Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

katmi
autor
9. aug 2007

lucinka - dakujem 😉 a tebe nech pekne dotehulkujes v poriadku a nech sa narodi zdrave malinke,z ktoreho sa budete len tesit.. 😉

katmi
autor
9. aug 2007

lyzenka - tak neviem si to dobre predstavit.. ja mavam migreny a je to hnusna bolest a nie este aby to malo moje dieta.. 😨

katmi
autor
9. aug 2007

lucim sa s vami.. pekny dnik este..papa

lucinkaaa
9. aug 2007

katmi, niet za co aj my dakujeme 🙂

katmi
autor
10. aug 2007

dobre ranko dievcence.. ako dneska? hlavicky vas dufam ani jednu nebolia..

musko
13. aug 2007

Katmi, ja mávam migrény cca od 6 rokov 😒 - niekedy to fakt nebola sranda - hlavne keď nechceli veriť v škole - ale máme to dedičné, babka, mama, sestra aj ja.... Kým som nebola tehotná, mala som osvedčené kombinácie, ktoré zaberali - ak som si ich dala včas, ak nie, tak smola - musela som trpieť - ležať v tichu a tme a nech mi všetci dajú pokoj.... Opakovalo sa to cca 1-2x mes, pred menzes, pred zmenou počasia.... Keď som otehotnela, prvé 3 mes som ani nevedela, čo migréna je - cítila som sa veľmi dobre 😉 , potom som ich mala - ale menej - zaberala mi kofola a oddychovala som... V podstate nič nemožeš užívať, aj keď sa narodil syn, bolo to v tých záchvatoch komplikované, povolili mi Brufen a Paralen.
Dnes je liečba migrény pomerne dobrá, existujú nové preparáty - ale musia sa dať včas, ešte, keď lencítiš, že to na Teba ide 😒 . Dobrá je Migea, Sumigra, Cinie - všetko na predpis, ale aj u obv. lekára. Ale neurológ má širšie možnosti....

lenka78
13. aug 2007

Ahojte,ja som migrenu pochytila na vysokej.Mavala som bolesti hlavy,no ale toto?Akurat idem na vybratie osmiciek-posledne zuby,lebo mi este nevysli uplne tie dolne a pri rengene mi zistili,ze horne mam vo vnutri a kolmo tlacia na sedmicky,tak tajne dufam,ze preto.Kamoske vybrali a uz nevie,co je migrena!
Pocas tehotenstva som mala migrenu,aj pocas kojenia,stale.Viem,ze ked 5x na den nejem,tak migrena je na svete.Preto ani diety nehrozia!Pomaha mi aj kava,panadol ultra,no pocas tehotenstva som smela iba paralen,tak sa mi davky zmiernili,lebo som chodila aj na injekcie na neurologiu do nemocnice.
Este by som sa chcela spytat,ci na testoch vidno migrenu.Lebo mne nic neukazalo,len vraj mi to musi velmi palit.Pochybujem 😀 som leniva 😎

musko
13. aug 2007

Leni, migrénu nevidieť. Je to biochemický proses, pravdepodobne za to može Serotonín, tan može urobiť, že sa cievy v hlave stiahnu a potom roztiahnu - až tak, že presakuje tekutina z cievy von do okolia a vznikajú akési miniopuchy v mozgu - a toto práve bolí... Vidieť sa to žiaľ nedá....

kaciatko81
13. aug 2007

ahojte, mam diagnostikovanu migrenu bez aury. mam to zdedene zo vsetkych stran-mamina, otec, babicka, tety, takze keby som ju ja nemala, bol by to zazrak. mavala som to od malinka asi od 5 rokov, potom ako som prisla do puberty to preslo a spustilo sa to nanovo okolo 17-18... tentokrat vsak naplno s vracani, zavratmi, hnackami a niekedy aj par krat do tyzdna. snazili sa mi ju preliecit homeopatikami, co pomohlo, ale nie uplne. od bolesti pomaha ako kedy, niekedy imigran, niekedy nalgesin, niekedy obycajny panadol a niekedy nic (vtedy si uz pripadam ako narkoman a vzdam to). obcas pomoze kava, kola s citronom, studene obklady na celo (to skoro vzdy-stiahne to opuch). je to desne a nikomu to nezelam. hak - niektora vyhovuje, niektora nie. mala som cilest-strasne bolesti a stale, teraz mam yadine a je to relativne v pohode. spustacim mechanizmom moze byt u kazdeho nieco ine, nie kazde jedlo robi kazdemu zle-mozem jest stiplave, sladke a pohoda... u mna je spustac stres (po skuskach som liezla hned do postele) a den pred ms ma migrena navstevuje pravidelne. no a kedze mame teraz stresy v praci skoro stale a malo spim, tak si to uzivam dost casto, nastastie vsak jemne len obcas to prerastie do silnej migreny... babenky, drzte sa nech tie hlavy bolia co najmenej...

