Modlitba pre ženy v požehnanom stave

janinah
4. mar 2007

Milé budúce mamičky,pri hľadaní jednej písomnosti som našla modlitbu, v ktorej matka prosí o pomoc a zdravie v tehotenstve a pri pôrode.Je to oficiálna modlitba k svätému Gerardovi, ktorú som si vypísala z nábož. časopisu. Svätý Gerard Majella (1725 - 1755)- talianský svätec, patrón tehotných žien a detí (vrátane nenarodených).Myslím, že aj takýto príspevok tu môže nájsť svojich adresátov, úprimne želám šťastné tehotenstvo i pôrod a veľa radosti zo zdravých detí.
Modlitba pre matky v požehnanom stave
Otče,viem, že sa o mňa staráš a rozumieš,ako sa cítim.Staral si sa o Máriu, Alžbetu, a teraz ťa ja prosím o tvoju opateru, aby skrze modlitby svätého Gerarda si mi pomohol.
Vždy sa ma zahŕňal svojou láskou. Pomôž mi zahŕňať láskou tento nový život, ktorý denne vo mne rastie.
Prines moje dieťa na svetlo dňa a k vodám spásy.
Závisím od teba, Otče, teraz viac než kedykoľvek.Stoj pri mne blízko v dňoch , ktoré sú predo mnou. V akejkoľvek neistote, úzkosti a pochybnosti,nech ma tvoj Svätý Duch ochladí, občerství a uistí.
Prosím ťa o to skrze Ježiša Krista, tvojho Syna. Amen.

petrark
12. feb 2009

caute baby, ja som raz v jednom kresťanskom časopise čitala, tej žene,ktorá sa bude modliť od 15. augusta 9 Zdravasov .9 dní po sebe a podakuje Panne Márii za Ježiška pomôže Panna Mária pri porode,ja som to už dvakrát skúsila a môžem povedať, že mi to pomohlo, mala som porody úplne v pohode a rýchlovky 🙂 , v tejto modlitbe potom môžte pokracovať aj nadalej, pravda na iný úmysel a nezabudnite,nadakujte len za to, že chcete lahší porod, ale predovšetkým, za to veľké štastie, že nám Panna Mária darovala Ježiška a ešte vám možem odporučiť knižku o sv. Gerardovi-Chlapec s ktorým sa hral Boh, tam je vzadu 9dnová pobožnosť pre tehotné ženy.tak sa držte. 😉

michola
5. nov 2009

ahojte dievcata ( zeny :o) ), nie je asi zvykom,ze tu napise aj chlap,ale chcel by som vas poprosit, ci nahodou neviete o nejakej dalsej modlitbe pre zeny, ktore uz museli pretrpiet potrat ( nie umely podotykam ), a tuzia po dietatku, to co je na tejto stranke, mi postacuje, ale je mozno aj nieco specialnejsie pre tento pripad, moja manzelka mala tuto smutnu skutocnost uz dvakrat a naozaj velmi tuuzime pod dietatku, dakujem

renko
5. nov 2009

Modlitba matky v očakávaní narodenia dieťaťa.

Pane Ježišu, s láskou sa modlím za nádej, ktorú nosím pod svojím srdcom, dal si mi nekonečne veľký dar nového života. Pokorne ti ďakujem, že si si ma vyvolil za nástroj tvojej lásky. Pomôž mi toto tiché očakávanie prežívať v stálom odovzdaní sa do tvojej vôle. Daruj mi čisté, silné a veľkodušné materinské srdce.
Obetujem ti všetky svoje obavy o budúcnosť: túžby, úzkosti, strach o toto malé stvorenie, ktoré zatiľl ešte nepoznám. Daj, aby sa narodilo zdravé a aby sa mu vyhlo každé zlo, ktoré by mu mohlo ublížiť na tele, ale aj každé nebezpečenstvo pre jeho dušu.
Preblahoslavená Panna Mária, ty si zakúsila nekonečné radosti svätého materstva. Vypros mi srdce, ktoré bude schopné odovzdať môjmu dieťaťu živú a vrúcnu vieru. Posväcuj moje očakávanie a požehnávaj túto moju radostnú nádej. Daj, aby som na tvoju príhovor za pomoci tvojho syna raz v dieťatku, ktoré nosím pod svojím srdcom, vyklíčili čnosti a svätosť. Amen.

