Migréna a jej prípadná liečba?

katmi
9. aug 2007

ahojte..
kedze som sa stretla s viacerymi kockami,ktore trpia touto neprijemnou bolestou hlavy a takato tema tu este nieje zalozena (alebo zase nefunguje vyhladavac 😀 ), bola by som rada,keby ste sa so mnou podelili o vase skusenosti a rady,ako sa tejto hnusoby raz a navzdy zbavit.. 😉

iwuskaaa
9. mar 2009

Ahojte, tak ja sa pripájam tiež k Vám - trpiteľkám 😖 .
Migrénu mám od svojich 18. rokov. Tiež som chodila po všelijakých vyšetreniach, vrátane CT mozgu, no všade mi povedali, že som zdravá. Pred tromi rokmi som na odporúčanie známej zašla ku homeopatičke, ktorá mi fakt pomohla migrény sa vzdať 🙂 . Liečila ma guličkami Lachesis mutus, od bolesti som mala Cephyl, ktorý mi pomáha. Postupne som nevedela, čo to migréna je 😵 . No po pôrode sa objavila znovu 😠 , takže znovu sa liečim u homeopatičky. Už to nieje také rýchle ako pri prvej liečbe, ale verím, že sa jej opäť zbavím. Cephyl si zoberiem 2 tbl. hneď ako cítim bolesť, ak neprejde po štyroch hodinách, dám si znovu dve a bolesť je preč 🙂

pink_lady
10. mar 2009

ahojte je tu nejaka tehula s migrenami? 😒
rada by som si vymenila skusenosti, lebo posledne dni je to uz na ... 😝
migreny som mavala aj pred tehu, viazane na cyklus, od neurologicky mam relpax a frovamen - frovamen sa v tehu nesmie to viem, ale ako je to s tym relpaxom? co je vacsie zlo:
1.trapit sa - fakt ako niektore pisu - do stavu, ked uz nevnimate okolie a nevidite pred seba
2.dat si aspon 2 ibalginy 400, ktore zmiernia bolest len o polovicu
3. dat si polku relpaxu a po pol hodine si "vydychnutL?

Jeden gynekolog /nie moj lekar/ mi povedal, ze treba ist k neurologovi opat aby naordinoval bezpecnu liecbu v tehu...Ze trpiet nema vyznam.... Moj lekar povedal ze v 1. trimestri by radsej "špeci" lieky na migrenu nebral ze radsej nech si dam dva paracetamoly...len tie mne nezaberaju ani keby si dam celu krabicku 😒

matso
10. mar 2009

kwatka, neviem, ci az 6-7 tyzdnov nie je dieta napojene na krvny obeh matky, ja som kdesi citala, ze len prve 3 tyzdne. Tiez sa dost na to spolieham, lebo ked som bola asi v 3 tyzdni (to som este o tehu nevedela), mala som hroooznu migrenu a zobrala som si Cinie. Ale myslim si, ze sa ta tabletka ani nemala sancu zacat ucinkovat, lebo do hodiny som vyvratila aj tu vodu, ktorou som ju zapila...
Ale uz styri tyzdne som nemala taku migrenu, ze by som az vracala, hoci hlava ma silno bolela uz niekolko krat. Vacsinou sa snazim pretrpiet.

jaspina
11. mar 2009

Pink lady - Relpax by se brát neměl.. ale vím, že snad někde holky psaly, že jim nějakou léčbu povolil ve zvláštních případech genetik.. Ale ten Ibalgin bych si nebrala - léky na této bázi pokud vím zvyšují krvácivost..

mladapani
11. mar 2009

Taky trpim na migreny a nejvic me na tom stve pristup meho manzela. Nikdy to nezazil, tak zrejme vubec nechape, co to je za utrpeni.
Kdyz me to chytne, uz to citim predem, tak mu rika, at treba tak nekrici nebo zeslabi TV, radio, ale odbyde me tim, at si zacpu usi nebo ze si bude poslouchat TV jak chce a kdyz uz je to se mnou fakt spatny, tak se akorat rozciluje, ze mam zase oblicej jak zadek a at se uklidnim atd. Mit tak chapavyho manzela je fakt pozitek...

monika131
11. mar 2009

Môj liek na migrénu (mne to zaberá na 100%)
acylpirin zapiť pepsi alebo coca colou, zhasnúť svetlo, otvoriť okno, prikriť sa paplónom a aspoň 1/2 hodiny až hodinu ležať, prípadne si pospať. 😉

matso
17. mar 2009

mladapani, tak to ti fakt nezavidim... 😖 To ten moj manzel je v tomto velmi chapavy, ked mi je zle, tak mi pravidelne chodi menit obklady na celo a je tak tichucko, ze ani neviem, ci je doma.

