Milujem poriadok ale nenávidím upratovanie

elri
10. máj 2007

maminky, ako ste Vy na tom s upratovaním? Dufam, ze takyto problem nemam len ja, to by bola hamba 😲

Uvitam Vase rady ako Vy casto upratujete a ako sa snazite pri Vasich ratolestiach mat Vasu domacnost "tip-top". 🙂

osa
10. máj 2007

ja som na tom rovnako, tak uz sme minimalne dve, to potesi, ale problem nevyriesi 😎

sharlotta
10. máj 2007

No, tak toto je tema pre mna. Ja by som aj upratala, ale ked je kazdy z domu prec. Ked je doma kazdy, neviem upratovat. Snazim sa upratovat tak raz za tyzden. Castejsie nestiham. Niekedy nestiham ani cez vikend. ☹

sstefi
10. máj 2007

Ja na upratovanie musím mať "deň" to zn. náladu. Ale určite je to najlepšie, keď som doma sama, inak ma to ani zo srandy nebaví. 😉

megg
10. máj 2007

Ajoj, tak ten nadpis je aj pre mna vystizny i ked snazim sa upratovat naozaj ten 1x do tyzdna poriadne. Pretoze ten slastny pocit po samotnom upratovani je neuveritelne super 😀 ked je vsetko tak ako ma byt, je to fajn a dokazem sa aj lepsie zrelaxovat. Naopak ked je doma "bordel" tak moja nalada byva castokrat pod bodom mrazu 😅
A k tym tipom, upratujem zasadne rano, ked som este "cerstva" 😔 a mam naladu, maly sa dokaze zabavit chvilu aj sam, alebo upratuje so mnou...napr. chodi za vysavacom 😉 Ale potom nevarim, lebo to by som nestihala. Takze bud pride donaskova pizza, alebo nieco ine 🙂

nevesta
10. máj 2007

Elri, najmi si upratovacku 😉 😎

zuzu13
10. máj 2007

no u nás je to kolotoč...upratujem zásadne ráno...skoro denne...tak ako megg aj mne sa Lucia ráno prebaví, tak ja sa "prebavím tiež...trvá to max. 30 min...lietam ako na metle...ale potom...kávička, veget...venujem sa deťom a vareniu...

megg
10. máj 2007

Este som zabudla napisat, ze to kazdodenne upratko to je taka rutina po ránu 🙂

tribitka78
10. máj 2007

no, to máte dobré...ja upratujem denne keď prídem unavená z roboty domov....upratať, navariť, učiť sa s malou, hrať sa s ňou...a to som ešte pred 2 rokmi nemala žiadne starosti, starala som sa len o seba, po robote som chodila na kávičky s kámoškami a zrazu hups....domácnosť a 13 ročné dieťa......dobrý stres...
my sme maliupratovačku, ale nepáčilo sa mi ako žehlila, nikdy som po nej nič nevedela nájsť.... akonáhle sme sa presťahovali do nového bytu, tak som zahrala hrdinku, že ja to všetko zvládnem sama.....som to ale koza blbá..... 🙄

peha
10. máj 2007

tak nam pomaha jedna kocka, na okna chodi len ona, a teraz po porode, a v obdobi ked nic nestiham - pride raz do tyzdna a vyglancuje byt, inak drobne upratovanie robime sami. ja upratujem priebezne, som maniak, medzitym ako jednou rukou cistim zuby, tak druhou vydrhnem umyvadlo a podobne...
nemam rada spinu alebo nejaky humus prach a tak, ale bezne drobny poriadok mi neprekaza. ale ja mam stastie, ze moj muz nezanechava za sebou ponozky a riady, takze je to super, a rano uprace alebo vecer kuchynu, takze fajn.
a kupil si novu zehlicku, tak zehli on. ja mu ozehlim kosele a on zehli plienky a ostatne 😉 doplname sa, ja hodim do pracky, on vyvesi a podobne a vlastne funguje to tak vo vsetkom. chvalabohu.
moji rodicia boli bordelari, a to som neznasala.

sue
10. máj 2007

Hmm, ja milujem poriadok ale mám rada aj upratovanie, je to pre mňa relax - len na to musím byť doma sama, akonáhle je tam niekto, nedokážem upratovať. Strašne mám rada ten pocit, keď všetko doupratujem a sadnem si do voňavej obývačky, vyložím nohy na stolík (to robím len vtedy) a s pocitom vlastnej šikovnosti si v pokoji vypijem kávu 😀 😀 😀 horšie je to s umývaním okien a žehlením, na to prvé si viem predstaviť pomocnicu, na žehlenie ani nie 😒 ...a tiež si viem predsatviť, že po narodení bábätka mi bude upratovanie liezť na nervy, lebo prakticky to bude čas ktorý nebudem môcť stráviť s ním...
Peha, aj naši sú bordelari... a je to des, ak k nim pôjdeme bývať s bábätkom, musím to nejak zmeniť...

deina
10. máj 2007

Upratujeme raz do tyzdna, to uplne staci (myslim take poriadne upratovanie, ked nieco treba dat doporiadku, tak aj cez tyzden). Nastastie mi manzel pomaha, akosi sme si to rozdelili - mne napriklad nevadi zehlenie, tak vyzehlim, on minule umyl okno - na to zas ja nie velmi mam silu. 🙂 A zatial to funguje. A ked raz pride babo, tak to asi vsetko prevrati naruby. 😀

titkovamiriam
10. máj 2007

ja niesom otrok upratovania,no hlavne to mam rozdelene aby som ten baracisko neupratovala sama.Priatel vysava,ja mam na starosti prach ,v riadoch sa striedame aj deckami a tak isto kupelku si kazdy uprace po sebe.Nez sa maly narodil sme vymalovali a teraz sa len klasicky cez vikend uprace.

