Mladé snažilky a maminky do 25 VII. Pridajte sa

krasuliak
26. nov 2008

som velmi rad ze ako prvy muz ( a asi aj posledny 😅 ) mozem otvorit dalsiu temu mladych snaziliek s trochu pozmenenym nazvom... v teme s cislom VII. Vam vsetkym zelam hlavne vela sexu cez ovulku ktory je tym spravnym krokom k pocatiu a narodeniu Vasho potomka 🙂
no a ako prve posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

PS: A nezabudnite na jedno sikovne prislovie ... „Ktorá si ho nepostaví, tá si ho nezaslúži" 😀 😀 😀 😀

Vela stastia praje KRASULIAK 😎 😎 😎

krasuliak
autor
17. mar 2009

Sv. Patrik

Vyše pol milióna Írov vyjde každý rok do ulíc Dublinu na defilé, ktoré otvára tradičný národný sviatok svätého Patrika, patróna zeleného ostrova. Každoročne 17. marca zaplavia davy ľudí v zelenom, ulice írskych miest, New Yorku a mnohých ďalších po celom svete.
Sviatok Svätého Patrika patrí k najslávnejším sviatkom nielen na Britských ostrovoch. Po celom svete si ho pripomínajú predovšetkým hudbou, tancom a popíjaním tmavého piva. Poznávacím znamením priaznivcov svätého pastiera, ktorý priniesol do Írska kresťanstvo, je zelený trojlístok - "shamrock". Ľudia ho v deň sviatku nosia namaľovaný na tvári alebo si ním zdobia odev. Nájdeme ho na chlopni saka či kabáta a niektorí si na túto príležitosť obliekajú zelené košele a vesty alebo aj nohavice. Deň svätého Patrika už tradične otvára v Írsku novú turistickú sezónu. Predpokladá sa, že len počas prvých dvoch dní sviatku minú zahraniční návštevníci zeleného ostrova okolo 40 miliónov eur.
Svätý Patrik pochádzal z Walesu ( 385 n.l. - 461 n.l. ) a bol kresťanským misionárom. Ako šesťnástročný bol zajatý írskymi pirátmi a unesený z Británie do Írska, kde ho predali náčelníkovi Miliuccovi. Na jeho panstve pásol ovce, v zime a daždi nahý a hladný. Počas otrockej služby si mladý Patrik spomenul na náboženstvo a prežil obrátenie k viere. Kedykoľvek to bolo možné, obracal sa k bohu a modlil sa aj stokrát denne. Utiecť sa mu podarilo až po 6-tich rokoch. Jednej noci počul v spánku hlas:"Tvoja túžba sa naplnila, vraciaš sa domov. Tvoja loď je pripravená." Prešiel 200 km, kým prišiel k pobrežiu, kde kotvila kupecká loď. Cesta domov sa neobišla bez strádania. Keď dorazili na pevninu, vyložili náklad a potom niekoľko týždňov blúdili pustinou. Nakoniec keď už všetci zomierali od hladu, jeden námorník Patrikovi povedal: "Keď je ten tvoj boh, taký silný, prečo ho nepoprosíš, aby nám zoslal nejaké jedlo." Patrik námorníkov vyzval, aby sa pokorne sklonili a prijali Krista, potom si kľakol, aby sa pomodlil. Onedlho narazili na stádo sviní a boli zachránení.
