Missed abortion. Keď sa tomu nedá zabrániť a my to musíme prijať

tanietqa
25. júl 2016

Ahojte žienky, my sme s manželom prišli o naše prvé maličke v 11tt- Missed abortion, som teraz 26.deň po kyretáži, žiadne ťažkosti, slabé pobolievanie bruška týžden po, krvácala som len 2dni po zákroku aj to druhý len tak minimálne a potom som par dní slabo špinila, čo môže byť tým, že ma v ten istý deň čistili 2x, na kontrole u gyn všetko oka, no teraz už mám par dni hlien ako pri ovu, myslíte, že by som už čoskoro mohla dosťať menzes? môžeme sa totiž hned po nom snažiť, tak či to mala už niektorá z Vás, alebo nie. ? Resp, myslíte, že by sme sa už mohli snažiť aj bez tej prvej potvorky? psychicky aj fyzicky sa cítim oka 🙂 len neviem, čo by mi na to povedala moja lekárka :D :D :D.. Ďakujem všetkým za odpoveď... P.S. sme silné žienky, padavky by to nezvladli ! emoticon :*

blondiee83
25. júl 2016

Ja by som radsej pockala aspon na ten prvy menzes - jeden mesiac predsa nie je dlho a maternica sa potrebuje zregenerovat.

tanietqa
autor
25. júl 2016

njn..asi tiež počkam..len manžel by to chcel čím skôr ten ma na maličke presviedča 3tí rok..no ja som stále dávala dopopredia pracu a ked sa nam to na prvy šup po rozhodnutí podario prišiel silný zápal nervu, opuch, bolesť hnis, antibiotika ...v 8tt krasne posluchy a pri vydávaní knižky všetka ta radosť, že je to maly bojovník opadla...tak to dúfam, že už budem mať raz dva po potvorke a druhý zbojník sa čím skôr podarí snad úspešne 🙂 a nebude sa to s menzesom zbytočne naťahovať 😉 ..dakujem za Tvoju odpoveď 🙂

lucinka511
26. júl 2016

@tanietqa pockaj si mesiac.zalezi ci ti robili kyretaz,ak ano tak 3mesiace .neboj sa otehotnies raz.dva lennemysli na to a nestresuj bud v pohode.sa to vravi lahko ale skus to..a preco mu presalo bit srdiecko vies?

bosoriak
26. júl 2016

@tanietqa Je tu o tom dost diskusii uz, Nie je to lahka tema, ale stat sa mozu aj ovela horsie veci. Nam sa podarilo hned po prvej menstruacii po kyretazi. Ja by som aspon do prvej pockala.

myskahryzka
26. júl 2016

@tanietqa Ahoj. Ja som tyzden po cisteni. Mne lekar povedal, ze sa vravi 6 mesiacov, ale odporuca mi aspon 3 mesiace. Vraj skor sa ta vystielka (sliznica) nestihne zregenerovat natolko, aby sa bezpecne uhniezdilo vajicko (moze aj nemusi) a zase moze prist zbytocne k potratu.

tanietqaa
26. júl 2016

@lucinka511 v nemocnici nam povedali, ze to je stresom, antibiotikami a zapalom ktory je v tehu hlavne na zaciatku velmi nebezpecny , ja som to vsetko mala v 3-4tt kde sa malemu vyvijali zaciatocne organy, vraj nastalo poskodenie plodu a priroda to takto zariadila..vsetky testy mame v poriadku aj maternicu tak gyn nam vravela, ze pockat do prveho menzesu a nemusime si davat pozor, vraj ak telo bude pripravene vsetko prebehne ako ma.. hlavne ziaden stres a nesmiem ochoriet vraj aj obycajna chripka vie narobit sarapatu...no kazdy organizmus je iny tak uvidime...a hlavne treba mat nastavenu hlavicku vraj ma vela pripadov kde je telo v poriadku no hlavka nefunguje tak sa to mnohym parom nedari po potrate..

