Mladé mamičky

nezabudka84
18. sep 2006

Ahojte (najmä)mladé budúce mamičky.Aby nás nikto neodsudzoval, že načo takým mladým ženám deti, tak by som sa rada takto trošičku separovala.Tým zase nehovorím, že tu môžu písať len mlaďasky.Veľmi rady tu uvítame aj ostatné žienky.Budem im vďačná za každý príspevok.Momentálne som na PN, lebo som v 6. tt začala krvácať a musela som si týždeň poležať v nemocnici, čo ma aj dosť vystrašilo.Ale už sa máme obidvaja dobre, pekne rastieme a tešíme sa na prvý moment, keď sa uvidíme.
Ešte, ak by chcel niekto uverejniť svoj vek, tak budem veľmi rada.Ja konkrétne budem mať v piatok 22 krížičkov.Zatiaľ pa

monika2606
8. mar 2012

Ahojte, ja mám 21r. a za cca mesiac svoju prvú vytúženú dcérku

ajina17
8. mar 2012

@irsina83 i kdyby se ten chlap měl po..tak si bábo nechám...A co nesnáším je :TAk si vyber bud já nebo bábo.. grrrrrrrrrr toto nesnášííím...

anicka245
8. mar 2012

@diabella dufam, ze si si uvedomila co mas po svojom boku a ze ten chlap nie je hoden nicoho. 😠 Zivot s takymto clovekom si skutocne neviem predstavit a dufam, ze budes aj po zakroku v poriadku a podari sa ti v dalsom zivote s normalnym a zodpovednym clovekom pocat zdrave dietatko. Zelam vela stastia i ked vobec nesuhlasim s tym co ides spravit ☹ ale kazdy mame slobodnu volu a rozhodujeme za seba a zial v tomto pripade aj za nasich anjelikov ☹

simona112
8. mar 2012

@irsina83 súhlasím s tebou. treba si to premyslieť, lebo mať dieťa je ten najväčší dar pre ženu aký len môže byť. Teda aspoň podľa mňa. Však koľko je na svete žien, čo nemôžu otehotnieť buď zo zdravotných alebo iných dôvodov, a dali by aj život za to, aby mali bábo. Ono je pravda, že nám sa to ľahko rozpráva, a nie sme v jej situácii, ale určite by som toho chlapa v prvom rade kopla do riti s prepáčením za výraz, keď sa takto zachoval. Tuším spomínala že má 24 rokov jej priateľ, tak to by mal mať dosť rozumu na to, aby vedel čo to všetko obnáša a že sa to môže stať. Jej rodičia to podla mňa nechcú, lebo je v ich očiach ešte dieťa, ale však to malinké je najkrajší dar, či máš 17 rokov alebo viac alebo menej. U rodičov by ten cit nastal s jej rastúcim bruškom a určite po narodení by to bolo iné. Určite by jej pomáhali, a mohla by si dokončiť kým by bola na MD aj školu a všetko by zvládla.

simona112
8. mar 2012

@ajina17 no však to, deti z neba nepadajú. ja keby som mohla, tak som tehotná už aj teraz, ale nedovoľujú to bytové podmienky. Máme dvojičky a len 2izbový domček, ale chceme kúpiť väčší. Ďalšie bábo plánujeme niekedy za 7 rokov ale určite keby sa pošťastilo skorej alebo aj v najbližšej dobe, tak by som si ho zobrať nenechala.

ajina17
8. mar 2012

@simona112 Tak to je malý domeček ..určitě brzy seženete něco většího 🙂 mě je 18 a dětátko planuji v brzké době 🙂

simona112
8. mar 2012

@ajina17 no mali sme to ako jediné riešenie, keď sme sa chceli osamostatniť. No je to len dočasné, lebo je to prenajaté ale po materskej ako nastúpim do práce, chceme zobrať hypotéku na nový domček. Niečo sme pošetrili , tak uvidíme. No tak prajem veľa šťastíčka 🙂

ajina17
8. mar 2012

@simona112 Děkujeme 🙂 My jsme ted koupili byteček 3+1 🙂 Máme to tak yna hypotéku 🙂