Po dlhom putovaní sa Patrik vrátil domov k rodičom. Žil s nimi, až k nemu jedného dňa vo sne prišiel muž menom Victoricus, ktorého poznal z Írska. V ruke držal list, ktorý mal v záhlaví nápis "Hlas Írska". Íri ho prosili, aby sa medzi nich ešte raz vrátil. Patrik túto výzvu napriek protestom rodičov prijal a odišiel študovať do kláštora v Gaul, aby sa mohol stať kňazom.
V roku 432 sa stal biskupom a bol poslaný do Írska, kde čelil veľkému odporu pohanského národa. Často tiež odolával útokom Keltských Druidov. O jeho pôsobení hovorí jeho vlastná Spoveď (Confessio) a množstvo legiend.
Vari najznámejší príbeh z jeho života rozpráva o tom, ako svätec prišiel v predvečer keltského sviatku Beltain, ktorý bol zároveň predvečerom Veľkej noci, k sídlu írskych kráľov v Tare. Pre tú noc platilo príkaz, že v celom Írsku nesmie byť založený ani jeden oheň skôr, ako ho zapáli kráľ. Nikto sa neodvážil tento rituál porušiť. Patrik však vystúpil na susedný vrchol a založil obrovskú vatru na oslavu Veľkej noci. Druidi oznámili kráľovi, že ak nezahasí ten plameň teraz, tak už nikdy a v Írsku nastane nový vek. Panovník dal Patrika zatknúť a nechal si ho predviesť. Potom ho nechal prehovoriť na svoju obhajobu a svätec počas svojej reči obrátil prevažnú časť kráľovskej družiny a druidov na kresťanstvo. Nakoniec ho prepustili, aby mohol kázať evanjelium aj inde.
Podľa inej legendy Patrik vysvetľoval ľuďom Svätú trojicu na trojlístku ďateliny. To je dôvodom, prečo je tradičným znakom Dňa sv. Patrika práve trojlístok. Dokonca vraj z Írska vyhnal hady. Jedovaté plazy sa na ostrove skutočne nevyskytujú, je to avšak v dôsledku jeho izolácie od kontinentu.
Sv. Patrik zomrel 17.marca roku 461 po tridsiatich rokoch ťažkej misionárskej práce. Založil biskupstvo a mnoho kláštorov, podľa povestí ich bolo 365. Počas jednej generácie obrátil takmer celý ostrov na kresťanskú vieru. Jeho údajný hrob sa nachádza v blízkosti katedrály v meste Downpatrick v grófstve Down. Svätého Patrika nám pripomína aj vrch Croagh Patrick, na ktorý každoročne vystupujú davy, často bosých pútnikov.
Napriek tomu, že sviatok sv. Patrika je v období pôstu, veriaci katolíci sa alkoholu nezriekajú. Výnimku im totiž umožňuje tzv. pohár sv. Patrika. Povoľuje sa pripiť svätcovi s barlou jedným pohárom, ten sa však dá donekonečna dolievať. Počas osláv sa len v Írsku predá niekoľko stoviek tisíc hektolitrov piva. Výsledky prieskumu týždenníka The Economist v 177 krajinách ukázali, že Íri sú na prvom mieste na svete pokiaľ ide o utrácanie za alkohol. Ročne údajne každý z nich minie 1 200 eur.

tak len som ta doplnil trosku 😀 😀 😀

krasuliak
autor
17. mar 2009

dici ja nepijem 🙂 🙂 takze rozbijat budem asi len tak orechy do kolaca 😀 😀

cipsinka
17. mar 2009

jeeeeeeeeeeej krasuliak dik si poklad,ved jasne ty si ma len kapaaaaaanek doplnil 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 ,ale super aspon som sa viac dozvedela 😉

cipsinka
17. mar 2009

krasuliak ale v kratkosti som to vystihla nie,ze su alkoholici ako svet 😀 😀 😀 😀

cipsinka
17. mar 2009

krasuliak a ty teda co ides ci nejdes??? 😨 😨 😨 😨

megie
17. mar 2009

ahoj dicinka, si sa ma včera pýtala na pôrod, len ja som už musela s drobcom domov.
bol v celku fajn, manžel bol pri mne. Začalo sa to vlastne už o 3 ráno, mala som také akokeby menštruačné bolesti (bola som 12dni pred TP), myslela som, že sú to už konečne tie cvičné sťahy. No ale ráno okolo 8 ked som vstala a išla na záchod odišla mi zátka, a pomaličku učurkávala plodová voda, tak som musela mať vložku... Okolo 10tej sme už volali svokre, ona ma znamu sestričku z gyndy, tak sme sa jej pýtali, či už máme fičať, alebo môžeme počkať. Povedala, že kvôli riziku infekcie, kedže mi odtekala tá voda, že by sme mali ísť. Tak sme dorazili, spýtali sa kam na ktoré poschodie a tak, sestrička na príjme otvorila a pýtala sa, že čo potrebujeme, tak som povedala, že "asi rodim" 😀 😅 A už to začalo, začali ma monitorovať, a vyhlásili, "no dalšia, odtečená voda a bez kontrakcii.." 😅 Za asi 10-15 min, čo ma monitorovali bola kontakcia len 1. Ešte mi urobili test s tou mojou vložkou, že či to je ozaj plodová voda, gynekologička so mnou spísala zápis, vyšetrila ma na koze, a nasledovalo holenie klystir, to už hádam opisovať nemusim 😉 😀 😝 Manžela okolo 11 poslali, že môže ist kludne na obed, že tak skoro to nebude... Vratil sa asi o 2 poobede, ked som mala po vyšetreniach a išla som aj so zbalenou taškou v nočnej košeli na sálu... Ta ma monitorovali priebežne vyšetrovali...dali mi dve flaše fyziologického roztoku a až potom konečne oxytocinku, aby sa kontrakcie rozbehli. Ked som začala pocitovať väčšie bolesti, hned mi dali epidurál. Som ho mala zaplatený. Ked som už bola otvorená na 7, mi kázali, že sa mám ešte poprechádzať, a ked budem pocitovat dolu neustáli silny tlak, že mam povedať.. Ešte som sa prešla, išla som na záchod a v tom som už mala pocit, že to ozaj tlačí, tak som (v rámci možnosti 😀 ) utekala na sálu a povedala, že čo je. Kázali mi vyliezt na porodnu postel, doktorka sa na mňa pozrela - teda tam dolu, mierne zdvihla ruku a vyhlásila: "rodíme!" tak sa začal frmol, pripravovali okolo mňa všetko lietali hore dole, a ked na monitore videli, že mam kontrakciu, tak mi kázali zatlačiť. Pamätám sa že tá doktorka mi normálne masírovala hrádzu, aby asi bola poddajnejšia.. Nemyslela som, že sa to už takto pekne zvykne robiť.. Ale aj tak ma museli nastrihnúť. Na asi 3 kontrakciu bola malá vonku... Ma pochválili, tak som bola na seba pyšná. že pekne tlačím, že sa teda aspon snažim, že rodička predomnou vôbec nespolupracovala. Ale myslím, že ona nemala epi, lebo brutálne kričala. Ale bolelo to aj tak, aj pri epi, pri samotnom tlačení, ale nebola som vyčerpana z predošlich kontrakcii kedže som ju mala, som s tým velmi spokojna dala by som si ju aj druhý krát. Malinku vyšetrili, manžel ju tam zatial aj pofotil a potom mi ju už priniesli, tak chutne zabalenu, ako dáku bábiku 😵 🙂 Ked som ju prvý raz uvidela, prvé čo ma napadlo, že ako môže mať niekto tak maličku tvár 😵 😀 a potom, že aká je pekná. Druhý raz by som chcela vyskúšať, aby mi dali bábo rovno na brucho...teraz v tom strese ma to ani nenapadlo. Len ked ten druhý raz bude, netuším...
No, myslím, že až takú vyčerpávajúcu odpoved si asi nečakala, ale ja som sa aspon trocha vykecala a možno si z toho zoberú dačo aj ostatné tehulky čo sú tu. 😉

megie
17. mar 2009

jéééžiš, až teraz vidím aké je to dlhé... 😲 😅 sa ospravedlnujem 😅

dicinka1
17. mar 2009

joj krasuliak ty nepijes? 😕 ale robis dobre 😉 a diky za toho sv. patrika..aspon vieme podrobnejsie o co ide 😉

cipsi..ty si z pravopisu nic nerob..ja robim chyby skoro stale..a kaslem na to 😉

megie,dakujem za vycerpavajucu odpoved si zlata,ze si mi to tu vsetko opisala..to sa mi urcite zijde 😵 😵 😵 😵

megie
17. mar 2009

myslim, že to u mna prebehlo celkom fajn, žiadne horory, aj ked som zabudla na písať, že ma bolelo šitie, ale inak, tu epi mi pichli 3x! som bola prekvapená... Jedna sestrička sa pýtala tej anesteziologičky, že ešte jej idete dávať? A ona, že no a čo? ved si zaplatila, tak nech to má poriadne... tretí krát mi to pichli po pôrode placenty a zašití.. tak som si aspon oddýchla, ale ked to prestalo už potom na izbe fungovať,... jaaaau, jaka bolesť, som myslela, že som asi porodila ježka... Na toto sa pripravte baby. 😖 Malú mi dali tak asi 4 hodky po pôrode a už bola so mnou stále 😵

cukrik580
17. mar 2009

ahojte bgabeny...som tu dlllho nebola...takze mrsina dorazila zo soboty na nedelu...ale poho...som zmierena a tesime sa na dalsie snazenicko...

