Mladé snažilky a maminky do 25 VII. Pridajte sa

krasuliak
26. nov 2008

som velmi rad ze ako prvy muz ( a asi aj posledny 😅 ) mozem otvorit dalsiu temu mladych snaziliek s trochu pozmenenym nazvom... v teme s cislom VII. Vam vsetkym zelam hlavne vela sexu cez ovulku ktory je tym spravnym krokom k pocatiu a narodeniu Vasho potomka 🙂
no a ako prve posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

PS: A nezabudnite na jedno sikovne prislovie ... „Ktorá si ho nepostaví, tá si ho nezaslúži" 😀 😀 😀 😀

Vela stastia praje KRASULIAK 😎 😎 😎

didusa.risulo
28. dec 2008

ahoj ana, citala som v skratke ze mas 26 rokov a ze chcete babo kolko sa uz snazite?

lilix
29. dec 2008

aj mne dve vestice nezavisle od seba vyvestili, ze do 25ky otehotniem. a prd makovy. 😝
krasulka to mi je luto. myslim na vas. 😢

krasulka
29. dec 2008

manzelka je stale v nemocnici a ma kazde 4 min kontrakcie dostane druhu infuziu dnes si ju tam este musia nechat ☹ ☹ ☹

lilix
29. dec 2008

velmi ju bolia tie kontrakcie?

dicinka1
29. dec 2008

krasulka rodi?nie je to nejako skoro?snad to bude vsetko ok..velmi jej drzim palceky...lebo ju veelmi lubkam..

krasuliak,pozdravuj ju...

krpcek
29. dec 2008

krasulik ☹ musim vydrzat holka. 😉 aj s babatkom.

misha666
29. dec 2008

ahojte kocky...

krasulka drz sa a este vydrz... ale aj keby si teraz porodila babo je uz velke to by ste hravo zvladli... myslim na teba 🙂

kojzarik
29. dec 2008

ahojte krasulka drž sa držime ti všetci palce aby ste boli v poriadku aj z babulkou- babulkom

evitkamalicka
29. dec 2008

ahoj kocky

krasulik drz sa...moc na teba s Adamkom myslime

krasulka
29. dec 2008

manzelka je po 2. infuzii a za chvilu pojde na ctg kontrakcie ma stale kazde 4 minuty ale uz bez bolesti lezi doma v banovciach ☹ ☹

dicinka1
29. dec 2008

krasulka drz sa nam... ☹ myslime na teba stale..vydrz to este...

lilix
29. dec 2008

preco sa zena zacne predcasne otvarat a mat kontrakcie?? viete niekto?
😔

kojzarik
29. dec 2008

krasuliak a krasulka je v nemocnici este alebo ju pustili uz domou

kojzarik
29. dec 2008

lilix niekedy je to preto ze sa jej zacne predcasne odlupovat placenta ☹

kojzarik
29. dec 2008

lilix nasla som toto

Príčiny
Najčastejšou príčinou predčasného pôrodu je infekcia. Vyššie riziko hrozí aj pri viacnásobnom tehotenstve, keď je maternica nadmerne napnutá, pri väčšom množstve plodovej vody, vývojových chybách maternice a nedostatočnej funkcii krčka maternice. Medzi ďalšie príčiny, ktoré môžu viesť k predčasnému pôrodu, patrí fajčenie, drogy, neprimeraný pohlavný styk a psychická záťaž. Dôležitá je pôrodná anamnéza ženy. Ak už raz prekonala predčasný pôrod, môže sa táto situácia zopakovať.

Hroziaci predčasný pôrod
Medzi príznaky predčasného pôrodu patrí trvalý tlak v podbrušku, bolesti chrbta a výtok z pošvy. Pri vaginálnom vyšetrení lekár zvyčajne zistí pokročilý vaginálny nález. Ženu je nutné hospitalizovať. Lôžko má byť naklonené tak, aby boli nohy vyššie ako hlava. Monitoruje sa aktivita maternice, vykonáva sa výter krčka maternice, aby sa zistilo, či nie je prítomná infekcia a vaginálnou ultrazvukovou sondou sa uskutoční meranie krčka maternice. Ak je kŕčok kratší ako 2 cm, je riziko predčasného pôrodu vysoké. Pri liečbe sa podávajú lieky, ktoré tlmia činnosť maternice, magnézium, prípadne antibiotiká pri infekcii krčka maternice.

Začínajúci predčasný pôrod
Ak je vaginálny nález príliš pokročilý, nedá sa už predčasnému pôrodu zabrániť. Predčasný pôrod môže začať aj odtokom plodovej vody. Dôležitý je čo najrýchlejší transport tehotnej ženy do perinatologického strediska (transport in utero), kde nedonosený novorodenec dostane adekvátnu starostlivosť. Pred transportom sa tehotnej podajú lieky na tlmenie činnosti maternice a zároveň aj hormón kôry nadobličiek, ktorý urýchli rast pľúc plodu, rovnako aj antibiotiká.

Spôsob vedenia predčasného pôrodu záleží na polohe plodu, hmotnostnom odhade a na tom, či ide o viacnásobné tehotenstvo. Dôvodom cisárskeho rezu je plod v polohe koncom panvovým, viacnásobné tehotenstvo, znaky infekcie alebo nedostatočné zásobenie plodu kyslíkom.

lilix
29. dec 2008

a preco sa odlupuje placenta? lebo sa namaha?
baby kolko ste pribrali cez sviatky, priznajte sa. 😉 ja sa radsej ani nevazim.

kojzarik
29. dec 2008

niekedy sa zacne odlupovat sama od seba

ja som nepribrala zase nic 😠

lilix
29. dec 2008

zeby krasulka vela sexovala? ale nie, nechcem o tom zartovat..

kojzarik
29. dec 2008

to moze byt aj z toho ze sa tesila ze prisiel manzelik domkou aj emocie spravia svoje

lilix
29. dec 2008

dnes ma akosi cely den boli hlava.. 😠

kojzarik
29. dec 2008

a z coho ta boli hlava? 😕

lilix
29. dec 2008

neviem, asi sa blizi mrcha, take tlaky mam v nej. au. a stale daco zerem. mam zravu nemoc. to je predzvest mrchy.

kojzarik
29. dec 2008

jaj no aj ja ju cakam za tyzden

lilix
29. dec 2008

ja za dva dni. fujha

kojzarik
29. dec 2008

a mozno ti ani nepride

lilix
29. dec 2008

ale pride, pride, na sto pro, bo sme sa nesnazili tento mesiac. ja by som daco dobre pila. pepsi, alebo dzus. smadi ma.

kojzarik
29. dec 2008

ja tu mam pri sebe len lucku ale uz mi ani nechuti

lilix
29. dec 2008

za chvilu idem dom pa kojzarik pa

krasulka
29. dec 2008

dieta je natocene hlavickou dole a tlaci preto sa zacala otvarat.

lenuska11
29. dec 2008

Drzim krasulke palce