zuzana_1
8. mar 2012

@diabella nechod na ten potrat !!!!
nie,ze by som bola strikntne proti nim,za urcitych okolnosti maju opodstatnenie...ale!
nevedela som si to ani ja predstavit,co to znamena byt tehotna,ako to prebieha,co to je za pocit,nevedela som to ani o tom,ked uz budem mama...brala som to,ze vsak co,aky "problem"...potom som nahodou s manzelom otehotnela (nesnazili sme sa) ,nevedela som o tom a akurat v tom case sme sa vybrali autom do bruselu na vylet.co dalo dost zabrat.isli sme aj do efftelingu,co je zabavny park na vsetky mozne kolotoce...cakala som MS,ta nechodila,ale bola som presvedcena,ze som si zle vypocitala datum..prisli sme domov,urobila test a bolo to tam,dve ciarky! citila som strasny strach ! to bolo prve,ale po tom prisla obrovska radost! neskutocne som sa na to babatko tesila.chodila som s nosom hore,aka som bola pysna na to,ze mi rastie v brusku cloviecik...az kym som neprisla do poradne v 8tt a tomu,co mi zrazu davalo strasnu chut do zivota,nebilo srdiecko..ani o tyzden,ani o 2.smer nemocnica a kyret...nevies si predstavit co to boli za muky !!!!!!! teraz si na to spominam so slzami v ociach...minimalne 2 tyzden som len plakala a dalsie moje dni boli zamerane IBA na robenie dalsieho babtka,lebo som s tym nevedela zit...
predtym som to brala,ze "ach,co,no boooze,prezili ostatne,prezijem ja"...neprezila by som ! naozaj si to velmi dobre rozmysli a daj si dokopy pre a proti! bude ta to boliet ako nic ine na svete! budesto lutovat do konca zivota,ked to babatko chces...bytova otazka sa casom vyriesi! nemusis mat predsa vsetko hned..ono to pride! neboj,a ked sa na teba tvoje dieta pozrie,ked uvidi svoju izbicku,aj ked bude mat 10,budes neskutocne stastna,ze si sa rozhodla ho mat a neriesila si "blbosti" 🙄

simona112
8. mar 2012

@zuzana_1 pravda pravdúca. a to čo sa ti stalo je mi ľúto, normálne pri čítaní som mala slzy v očiach. Neviem si to predstaviť, nezažila som to, ale keď si pomyslím na to, že aj mne sa niečo také mohlo stať. Som rada, za to, že mám to čo mám 🙂

bboossoorka
16. mar 2012

@diabella Mama mam iba 8mm, ale mam vsetky moje organy. Milujem zvuk tvojho hlasu, vzdy ked ho pocujem pohnu sa mi vsetky kosticky v tele. Zvuk tvojho srdiecka je moja najoblubenejsia melodia.
tyzden 2:
Mama dnes som sa naucil ako si mam cucat palcek, keby si ma vydela povedala by si definitivne ze vyzeram ako babo..Este som neni velke dost aby som mohlo opustit moj domcek..Je tu krasne a teplucko..
Tyzden3:
Vies co mama som dievcatko, dufam ze ta to potesi, chcem aby si bola stastna pretoze nemam rada ked places, tvoj hlas znie tak smutno a ja placem s tebou aj ked ma nepocujes..
Tyzden 4:
Mama moje vlasky uz zacali rast..Su vsak este malinke ale pekne..Pouzivam tento cas na cviceniee..Uz viem pohnut s hlavickou, pohnut s prstikmi, aj rucicky a nozicky viem vystriet ale mam este dost casu..
Tyzden 5:
Bola si dnes u doktora. Mama on ti klamal povedal ze niesom este nijake babo..Mama ja som babo a som TVOJE babo..mam citty..Mama co je to potrat?
Tyzden 6:
Zasa pocujem doktora, posobi tak chladno a bez srdca..Niekto sa mi vkrada do mojho domceka..Doktor to vola ihla..Mama co to je? Strasne to pali! Mama prosim ta povedz mu nech prestane! Mama ja nechcem od teba odist! MAMA POMOZ MI!!! Mama prosim..Ublizuje mi to! MAMAA!!NIEEEEEEEE!!!
Tyzden7:
Mama mam sa dobre..som v nebicku a Pan boh ma drzi v naruci..Vysvetlil mi co znamena potrat...
Mama preco si ma nechcela...???????

ajina17
20. mar 2012

@bboossoorka To je strašné, když se do toho člověk vžije...och běhá mi mráz po zádech ..☹

mukiii007
24. mar 2012

@diabella ahoj, ako si sa rozhodla?

diabella
13. apr 2012

Bola som pred 5 týždnami na potrat ...

