Milovala som ho a on ma podviedol

moska
30. júl 2008

boli sme spolu rok aj 10 mesiacov...budem mať 19r, on 21...na začiatku leta sme boli spolu v egypte...všetko bolo krásne, lúbila som ho najviac na svete, nikto pre mňa neexistoval okrem neho...taký silný vzťah ako teraz posledné dva mesiace sme nemali, bolo to nádherné...ale...pred dvomi mesiacmi ked som bola so spolužiakmi na dozvukoch po maturite, u nás na chate, on bol vonku s chalanmi..a stalo sa niečo čo som nikdy v živote od neho nečakala, lebo som mu nekonečne doverovala, verila som len jemu ...on sa spil tak že nevedel čo robí(haha, to tvrdí on) a jednoducho z vonku sa viezol s jednou ženskou k jej domu, viezla ich jej kamarátka... (len tak mimochodom, tá baba je teraz už bývala priatelka mojho dávneho bývaleho, takže náhoda jak sviňa...)no doviezli sa k jej domu, proste niečo sa stalo, nikto nechce priznať čo...skrátka ona mu povedala že sa rozišla s tým mojím bývalím, tak zrejme on využil situáciu...išli k nemu domov, lebo jeho rodičia boli na chalupe, išiel s ňou do spálne a vyspali sa tam spolu...je to nechutné, ked si na to zmyslím..pretože v tej istej posteli sme potom my spali niekolkokrát...ona u ňho ostala spať do rána(teda len niekolko hodín)..on sa mi k ničomu nepriznal a dalej mi písal že ma miluje...ubehli dva mesiace kým mi to ten moj bývalý naznačil, že mi musí niečo povedať, tak ten moj sa priznal...zrútil sa mi celý svet ☹ nechcela som tomu ani uveriť, pretože som ho vobec nepodozrievala, celé dva mesiace som na ňom nič nepoznala...on sa o mna krásne staral, bol taký úžasný ku mne:(...ešte v ten deň som mu zbalila všetky veci a fotky, ktoré som mala doma, a zaniesla som mu to s tým že už ho nikdy nechcem vidieť, aby som na ňho nemusela myslieť, a nemohla sa k nemu vrátiť povedala som to všetkým, aj mame, všetkým kamatárkam, každému...jeho tete u ktorej robím...nechcem s ním byť dalej ale neviem čo mám robit, pretože to že ho lúbim sa jednoducho nedá len tak zabudnúť za týždeň...on na mňa stále nalieha že ma miluje najviac zo všetkých, aby som mu uverila, že to nechcel urobiť...nikdy ma nechcel podviesť...ale ja neviem prečo by som mala byť s niekým, kto ma dokázal podviesť aj ked ma miloval..možno som bola naivná ked som si myslela že s ním chcem byť celý život...ale ja som to tak jednoducho cítila...a ja sa jednoducho nechcem zmieriť s tým, že chlapy podvádzajú ale my ich tak milujeme že im to odpústíme...nedokážem odpustiť, nie tak ako sa to stalo...on ju zviedol a zavolal si ju domov!!!ako mohol byť taký napitý??ved to sa nedá, to by ani chodit nemohol...ja jednoducho nerozumiem ako mi to mohol urobiť...neskutočne ma tým ponížil, ja už nechcem cestu späť... ☹ ale velmi to bolí

moska
autor
30. júl 2008

on mi tvrdí že po tom ako sa to stalo mi to nedokázal povedať lebo ma nikdy nechce stratiť...ani nechcem...vedel čo má, vraj si ma vážil...tým čo všetko pre mňa potom robil, tým mi chcel vynahdňradiť to zlé...a ukázať mi ako ma miluje...a naozaj to bolo neskutočné...nikdy som sa necítila krajšie... ☹

zabza9
30. júl 2008

Ahoj Moska...je to těžké, ale podvedl jednou, podvede podruhé. Jste oba hodně mladí a on asi ještě není vybouřený. Věřím mu, že Tě miluje, ale jakmile se napije, ztratí zábrany. To už by nikdy nesměl pít, což je blbost. Já bych na Tvém místě už vztah neslepovala, chvíli bych brečela a pak se poohlédla jinde. Držím Ti palce, ať to zvládneš, ať s ním, nebo bez něj 🙂