krasuliak
autor
17. mar 2009

cipsi nebol som nikde otvoril som okno a vsetko som pocul 😀 😀 dnes bolo paraaaadne aj u nas 15st a slnko a zajtra to isteee ale uz aj praca 😖 😖 dici pijem ale nie ako iry 😀 😀 ja len nervy krasulke 😅

cipsinka
17. mar 2009

krasulika,to co ma znamenat,ze pijes nervy krasulke 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ,ona si to nezasluzi 😅 😅 😅 😅 😅 😅 .Ani my sme nakoniec nikde nesli drahy koncil este neskor ako normalny den,ale platene double,takze sa nestazujeme a sereme na nejakeho Pata 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 aj tak to uz okolo tretej vsetko stichlo,takze nic by sme nevideli 😕 😕 😕 😕

krasuliak
autor
17. mar 2009

ale sak nepijemm 😀 😀 to skor opacne 😀 😀
sak na b uduci rok urobim Krasuliak´s day a opijeme sa vsetci 😀 😀

berni
17. mar 2009

ahojte!
a kde je krasulka ? uz som ju davno nevidela...

cipsinka
17. mar 2009

krasuliak suhlasi,uz ked sme si toho Pata neuzili tak si aspon Michala uzijeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Bernusik ahoj 😵 😵 😵 😵

berni
17. mar 2009

ahoj cipsuuuuuuuuuus 😵 😵 😵 😵
ja sa stale zacitam do dalsich tem a potom prejde 20 min. kym sa spamatam a vratim sa k tejto teme 😀 😀 😀 😀

dicinka1
17. mar 2009

krasuliak..ale na krstiny vypijes,neeee 😉

cukrik... ☹ tak buduci mesiac budu tie // 😉

megie..to si ma nepotesila..nebojim sa ani tak porodu,ako toho sitia..ja sa ihli bojim ako čert križa ☹

krasuliak
autor
17. mar 2009

cipsi ok

dici ale ved si dam sem tam ale uz maaaaaalicko 🙂 🙂 a ihly sa neboj ani nebudes citit vlastna ocna skusenost z porodu 🙂 🙂

cipsinka
17. mar 2009

bernus a co take dobre citas,porad nieco. 😉 😉 😉 😉 Drahemu ide film trosku sme si pocvicili a uz cumakuje do telky 🙂 🙂 🙂 🙂

berni
17. mar 2009

aaaaaaale som pozerala co vo volnej diskusii co chodime darovat krv .... tak toto som tu citkala a aj mamicky ktore este studuju aj tam sa niekedy zatulam 😀 😀 😀

chcela som si na zajtra zobrat dovolenku, len som zabudla dat podpisat dovolenkovy listok 🙄 tak ze zajtra ideeem 😠

cipsinka
17. mar 2009

joooj tak si neodychnes ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ,ale neva ostane ti dovca na nejaky iny dnik 😵 😵 😵

berni
17. mar 2009

zase som sa zacitala no dneska je to so mnou strasne....
a ja s dovolenkou nemam problem este 16 dni mam zo starej dovolenky teda z minulorocnej 😅

cipsus idem ja do hajan bo zajtra dlhy den...dobru nocku papapapa

cipsinka
17. mar 2009

pa bernus 😵 😵 😵 😉

dicinka1
17. mar 2009

krasuliak...ja mam z toho normalne paniku,ked si na to co i len pomyslim..snad to nebude az take hrozne 😅

pipimiska
17. mar 2009

cafko kakafko,vidim ze to tu zije este 😵

dicinka,z coho mas strach? 😕

dicinka1
18. mar 2009

PIPImiska zo sitia po porode 😀

zlato115
18. mar 2009

ahojky dicinka, ako sa máme??? 🙂

pipimiska
18. mar 2009

jaaaj dicinka uz chapem,tak to by som sa bala aj ja 😝 😀

megie
18. mar 2009

ahojte,
dicinka, samozrejme, že to nebolo až také hrozné, bolelo to, ale som sa popri tom rozprávala s manželom, pozerala naokolo, čo sa deje, dalo sa to. Neumrela som, žijem, a teraz si tu s vami píšem 😉 😵

megie
18. mar 2009

takto, bolesti po vytrhnuti 8mičiek, kedže som kojila a nemohla som si dať normalne lieky, len za 6hodin 1/2 paralenu!tak to bolo dačo, 100x radšej by som znova rodila, a to som mala len 3-4 mesiace po pôrode..., takže asi tak 😉 🙂