danka234
13. apr 2012

Ahojte.pripajam sa k tejto teme🙂teraz 23.4.budem mať 23rokou a aj sa tak citim.Buduci emsiac budu 3roky čo som sa vydala a v novemri budu 3roky čo sa nam narodila vitužena dcerka.Svadbu sme planovali rok dopredu a malu asi pol roka.mame už aj vlastny dom sice hypoteku na krku ale sme šťastny rodičia a mam kopec spolužiačok byvalich čo maju už aj 5ročne deti.

bjoucik.15
13. apr 2012

@bboossoorka ahoj tak tohle jsem si četla se slzami v očích 😢

Já jsem potratila v loni, byl to samovolný potrat, takže žádný lékařský zákrok. Ale tu bolest nepřeju nikomu, jak fizickou tak psychyckou ☹

@diabella to je mi moc líto. Ale doufám že jsi dělala co pro tebe bylo nejlepší a bylo to tvé rozhodnutí.

ajina17
13. apr 2012

@diabella Jsi hloupá nebylo to tvé rozhodnutí..nechala ses k tomu dotlačit....moje kámoška absolovala potrat asi 2 roky zpět..nebylo to též její rozhodnutí byla k tomu donucena a lituje toho moc..ale vrátit už se to nedá..

nalla
13. apr 2012

sa vám diabella zabudla pochváliť, že napriek neželanému tehotestvu, ktoré vyriešili potratom, sexujú veselo s partnerom bez ochrany aj naďalej https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/prva-menstruacia-po-potrate-kedy-ste-ju-dostali/

bjoucik.15
13. apr 2012

panebože ta holka je nepoučitelná!! myslím @diabella! To asi dělá naschvál,nebo vážně nevím! 😠

mia258
13. apr 2012

@danka234 ja som zas z kamošiek jediná, čo má dieťa. A keď sa dozvedeli, že čakám druhé tak dostali šok 😀 Ale nevadí, keď oni budú behať za plienkami, ja pôjdem so svojimi ako s mladšími súrodencami na disco 😅

danka234
13. apr 2012

Presne ako keby si my s duše pisala🙂aj ja vravim.ked budem mať 30pojdem sa zabaviť zakial ostatne budu pri plienkach🙂

mia258
13. apr 2012

@danka234 Možno budem znova puberte pri mojej, mi to znova všetko docvakne a budeme sa zabávať spolu. Aspoň nebudem mať stres s kým je a kde. Len nech sa za mňa nehanbí 😅

danka234
13. apr 2012

@mia258 No nieviem neviem či sa naše deti za nas nebudu hambiť isť von ked oni budu mať 18 a my 40🙂Ale zase poznam osobne pripady fakt že matka s dcerou chodia spolu von a tak🙂

mia258
13. apr 2012

Musím aj v 35ke vyzerať dobre, aby som sa ani ja nemusela hanbiť 😀 😀

nalla
13. apr 2012

len aby sa bolo s kým zabávať, keď kamošky budú "pri plienkách"...

bboossoorka
14. apr 2012

baby a viete o tom že po potrate už nemusite mat detički?ja som o dve prišla nechcene a mala som už taku zničenu maternicu že mi nedavali velku nadej na normalne tehotenstvo....iba zazrakom som donosila mojho synčeka....prečo potom s prepačenim sexujete ked nechcete znašat nasledki...?je to smutne že tie ktore sa rozhodnete pre potrat takto zabijate nevinne deturence....

bboossoorka
14. apr 2012

nič nemam proti nikomu ale ti diabela by si sa mala nad sebou zamisliet.....o čom je ten tvoj život?o otehotneni a zobrati?ja ta nechapem....ako važne dobre si urobila bo to male si nezasluži taku nezodpovednu matku a presne vidno že ti si na materstvo ešte neni stvorena...nič v zlom ale skus sa zamisliet.....

anicka245
4. máj 2012

tazko jej takto dohovarat... ju musi poriadne vyplieskat zivot az potom pochopi o com tu vsetky pisete...

anicka245
4. máj 2012

len teda zial, dokial takyto ludia dostanu rozum zomru nevinne deti... asi je zakon schvalnosti, ze taketo zeny nemaju najmensi problem s plodnostou a ine, ktore si to vedia vazit musia celu mladost modlit sa a prosit aby im Boh zoslal aspon jedno dietatko... smutne, ale zivot kazdemu vrati vsetko. Raz pridu vycitky, nocne mory... zivot taketo dievcata poriadne este preplieska z kazdej strany

kacka1992
5. máj 2012

ahoj me je 19 a mam dvourocniho synka🙂