zuzana76
10. máj 2007

baby, ako dobre vediet, ze nie som jedina, mna kedysi upratovanie aj bavilo, ale teraz sa uz pomaly ani nezohnem, boli ma brucho, vsade ma tlaci, takze upratuje chudak manzel, robi skoro vsetko, vysava, drhne podlahy, umyva vanu a celu kupelku, prasi koberce, prosto vsetko na co ja uz nevladzem vynalozit namahu, ja jedine periem- teda dam prat pradlo do pracky 😀 , vyvesiam, pozehlim posediacky, poutieram prach a varim, upratujeme take velke upratovanie raz za tyzden , inak take drobnosti ako posstlat a pod. robim denne, ibaze - ja neviem preco, ale moj manzel sa velmi snazi, ale ja aj tak vidim, ze ked umyje tu vanu on, tak to nie je take akoby som to robila ja a potom ma to stve a nechcem mu to hovorit, aby sa neurazil, takze to necham tak, hoci ja by som si vedela predstavit vydrhnut to aj lepsie. Mate podobne skusenosti aj vy?

zuzka111111
10. máj 2007

och zeny akurat somm doupratovala 😀 aj to tak ze som babku zavolala aby sla s malou vonku a ja som rychlo robila poriadok inak sa snazim upratat kazdy den ten bezny neporiadok aj keby som si vecer popratala tak vecer mam poriadok a citim sa lepsie ale ked vecer som rada ze som rada 😀 ze vylozim nohy o deviatej a zaspim pred telkou ... ale ked je popratane navarene tak aj manzelstvo klape ak je neporiadok nic pod zub tak sa aj s muzom hadame 😒

malaskoricka
9. jún 2008

presne moj pripaaaad.D:D:D ja a upratovanie nehroooozi🙂 u mna sa mui stale najst niekto kto uprace...ja sa donutim len vtedy ked mi lieta pavucina nad hlavou🙂

maybee
9. jún 2008

Ja upratujem rada, tak tu asi nepatrím 😅 a náladu mám na to vždy, a rada upratujem tam, kde aj vidno, že som upratala. Napr. u mojej maminy to nevidím, pretože ona má stále poriadok a stále si myslí, že má neporiadok, tak upratuje, a rozdiel nevidím. A najradšej upratujem, keď nikto nie je doma. Vtedy sa v tom vyžívam.. Nie som chorá??? 😉

kluara
9. jún 2008

ja musím mať na upratovanie náladu, a to nie je vždy 😒 ale rada upratujem, keď nikto nie je doma 😀 😀

denisocka
9. jún 2008

maybee -nejdeš k nám na week? 😀 že mi spravíš naladu

maybee
9. jún 2008

denisocka 😀 tak nájomnú upratovačku zatiaľ nerobím.. ale popremýšľam 🙂

denisocka
9. jún 2008

no to by si mohla 😀

maybee
9. jún 2008

podľa mňa mám takú chorobu, môžem ju nazvať "syndróm chorobnej túžby po upratovaní " 🙂 musím mať veci presne na mieste, neznášam, keď neviem, kde čo mám... takže denisocka, po mojom uprataní u Vás by si nenašla absolútne nič... 🙂 za to ja by som presne vedela, kde čo máte 😉

denisocka
9. jún 2008

😀 aj ja mam taku chorobu len iné syndromy ! ja musím mať všetko na mieste -teda ak to manžel neodloží kde to patrí tak je ohen na strecha avšak ja to dodržiavať nemusím 😀

denisocka
9. jún 2008

ale ta moja choroba bude skor "buzerácia" 😀 😀 😀 😀 😉

julca80
9. jún 2008

babenky dobra tema 😉 Zboznujem poriadok, len mi vzdy trva sa rozhybat kym sa k tomu dostanem. Veru niekedy by sa mi zisiel podobny syndrom ako ma "maybee". 😀

gucz
9. jún 2008

bože moja krvná skupina 😉 🙂 😉 , ja aj upracem, ale musím mať na to kľud, najradšej dám malú mangelovi nech idú na prechádzku a upratané mám rýchlo. Neznášam, keď si niečo začnem, potom musím odbiehať k malej, zväčša aj zabudnem podokončovať čo som si začala a potom som z toho na nervy.

katy09
9. jún 2008

ja musím mat upratane inak zneporiadku som nervozna.....ale hračky pozemi mi až tak neprekažaju...pokial sa maly ešte hra a ked už nie šup snimi namiesto 🙂

rusovcanka
10. jún 2008

Ja upratujem raz do týždňa(prach,vysávanie,umývanie dlážok),častejšie nemá význam,lebo potom by som nerobila nič iné,len behala a vysávala omrvinky 😠 Za slobodna(booože,to je dávno)som upratovala často-bavilo ma to a okrem toho som mala psa,takže bolo treba pozametať chlpy...Teraz upracem raz za týždeň a zvyšok týždňa sa snažím nevšímať si omrvinky a zacapkané zrkadlo a radšej sa po práci venovať malej 😉Ale neznášam neporiadok,znervózňuje ma a necítim sa v takom prostredí dobre.
A ešte k oknám:ignorujem ich a drahý,keď sa už na ne nemôže pozerať,vezme kýbel,vodu a handru a začne umývať...vtedy sa ja s malou vyparím na prechádzku 😎

zuzizuz6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
3. dec 2012

@zuzizuz6 už hádam čosi poriešila za tych 5 rokov od založenia témy 😉

zuzizuz6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz