Mladé maminky, tehuľky a snažilky II. Pridajte sa

pipi1211
27. aug 2007

Baby tak zakladam novu temu lebo v tej starej je uz dost popisaneho takze sem mozete dalej pisat 😀 😀 😀 😀 😀

flow111
6. sep 2007

no ten sused mam podozrenie, ze kseftuje s autami mozno kradnutymi...taaakze... ale neviem presne lebo nesmirujem tak casto... no 😅 😅

flow111
6. sep 2007

uz mam obed postaveny tak bezim do sprchy lebo nejako nestiham... 😝

hedunecka
6. sep 2007

flow co ides do nemocky uz rodit?? 😀 😀 😀 😅 😅 😅
boze mne je taka zima som zvedava kedy zacnu kurit 😠 ja si neviem predstavit ze si ju mam priniest domov do takejto zimy, xudatko sak mi hned prexladne 😖

megie
6. sep 2007

hedun, šak práve to... chudatko heidi. Ešteže my sme v rod.dome a mame svoje kúrenie..a že malá príde až v novembri..takže teraz len kvôli nám nemusíme až tak kúriť...by sme sa nedoplatili.. 🙂

flow111
6. sep 2007

hedu dnes idem na kontrolu a som dohodnuta sa malym, ze je pekny datum tak uvidime... 😅

hedunecka
6. sep 2007

meg no to tu je fakt hruza ked si prestavim ako ma teplucko v brusku a ako je tu 😖 to sa nebudem moct ani koxat ked bude vyzlecena na tymi malusnavymi nozickami a brusinkom lebo jej bude zimka 😒 mohlo by sa este na xvilu oteplit lebo sa mi zda ze normalne zacinaju kurit az od oktobra..

milliigoret
6. sep 2007

ahoj baby,potrebujem poradit 😉 kedze ma flow prijala do vasho zoskupenia,tak sa chcem spytat prave vas.potrbujem zoznam,co zbalit do porodnice.nie pre mna ale pre kamosku.ja som mala,ale vsetko som prehladala,ale nikde som nenasla a nechce sa mi tak tuho premyslat,ci ho niektora nemate poruke?

flow111
6. sep 2007

hedu u nas uz kuria... 😅 😉

flow111
6. sep 2007

mili potrebujes pre mimi alebo pre maminku? 😅 alebo oboje?

hedunecka
6. sep 2007

ahoj milii jasne ja ho mam ale este taka otazocka ved to kazda dostane ako nahle zacne xodit do nemocky do poradne nie? 😕

flooow ako je to mozne??

flow111
6. sep 2007

hedu no ja neviem, ale hned ako klesli teploty a bolo par dni chladno tak prikurili 😉

milliigoret
6. sep 2007

potrebujem aj aj 😎
hedu,tu v Kosiciach to tak nieje,zavisi od lekarky.mne napriklad moja dala zoznam ale neviem ,kde je,mozno ci ho mala niekde nezapotrosila. 😀 ale kamoske jej lekarka nic nedala a uz sa jej to krati tak ma poprosila.

hedunecka
6. sep 2007

no tu na skk asi setria a potom sa budu stazovat ze im deti nexodia do skoly lebo su xore..naaa sami si za to mozeme 🙂

flow111
6. sep 2007

mili
pre male potrebuje plienky jednorazove cca 8/den
oblecenie v ktorom pojde z porodnice podla pocasia

pre seba
2-3 uteraky + osuska
hygienicke potreby
intimne utierky
jednorazove nohavicky
vlozky z lekarne
vlozky do kojeneckej podprsenky
2 kojenecke podprsenky
2 nocne kosele so zapinanim
zupan
umyvatelne prezuvky
mineralka neperliva alebo caj
nieco na relaxaciu podla chuti
krem na bradavky
oblecenie v ktorom pojde domov

inak moze sa to lisit lebo zavisi od porodnice kde bude rodit

nech nezabudne na doklady... 😉

flow111
6. sep 2007

joj a nech si zoberie aj teple ponozky lebo jej bude chladno 😉 no a myslim ze to by bolo vsetko...popripade jej ostatne moze doniest muz do porodnice ak bude nieco potrebovat 😉

hedunecka
6. sep 2007

oki

pre maminku:
teho preukaz, preukaz poistenca, obciansky preukaz, sobasny list-kopia, dohoda o mene dietata, hygienicke potreby-zubna kefka-pasta, hreben, mydlo, vlozky bez kridelok, matersku podprdu, vlozky do podprdy, uterak/min.2ks/slapky do sprxy/kvoli plesniam/toaletny papier...a samozrejme nohavicky, ponozky, nocnu koselu najlepsie hore na rozopinanie.....

pre babo
to musi kazda nemocnica urcit lebo napr.u nas davaju vsetko okrem jednorazovyx plienok/a ja si berem aj pre istotu dudlik/a par svojix veciciek ako kosielky, dupky atd.ale neviem ci mi to dovolia kvoli ix hygiene a este obyc.plienky ked budem kojit len tak na zakrytie ...

