagnostifikovali migrenu, takze sa napchavam liekmi proti bolesti a citim sa cim dalej tym horsie ☹ Je tu aj moznost ze to zmizne spontanne, ale to asi az po prechode 😒 Ale je to individualne, mozno budes mat stastie

katmi
autor
20. aug 2007

lenka - vyskusaj tie kremy ako sme tu spominali.. 😉 je to super.. lepsie ako lieky.. len treba bolest zachytit vcas..

melle
20. aug 2007

katmi-aky si mala vikend? Dufam ze bez migreny. Ja vcera 1 cephyl, 1 paralen a ptom to preslo.

katmi
autor
20. aug 2007

melle - no tak to ti teda "gratulujem" 😖 ja som nemala..zatial.. tusim,ze uz tyzden ma hlava nebolela.. sice dnes rano som mala taky nejaky naznak,ale preslo to nastastie.. tak uvidim,ako budem pokracovat v neboleni 🙂

melle
20. aug 2007

katmi-inak ja ratam za bolenie len ked ma boli velmi,lebo slabsie ma pobolieva uz niekolko rokov tak ze to neprestane ani na minutu. Uz ani neviem aky je to pocit, ked neboli vobec 😒 Prave kvoli tomu mi nechcu lekari odklepnut migrenu, vravia ze je to chronicka cephalea, ale nijak to neriesia 😝
Tak nech ti vydrzi nebolenie co najdlhsie. pa

katmi
autor
21. aug 2007

melle - tak toto je teda uzasne..lekari si povedia a hotovo??? to co ma byt?? ja by som asi umrela,keby ma hlava bolela v kuse.. ved to je otrasneee.. 😖

kaciatko81
21. aug 2007

ahojte, tak ja sa pridavam, minuly tyzden pondelok, utorok a este aj v stredu to bolo desne. teraz je to ukludnene, ale bez bolesti nie som jeden den a vcera to bolo zasa zle... kupila som uz aj migrastick, prechodne to pomaha. musim este pozriet tie naplaste, ja som si v piatok kupila nieco ice, este som to neskusila, ma to vraj tiez byt chladive, ale 2 stali skoro 200sk.
inak, pitny rezim je vazne dolezity, ale ja pijem vodu naozaj vela, niekedy za tu dobu, co som v praci aj 2 litre a iekedy to vobec na to nema vpliv...
inak, si myslim, ze u mna to je stres, nevyspatost, vela sedenia za pc a vsetko dokopy 😔

renattas
21. aug 2007

Ahoj, pridávam sa do klubu migrenikov. Trpím migrénou asi tak od puberty. Bolesti mávam príšerné, nechutí mi jesť,je mi na zvracanie. Vracať však nevraciam. Tabletky mi nepomáhajú žiadne, vlastne skúšala som Cephyl,Panadol, Ibalgin a podobné,ale málokedy zaberú. Kávu pijem, ale i keď som ju nepila, trpela som migrénami, HAK neberiem. Jediné kľudné obdobie bolo v tehotenstve,a niekoľko mesiacov po pôrode, bolo mi fantasticky,žiadna migréna. Mám skoliózu. Občas migrénu "vyspím",ale najhoršie je,keď sa na druhý deň ráno zobudím s bolesťou, to už viem,že mám ešte 1 deň pred sebou. Pred spánkom užijem tabletku, a v chladničke mám vždy plechovku piva,ktorú si takú chladenú prikladám na spánky,resp.čelo,prípadne aplikujem ľadový obklad. Migréna je pliaga,ktorej sa nezbavím asi do konca života.

katmi
autor
21. aug 2007

caira, renattas - baby tak vyskusajte tie nase "recepty" co sme pisali vyssie.. 😉 cinsku masticku alebo vodicku alebo potom migrastick.. alebo tie naplaste.. 😉 ja mam tu vodicku aj s tou mastou a je to vyborna vec.. odporucam..

melle
21. aug 2007

kaciatko- aj ty to mas take chronicke ako ja? ☹ ani mne vlastne nic nezaberie uplne, ani ta voda, ale lepsie ju pit ako si este pridavat dalsi dovod na migrenu. A tie mentolove veci su fakt super, ale len tak na oblbnutie systemu 😉 Ked ma cela hlava stipe a slzim od mentolu, tak aspon na chvilu zabudnem na bolest 😒

renattas- priznaky mam presne take ako ty, ale aspon si ma potesila, ze je nadej, ze tehotenstvo prezijem, lebo toho sa obavam najviac. Aj ja mam skoliozu, vkuse mi je zle, len chudnem, nervozna som, zle sa mi dycha, padam od unavy a neprejde den, ze by som sa z toho nemusela vyplakat. Vsetko co si napisala na mna sedi, tak jedina utecha asi je ze v tom nie sme same a mozme sa aspon jedna druhej vyzalovat, lebo nemigrenik to skratka nepochopi. Inak moj otec hovorieva, ze dobra hlava aj 3 dni boli 😉 Tak to my musime byt inteligencny top planety 😀 A este vzdy je tu sanca ze to prejde po prechode, aj mojmu otcovi to preslo po 50tke,takze ak dozijeme tak snad uz tej pliage budeme moct z dialky zakyvat!

lucie74
21. aug 2007

Ahojky, pridávam sa k vám, migrény mávam od strednej školy, vždy to začína bolesťou na pravej strane, nad okom, potom zle od žalúdka a potom ma už seká v celej hlavea som úplne "mimo provoz". Nezaberá mi vôbec nič len čipky od migrény, ale po tých mi je neskutočne nevolno. Jediné svetlé obdobie bolo počas tehotenstva asi od 3 mesiaca až po pôrod, ani jedna migréna!To som si hovorila,že najradšej by som bola permanentne tehotná a bez migrény.

melle
21. aug 2007

katmi- vies co, ja som uz z tych lekarov vazne nestastna! Absolutne ziadna snaha! Odborne vysetrenia vsetky neg., akurat ortoped mi dal golier a paralen ha ha! Ze vraj skolioza ale co teraz chcete aby sme vam sekali do chrbtice? Jedna neurologicka ked som jej povedala ze uz cele roky ma boli hlava, mi na to ze: Nie ste sama. A potom dodala ze aj ju boli a ze ak mi uz nezaberaju analgetika, mam si kupit silnejsie! Dalsia neurologicka ma odkazala na psychiatriu a dalsia zo mna dva roky tahala prachy na detoxikacne kury, ktore boli brutalne drahe a absolutne neucinne. No a ta posledna usudila ze je to chronicka cephalea a ze mam brat Magne B6, pit vela vody, nestresovat a setrit sa. Same skvele rady do zivota. Do toho mi svokra vykrikuje, ze este nema vnuca a ze v 30tke by som uz mala mat neviem aku karieru a nie sa stale vyhovarat na bolesti hlavy! Idylka 😒

katmi
autor
22. aug 2007

melle - no ty kokso tak ja zasnem kazdym dnom cim dalej tym viac, ked tu napises prispevok.. inak ja mam tiez taku smolu an lekarov..z toho si nic nerob..ale ja mam jedinu vyhodu,ze mam kamaratku lekarku,ktora ma dostala z vela veci,ale ta je bohuzial az v poprade a to vies..cesta z BA do PP netrva pol hodinu...tak si to vies predstavit,ze k nej chodim len uz fakt ked si enviem dat rady..
a svokra nech ide do prdelovic..moze si to ona vyskusat,co to je,ked ta permanentne boli hlava.. trubka.. 😠