Mladé maminky, tehuľky a snažilky II. Pridajte sa

pipi1211
27. aug 2007

Baby tak zakladam novu temu lebo v tej starej je uz dost popisaneho takze sem mozete dalej pisat 😀 😀 😀 😀 😀

bihan
22. sep 2007

No tak vidíš, ani sa nemáš čo učiť.. keď prídu kontrakcie, tak len poriadne z hlboka dýchaj, žiadna špeciálna veda to nie je 😉

sisstin
22. sep 2007

bihan: no, že nikitka tam píše, že dýchala 3xpejsek, párkrát mašinka a ještě cosi 😅 😅 😅

bihan
22. sep 2007

hej, tak si toho pejska a mačinku predstav... pejsek bude to fu, fu, fu, ktoré mne napr. PA vôbec neodporúčala.. mašinka zrejme dlhý výdych.. to máš jedno... keby ti to veľmi nešlo, tak ti určite PA v pôrodnici poradia.... mńa učila aj to, ako tlačiť, aby mimi neliezlo vonku príliš rýchlo a neroztrhlo mi hrádzu, ale pochybujem, že mi to na niečo bude, pretože mi na sále povedia, čo mám robiť

sisstin
22. sep 2007

bihan: no správně by měla být PA s tebou po celou dobu, leč realita je taková, že má na starost 4 rodičky najednou..a jen na tebe občas koukne, jestli žiješ..jinak jsi tam sama 😖

droby
22. sep 2007

siss - no aspon sisi predlzila matersku a mozes si oddychnut a nabrat sily, aj tak ta tam trapili dlho, tolko stal novy? teda paradna cena za kocik, velmi dobra kupa 😉

droby
22. sep 2007

bihan, tym sa da zabranit potrhaniu?

sisstin
22. sep 2007

droby: novej 😉 ale nemůžeš soudit jen podle vzhledu..ale z těch levnějších je asi nejlepší 😉 a ještě Mikado Oford 😉

droby
22. sep 2007

no to mi je jasne ze si nekupila nieco co sa hned aj rozpadne, ja podla obrazku ze je pekny a vizera dobre aj priestranny co je u tych kocikov novych a drahych problem ze maju malinkate vanicky....

sisstin
22. sep 2007

droby: třeba každej nakupuje Jané Slalom, vyšel i podle testů jako nejlepší..ale třeba mně se podle vzhledu absolutně nelíbí 🤐 🤐 ani design, ani ty barvy, ve kterých ho vyrábí 😅 😅 😅

bihan
22. sep 2007

Droby, ide o to, že keď mimi zostupuje v panve, treba tlačiť ako o život a čo najdlhšie, aby sa zase hlavička neposunula hore, lebo celá námaha je v prdeli...Ale keď zdravotník zahlási, že už vidí hlavičku, resp. že už prešla pošvou a ostáva preliezť cez hrádzu, tak vtedy treba tlačiť pomaly a opatrne, aby proste hlavička neprerazila a neroztrhla perineum... nástrihu to zabrániť nemusí, lebo ak nie je hrázda dostatočne ohybná, aby sa roztiahla, tak ju nastrihnú, ale vyhneš sa tak vnútorným trhlinám, ktoré sú horšie...

bihan
22. sep 2007

resp. pôrodník by mal mierne tlačiť na hlavičku z toho istého dôvodu 😉

bihan
22. sep 2007

Siss, mne sa tiež Jané nepáči 😀 Najmú farby a konštrukcia je taká... hranatá...

droby
22. sep 2007

jane sa mi paci len nomad,odradza cena. ale tie farby ma desne, s jane energy som uz mala tu cest a dakujem neprosim, vobec neni dobry. mne sa paci kocik s plastovou vanickou, to sa mi asi aj na jane najviac paci, ale ten tvoj to je paradny kocik ten typ je super, som s nim chodila s kamoskinou dcerkou, akurat neni dobry do mesta a ked treba cestovat mhd-ludia su uplne neochotni 😒

sisstin
22. sep 2007

bihan: mně se celkově vůbec nelíbí trojkolky a ty divný tvary 😅 😅 😅

droby
22. sep 2007

bihan, mozno blba otazka ale da sa njak "zohybnit" hradza? 😅
riztrhanie nastrihanie je moja nocna mora a to este nie som tehu 😅 😀

sisstin
22. sep 2007

droby: no to jo 😒 u nás věčně narváno...a nepomůže ti nikdo..já se budu snažit vybírat jen ty nízkopodlažní autobusy 😉

