Mladé maminky, tehuľky a snažilky II. Pridajte sa

pipi1211
27. aug 2007

Baby tak zakladam novu temu lebo v tej starej je uz dost popisaneho takze sem mozete dalej pisat 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
29. sep 2007

no jo..mě to jako přejde... 😉 to máš jak v práci, vždycky, když tam byl nějakej hnusnej zákazník..mě to dovedlo i rozbrečet...pak jako na to zapomeneš za pár dní..ale stejně 😖

bihan
29. sep 2007

pár dní je dlhá doba 😅 Ber to tak, že nemôžeš byť zadobre s každým a keď máš iný názor, vždy sa nájde nejaká koza, ktorá ťa bude považovať za divnú...
Ja ťa mám rada, tak už nestresuje 😉

sisstin
29. sep 2007

bihan: tak jooo 🙂 tý jo..já bych fakt tak někam šla..ale nemám, s kým 🙄

bihan
29. sep 2007

Mňa o tom hovor 😅

bihan
29. sep 2007

Čudujem sa, že som ešte nechytila ponorkovú chorobu z manžela... to je fakt divné... inak v stredu sme pozvaní k jeho šéfovi na kávu... nič nezištné za tým nehľadaj, manžel ho vozí z a do roboty.. ale tak sa mi tam nechce 😅 asi budeme Sáru vyháňať ešte intenzívnejšie ako doteraz 😀

sisstin
29. sep 2007

bihan: já když si to tak vezmu...tak jako i s kámoškama to je krutý docela..mám jednu nejlepší, co bydlí pode mnou..známe se celej život..ale maká na směny..a je utahaná..a když má volno..tak je ted s přítelem...a toho volna moc nemá...pak další, ta je zas furt na dovolený nebo v práci..a tak je to furt..všechny makaj..žádná nemá dítě..jako občas mě někdo navštíví..občas někam jdeme..ale je to slabý 😖

bihan
29. sep 2007

Ja zase odkedy som sem prišla, tak som tu nenešla jedinú spriaznenú dušu (to už budú 4 mesiace asi)... mám na Slovensku naj kamošku, ktorá má 4 ročnú dcérku a až teraz si uvedomujem, že keď sa malá narodila, tak som na ňu neskutočne kašlala... fuj.. až sa za seba hanbím...ale ona fakt v tom čase hovorila len o malej a mne to dosť liezlo na city, lebo som jej nemala na to čo povedať...

giorgina
29. sep 2007

sisstin: z tech diskuzi se nenech otravit. Mysli na to, ze jsi super baba, chlapa mas daleko a presto tehotenstvi zvladas v pohode, vecicky mas nachystane a nacancane. Zaslouzis si obdiv. 😉
Bud takova, jaka jsi.

sisstin
29. sep 2007

bihan: tak ono je to i logický, že když dítě nemáš..tak tě to nezajímá že..já kámošky za to neodsuzuju, maj jiný zájmy než já..a mé těhu je fakt netankuje 😉 ..ale pak se furt každej diví..tak jdi někam s kámoškama..co furt sedíš doma no 🙄

gio: díky moc... 😵 😵 😵 jenom mě to zamrzelo, to je celý 😉

bihan
29. sep 2007

ja myslím, že keď už budeš mať malého, tak to bude oveľa lepšie... mňa teraz napr. neskutočne štve, že nemôžeme na bowling, že nemôžem ani do baru, nemôžem na kolieskové korčule, nemôžem toho strašne veľa a s malou to bude väčšia sranda a navyše uvidíš, že nájdeš kopec mamičiek v okolí 😉

sisstin
29. sep 2007

bihan: já už chci být přestěhovaná hlavně..ale to papírování mě fakt děsí 🙄

bihan
29. sep 2007

Skús sa presťahovať do Francúzska, to ešte len uvidíš, čo znamená slovo administratíva 😀
Inak čo všetko musíte vybaviť?

sisstin
29. sep 2007

bihan: já ani nevím..ale já na cizinecký policii určitě přechodný pobyt..pak pojištění...ale malej může být pojištěný u sk pojištovny, jen když bude mít slovenský rodný list..a ten zas nedostane, protože nejsme manželé... 😠 takže asi bude muset být furt u české..a platit připojištění do zahraničí..já fakt netušim.. 🙄

bihan
29. sep 2007

ale logicky by mal byť na tvojej poistke, keď ju budeš mať, takže je to jedno, nie? vyšli TP do svojej poisťovne, nech niečo zariadi! 😀

sisstin
29. sep 2007

bihan: no jde o to, aby nás pak vůbec vzal nějakej pediatr a tak, když nebudeme mít slovenský pojištění...páč na něj ani jeden nebudeme mít nárok..a navíc za mě ho bude furt platit stát po dobu MD a rodičáku 😕

bihan
29. sep 2007

Ježiš...šak v rámci eu máš nárok na rovnaké dávky a starostlivosť v ktoromkoľvek štáte EU, takže ťa tak isto musia zobrať na Slovensku ako kdekoľvek inde...