lyzenka
17. jún 2009

ahojte,

od včera mám migrénu, totálne točáky na odpadnutie, večer aj v noci som vracala...bleee, nikomu to neprajem...aj dnes ešte trvá....našťastie si malého zobral dedko (zatiaľ je nezamestnaný - ale od júla nastupuje), tak som zvedavá ako to potom prežijem.........a v noci som zaspala až po druhom vracaní - dovtedy len bolesť, bolesť, bolesť hrozná hlavy a na vracanie....hmmm.....už fakt neviem čo ako si s tým poradiť.... 😔

kalerat
17. jún 2009

no tak mě bolí hlava už od pondělí ☹ není to sice nic hroznýho, ale i tak to mě to dost obtěžuje. Doufám, že dnes to přejde 🙄

veronkaj
17. jún 2009

ahojte tak aj som tá čo trpieva na migrénu a od pondelka rána, celý deň, noc, a včera ešte do večea ma hlava bolela a mala som dlhé rozhovory s toal. misou.

a tak ked človek zvracia nepomáhajú ani lieky lebo sa mi v žalúdku nič neudrží ani voda.

už mi nezaberajú volne predajné lieky od bolesti a od Novalginu mi je hrozne zle.

patricia1971
17. jún 2009

ahojte migrénovky 🙂 no ja to poznám, ja mám od neurologičky na predpis "RELPAX",ten jediný mi zaberá,ináč nič....som po ňom síce ako mechom praštená,ale aspoň ma tak nepichá v hlave a nie je mi tak zle od žalúdka 😒

matso
17. jún 2009

Patricia, Relpax je dobry, brala som ho rok ale potom som to zmenila na Cinie, ktore boli cenovo dostupnejsie, no zda sa mi, ze trosku slabsie ako Relpax. Teraz aj tak nemozem nic brat, kvoli tehotenstvu, takze rozhovory z toaletnou misou poznam velmi dobre - tot vcera vecer som si s nou posledne kecala. 😖

alisek
18. jún 2009

Patricia..dva roky jsem brala Relpax 80 ale zhruba po roce a něco účinky léku už nebyly tak rychlé a silné jako na začátku, tudíž jsem musela zvyšovat dávky. V první roce mě stačila kolikrát i půlka prášku pak jsem začala zvyšovat na celý a nakonec mě ani to nestačilo. Už rok a půl neberu žádný podobný prášky. Dost jsem se sledovala a snažila se najít to co mi může migrénu vyvolat a u mě konkrétně to byl zřejmě kofein. V dnešní době mám migrénu pouze při periodě a to už přežiju, dříve jsem měla tak 3 až 4 x do měsíce a každá migréna mě vyřadila zhruba na dva dny z běžného života.

Veronkaj..jsou léky ve formě spreje do nosu, taky jsem o nich uvažovala nakonec jsem od toho úplně odešla. takže se zeptej svého neurologa.

kaleilah
18. jún 2009

Ahojky,připojujusek vám 😒 igrénu mám od desetilet a je tofakt humus,hlavně ted v druhým těhu jsem si na začátku užila, to byly denně, manža musel zůstat doma protože jsem nebyla schopná ani přebalit nebo nakrmit malýho. Léky žádný neberu kvůli těhu, ale trochu mi uleví teplá sprcha, stojim ve sprcháči třeba hodinu a pak se jít v rámci možností prospat, ale do tmy a ticha-jinak léky minepomohly ani v netěhu, nejsem schopná nic sníst ani vypít, včechno vyzvracim. pomáhá někomu studený? mě po studeným obkladu "pálí"hlava a jen se to zhorší

lilix
6. júl 2009

ahojte, aj ja trpim migrenami, uz cca 2 roky. predtym ma hlava ''iba'' bolela, a vydrzala som aj bez tabletky. no jedneho dna sa bolest hlavy zmenila na migreny, co som pretyma ani nevedela, ake ma priznaky.
bolest len polky hlavy, vyraza az do oka, ci ucha. pocit na zvracanie, hlad, no zaroven sa nic neda zjest. vadia mi pachy. pomoze len ticho, tma. este som u neurologa nebola. mam pocit, ze by mi aj tak nepomohli.
si neviem predstavit, ako riesili migrenu kedysi, ked neboli tabletky. chudaci.. mozme byt radi, ze mame ake take tabletky k dispozicii.
neskusal niekto z vas akupunkturu na migrenu? ak ano poprosim IP. dik.