womenne
30. júl 2008

moska niektore chyby su na to aby sa odpušatli a ked to naozaj uprimne olutoval,no neviem ja by som mu asi odpustila,ale to je natebe ako to ty citiš.Ale ked hop miluješ a on teba prečo sa nadarmo trapit?????Bude ti tažko na to zabudnut ale za pokus to stoji.Možno bol naozaj veelmi opity aoni len zneužili jeho situaciu,pravdu sa celkom nedozvieš lebo každa strana titvrdila opak.Vela ludi odpustilo neveru a žili ešte krajšie ako predtym,ak ho tak velmi lubiš tak sa skus ponad to preniest,možno je to laska tvojho života a ty o nu prideš. 😉 Ja som kedysi povedala že by som neveru neodpustila ale manžela neskutočne milujem takže viem že by som ho neopustila,ibaže by sa to opakovalo.moja tak sa spravne rozhodni držim tipalčeky

sirinka
30. júl 2008

moska ja mam nazor, ze ked niekto podvedie raz, urobi to aj druhykrat...ale vzdy sa najde vynimka, mozno sa to fakt stalo takou nahodou...no tazko sudit.
ale myslim si, ze ked sa obaja tak silno lubite, mali by ste dat este vasmu vztahu sancu...

dannynka
30. júl 2008

ahoj moska,
chcem ti len napisat ze mne sa stalo nieco podobne..teda co sa tyka podvedenia...a bolo to s mojej strany... 🤐
boli sme spolu asi pol roka a ja som mojmu priatelovi?teraz uz mangelovi) zahla s mojim byvalim.. 🤐 Moj priatel sa to nemal odkadial dozvediet ale mne to nedalo..hryzalo ma svedomie tak som mu to povedala a bala som sa najhorsieho..lebo som ho mala moc rada... 😒
Kupodivu v prvy moment to zobral celkom fajn,tie dni potom boli horsie ale prebolelo to,odpustil mi(ale len pod tou podmienkou ze uz nikdy!!!!!!ho nepodvediem)
A čas išiel dalej a my sme sa po par rockoch spolocneho chodenia zobrali a mame krasneho okateho anielika 😵 😵
ale rozhodnutie je len na Tebe..ja som mu moc vdacna ze mi odpustil 😵 😉 🙂

venonna
30. júl 2008

no kocky, neviem, ako vy, ale podla mna sa neda podvazdat len tak, akoze nahodou, nechcene, jednorazovo... ak ju dokazal do postele dostat on, tak asi nebol tak opity a ked este vedel ako-tak o svete, musela mu kdesi vzadu blikat "kontrolka", nie? Ale este mi vrta v hlave - nie je to vymyslene? Ak bol na mol, mohol zaspat, nic sa nedialo a ta cica si to len vymyslela...
no, kazdopadne by som si nechala vyvetrat hlavu... ak Ta tak neskonale lubi, dokaze drzat hoci aj celibat a pockat, kym si to Ty utriedis...
Drzim palce a vela sily... 😒 😉

moska
autor
30. júl 2008

jééj, dakujem vám všetkým za nározy, nemám to tu ani hodinku a už tolko toho...velmi si vážim čo ste napísali, budem o tom premýšlať...a venonne by som chcela odpovedať, že on sa mi s tým nakoniec priznal sám, že sa to stalo, takže výmysel to bohužial nie je aj keby som to velmi chcela...ešte raz dakujem všetkým

moska
autor
30. júl 2008

a ešte som chcela že s tou kontrolkou- na to myslím aj ja stále...ved predsa musel trochu rozmýšlať a vedieť že to čo robí je nesprávne...že vedel že má predsa mňa a nemože podviesť... ☹

