Migréna v 13. týždni tehotenstva

elinkadk
5. jún 2017

Ahojte dievčatá, trpim silnými bolesťami hlavy. Čo by som si mohla dať od bolesti? Som tehu 13+2

lanada
5. jún 2017

Ahoj.ja som počas tehu keď som mala migreny užívala paralen. Nebolo to buhvico, trošku to pomohlo. Ešte mi pomáhala Kofola, neviem prečo práve Kofola a samozrejme nie liter a krcna chrbtica v teple.Je to hrozne keď migréna pretrváva aj počas tehu.Inak pri prvom dieťati mi po troch mesiacoch zmizla.

mikadooo
5. jún 2017

Paralen presne tak. A kola alebo káva (ak znesieš). Veľa oddychovať, šetriť sa na maximum. Malo by to ustúpiť po prvom trimestri, nie je to však pravidlo... U mňa to tak bolo.

elinkadk
autor
5. jún 2017

Pri prvom tehu som mala asi dvakrat migrenu, ale teraz mam skoro stale a uz som z toho zufala. Ja toho moc neoddychnem kedze naplno pracujem a doma potom behat okolo drobca 🙂

mikadooo
5. jún 2017

@elinkadk hmm tak potom je to asi z toho :(. Drž sa, hádam to po tom prvom trimestri prejde.

6699333
5. jún 2017

Ahoj ja som nevedela čo je to migréna zistila som to až po pôrode dcery ked som bola druhý krát trhu tak pocast tehotenstva mi migréna uplne vymyzla no a po pôrode sa zas vrátila mne pomáha keď si spravím kávu keď už cítim že to na mňa ide a už keď mám silnú tak si dám letnú vodu na hlavu a pridávam chladnejsiu ale bez šampónu len tak si ochladim zabalim do uteraka a je to príjemné chladenie pretože pri migréne sa ti prehreje hlava a potrebuješ to schladiť 😉

leusko217
5. jún 2017

@elinkadk ahoj. Skus magnezium, bud sumivy alebo tabletku uzivat preventivne. Mne zmiernila migrenu pocas tehu priamo magneziova infuzia. Ked to na mna prislo v podobe aury, volala som sestricke obvodaka a bezala hned do ordinacie.

mikadooo
5. jún 2017

@6699333 nuž neviem neviem s tým chladením. Ja mávam migrény od puberty (teda okrem toho tehotenstva-druhý tretí trimester), vždy som sa chladila pri záchvate ako ty píšeš a raz som mala zas takú peknú 24-hodinovú že mi hlavu išlo roztreštiť a už som plakala od šialenstva a muž mi poradil či nechcem skúsiť horúci zábal (mám také gélové vrecká, dá sa to chladiť v chladničke aj ohriať v mikrovlnke) a zistila som že mi to pomáha lepšie ako ten ľadový čo som si dovtedy robievala od kedy pamätám... Ale asi je to individuálne. Poznamenávam že migrénu mi to nikdy nevyliečilo (ani chladný ani teplý), len mi bolo chvíľu o čosi lepšie. Odvtedy dávam len teplé až horúce - koľko znesiem. Takisto mi pomáha horúca sprcha na spánky (mňa bolieva ako keby "za okom"), vtedy necítim žiadnu bolesť. Akonáhle sa však dosprchujem bolesť sa vracia :(. A 24h sa sprchovať nemôžem, to by náš rozpočet asi neprežil... Ináč mám pocit že u mňa to býva stres, keď celý deň behám lietam tak sa to väčšinou na druhý deň prejaví migrénami, žiaľ tiež sa to nie vždy dá odfiltrovať, proste niekedy sú také dni že musím aj keď viem ako to dopadne.

6699333
5. jún 2017

@mikadooo ako hovoríš niekomu pomáha niečo iné 😀 mne to vyraza od krčnej chrbtice a iba polka hlavy má bolieva ale stojí to za to niekedy mám taký silný záchvat že prevraciam aj 4 h s 5min prestávkami

lanada
5. jún 2017

A presne.. ako píše leusko, ešte magnézium zaberal.Brala som ho každý deň.

deti95060810
5. jún 2017

Pozri Sumatriptan, alebo migralgin....mávam migrénu zo stresov a z jedla - niečo mi nesadne a mám problém....

mikadooo
6. jún 2017

@deti95060810 to nemôže v tehotenstve

fefiska26
7. jún 2017

@elinkadk ja som mala migreni prvi trimester kazdy den paralen som nebrala...ale vytlacala som si citron do vody a to som pila a pomohlo..alebo cistu mineralku..a este som si alpou potierala celo..ja som tabletky jest nechcela tak hadam som ti nejako pomohla