grettka
13. aug 2007

ahojte, pridam sa.. mavam tiez migreny, klasicke s aurou, ale dva razy sa mi stalo, ze som mala auru a po nej neprisla migrena, ale dostavila sa slabsia bolest hlavy na druhy den...
teraz mam momentalne cerstvu skusenost s niekolkodnovou bolestou, minuly tyzden pocas dovolenky, som mala bolesti hlavy od pondelka az do soboty, s prestavkami akurat v noci po dvoch tabletkach, striedavo ibalgin, a panadol.. mam podozrenie, ze ciastocne bol na vine prilis makky vankus, petoze to zacinalo rano zvycajne velmi stunutym krkom, ale bolesti hlavy sa dostavili az okolo obeda, raz jedna polovica, dalsi den druha polovica a jeden den cela hlava ako vo zveraku, samozrejme zaludok sa niekedy trosku hojdal, ale dalo sa to vydrzat s tabletkami... takto som vyrazala kazdy den na tury, lebo som si povedala, ze si migrenou dovolenku nenecham pokazit...Dalo sa to prekonat, ale jeden den mi bolo fakt pomaly na odpadnutie, takze som vzala sumivy panadol utra rapid a hodinu sedela na lavicke v lese a "predychavala" a cakala, kym to trochu polavi.. takze som sa ju vlastne snazila "rozchodit". Tentokrat to islo, ale mavam aj take zachvaty, ze si musim lahnut do tmy a nepohnute lezat niekolko hodin... Teraz som uz par dni doma a zatial musim zaklopat, bolesti ustupili...

katmi
autor
13. aug 2007

musko - ja ked som lekarke povedala,ze ci to nemozem mat dedicne (mamka,starka,krsna, vsetci tym trpia),tak ma pomaly vysmiala..a Migea mi absolutne nepomahala.. jedine,co mi pomoze je NalgesinS..ine lieky mi nezaberaju..skusila som kadeco.. a bola som aj na kadejakych vysetreniach..podla vsetkych som v absolutnom poriadku, odhliadnuc od mojej krcnej chrbtice,ktoru mam trosku vychylenu z autonehody.. inak som ok..

kaciatko - ake homeopatika si brala?

kaciatko81
13. aug 2007

katmi, s tymi homeopatikami to bolo zlozite, bolo to niekolko druhov a tie sa kombinovali podla roznych veci, vzdy som s lekarkou sedela tak dve hodky... takze neda sa to takto povedat...
mne neurologicka povedala, ze dedicne to je... a krcna chrbtica tiez ma toho za sebou dost, ale neviem, ci z toho mozu vznikat tie opuchy... celkom ma potesila info s osmickami, idem si ich dat vybrat na jesen... zeby snad? mam strach, ze vraj v tehu sa to moze zhorsit... a po epi su vraj silne bolesti, takze tu som zavrhla (aj ked to este nie je aktualne)

katmi
autor
13. aug 2007

kaciatko - s akymi osmickami??? zeby zuby mudrosti mali vplyv na migrenu??? 😨

kaciatko81
13. aug 2007

katmi, pisala to tu lenka 78 - lenka78 • 1d • Dnes o 13:12 - kuk prispevok... mne musia dat prec vsetky 4 z podobneho dovodu... ak by to pomohlo budem len rada... btw, prave ma to chyta 😢

katmi
autor
13. aug 2007

kaciatko - asi som to prekukla.. 🙂 a myslite baby,ze by to mohlo pomoct??ja mam totiz 8smicky vsetky styri.. 🙄

kaciatko81
13. aug 2007

katmi, poviem ti, ked to budem mat za sebou... ale ty ich mas vyrastene?

katmi
autor
13. aug 2007

kaciatko - ano,ja mam vsetky 4 vyrastene.. ty nie?

kaciatko81
13. aug 2007

ja ani jednu a vraj ani nevyrastu (podla rtg), dve tlacia do sedmiciek (ako pisala lenka), jedna ma koren omotany okolo kosti a neviem, co ta posledna... v septembri by som chcela ist na konzultaciu k chirurgovi a ak sa bude dat tak ich mat do vianoc vsetky vonku... 😕

katmi
autor
13. aug 2007

no tak toto ti teda nezavidim..kamaratka je sestricka a jej vyberali 8smicky..nieje to nic prijemne.. aaauuu.. ☹ a neviem,ci ti za taku kratku dobu vyberu vsetky von..neviem,ci medzi jednotlivymi zakrokmi nemusi byt aspon mesiac.. kym sa telo spamata z toho prveho..

kaciatko81
13. aug 2007

nestras ma! som odhodlana, vraj keby sa ozvali v tehu a museli by mi ich vyberat vtedy, bol by to problem, preto ich chcem dat von. teraz mam dalsi dovod. a este tie, co mi tlacia na 7 by mohli znicit aj tie, takze by som dosla o dalsie dva zuby navyse... ja by som ich dala prec aj vsetky naraz, ale vraj to nepojde, vraj len 2+2, nech to je cim skor za mnou... ale ten chirurg je vraj sikovny, tahal manzelovi naraz 8+7 (osmicka mu rozdrvila sedmicku)

katmi
autor
13. aug 2007

grettka - a skusila si ine lieky ako panadol a ibalgin??