droby
22. sep 2007

trojkolky vobec nemusim, vobec sa mi to nepaci a este by som s takou nemohla chodit lebo k nam sa do bytovky vchadza po vyssich schodoch a su tam kolajnice na kocik, ale musela som dost nacvicovat aby som presla v pohode so 4kolkou, trojkolka nema sancu tade vyst a trepat kocik s babatkom po schodoch? no zvladam to tak po 3-4 schody, ale nasich je asi 10 😖

bihan
22. sep 2007

siss, ja vieeeem.. ja zas nie som na štvorkolky... prídu mi strašne neohybné, ale to je len a len vec názoru 😉
Droby, na to ti presne odpoveď nikto nedá... niekto sa bude tváriť, že masáž hrádze pomáha, niekto masíruje ako o život a nástrihu sa nevyhne, niekto nemasíruje a nástrih nemá... to je ako so striami... krém ti síce môže pomôcť trošku ich zmierniť, ale ak nemáš dostatočne elastickú kožu, môžeš sa natierať čím len chceš a aj tak sa im nevyhneš 😠

sisstin
22. sep 2007

droby: no vidíš..já bych taky s trojkolkou nemohla k výtahu... 😕 nad tím mě ani nenapadlo uvažovat..taky jsou tam jen ty kolejnice 😉 a už teď mám strach, že kočárek nevytlačím, popř. mi sjede dolů..je to dost prudké 🙄

bihan
22. sep 2007

Droby, na tých koľajničkách sa to rieši tak, že to prvé koliesko zdihneš a do koľajničky vlezieš len dvomi zadnými, ale to už je len detail 😉

droby
22. sep 2007

sisstin byvas vo vacsom meste kde si odkazana na autobusi?
u nas je malo nizkopodlaznych aj to kazdu chvilku horia 😀
minule mi taky maly fagan ani neuhol ked som nastupovala s kocikom, ledva som ho vliekla po schodikoch a neuhol zo stredu, ze som ho ani nemala kam polozit 😠 vidia mna ,sama mal 158cm, a nikto nic 😠
preto mam podmienku ze kocik musi byt lahky a sikovny na prenos 😉
ale drahy si chytro pred tym nez budeme snazit robi vodicak aby nas vsade mohol vozit 🙂

sisstin
22. sep 2007

droby: ale ten můj kočár skvěle péruje, což je super, když chceš zatočit nebo vjet třeba na chodník 😉 🙂

droby
22. sep 2007

bihan no ten kocik do strmych schodou mas dost nakloneny tlacis celu vahu hore a nie to este udrzat zdvihnute predne koleso(si viem predstavit jak stale pada medzi kolajnice), mozno na takych malych kolajniciach akle u nas je tio desne malinke uzke kovove strme a dlhe 😖

sisstin
22. sep 2007

droby: no přes 100 tisíc obyvatel 😉 takže docela velké město 😉 ale s MHD je fakt krize..furt je to narvaný důchodcema..ať jedeš, kdy chceš...maj miliony tašek..zabíraj místo..a vůbec 🙄

bihan
22. sep 2007

Droby, tak potom cúvaš...to by si sa rýchlo naučila, ako nastupovať do busu at´d...ja to mám jedno, u nás ani koľajničky nie sú 😅
Siss, toto je výhoda štvorkoliek, ten môj nepéruje ani trošku, preto chcem na začiatku viac nosiť ako kočíkovať.

droby
22. sep 2007

jaj bihan prepac ja som si nevsimla ze mas trojkolku 😅 a ja ich tu tak ofrflavam - to je len moj nazor, osobne pre mna a moju predstavu o kociku, uz som ticho 😀

siss - to je super, a pocula som ze ta tvoja znacka je fakt dobra, takze kvalitka za dobru cenu 😉

sisstin
22. sep 2007

bihan: to jsem si říkala, že ty trojkolky asi nemají jak pérovat 😕

sisstin
22. sep 2007

bihan: ale je pravda, že s trojkolkou zatočíš jen rukou..čtyřkolku musíš otočit tlakem, ale na to jsou ty péra 😅 jinak hodně trojkolek u vás jezdí? Já jich tu stále vidím mín, než těch čtyřkolových 😕 a když už, tak nevím, co maj za značky..páč ty korbičky jsou fakt strašně malé 😲

bihan
22. sep 2007

Droby, teraz som to písala, že je to len otázka osobného výberu, prokojne trojkolky ofrflávaj, ja netvrdím, že sú perfektné 😀 Štvorkolky majú svoje výhody, ale na moje požiadavky viac vyhovuje trojkolka 😉 😝