womenne
30. júl 2008

moska potom daj vediet ako si dopadla,hlavne sa ozhodni spravne.moja sestra sa rozhodla ho opustit a teraz zistila že mala veru ostat snim,no čo už aj take sa stava

zabza9
30. júl 2008

Já neodsuzuju nevěru, třeba po nějakých 10. letech, když se MM někde opije a zahne, to bych MOŽNÁ byla schopná překousnout. Ale ne takhle brzy a takhle mladá, to do života, natož společného, moc dobrý vstup není...
A hlavně...spousta chlapů (kamarádů) mi říkala, že pokud jsou opilí tak, že si nic nepamatují, už ani nejsou nějaké akce schopní...takže asi tak, já bych to nepřekousla. Ale jak říkám, rozhodnout si to nakonec musí každý sám, jestli pokračovat a pořád se strachovat, že se to stane znovu, vyčítat při jakékoli následné hádce, užírat se...nebo hledat štěstí jinde.

gedren
30. júl 2008

Hele, neres co, proc, jak... Bud s nim chces byt, tak s nim bud, nebo s nim byt nechces, tak nebud. Kde Ti je lip, s nim, nebo bez nej? Bud tam, kde je Ti dobre.

venonna
30. júl 2008

moska, myslela som to tak, ze ona mu to navravela a on jej veri, ze to fakt bolo... ale to Ti mozno davam uplne falosnu nadej... proste z principu s nou nemal ist niekam do bytu, kde je to uz potom "na spadnutie", ze?
a suhlasim so zabzou, ine je to po rokoch manzelstva a ine na zaciatku. Vtedy sa maju dvaja (podla mna) lubit tak silno, ze na take nieco nemaju ani pomyslenie...

mirka414
30. júl 2008

zena dokaze odpustit vela veci,ale nikdy nezabudne,ze odpustila...vela veci som mojmu partnerovi odpustila,napr.aj to,ze som bola v tehotenstve sama,ale jedno viem urcite,a to ze nevera medzi veci co dokazem odustit nepatri..to by som si v tej sekunde pobalila veci a ihned prec.to som mojmu drahemu povedala v den svadby a on vie,ze ak nieco take spravi cesty spet uz niet....

orinka
30. júl 2008

Ja len jedno: alkohol neospravedlňuje... to je najjednoduchšie, vyhovoriť sa na alkohol... dosť úbohá výhovorka... a čo sa týka nejakých rád... podľa mňa neexistujú... koľko sa tu už nahádalo v iných témach o nevere, podvádzaní.. koľko ľudí, toľko chutí, niekto neveru dokáže odpustiť a žiť s ním ďalej, niekto sa cez to zase nedokáže preniesť... je to len a len na tebe, ako sa rozhodneš, ako sa s tým dokážeš vysporiadať a ďalej žiť... a to či podvedie znovu alebo nie... hm, to je zase otázne.. môže to "mať v krvi" a pri ďalšej alkoholovej 😉 príležitosti zahne, alebo sa poučí, uvedomí si, akú hlúposť urobil a už to viac neurobí, bude sa tomu vyhýbať... ale to zase asi veľmi nezistíš.. ťažko radiť, niet ako 🙂 rozhodnúť sa musíš sama podľa vlastného cítenia a uváženia... 😉

konoupek
30. júl 2008

Moska,já sama za sebe bych to už neslepovala i když bych ho milovala .nemohla bych totiž žít s tou předtavou,že spal s jinou,pokaždé,když by sme se spolu měli milovat by mi to připomělo jeho s ní.nehledě na to,že kamkoli by šel,pořád by ve mě něco vrtalo,kam a s kým a co tam zase třeba bude vyvádět 😖 .A o takový vztah nestojím.
přeju,at se rozhodně správně a at jsi štastná 😉

