Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

ipodka
20. aug 2008

caute! neviete ako sa zbavim aury? take sprievodne javy ako problemy so zrakoma tak. hm? lebo bolest hlavy sa da prezit zatial. len ta aura no... to je problem. aj to sa lieci liekmi, ci akupunkturou alebo masazou? toho sa da zbavit?resp. potlacit to? inak keby ste chceli vediet ako sa zbavit migreny, moja doktorka mihovorila, ze sa to da homeopatikami. to sa s vami vlastne porozprava a zisti v com tkvie vas problem. mozno ak ide o teenagera, tak ma migreny preto, lebéo sa boji neuspechu, sklamania, ma strach zo skoly a tak. 🙂 napiste na india4568@azet.sk alebo sem na tuto stranku🙂 kujeem

grettka
22. aug 2008

ipodka, aury sa zbavis tak, ze ju jednoducho prezijes a vydrzis 🙂 ... neviem ako u teba, ale u mna aura trva min. 20 minut a maximalne hodinu, neda sa nic robit, iba pocas nej uzit liek proti bolesti, potom viem, ze sa bolest bude dat vydrzat.. Viem, ze aura je neprijemna, pretoze clovek vidi pocas nej velku figu, ale v praci mi to zatial toleruju (tych 20-60minut) sa da zvladnut.

lanada
17. okt 2008

Ja som práve v 16 tt a migrény mam stale,dokonca takmer pravidelne pocas víkendu. Kym som nebola tehotna, moc som to neriesila-ved tu boli lieky. Som si nedokazala predstavit ako by som nieco take mohla zvladnut bez liekov, no uz si to viem nielen predstavit ☹ Takze zacala som chodit kazdy tyzden na reflexnu masaz krcnej chrbtice a kupila som si ortopedicky vankus, navyse sa snazim veci brat s nadhladom a byt pokojnejsia - to bola rada mojej maserky a zaroven fyzioterapeutky. Stres podporuje stuhnutie svalov chrbtice co moze tiez spôsobit migreny. Mam za sebou 5 masazi a prave dnes som po "migrene". Pisem uvodzovky, lebo od migreny to bolo na mile vzdialene..sice som vracala ako vzdy pri migrene,ale hlava ma len miernunko bolela, bolo to len neprijeme..nic viac. Dufam ze je to vysledok masazi a uz tie stavy nebudem musiet zazivat...A aby som nezabudla - po veceroch aspon par minut cvicim cviky na uvolnenie chrbtice...Prajem lahku a bezbolestnu hlavu🙂

olise69
17. okt 2008

čaute trpitelky! :Trpím migrénou 34 rokov ☹ ☹ . Doteraz som vyskúšala všetky možné i nemožné lieky, ktoré sú na trhu. A bez výsledku boli všetky, aj tie preventívne. Absolvovala CT, MR, EEG, sono....Skúsila som hypnózu aj homeopatiu- tá myslím zabrala najlepšie. Po prvých sedeniach som vydržala rok bez migrény, potom už menej. Mám pocit, že som vtedy presvedčila samu seba, že to pomáha. i 😉 V tehotenstve som migrénu mala 1krát v 8.mesiaci, a potom sa opakovali počas kojenia. Zatial som nenašla spúšťaciu príčinu, niekedy súvisí so stresom- vypukne až potom ako sa uvolním . Najvačší problém mám s aurou: nevidím, blýska sa mi pred očami, necítim končatiny, niekedy trpne polovica tela. A nemôžem rozprávať, neviem vysloviť bežné slová, ani si na ne spomenúť. Tá bolesť potom je hrozná, ale už "malina". Svadbu dcéry a syna som po začatí zábavy musela prerušiť a ísť si ľahnúť. Našťastie to trvalo len 2-3 hod. Takže sa nemám čím chváliť a tešte sa dievčatá aspoň z toho, že nemáte auru.

dgm
17. okt 2008

Ahoj, holky, zkuste pust a odkyseleni... taky jsem migreny mivala.

lanada
17. okt 2008

To som tiez pocula ze zabera detoxikacia organizmu..V kazdom pripade po pôrode a po kojeni to mienim rozhodne vyskusat. Pocas tehotenstva sa neodporuca.
Dgm - pôstujes dlhodobejsie raz za rok? Alebo jeden den v tyzdni?

dgm
17. okt 2008

Jj, uz mam nejake pusty za sebou, o pravidelnosti se ale bohuzel v posledni dobe neda mluvit, jsem nejaka rozezrana 😀 Tak se ted musim behem podzimu a zimy postupne sklidnit a na leden si planuju nejaky delsi pust...