sisstin
29. sep 2007

bihan: no to je sice jako pravda, ale víš jaká může bejt realita 😕 já si psala s pár holkama..a prej radši pak dojíždí k doktorovi např. do Břeclavi..že na SK furt měly problémy s doktorama 🙄

bihan
29. sep 2007

Tak to je fakt paráda 🙄 ale ak ti to pomôže, ja by som najradšej dochádzala k lekárom na Slovensko... tímto fr. šarlatánom ani trošku neverím 😅...
Ale zase musím uznať, že som nemala problém spoistením - zaplatila som si a som poistená...a Sára bude aj na mojej aj na Jean-Yvovej poistke...

sisstin
29. sep 2007

bihan: on je problém, že nemůžeš být pojištěná u dvou pojištoven..takže tady bych se musela odhlásit, což zas nejde, když jsem MD a platí to za mě stát..no fakt netušim, jak se to dělá 😕

bihan
29. sep 2007

Tak to je dobrý záhul... ale predpokladám, že sa to nevyrieši počas celej tvoje MD, takže by si to mala mať relatívne jedno, kedy s odsťahuješ, nie?

giorgina
29. sep 2007

siss: to bys musela asi brat slovensky rodicak a zrici se ceskeho. pak bys byla u slovenske zdrav.pojistovny.
bihan : ty jsi pojistena privatne?

sisstin
29. sep 2007

gio: tak to nejsem blázen..páč sk rodičák je fakt pidi almužna proti českému 🙄

bihan: si fakt připadám, jak kdyby to nebylo Slovensko ale Tramtárie nějaká 😅

giorgina
29. sep 2007

siss - no prave proto. jak to budes mit daleko do cr?

sisstin
29. sep 2007

gio: no jako do Pce...k nám...z Bratislavy jsou to tři hodiny 😉 a ze Seredi teda ještě hodina busem do Blavy..jinak do ČR..jako např. do tý Břeclavi..to je jen asi půl hodina vlakem z Blavy 😉

giorgina
29. sep 2007

tak to neni zas tak hrozne. horsi, kdybys byla nekde uplne na vychodu 😖

bihan
29. sep 2007

Siss, to sa ti nezdá 😅 Slovenská administratíva je rovnako stupídna ako tá francúzska 😅
Koniec koncov, až tak ďaleko to mať nebudeš, tak by bola fakt blbosť vzdať sa materskej v ČR kôli slovenskej...

Giorgina, ako Slovenka som si zaplatila študentskú poistku - štátnu, ale ako samoplatca plus pripoistenie a teraz, keď mi na konci roka skončí, tak ma manžel aj s dcérou nechá napísať na svoju (tá jeho ide normálne z platu).

sisstin
29. sep 2007

gio: tak my jsme na západě 😉 na východ bych se fakt nestěhovala 😅 😅 😅 😅 nechci se nikoho dotknout..ale tam se teda žije fakt blbě..když nepočítám velký města..např. jako Košice..tam je to v poho 😉

sisstin
29. sep 2007

bihan:tys byla i ve Skotsku co? To ti děsně závidím..tam bych se chtěla jednou moc moc podívat 🙂

giorgina
29. sep 2007

vcera jsem byla u mudr. tu se chodi od 30tt kazdy tyden na CTG, prohlidka jednou za 2 tydny. Byla tam v cekarne asi 20tileta slecna s pritelem (holka ani ne v 5 mes. tehu) a ona porad hlasite: AU, AU ... co 5 minut. Jsem z toho byla na nervy. pripadalo mi to, ze to hraje. 😕 a pritel ji taaak pekne litoval ( a ja zavidela 😠 )

bihan
29. sep 2007

Siss, tak si nerob veľmi veľké nádeje 😅 Je to nádherná krajina, ale treba ísť na tie správne miesta 😉 Ja som väčšinu času strávila na juho-východe: len polia kam oko dovidí.. ale s rodinou sme boli na dovči, zbehli sme celé západné pobrežie a šéfka ma zaviedla na také nádherné pláže, že som sa fakt cítila ako v Braveheart 😀 Ja dúfam, že sa dostanem budúci rok aj s malou za "mojou" rodinou.. boli strááášne zlatí na mňa...