Mladé maminky, tehuľky a snažilky II. Pridajte sa

pipi1211
27. aug 2007

Baby tak zakladam novu temu lebo v tej starej je uz dost popisaneho takze sem mozete dalej pisat 😀 😀 😀 😀 😀

bihan
10. nov 2007

Siss, to v nemocnici aj ja 😅 😅 😅

sisstin
10. nov 2007

bihan: já právě až doma 😒

weroni
10. nov 2007

bihan - to je super 🙂 sarinka sa narodila v novembri a tiez od nejakeho 5-teho dna spavala pri otvorenom okne - priamo pod oknom a potom ju mamina zacala bravat von ale ked aj bolo blbe pocasie take ze sa nedalo ist von - ked strasne fukalo a snezilo alebo snezo-prsalo tak zase spala na balkone a tam vzdy spala dlhsie ako vnutri 🙂

bihan
10. nov 2007

Weroni, tu určite snežiť nebude 😀 ale pomaly začínajú prichádzať upozornenia, ako sa správať v prípade cyklónov, tak už sa fakt "teším" 😅

sisstin
10. nov 2007

a kdo si jde objednat novej telefooooooooon 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

weroni
10. nov 2007

bihan - vy vlastne kde byvate? vo francuzsku? si v belgicku ci kde vlastne? 😅 inac na vianoce vam nechyba sneh? 😕 sice ani my sme sa tu minuly rok nemali moc cim pysit ale predsa - tento rok vraj hlasia tuhu zimu tak mozno budu romatnicke vianoce 🙂

bihan
10. nov 2007

Weroni, prvýkrát budem oslavovať Vianoce bez snehu a pod palmami v Afrike 😎 Celkom si to ešte neviem predstaviť, ale snáď to prežijeme 😀
Siss, aj ja ceeem! 😵

weroni
10. nov 2007

Idete na dovolenku alebo tam byvate? 😕 😅 😅 my sme s manzelom povodne planovali ist cez vianoce na svadobnu cestu niekam do Tunisu alebo tak no teraz moc uz nechceme cestovat ked v brusku vyrasta malicke takze to nechame na prvu rodinnu dovolenku 🙂

sisstin
10. nov 2007

tak huž jsem ho objednala 😀

bihan
10. nov 2007

Siss, tak hoď link, nech sa aj my pokocháme 😀

Weroni, dočasne tu bývame.. na 3 roky.. Inak v Tunise v zime až tak teplo nie je, tak by to nebol veľký šok a v pohode choďte, ešte si len na začiatku tehotenstva, tak si to vychutnajte.. s mimčom už na pláži vylihovať nebudete môcť 😉

vikvik
10. nov 2007

weroni do tunisu bych nejela, ale nekam do civilizovane zeme ano, my jsme byli minuly tyden v portugalsku, bylo nadherne a uzili jsme si to jako predposledni dovolenou ve dvou. cestovani je v poho, jestli nemas zadne problemy! toho se neboj a stoji to za to

weroni
10. nov 2007

bihan tak ti poviem ze tu afriku ti fakt zavidim 🙂 ja by som bola najradsej keby bolo cely rok leto - takze tam sa musi super byvat 🙂 aj ked samozrejme ze aj to ma svoje minusy, no clovek by asi totalne idealne miesto tazko hladal na svete 🙂 kde v afrike byvate? inac tvoj manzel je vojak alebo namornik?

bihan
10. nov 2007

Nezáviď, je to tu pánu Bohu za chrbtom (sme na Reunione, čo je síce ostrov pri Mauríciu ale je to tak 60x60km a všetko drahé jak šlak - dokonca som po pôrode ani nemohla zavolať domov našim, lebo som nemala špeciálnu kartu 😠 )
Ale zase pekne tu je, to je fakt 😀 (MM je vo fr. námorníctve.)

weroni
10. nov 2007

bihan: no myslela som si - podla uniformy na vasej svadbe 😉 ach Mauricius, to je moj sen 😵 naaaaaaaadherne miesto, fakt pan Boh mal uzasne fantaziu ked tvoril svet 🙂 ake tam mate teploty? cca? a pisala si ze tam byvate docasne tzn ze kym manzelovi neskonci nejaka sluzba alebo tak? potom sa kam planujete prestahovat? nevadi ze som taaka zvedava? 😀 🙂

bihan
10. nov 2007

Nevadí 😀 Ale nebližšie pôsobisko si nevyberiem ja, ale armáda.. zatiaľ to vyzerá na ročnú stáž na juhu Fr, ale to je ešte strááášne ďaleko 😅
Teraz tu máme 30 stpuňov denne (našťstie občas prefukje vietor), ale vraj bude horšie 😅 (teda teplejšie 😉)