marcelka82
24. okt 2008

Ahojte. Aj ja trpím migrénou. Ale najhoršie je to, že nie tou najslabšou. Lieky mi nezaberajú, ale keď ma na pohotovosti napichajú, tak sa síce cítim ešte dva dni mizerne, ale už sa to aspoň dá. Naposledy som išla na pohotovosť s poskladanou dekou na hlave. Manžel nechcel aby som takto išla. Povedala som, že to ináč nezvládnem. Aj z lekára som mala pocit, že mi veľmi neverí. Ale keď som muselia ísť na vc zvracať a tak škaredo, tak so mnou potom aj lekár jednal milšie. Ale vraj sa migréna liečiť nedá. Jediné čo, dá sa tĺmiť. Určite sa treba snažiť nerozčuľovať, nestresovať a jesť nenej čokolády. Ale dá sa v dnešnej dobe nestresovať?

kwatka
12. nov 2008

ahojte, aj ja trpím migrénou, začalo sa to niekedy na strednej škole, takže už takých 8-9 rokov. Ale len pred pol rokom som sa rozhodla ísť ku neurologičke, tá mi predpísala relpax 40, to mi zaberalo dobre, ale keďže som ku nej musela chodiť každý mesiac, lebo viac ako jedno balenie mi vraj nemohla predpísať, tak mi teraz predpísala CINIE v balení sú 6 tabletky, takže tak často chodiť nemusím. Tie mi tiež celkom zaberajú. S manželom plánujeme babatko. Začala som brať kyselinu listovú a pijem denne magnesium. Odvtedy sa záchvaty znížili zo 4 na 2 do mesiaca. Snažím sa nebrať tabletku pri každej migréne, snažím sa vydržať ale neide to, už keď viem, že existuje nejaká tabletka, ktorá má tej hnusnej migrény zbaví, tak je to silnejšie ako ja.
Keď otehotniem musím povedať manželovi, aby mi tie tabletky skryl a kým budem tehotná ani mi ich neukazoval, lebo by som podľahla, a nemuselo by to dopadnúť dobre. Počula som, že počas tehotenstva migréna buť navždy zmizne, alebo ešte zosilnie. Len dúfam, že ja budem ten prvý prípad.
Prajem Vám všetkým trpiteľkám príjemné dni bez bolesti.

blau
12. nov 2008

Ja som tiez trpela migrenou pred tehotenstvom, ale pocas neho sa stratila...
Dnes prisla zas( potvora) , takze naozaj dufat, ze ju v tehotenstve mat nebudes...
Moja svagrina je tiez migrenicka az extrem a ked bola tehotna mala ju tiez , ale nezobrala si ani jednu tabletku. Pretrpela to kvoli babatku. Zavrela sa v byte muza so starsou dcerou poslala prec zatiahla zaluzie mokra handra na hlavu a oddychovala 😕

hanzelka
12. nov 2008

ahojte,aj ja mavam migreny dnesok nieje vynimkou,mala som ich aj pocas tehotenstva,a tiez som to pretrpela bez liekov,ale manzela som musela posielat z domu lebo sa na mna nemohol pozerat,najviac ho trapilo,ze mi nemoze pomoct.pomahalo mi ked som si natrela krcnu chrbticu takym mentolovym olejcekom,ale postupne mi zacalo byvat aj z neho zle,nezvladala som tu vonu...dnes je uz treti den co sa davkujem liekmi,lebo som zacala chodit do prace a dako tomusim vydrzat,kym pridem domov,potom nastupuju studene obklady a hlavne pokoj 😵

kwatka
13. nov 2008

hanzelka: a neskúšala si ísť za neurologom? Ja som tiež niekedy nevedela, že existuje niečo čo mi môže pri migrene pomôcť a dopovala som sa ibalginami a vôbec nič mi nepomáhalo, len to pretrpieť, teraz mi pomôže len 1 tabletka a mam pokoj

marcelka82
15. nov 2008

Ahojte. kwatka to máš dobré. Mne už neurologička dávala aj lieky a jedna mi nikdy nestačila. Vždy som k ním musela vziať aj 2 algifeny. Tak som to vzdala a keď príde, tak sa dám napichať na pohotovosti. Tam mi skombinujú do jednej injekcie asi 3 rôzne lieky.

elly
25. nov 2008

Ja mela taky migreny..hruza..spat v sede...na wc jsem nevedela co driv..kbelik jeste prede mnou..hruza...ale moje nejhorsi migrena snad byla v tehu..kdy si nemuze vzit nejaky driak, aby vam to pomohlo....
Pak me zjistili, ze to mam ok krcni patere a prsou...nechala jsem si je tedy zmesit...a od te doby zatim nic..musim zaklepat 😉

nensy
25. nov 2008

tak já mám taky migrény a taky to mám od krční páteře a od velkých prsou.tedkon lítám po dr a jdu na operaci a pak na zmenšení prsou.moje poslední micréna byla je to tak týden že jsem myslela že si budu volat záchranku nic mi ne´pomáhalo a doma ani jeden prášek.mě ten algifen už nezabírá tak fakt nevím