katmi
autor
13. aug 2007

kaciatko - promin.. 😅 nestrasim... 😅 uz som ticho 😀 ja mam takyto problem so šestkou.. ta si potiahla korene az k sedmicke..tak len dufam,ze s tym nikdy nebudem mat problemy.. 😖
a ano.. daj si to radsej von,nez by si mala mat problemy potom..

jejke
15. aug 2007

Ahojte, ja som nemala migreny kym som nemala deti, to nechcem strasit, ale male dieta moze dat poriadne zabrat, no a osvedceny recept na migrenu pre mamicky: pise sa to na pribalovom letaku
liekov 😀
TAKE ONE PILL and KEEP AWAY FROM CHILDREN
vezmite jednu pilulku a drzte sa mimo deti.......... 😀

Bez deti je to ale tiez NIC MOC, takze radsej vydrzat a tie co sa usilujete o mimi, uzite si ticha kym sa nepodari 😉Drzim palceky aby sa podarilo
Kto povedal ze TICHO LIECI?? 😝

katmi
autor
15. aug 2007

jejke - ja predpokladam,ze kedze mam teraz migreny,ze po porode mi zmiznu.. duufam 😉

eena
15. aug 2007

No ja som zrovna vcera prezila moj najhorsi migrenozny zachvat - fakt som si myslela, ze umriem. Vacsinou mi uz pri rozbehnutom zachvate pomohlo, ze som sa vyzvracala tak 1 - 2 x a bolo po uz len chvilu polezat. Ale vcera od poobedia okolo piatej do rana do tretej som striedavo lezala a grcala - uz som myslela, ze v zachode skonci aj moj zaludok. To fakt aj moj muz nechapal co so mnou. Ja som ale prisla na to, ze u mna to spusta cestovanie. Staci ze ideme na vylet do Tatier ( som z Popradu) a vecer som hotova, niekedy mi na to zaberie ibalgin, niekedy paralen a niekedy fakt nic. Ale mne sa migreny v tehotenstve napr. same stratili a aj neurologicka mi hovorila, ze vela zien ich v tehotenstve nema ( kvoli hormonom). A nemala som ich ani kym som kojila no v podstate ako som dokojila som na tom istom co prdtým. A takúto tehotenskú skúsenosť má aj moja kamarátka - v tehotenstve proste migrena vymizla.

katmi
autor
16. aug 2007

eena a vsetky ostatne baby.. preco na migrenu papate ibalgin?? ved to su najhorsie tabletky co mozu existovat.. kupte si NALGESIN S..vrelo odporucam..jedna tabletka a za 10minut neviete,ze ste mali,resp. ze vas chytala nejaka migrena.. 😉
a dufam,ze to bude aj moj pripad..ak raz budem tehotna,ze tieto hnusobne migreny mat nebudem..to by som bola moooc rada.. 🙂

lyzenka
16. aug 2007

No mne pretrvali migreny vzdy pred pred ocakavanou MS - dva dni predtym.... 😔 (zacalo to asi 4 roky dozadu) - to som pracovala v jednej bazenovej firme s chémiou, kde som nou bola denno denne obkolesena, do toho este aj kolegovci fajcili, tak si viete predstavit ten smrad chlor + fajcenie... 😠 😠 😠 a to som dychala asi 3 roky .....a tam mi zacali tie migreny, jeden pan z internetu mi povedal, ze to mam z toho, ze to prediskutoval s lekarmi, ze proste to bolo nieco silne na moju pecen a spustacom je vzdy menstruacia, ze tu pecen treba preliecit.....rok aj pol sme sa snazili o mimi, a mozno to malo aj s tym suvis....zacala som brat ALOE VERA proti migrene a po mesiaci som zostala tehu.... :O))))) takze nieco zle bolo aj na nieco dobre.......ale migreny stale pretrvavaju kazdy mesiac, teraz sa to bojim liecit ked som tehu.....ale ked to po porode neprestane (co by som bola velmi stastna a Bohu vdacna), tak zacnem preliecovat pecen!

alini
16. aug 2007

ahojte, ja som mala asi 3krát migrénu aj teraz pri poslednom tehotenstve a aj pri prvom, to som čakala dievčatá, neviem prečo, keď som čakala Adama, tak som nemala, asi to súvisí s hormónmi..., tiež mám ináč migrénu každý mesiac, keď mám mrchu, vtedy som vyradená celý deň,len putujem z postele na záchod a späť

lyzenka
16. aug 2007

alini,
takže po pôrode ti to neprešlo... 😔

katmi
autor
16. aug 2007

lyzenka - co si to brala?? aloe vera??? 😨 a inak mna tiez bolieva hlava okamzite napr. na benzinke ked tankujem,alebo aj s chloru ked sme chodili na plavaren..