weroni
10. nov 2007

bihan no parádička 🙂 takže vás čaká kočovný život? 🙂 ináč ako si sa prosím ťa zoznámila s námorníkom? 😅

sisstin
10. nov 2007

malej ted vyžahnul skoro 90 ml 😲

vikvik
10. nov 2007

bihan mas nadherny fotecky v albiku! priznavam, ze jak jsem ze vseho namekko tak mi i slza ukapla 🙂 lepsi nez nejaky dojak v tv 🙂
jaky pouzivas programek na ramovani fotek? vypada to fakt super

weroni
10. nov 2007

sisstin: šak z neho musí vyrásť nejaký chlap 🙂 😉 🙂

sisstin
10. nov 2007
bihan
10. nov 2007

vikvik, oooh.. ďakujem 😵 mrkni do témy o digiscrabooku, ja mám program Corel Paint Shop Pro, ale ono to až tak o programe nie je 😉

weroni, dúfam, že ma raz z toho sťahovania nešvihne 😅 A spoznala som ho cez mojich kamarátov, keď sme s kamoškou malali v jednej skvelej reštike v Bretónsku.

Siss, to už Peťo ťahá ako moja 😀 aj keď minule jej MM dával z fľaše, vycucala 160ml a potom to vyzvracala 😅

weroni
10. nov 2007

bihan a ako na malu rozpravate? predpokladam ze asi dvojjazycne vsak? 🙂

bihan
10. nov 2007

weroni, jj, nechcem, aby moja dcéra neovládala môj jazyk.. to by bola fakt hanba a navyše dúfam, že s malou sa trošku po slovensky naučí aj MM 😀

Siss, pekný haťafón si si vybrala 😀 Nebudeš mať ale problémy písať SMS s dhlými nechtami? tie tlačítka sa mi zdajú dosť "zastrčené" do klávesnice 😉

weroni
10. nov 2007

bihan a vy s manzelom komunikujete po francuzsky?

vikvik
10. nov 2007

bihan tak samozrejme ze je to predevsim o talentu 🙂 ale priznejme si, ze o nastroji taky 🙂 fakt me to inspirovalo, ze nejake corel taky vyhrabu a zkusim, co na to muj talent 🙂

ja na nase mimi taky budu mluvit cesky, padz bych nesnesla, aby moje deti neumeli muj rodny jazyk! a navic moje rodina jinak neumi 🙂

weroni
10. nov 2007

ja chcem zas na nasho drobceka po anglicky - aby vedelo aspon dva jazyky - manzel bude po slovensky, inac asi aj aj obcas ale chcem hlavne po anglicky

vikvik
10. nov 2007

weroni to jsem zvedava, jak dlouho vam to vydrzi 🙂 ja jsem na detech znamych zjistila, ze se s miminem jinak nez cesky bavit neumim :( a navic bych nechtela, aby pochytili muj akcent

weroni
10. nov 2007

vikvik no vies ja si na to trufam len vdaka tomu ze uz treti rok ucim deticky Aj - v skolkach a chodim sukromne do rodin a robim aj English babysittin - opatrujem deticky od niekolkych mesiacov a na ne zozpravam cely cas co som s nimi len anglicky. a ma to efekt takze chcem aj s nasim 🙂

bihan
10. nov 2007

Weroni, už si niekedy stretla Francúza, ktorý by ovládal iný než svoj jazyk na prijateľnej úrovni? 😀 (je neskutočne málo 😉)... Ja som povolaním učiteľka francúzštiny, takže to problém nebol.
Inak s tou angličtinou je síce fanj, ak sa na to chceš dať, ale zožeň si všetky možné riekanky, básničky a detské pesničky a hlavne práve nemôžeš hovoriť s mimčom dvomi jazykmi.. ak sa na to chceš dať, bude ťa to stáť kopec energie (verím, že výsledok stojí za to 😉), ale ak nemáš dobrý detský slovník, tak nad tým ani neuvažuj 😅

Vikvik, no jasné, čím lepší program, tým ľahšia práca 😉 Ale dá sa to s akýmkoľvek programom, ktorý pracuje s vrstvami... Ja na moje PSP-čko nedám dopustiť, Photoshop má svoje výhody, ale na úpravu fotiek sa mi zdá tento rozhodne lepší.

bihan
10. nov 2007

Aha.. nič som nepovedala 😉 Ale fakt musíte mimi naučiť, že toto je mamin jazyk a toto je otcov jazyk, lebo inak v tom bude mať chaos a nebude chcieť hovoriť vôbec 😅