no a potom veci v ktoryx pojde z nemocky domov ale to staci ak nexa doma a potom jej to prinesu 😉

megie
6. sep 2007

hedun.. a nemáte doma aspoň nejaký ohrievač? že by ste troška prikúrili pri kúpaní a pri brebaľovaní a obliekaní...lebo fakt.. 😒

milliigoret
6. sep 2007

danke šun 😉 vam normalne nezavidim,taka kosa 😠 ja ked som bola v porodnici,tak bolo tak horuco,ze nam chodili sestricky rozbalovat deti,aby nemali potnicky.ci,ale teraz by som necela byt.ja doma malu len tak babusim do takych hrubych zamatovych dupaciek,bo stale ma studene rucicky 😠

megie
6. sep 2007

prečo treba 2 kojenecké podprdy??? Ja som si chcela zaobstarať len jednu a až potom ďalšie, lebo ved dopredu nebudem vedieť, ako sa mi zväčšia prsia, no nie? 😕

milliigoret
6. sep 2007

este raz vdaka.
hedun,ja som cela tiez brat veci premalu,myslim oblecko,ale kamoska-sestricka co tam robi,mi zakazala.zevraj viac maminiek si tak doniesli,a ked im deti zobrali na hygienu-kupkanie,tak priniesli prezlecene v inych satkach,lebo tamtie dali na pratanie a uz ich nebolo.takze ja by som nebrala,ked tak len neaky svetrik,ktory budes malej obliekat len ty.ale to len moja skusenost,vo vasej porodnici su mozno slusnejsi ludia a vecicky ti vratia. 😎

hedunecka
6. sep 2007

meg v byte??nieeee nemame lebo mi sme vzdy tu zimu na tyx par dni prekusli a potom zacnu kurit tak ze zastavujeme radiatori a vykuria nas susedia z dola aj z hora a to mavame vyze 26stupnov doma takze preto mavam okno otvorene jak je rok dlhy 😉

milliigoret
6. sep 2007

PARDON!jemine,nie na pratanie ALE na pranie.soryy 😀

flow111
6. sep 2007

no ja to mam tak napisane, ze usim mat dve... 😠 som teraz pozerala som popraskala na brusku 😢 😢 a teda dooost kua a to sa mazem jak diva.... vcera som tam este nic nemala 😢 😢

flow111
6. sep 2007

sakra uz mam toho plne zuby.... 😠 😠 😠 😠

megie
6. sep 2007

flow hej, ale prečo? ved si tam len 3-4 dni v nemocke..tak načo dve.. Nechcela by som zbytočne kupovať a potom to nevyužijem, bo mi budú malé alebo čo...

hedun, a nemôžete si kúpiť niečo také? nejaký ohrievací ventilátor alebo čo do elektriky...myslím, že to nie je až tak drahé a nech to poslúži aspoň do obdobia kúrenia... 😉

flow111
6. sep 2007

megie tak to nevie... 😒

hedunecka
6. sep 2007

milii no tak toto keby mi spravila nejaka sestricka tak ju nakopem a nex mi to ide hladat..no u nas su haklivy kvoli hygiene ze si nemame z domu nosit ale ked ju budem mat pri sebe tak jej urcite dam jej novucke dupacecky a rukavicky na rucky..

inak aj ja mam napisane ze musim mat 2 a uz teraz su mi male 😀 😀 😀

flow vies co som si vsimla???ze ked sa natieras tak ti koza popraska a ked nie tak je vsetko ok..ja si od zaciatku stale natieram zadok a stehna a brusko vobec a tam sa mi nespravila ani jedna trhlinka ale iba tam kde sa natieram cize zadok a stehna.. 😠

bihan
6. sep 2007

Megi, v niektorých pôrodniciach tie dve podprsky a dve nočné košele na dojčenie vyžadujú, niekde im je to jedno.. záleží na pôrodnici... Ja mám doma dve, nosím ich už teraz, lebo nemajú kostice 😅

milliigoret
6. sep 2007

kazdy ako mysli,ale ja som tiez mala len jednu,aj ta teraz vyzera ako nova,lebo som mala tampony do podprdy nepremokave a kojila som 2 mesiace.doma uz som pouzivala aj ob.podprdu s odopinatelnymi ramienkami.ta kojenecka je uplne ako nova a teraz ju davam kamoske,ved naco bude zbytocne kupovat novu.

bihan
6. sep 2007

Hedu, ja bruško natieram vkuse - popraskalo sa, boky som nenatierala a opopraskali sa oooooveľa viac 😉
No a ja si do nemocnice nesiem úplne všetko aj pre mňa aj pre mimi.. tam mi dajú len hygienické potreby (ale našťastie nechcú ani plienky ani vložky ani nič podobné 😉)