Mladé maminky, tehuľky a snažilky II. Pridajte sa

pipi1211
27. aug 2007

Baby tak zakladam novu temu lebo v tej starej je uz dost popisaneho takze sem mozete dalej pisat 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
22. sep 2007

tini: ahojky 😉 🙂

tinni
22. sep 2007

baby, porod je hracka, len si dajte epi a nemate sa coho bat 😉

sisstin
22. sep 2007

micanek: možná, že až to na mě fakt přijde..tak to bude jiný...ale tohle čekání je teda hnusný...si furt představuju nějaký hrůzy 😅 😅 😅

sisstin
22. sep 2007

tinni: tak ono nejde dát vždy epi 😉 někdy je třeba už pozdě, když je to hodně rychlé...já si ji dám určitě, když to půjde 😉

tinni
22. sep 2007

siss, myslim, ze u prvorodiciek to nikdy nie je za 20 min 😉 inak mne epi zabrala v sekunde ako mi ju pichli...

sisstin
22. sep 2007

tinni: zdravotnice to odmítají, že prý znají rizika...že to prodlužuje druhou dobu porodní a tak..ale na to já kašlu 😎 😅

micanek
22. sep 2007

tini: já jsem myslela, ž eto dávaj jen při těžkejch porodech. Tobě to dal y jen tak? máš nádherného broučka 😵

bihan
22. sep 2007

Čau babule!
Siss, riziko je minimálne... bavila som sa o tom s anesteziológom.. je väčšie riziko, že by si pôrod neprežila, než to, že by si ostala po epi ochrnutá...
Micanek, Epi je pre každého, kto si ju zaplatí (v niektorých nemocniciach je zadarmo), ale musíš ju žiadať dopredu.

sisstin
22. sep 2007

bihan: to je na SK..tady je zadara normálně 😉

sisstin
22. sep 2007

bihan: večer dojde MP..budeme zvyšovat statistiku 😝 😅

micanek
22. sep 2007

Tk to já budu chtít určitě píchnout... ale nechápu proč teda žádná z mojich známích si to nenechala píchnout?

sisstin
22. sep 2007

micanek: některý holky chtějí prožít "přirozený porod", pro mě je to trošku nepochopitelný..ale proti gustu žádnej dišputát že 😉 taky se někdo bojí jehel do páteře..a tak 😉

bihan
22. sep 2007

Micanek, kopec dievčat sa tvári, že chcú rodiť "prirodzene" a tiež je to katéter medzi stavce... predstava to síce nie je najpríjemnejšia, ale myslím, že kontrakcie sú 100x horšie...

Siss, tak to máte po nejakej krátkej dobe teraz, nie? 😀
My sme zvyšovali štatistiku rovno od rána 😝 Ten prekliaty krčok raz musí povoliť 😅

sisstin
22. sep 2007

bihan: jsem si teď četla v Jaké to bylo porod nikitky..já to fakt nezvládnu..absolutně nevím, jak mám dýchat...celý prázdniny nám říkali, že si máme zavolat v září...voláme v září..kurz plnej..takže ho udělají jen pro mě a zdenuchu..tak tam zas voláme..bohužel mají moc rodiček a máme smůlu 🙄 takže já tam budu sama..a vůbec nevím, jak dýchat a tak 🙄 i když matka mi furt tvrdí, že jsou to jen kecy s tím dýchaním, že ti to k ničemu nepomůže..ale zas víš jak 😅

droby
22. sep 2007

sisstin kuk 😀

sisstin
22. sep 2007

droby: 😀

droby
22. sep 2007

ked ty kukas mozem aj ja 😀

kukam ze vy uz tu pomaly rodite 🙂

sisstin
22. sep 2007

droby: no...trošku..flow už to má za sebou 🙂

bihan: jinak prcek od flow je u mě v albu 🙂

droby
22. sep 2007

toho drobceka u teba nevidno ☹ fotku nechce zobrazit. uz ste sa tu rozrastli, pomaly tu budu len mamicky

sisstin
22. sep 2007

droby: klikni na to..a jde to 😉

sisstin
22. sep 2007

dzej: huhuuuuu 😝

droby
22. sep 2007

ja nemehlo uz ho vidim take melinke vlasate roztomile detatko 😵

sisstin
22. sep 2007

droby: no takovej vlasatej uzlíček 😵

droby
22. sep 2007

no pockaj o malu chvilinku bude taky aj vedla teba lezat 😉
uz si doma na materskej?

sisstin
22. sep 2007

droby: no já jsem doma už od začátku prázdnin..vyhodili mě z práce 😉 ale na mateřský jsem od konce Augusta 😉

micanek
22. sep 2007

isi: necháš si ten epidural dát?

droby
22. sep 2007

😨 jak si ta mozu dovolit vyhodit? akonahle mas tie tri mesiace odpracovane a si tehotna tak mas taku njaku ochranu anemozu ta vyhodit ani kym si na materskej

vybavicku uz mas kompletnu? inak paradny kocar mas 🙂

bihan
22. sep 2007

Siss, ja som Peťa videla už včera 😉 Ale veľmi dobre ho tam nevidno 😅
Inak čo sa týka toho dýchania.. nechodila si náhodou niekedy na nejaký dychový nástroj?
Ak nie, tak to ešte stále môžeš skúsiť s knižkou.. princíp je, aby si sa poriadne vedela nadýchnúť "do brucha", aby si poriadne okysličila krv... ľahni si na chrbát, polož si knižky na brucho (zase nie veľmi ťažké, nech si neublížiš) a snaž sa nadýchnuž tak, aby sa dvíhali najmä knihy, nie len tvoje pľúca.. z začiatku to nebude nič extra, ale snaž sa dostať čo najviac vzduchu "pod pľúca"... to je celé 😉 Dýchať zhlboka a žiadne tie rýchle "fu, fu , fu", ako ukazujú v knihácha.. fu, fu, fu je len pre prípad stresu, toto dýchanie nie je veľmi efektívne...

sisstin
22. sep 2007

droby: prostě mi po osmi měsících skončila smlouva a šlus..to tě neochrání nic 😉 ale bylo mi to fuk..stejně jsem tam byla celý dny..od rána do večera..žádné volno..a štvalo mě to 🙂 kočár stál 6450 Kč 😉 takže žádnej za dvacku 😉

micanek: no, já určitě...mně stačí MS bolestí a umírám 😉

sisstin
22. sep 2007

bihan: do břicha dýchám normálně 😉 já jsem tak zvyklá..netahám to jen horní částí 😉