tanietqaa
26. júl 2016

@myskahryzka noo to asi kolko lekarov tolko nazorov ...kazdy inak vravi :/ ale asi zalezi aj individualne na kazdej pacientke, ved kazda sme ina, su pary ktorim sa podarilo hned po kyretenanmaju zdrave deticky no zial aj taky ktorym to tiez skoncilo potratom, je to tazke ale ak sa ma.stat stane sa..drzim prsteky v dalsom tehu a hlavne vela vela zdravicka 🙂

tanietqaa
26. júl 2016

@bosoriak to je super :* ..a ako Ti prebieha tehu v poriadku?

myskahryzka
26. júl 2016

@tanietqaa Jasne..kazdy lekar pozna tu svoju pacientku a jej stav najlepsie. Plus vychadza so svojich vlastnych skusenosti. A najma je to o kazdej z nas,..na co sa citime (aj vek zohrava rolu). Ja som rada, ze mi to zakazal na tri mesiace. Oddychnem si najma psychiky od toho vyckavania na menzes atd.. 🙂 Podobne aj tebe zelam vela zdravia a uspesne tehotenstvo. 🙂

bosoriak
26. júl 2016

@tanietqaa No uz ma 5 rokov skoro 🙂 Neboj, dobre bude, len sa treba pozbierat a snazit sa dalej. MA sa proste stava.

kllamarka
26. júl 2016

@tanietqa Ja som nemala missed, ale spontanny potrat. Vycistila som sa sama..a potom nestihla ani prist MS, uz som bola tehotna 🙂
Telo vie co si moze dovolit. Keby si nebola pripravena, ver tomu, ze neotehotnies a neudrzis to v sebe.
A ja uz budem rodit o 2 tyzdne 🙂

evger
26. júl 2016

@tanietqa ja by som tiez radila pockat aspon na prvu. ja som chcela cakat dva cykly ale kedze menim pracu tak som cakala tri a teraz uz ideme skusit. vela som o tom citala, aj zahranicne zdroje, nie som zastanca nejakeho extremne dlheho cakanie ak sa clovek na to citi a nema ziadne komplikacie, ale aspon jeden cyklus by som tomu urcite dala aby sa maternica precistila a posilnila. drzim palce!

lucinka511
26. júl 2016

@tanietqa a este pij caj z materinej dusky.ale len do ovulacie.kup si aj vceliu.materinsku kasicku ta regeneruje a je aj protizapalova.ale ako tehotna ju uzivat nesmies.

tanietqaa
26. júl 2016

@bosoriak tak to uz mas velke babo :D ... 🙂

tanietqaa
26. júl 2016

@kllamarka juu to je supeer, blahozelam vela zdravicka obom 🙂 a hlavne porod bez komplikacii .. :* jj tiez si myslim, ze ak bude telo pripravene bude to oukej 🙂

tanietqaa
26. júl 2016

@lucinka511 uzivala som ten alchemilkovy caj ci ako sa vola 🙂 ale skusim aj to, co pises..dnes som bola u gyn vraj mi ovu prebehla ako keby sa nic nestalo a uz len pockat do menzesu ..tu kasicku dostat v lekarni alebo?

lucinka511
26. júl 2016

@tanietqaa ano je v kapsuliach alebo taky pel.podla mna je najlepsia od vcelara.ma vela priaznivych ucinkov aj na zenske veci ake mala by sa uzivat mesiac.potom pauza a zase a nie viac krat ako tri v roku.si to pozri na nete...ja som to uzivala tiez a celkom om.alchemilkovy caj mozes brat stale. ale ked uz budes tehotna tak ho nepi..Prajem ti skore tehu.si mlada tak s tym u teba nebude problem☺

aloana
29. júl 2016

Môj spontánny potrat bol v 7 tt, bez kyretaze a lekári povedali,ze treba aj tak aspoň 6 mesiacov čakať. No po 3 mesiacoch so znovu otehotnela a teraz som v 39 tt a všetko ok. Niekto je pripravený skôr,iny neskor- treba v klude skusat 🙂 a človek ani nevie a zrazu je to tu....drzim palce....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre