Móda pre dojčiace matky. Ako to riešite vy?

egyptanka
8. jún 2009

... neviem ako Vy, ale ja mam dojem, že počas tehotenstva som to mala jednoduchšie čo sa týka oblečenia.
Teraz dojčím a ja som zúfala čo si obliecť, tak aby som nemala problém s dojčením niekde vonku ak sa takáto situácia vyskytne. Obliecť si nejaké tielko nehrozí, lebo všetky dojčenské podresenky majú hrubé ramienka tak by to vyzeralo smiešne. Pekné tričká čo mám v skrini by som v prípade dojčenia musela vyhŕňať a tak by som mala holé kríže. Mám dve trička na dojčenie s dierami v prsnej časti, ale sú strihané do Á-čka a tak ma zbytočne rozširujú a košiel na zapínanie s gombíkmi mám už plné zuby.

... taktiež ako riešite spanie v noci? spíte v podprsenke? ... mna už spanie v podprsenke a s prsnými tampónmi unavuje a tlačí a neviem nájsť nejakú alternatívu. Taktiež tie tampóny nie sú lacná záležitosť a koľkokrát sa mi stáva, že sa mi tampón v podprsenke posunie a ona je celá mokrá od mlieka.

tatolu
8. jún 2009

Egypťanka, ja som si na noc dávala do podprsenky poskladanú detskú alebo dámsku vreckovku. Potom iba preperieš a môžeš znovu použiť.
Niekde som aj čítala, že na noc by podprsenka byť nemala. Ale neviem si to predstaviť 😕
S oblečením neporadím. 😉

zuzana76
8. jún 2009

na noc si mozes davat do podrpsenky aj plienku latkovu, ak mas tak vela mlieka, mne az tak nevytekalo, ja som ani tampony nemusela pouzivat, inak v podprsenke by som si nevedela predstavit spat

egyptanka
autor
8. jún 2009

zuzi, vela ho nie je ale mna znervoznuje kazda kvapka na pyzame 😖 ... dik za tip s plienkou

claudinka
8. jún 2009

Ja v noci tiez podprsenku nenosim, iba prve tyzdne som nosila, ked som este mala flaky na podprde a potrebovala tamponiky.. cez den vacsinou doma iba v tielku alebo v hociakom tricku a vonku na ramienka alebo s velkym vystrihom, kde neni problem cecok vytiahnut 😝 a ak sa pozabudnem, no tak cele tricko vytiahnem, co narobim 😝 vobec netreba nejake speci oblecenie kupovat, zbytocne vyhodene peniaze, najma teraz na leto 🙂 aj mna znervoznuju kvapky na pyzame, preto treba najma tie prve mesiace tu podprdu asi nosit, inak to nevidim 😒 casom to nebude potrebne, neboj 😉

ankam
8. jún 2009

egyptanka-ja som zo zaciatku tiez spavala v podprde.....ale potom uz mi enjak nevytekaloo mliecko tak som ju nemala........
A cez den som nenosila tu dojcnsku podprdu,ale normalnu-z ktorej som si vybrala kostice,aby ma netlacili.....Cize aj cez tricko som mala nieco krajsie ak presvitalo-ako dojcenske hrube ramienka,xixi

mywiel
8. jún 2009

H&M ma dobré tricka pre dojciace maminky 😉 🙂

angua27
8. jún 2009

tak toto som moc neriešila. nosila som svoje normálne oblečko (tričká, košele, tielka,...) ak som aj mala niekde odhalený chrbát, mala som vždy cez seba prehodenú plienku, alebo detskú deku. a podľa mňa sa dajú kúpiť aj pekné kojace podprsenky, ja som mala aj nejaké s tenšími ramienkami na leto. 😉
a noc a podprsenka 😔 v podprde 24 hodín denne som chodila cca. 4 mesiace. potom bola snaha ju na noc odložiť, ale pri zatlačení mi tieklo mlieko, takže som sa zobudila často na to, že som mala mokré tričko, plachtu, perinu, proste všetko. tak znova podprda s tampónami aj na noc a to asi tak do 8 mesiacov malého. potom to už bolo ok. 😉
a ešte ma napadlo, viem, že kamarátky s menšími prsiami si veľmi pochvaľovali bolérka miesto podprsenky, alebo teda športové podprdy. 🙂

mywiel
8. jún 2009

Tu v zahranici dostat krasné dojcenské podprdy v krasnych farbach s maslickami a s tenkymi ramienkami su fakt sexi, tak hadam aj na Slovensku uz nieco také bude. 😉

zitaje
8. jún 2009

Ja nosim obycajne oblecenie ako vzdy akurat nieco volnejsie aby som nebola napoly hola, ked kojim - ja zhora kojit neviem 😅 .
A na noc nosim take tie "zivotiky", nieco ako tielko, ale iba kratke. Nema zapinanie, takze nikde netlaci - ale ja v tom spim uz ale 15 rokov stale, mne je tak pohodlnejsie. Kym mi tieklo mlieko, musela som si svoj nocny model vypchavat, inak som sa tiez budievala cela premocena od mleika.