katkaajurko
30. júl 2008

mne sa stalo nieco podobne - ked som mala 19 a on 24..na zaciatku vztahu sa vyspal s byvalou (vraj ho zviedla) prisla som na to okamzite... tiez prosil...nechala som si to prejst hlavou..a kedze som lubila - tak som odpustila lebo sa potom choval fakt krasne... povedala som si - som mlada - dostane druhu sancu - tretiu uz nie - tu by nedostal... tiez som pocuvala reci typu - az teraz viem co vsetko som mohol stratit - a bojim sa - nechcem ta stratit a tak... tak som odpustila ale prve mesiace som fakt kontrolovala v duchu vsetko..kde je - s kym... kto mu vola, kto pise...snazila som sa to nedavat prilis najavo ale pomoct som si nemohla... postupom casu sa to aj z hlavy viac-menej vyparilo...chodili sme spolu 4 roky...no casom som aj tak zistila - ze ku mne to nie je ten pravy - ale to prislo vekom 😀 a tak som sa aj tak po 4 rokoch rozisla - ale s neverou to nemalo nic spolocne - lebo za tie roky - som mu fakt na nic neprisla 🙂 a myslim- ze mi verny bol... vedela som skoro o kazdom jeho kroku -lebo sme spolu zili.... ALE - po roku rozidenia (rozpravame sa spolu doteraz) mi povedal raz "ze aj tak som ta podvadzal" - tak som mu na to povedala -ze potom dobre - ze som sa s nim rozisla.... chvilu ma v tom nechal (neverila som mu - podla mna to bolo este z trucu povedane) - mi povedal - "ty najlepsie musis vediet ci som podvadzal alebo nie"... no ja myslim ze nie... chlapska jesitnost - ale aj tak...

ale na reci typu - nevedel som - co robim neverim - pretoze - bud nie je tak naliaty a "vladze" sexovat...ale je uplne mimo a to uz nevladze ani to...takze to su vyhovorky..proste si chlapci niektori obcas vypiju a uvolni sa im moralka...ale to ich neospravedlnuje...

tak teraz ale fakt neviem co z toho vyplyva... 🙂

konoupek
30. júl 2008

A přesně,jak píšou holky....po 10-ti letech vztahu by to možná člověk nějak překousl,už třeba kvůli dětem atak dále...ale v takovým "čerstvým" vztahu když se tohle stane....nezahazovala bych život s takovým chlapem.

orinka
30. júl 2008

A ešte niečo... teraz sa mi to hovorí ľahko, lebo nemám zlomené srdce ako ty, ale... 😉 ber to tak, že je to dobré, že sa vyfarbil teraz takto.... horšie by bolo, keby to bolo po svadbe (aj keď ty taká mladučká ešte asi neuvažuješ o svadbe)... radšej sa rozísť ako priatelia, ako trpieť ako manželia.... A možno na teba čaká niekto lepší 😉, netráp sa... chlap tohto typu za to nestojí.... viem, že nemám právo rozprávať, či za to stojí alebo nie, pretože ho nepoznám a nepoznám tvoje city, ale prinajmenšom urazil tvoju ženskú dôstojnosť a to je dosť... držím palce, nech sa rozhodneš správe 🙂 Ale hlavne, riaď sa aj rozumom, nielen srdcom, aj keď je to ťažké... 🙂

sirinka
30. júl 2008

no mne by to asi ovela tazsie padlo po 10 rokoch manzelstva ako na zaciatku.

orinka
30. júl 2008

sirinka: podľa mňa je hlúposť počítať neveru na roky.... bolí to rovnako či je to po roku "randenia" alebo po desiatich rokoch manželstva...

katkaajurko
30. júl 2008

suhlasim s babami...tiez by sa mi to tazsie rozdychavalo po rokoch v manzelstve.. 😒 a asi ked je clovek mladsi..tieto veci sa zvladaju podla mna trolililinku lahsie... ale je to asi individualne...