elly
25. nov 2008

Nensy..kdy jses na operaci? No me treba paralen vubec nepomahal..pak uz jsem se musela dopovat ibuprofenama..a nee jednim.. 😖

berynka
25. nov 2008

Ahoj holky, musím vás politovat a hlavně popřát, ať tahle "nemoc" zmizí nebo se aspoň zmírní. Naprosto vás chápu. Já si s migrénou užila od dětství celé roky. Vrcholilo to kolem puberty a zatím jsem za svůj život nic nepříjemnějšího snad nezažila ☹ . Průběh byl téměř klasický... aura, brnění ruky, šílená bolest hlavy a pak zvracení, které tedy bylo vysvobozením, protože pak už to byla pohoda 😎 . Mívala jsem to cca 1x měsíčně (nikdy né při ms) a trvalo to tak půl dne až den. Neumím si představit, že bych to musela vytrpět déle a častěji. Chodila jsem i na neurologii, ale to bylo v podstatě k ničemu. Měla jsem předepsaný myslím Clavigrenin a ještě něco obdobného, taky jsem chodila na rehabilitaci, protože jedna z příčin se jevila horší krční páteř. Ale jak píšu, vlastně nepomohlo nic. Určité zlepšení bylo při braní HA, takže to asi s hormony do určité míry souviselo, protože někdy od 22 let (je mi 27) s migrenou jako když utne. Samozřejmě mne někdy bolí hlava, ale to prostě migréna není 😉 . Takže bych to u sebe odhadovala, že se tělo vyrovnalo s hormonální bouří právě v pubertě a následné adolescenci.
Teď se můžu jen modlit, aby se to prostě už nevrátilo (třeba kolem přechodu). Byla bych naprosto nepoužitelná. Do práce bych si na ten den musela vzít dovolenou a kdyby to bylo teď, když se starám o malou, tak si to ani neumím představit 😕 .

nensy
25. nov 2008

elly měla jsem jít tedkon v prosinci ale nemám hotové sono pač mají všude narváno tak asi pujdu až po novém roce.musím zavolat ortopedovi jestli mě veme na operaci bez toho sona.fakt už bych to chtěla mít za sebou

elly
25. nov 2008

Nensy ja byla ten koncem rijna...je to fakt v pohode..neboj...jsem z toho mela strach jak blazen...ale skoro vubec to nebolelo 😉

nensy
25. nov 2008

tak tojsi mě uklidnila a jestli jsem to pochopila tak jsi byla tedkon na zmenšení prsou a jak dlouho jsi tam ležela a prosímtě to se dělá jenm v zimě nebo i přes léto a ještě jsem se tě chtěla zeptat taky ti to hradila pojištovna ze zdravotních duvodu

elly
25. nov 2008

Nensy..ja sice ziju v NL..ale me to zmenseni pojistovna hradila cele..v nemocnici jsem byla jen 1 noc..vic nebylo treba...ani jsem nemela dren, protoze to nebyllo za potrebi...takze fajn..myslim, ze v cz to pojistovna taky hradi ne? Pokud je to ze zdravotnich duvodu.
Jinak se operuje cely rok..me chteli uz v lete..ale ja se nechala preobednat na zimu...lalespon se nepotis..a je to lepsi.. 😉

elly
25. nov 2008

Teda preobjednat na podzim 😀

nensy
25. nov 2008

tak to jo to je fajn a chtěla jsem se tě zeptat dělají to při celkové anestezii

elly
25. nov 2008

Nensy..joo jo..delaji...a ja pred tim byla hrozne nervozni..tak me daly prasek..a pak je ti vsechno suma fuk.. 😀 pak jsem se probudila..a bylo me fakt fajn..zadny problemy.... 😉

nensy
25. nov 2008

tak to jsem ráda že to jde takhle rychle už abych to měla za sebou fakt ty prsa to je zátěž

elly
25. nov 2008

Nensy jo je..ja vim.. 😔 ale pak budes spokojena.....ja teda sem....sice si jeste trochu zvykam na ty jizvy...ale citim se nejen fyzicky ale i psychicky lepe 😵

nensy
25. nov 2008

a o kolik čísel ti je zmenšovali

elly
25. nov 2008

No puvodne jsem se dohodla s doktorem na C..ale oni ti garanci nejak nedeji..proste to zkusi..zalezi kolik ty mas a co je prijatelne...no a on me udelal pekne B 😀 manzel nedriv prskal, ze jsou moc maly..ale ja jsem spokojena.
Jo jinak jsem mela DD 😉

nensy
25. nov 2008

tak já mám 95D tak to jsem zvědavá o kolik mi to zmenší třeba pujdu 2x

elly
25. nov 2008

Neee to ti zmensi najednou...Nezapomen, ze oni se potykaji i s vetsima nez mame my..dokonce i G a H...myslim, ze by ti krasny C nebo B udelal...co bys chtela ty? Oni ti je zmensi a vytahnou nahhoru..coz je super pak pro pater a tak..i esteticky 😉