chulieta
6. júl 2009

ahojte, reflexna masaz na hlavu a siju
lymfodrenazna masaz si je a hlavy.

ja su chvalabohu nemam ale mojim kamoskam vzdy pomoze ked im spravim jedno alebo druhe.

dzio2
7. júl 2009

cauko aj ja mam skusenost strasnu mala som ju viac ako 5rokou skoro kazdy treti den az som vracala bez liekou ani krok skusila vselico a viete co pomohlo obycajne magneziove tabletky beriem ich pravidelne a to keby som nebola tehu tak nato ani nepridem a urcite to neskoncilo preto ze som tehu lebo do 4mes som mala migreny kazdy den uz som salela a potom doktorka predpisala magnesko a je koniec berie kazdy den

alisek
7. júl 2009

dzio, taky beru magnesium ale vyrazne mi nepomohlo 😖

olise69
7. júl 2009

ako riešite migrénu v zamestnaní ? Ja pri záchvate musím čo najskôr domov a celý deň som nepoužiteľná. Teraz mením zamestn. a mám problém ako to vyriešim keď ma navšívi migréna ☹ ☹

hanka128
7. júl 2009

ahojky taky trpím na migrény-teď už konečně méně-odpadly stresy ze školy....vždycky mi pomáhalo jít si co nejdříve lehnout a zaspat to....ale to nejde udělat vždycky že....
no pak už jsem to jednou nevydržela a objednala se do ambulance pro léčbu bolestí hlavy-v brně je u sv.anny a konečně mi dr. napsal tryptany-lék Cinii a jako super 😵
mno a teď je zlaté těhu a kojení-hormony pracují jak divé a migréna byla jen 3x 😵

wellnesska
10. júl 2009

problemom aj riesenim na migrenu su podla mna POTRAVINY, a ich intolerancia, to je vazne vazny problem ,lebo na rozdiel od alergie ju nevnimame hned.
moja kamoska mi raz podarovala a urobila test - presnejsie test potravinovej intolerancie, mala ho z internetu - myslim, ale da sa asi zohnat aj v lekarni - si predstavte, kapusta mi sposobovala cele tie roky migrenu...
....podla mna kazdy mame nejaku potravinu, co nam nesedi, ked to zistime, vieme predist vela problemom.

kokaka
21. aug 2009

ahoj holky, přidávám se do klubu migrének, trpím jí už od gymplu, tj, už 18 let, někdy je týden kdy mám bolest i 3x, někdy zabere Acylcoffin, jindy musím vzít na předpis Rosemig, jinak mi nezabre nic z léků dostupných bez předpisu, CT, EEG a mag.rezonance OK, v těhu a asi 8 měsíců kojení mi to dalo pokoj, ale ted už kojím málo a migrény se opět hlásí, léky můžu prý jen paralen a ten je na nic, jednou jsem měla tak silnou bolest, celý víkend, na pohotovosti jsem dostala celkem 3 injekce a algifen kapky, ale nezabralo nic, doktor říkal, že jsem dostala koňskou dávku, ale výsledek žádný-myslela jsem si že je to má poslední hodinka, až nebudu kojit, zkusím se objednat na akupunkturu, nezkusila jste to některá?

amadora
28. aug 2009

ahojte, prosím, máte niekto skúsenosti s liekmi Topimark?

zahoracka11
21. sep 2009

uz tri roky sa marne snazim vyliecit migreny, nepomohol mi ani lekar, bola som na vysetreniach u ocneho, na endokrinologii, u zenskej, na CT a stale nic, fakt bezne lieky mi nezaberaju, lekarka mi predpisuje Cinnie, ale su dost drahe, a tiez sa furt nechcem dopovat liekmi, fakt uz neviem co s tym

petikd
21. sep 2009

Ahojte.Mám tiež migrénu už od detstva,po mame.No a beriem sumatriptán,zaberá mi do pol hodiny.Je veľa príčin ako dostať migrénu.Ja ju mám ked mám málo spánku,alebo veľa.Málo jedla,alebo veľa.Niekedy mi robia zle ťažké jedlá,niekedy ich môžem jesť a nič.Niekedy potrebujem zmeniť režim.Napríklad pred 2 týždnami som začala piť kávu tak,že kám som šla s malým do škôlky,tak som vypila jednu,o 2 hodiny druhú a poobede tretiu.Lenže to mi zaberalo 2 týždne,tak dnes som kávu vôbec nepila.Bola som aj kvôli tomu vybrať mandle.Mala som ich strašne veľké,vadili mi.Ked mám migrénu,tak by som si aj dobrovoľne dala vytrhať zuby 😀 A je prav da,že ked si dám vytrhnúť zub,tak ma nebolí tak často.No mávam migrény niekedy aj 5krát do týždna 😒 Mám problémy aj s krčnou chrbticou.Starám sa o ochrnutú starkú.Chodila som s tým na rehabilitácie a tam mi povedali,že ked ich dvíham,tak mi tvdne krčná a niekomu to vyráža do rúk,no a mne do hlavy.Z vlastnej skúsenosti viem,že je veľa spúšťačou migrény a je dobré sadnúť a porozmýšľať,čo si urobila ináč pre záchvatom.No ale ako som písala vyššie,mne raz vyhovuje to,raz mi to nevyhovuje 😒