moska
autor
30. júl 2008

ja sa tu určite nechcem s nikým hádať🙂niektoré názory sa s mojími určite nezhodujú, ale každý si vážim a aspoň vidím ako sa na to pozerajú aj ludia nezávislí...ale skor sa prikláňam k názoru, že radšej na začiatku ako keby sme už mali byť desať rokov spolu...no neviem, nevera je ajtak hrozná kedykolvek

martina21
30. júl 2008

ahojte aj ja som zistila ze ma manzel podviedol ☹ , na rozlucke zo slobodou mu kamarati zaplatili prostitutku ☹ je mi stoho zle, stalo sa to pred tristvrte rokom a nechapem preco mal zrazu pocit ze mi to musi povedat, bola by som radsej keby zostal ticho..kamaratka je slobodna mlada ma nechape trvdi ze by odisla ale my mame babo, som na nom zavisla financne, je mi tazko takze moska viem co prezivaz no poradit neviem ani sama sebe

xena22
30. júl 2008

Tak ja neviem,stavaju sa aj horsie veci,podla mna manzel,ktory ma milenku dlhodobo napriklad,alebo mojej kamoske sa stalo,ze muz jej zahybal s druhou a ked mu na to prisla,tak sa nevedel rozhodnut ku ktorej ist,nakoniec zostal pri zene,ona mu dala druhu sancu a mozem povedat,ze chlap skrotol ako baranok,,,,takze ak islo o jeden ulet,tak ja by som urcite zvazila situaciu,sama pises,ze ste mali krasny vztah predtym aj potom,tak jedno jeho posmyknutie nemoze ohrozit taky pevny vztah,viem,ze to boli a urcite si musis prejst vsetkymi tymy fazami,co k tomu patria,ako beznadej,plac,zufalstvo,mozno dokonca chystas pomstu 😀 ,ale aj tak ti nakoniec z toho vzide,ze ho lubis,lebo keby si ho nelubila,tak to ani neriesis.Mne sa to stalo raz,este za slobodna,presne tento isty priebeh to malo ako u vas,ale ja som jednoducho uzavrela kapitolu a nemala som co riesit,bolo to akokeby blesk z jasneho neba,co mi ulahcil zivotne rozhodnutie a urcite by sme sa rozisli koli niecomu inemu,takto mi mozno ta nevera aj prisla vhod a pri rozchode som mala ciste ruky a ciste svedomie.Ale ty pises,ze to je vazny vztah,aj ked si mlada,ja ta chapem,tiez som svojho terajsieho manzela stretla v 19tich a sme spolu doteraz. Skratka zazila si velku ranu mozno nikdy nezabudnes,ale odpustit sa da,ved sama nevies o co vlastne islo,tak po tom ani nepatraj a ak ho chces nazad,tak mu to nepripominaj ani nepredhadzuj,mali by ste si o tom pohovorit ako dvaja dospely ludia,aj mu najavo,ze ta to ranilo a viac to nevytahuj.Chce to vela sily,ale kde je laska tam sa prekonaju vsetky problemy a nie je to len klise...

Nestotoznujem sa s nazorom,ze kto to urobi raz urobi to aj inokedy,kto je bez viny nech hodi kamenom a ked mu je to uprimne luto,tak by som mu sancu dala,ste mlady mozno sa este stihne vyfarbit inak,intuicia ti napovie,ci je schopny to urobit znova,alebo nie,nie ste manzelia a vztah mozes kedykolvek ukoncit...bolo by skoda ukoncit to popredu...

eraserhead
30. júl 2008

moska: no, původně jsem chtěl napsat víc, ale kdykoliv se s někým na podobné téma (nevěra, podvod) bavím, zpravidla se většinou vždycky pohádáme a nerad bych to ti třeba udělal ještě horší. Napíšu tedy jen několik věcí, který si myslím já.

1) To že se někdo vyspí s někým jiným ještě nutně vždycky neznamená, že svého partnera přestal milovat, nebo se k němu nějak změnil vztah. Ono se to NĚKDY (a to NĚKDY zdůrazňuju) prostě přihodí (i když to asi není ten nejvhodnější výraz). A někdy se taky stává, že něvěra vztah utuží (třeba ten člověk zjistí co doma má a že to jinde lepší není).....

2) Opilost nikdy nemůže být omluvením něčeho. Člověk se opijí sám, předpokládám, že nebyl opilý poprvé, takže ho to nepřekvapilo a pravděpodobně ví, jak na něj alkohol působí. Takže když se někdo opije sám a dobrovolně, tak ať si taky sám nese odpovědnost za své chování ve stavu, do kterého se sám přivedl.