majcik
8. jún 2009

Tak u mna bolo problem s oblecenim v case dojcenia .. kvoli velkym prsiam som si nemohla obliect vela oblubenych kuskov ☹ Podprsenka v noci mi tiez vadila, ale nosila som ju len prve tyzdne po porode. Vlozky do podprsenky som nosila stale - kvoli vycnievajucim bradavkam 😒 Prestala som kojit len nedavno, ale az do konca som nosila kojenecke podprsenky, z klasickych ma boleli prsia pri dlhsom noseni, takze tie len obcas po niektore veci. Takze moze to byt naozaj problem s obliekanim v tomto obdobi.

albireo
8. jún 2009

ahoj egyptanka: skus sa v okoli poobzerat po trickach od svedskej firmy Boob. na strankach pisu,ze ich vyrobky sa daju kupit aj na Slovensku. Vyzeraju dobre, su pohodlne a na chrbat je krasne teplo🙂
problem s tenkymi ramienkami na tielku vs. hrube ramienka na podprsenke na kojenie som este neriesila, lebo je tu na podobne veci jednoducho zima.
inak, na ziadne superatraktivne modely tychto druhov podprseniek som este nenatrafila, tak ak niekto z vas ano, prosim hodte link, nech sa aspon kuknem🙂

gomanek
9. jún 2009

Zajímavou volbou jsou i tzv. kojící podprsenky jako je například toto:
http://www.spuntik.cz/pro-maminky/kojici-podprs...

aaluska
9. jún 2009

Ahojte, pripájam svoje praktiky. Najprv však chcem vyvrátiť mýtus, že dojčiť je lacnejšie ako umelé mlieko. Omyl, podprsenky na dojčenie sú drahé a podľa môjho názoru veľa krát otrasné, vložky do podprsenky nie sú taktiež lacný špás a do tretice, ak by sme si mali kupovať oblečenie pre dojčiace matky, tak by nám F... musel dať viac ako 830 EUR ...

Cez deň - obyčajná športová podprsenka bez kostíc (tie na kojenie mi nevyhovujú) a do toho tampóny do podprsenky s lepiacim prúžkom

Cez noc - športové tielko pod prsia (netlačí) a do toho tampóny do podprsenky bez lepiaceho prúžku (takže sa hýbu spolu s prsiami a nepretekajú)

Vonku - nosím klasické tričká ako aj predtým, akurát si dám aj tenké tielko pod to, takže keď vyhrniem tričko, tielko mi kryje ostatnú časť tela a prso vytiahnem zvrchu (je to zrozumiteľné?)

Mywiel, na Slovensku H&M nemá oddelenie pre tehotné a dojčiace ženy. V ČR áno, možno aj inde, to neviem.

Albireo, kuk sem
http://www.saxana.sk/podprsenky-63/pre-mamicky-...

egyptanka
autor
9. jún 2009

aaluska, jeeeee super napad s tym tielkom 🙂

dahlia23
9. okt 2009

ja som dneska natrafila na super podprdu - úpavan baby lux, má aj kostice, takže v nej nevyzerám ako cvok. 😅 A tiež mám doma tie 2 tričká od firmy Boob, sú super, akurát, že dosť drahé. Majú ich na nosenie.sk a jedno stojí 46 eur. ☹

sapfo
18. apr 2012

Ahoj, já řeším na MD oblečení tak nějak celkově kvůli změně postavy. Docela mi vyhovuje objednat přes internet (nikam se nedostanu), dnes i nadměrné velikosti např. http://www.blancheporte.cz/velke-velikosti mohou být pěkné a za přijatelnou cenu.

lensam
23. máj 2012

@dahlia23 zaujimalo by ma ako tie tricka vyzeraju, ked sa vrchna cast vyhrnie

jaga123
23. sep 2017

baby jednoznacne WWW.KOJO.SHOP s ponukou triciek pre dojciace mamicky- z funkcnych materialov, sportoveho strihu.. za mna top!