petikd
21. sep 2009

Kokaka mne bolo povedané,že ked je migréna tak lieky bez predpisu nezaberú 😉
Zahoracka no ja mám tiež problém s tými liekmi,lebo myslím vždy na to,že ked budem tehu tak ako to vydržím.Ešte sa pri prvom tehu dalo,lebo som nechodila do práce ☹ No mne zas nepomáha ani spánok,a niekedy ked si pospím tak mi je ešte horšie 😒
Teraz mi bolo 4 dni zle.No som spravila chybu,lebo minulý rok mi neurologička predpísala kvapky na prekrvenie a som ich mala brať mesiac.Len sa nesmú brať vtedy ked aj tie lieky čo beriem,tak som ich nebrala.No dnes som ich začala brať a uvidíme čo to spraví.
Ináč ja nemôžem dlhodobo Activiu,lebo mi to nejako nerobí dobre na žalúdok a potom je z toho migréna 😠
No som rada,že som našla túto tému,len si ju musím ešte od začiatku prečítať.Som rada,že sa môžme takto podeliť so skúsenosťami a navzájom si pomôcť 😉

marika009
21. sep 2009

zahoracka -mne cinie dobre zaberaju,ine nic mi nepomoze.brala som aj imigran ale prestali zaberat a cinie su v pohode.ano su dost drahe ale co uz ked ine nic nezabera.mam problem s krcnou chrbticou ,staram sa o leziacu svokru tak nie je na vyber takze migreny su casto.ale cinie pomozu.mam migrenu uz par rokov.

petikd
22. sep 2009

Marika tak mi dve to máme podobné.Ja mám migrénu čo si pamätám od 8 rokov.Ale teraz ked sa starám o ležiacu starkú,sú častejšie.Beriem sumatriptan to je v podstate to isté čo cinie.,len je iná gramáž či ako to mám napísať 😉 A koľko stoja cinie?

ssissi
10. okt 2009

ahojte holky,
co mate za sebou CT-vysetrenie mozgu, viete mi niekto opisat presne ako to prebieha?
Viem len tolko, ze nesmiem 6 hodin pred vysetrenim jest, dobre vela pit, ale nic viac. Dostanem nieco do zily? Ako dlho to trva? Robi sa ambulantne? Ma niekto skusenost s CT-ckom v zeleznickej nemocnici? Ze ci pridem a na dany cas ma zoberu, alebo ci sa mam chystat na zabite celeho dna v cakarni spojene s varovanim malinkej 😒.
V pondelok sa mam objednat. Vraj je cakacia doba aj tri mesiace 😅.

musko
10. okt 2009

Ahoj!
ssiss - záleží, či ti budú robiť CT s kontrastom,a lebo bez - to Ti mala povedať Tvoja neurologička - kontrast sa podáva pre lepšie znázornenie štruktúr v mozgu, mala by si dostťa premedikáciu - aby sa predišlo príp. alerg. reakcii na kontrast. látku. Vyšetrenie ako také netrvá dlho, mali by Ťa vziať na objednaný čas, ale nikdy niek nevie, či sa nestane niečo nepredvídané - úraz, havária a pod, ktoré majú prednosť pred plánovanými vyšetreniami, uričite bude nejaký sklz.... Inak sa ničoho neboj, položia Ťa na stol a len budeš dodržiavať pokyny, čo Ti dajú - kedy dýchať a kedy nie - ak máš mať aj kontrast tak sa ide najprv vyš. bez kontrastu, potom sa podá kontrast, chvíľu sa čaká a potom sa ide znova - ak nebude nič vidieť - pošlú Ťa domov a podrobný popis dodajú Tvojmu lekárovi - teda vačšinou to tak je, že sa to popisuje až potom, pokiaľ na žiadanke vyslovene nieje, že popis hneď - aspoň u nás a vo vačšine nemocníc to tak chodí. Mám to za sebou, fakt to nič nie je.