3) Tobě teda zbývá jedna věc... Takovéhle věci se prostě stávají, nikdo z nás není dokonalý. Takže, buď jsi teda rozhodnutá, že s tím člověkem nechceš mít nic společného, protože tě neodpustitelně zradil. V tom případě na něj prostě zapomeň, hlavně se tím netrap, to ti nijak nepomůže a hledej štěstí jinde. A nebo ho prostě miluješ stále natolik, že ti bude stát za to o tom popřemýšlet, promluvit si s ním, snažit se na to podívat "nezaujatě" a třeba zjistíš, že to co ti říká je fakt pravda, že třeba i prostřednictvím téhle (přiznávám že ne moc příjemné) situace mohl i on přijít na to, co v tobě má/měl a že by se měl snažit o to nepřijít.... Z toho co jsi napsala si moc nejsem jistej jak si na těchle dvou variantách zrovna stojíš, ono to po každé další větě vypadá jinak.

A to tady mluvím z pozice někoho, kdo podvedl (použivá-li se zde tento výraz, kterej já nemám moc rád) svou ženu a teď jsme zase spolu - vyříkali jsme si to, já zjistil/uvědomil si, že takového ke mně vhodného člověka asi už neseženu, že ji prostě miluju, že je mi s ní dobře. A jo, nechci říct že už nikdy nezahnu, to podle mě neví nikdy nikdo, ale teď zatím vůbec nemám tu potřebu. Jsme spolu 11 let, už rok a půl se snažíme o dítě, myslím si (doufám), že máme nádherný vztah....

Jo a hlavně, podle mě, hlášky typu "zahnul jednou, zahne podruhé/vždycky", jsou podle mě kraviny. Zahnout může každý a kdykoliv, nikdy nevíš kdy a proč, ale může se to stát každýmu....

marie_m
30. júl 2008

eraserhead - koencne normalni nazor
ja si myslim, ze ve vztahu je spoutu horsich veci, nez nevera, ale je to jenom muj pohled na vec

moska, pokud ho milujes a dokazes se pres tohle prenest, dej mu jeste sanci

moska
autor
30. júl 2008

eraserhead- asi by som sa s tebou tiež najradšej pohádala🙂lebo tvoje názory sú ovela liberálnejšie ako tie moje...ty zrejme miluješ tvoju ženu pretožee ju potrebuješ...a nepotrebuješ ju mať pri sebe preto že ju lúbiš...a to je rozdiel

orinka
30. júl 2008

eraserhead: takže v podstate nevera slúži na to, aby si človek uvedomil čo doma má? Zaujímavý názor.... myslím, že na to sa dá dôjsť aj ináč ako neverou... a že teraz nemáš potrebu zahnúť znovu? Na mňa až príliš slizký výrok a názor.... 🙄

marie_m
30. júl 2008

orinko, nechci se zastavat erase, ale spis mi prijde, ze to myslel tak, ze JEMU pomohla k tomu si uvedomit, co doma ma...pravda, mohl na to prijit jinaak, ale kazdej jsme nejakej, ze? 🙂

orinka
30. júl 2008

Neviem pochopiť len jedno: názory typu: zosobášme sa, možno hneď po svadbe, možno ešte aj pred svadbou, alebo po desiatich rokoch manželstva sa budeme obaja trtkať (s prepáčením) s kde kým, ale obaja sa budeme tváriť, že je to OK, veď sme "len" ľudia s pudmi (úbohé).... a domov si dojdeme na to, aby sme sa najedli, obliekli sa do čistého, keď sa nám bude chcieť, tak sa so ženou/mužom pomilovali, keď nie, nevadí, veď ona/on má svojho obrábača (opäť s prepáčením), hlavne, že to "funguje".... trapas storočia tieto zmýšľania... to je ten váš liberalizmus 😉 Je mi z toho na grc.... 🙄