hanus177
5. nov 2009

Treba veriť a dúfať..........
Ja som nikdy neverila, že budem mať niekedy bábo.......... ale v kútiku srdca som dúfala a túžila po dieťaťi....
Som po operácii chrbtice...... takže som sa bála nie o svoje zdravie ale o vývoj malého........... Som v 31 tt a zatiaľ tehotenstvo prežívam bez komplikácii (každý sa nad tým zamýšľa)......... ale ja viem a cítim, že za to vďačím niekomu čo je nad nami......
Keď som zistila, že som tehotná.... mamina mi dala modlitbu k sv. Marte...... modlí sa 9 utorkov za sebou...... a na príhovor sv. Marty nám vyprosí u Boha hocijakú milosť o ktorú žiadame aj keď by bola akokoľvek ťažká.....
Nemám ju tu v práci zo sebou........ ale dúfam, že nezabudnem a zajtra ju prinesiem..........

Modlím sa za to, aby sa malinké narodilo v poriadku a aby sme boli dobrí rodičia..... Všetkým Vám držím palce a nezabudnite: Proste a dostanete.... VERTE

vejula
5. nov 2009

Ahojte kočky.
Ja som sa od začiatku modlila jeden desiatok ruženca. Už ked som chcela bábatko a môj doktor stále videl dôvody prečo nie tak som sa modlidla ktorého si panna z ducha sv. počala (terda nie že by som chcela počať z ducha svätého, ale viete ako som to myslela 😉 ).... Tak som sa začala spoliehať viac na Boha a pomiohol mi veľmi rýchlo. Teraz je to ťažšie. Strach o dieťatko je niekedy silnejší ako moja slabá viera. Chcela by som veriť uplne bez pochybností ale som na to zrejme slabá.... Snažím sa každý den niekedy to výjde viac nikedy m,enej. Niekedy som hnusná aj k Bohu a vyčítam mu aký je dnešný svet všetky tie nebezpečenstvá čo su okolo nás. Potom ma to strašne mrzí ale už je neskoro to vrátiť späť.
Inač od kedy som zistila že som tehu modlim sa aj na orodovanie sv. Faustíny. Tie modlitby čo ste tu napísali sú krásne a začnem sa ich modliť. Ved kto iný mi pomôže ked nie Boh. Ja som na to aby som všetko ustriehla príliš krátka 😔
Dúfam že nám všetkým Boh požehná zdravé detičky a bude ich ochraňovať aj potom.
Chcem sa len spýtať, či niekedy nemáte strach aj napriek tým modlitbám, akoby ste pochybovali o tom že budú vypočuté.

kacenka24
5. nov 2009

Ja sa modlím modlitbu k sv. Dominikovi, ktorý je patrónom neplodných žien a problémových rodičiek. Cez bruško nosím aj pásik sv. Dominika z bielej stužky, ktorý som si objednala na adrese Dominikánskeho mariánskeho centra v Košiciach. http://www.dmc.sk/pasik/
Potom, čo moje prvé tehu skončilo predčasným pôrodom, tak som sa začala zaujímať aj o tieto formy pomoci.

zuzana76
11. feb 2010

http://www.rodinnecentrum.cz/modlitba-ruzence-p...

modlitba ruzenca pre tehotne zeny 🙂

zuzana76
11. feb 2010

este nieco o bl. Gianne Beretta Molla

http://www.upc.uniba.sk/index.php?option=com_co...

kiwi82
11. feb 2010

ahojte divcata,
Aj ja sa modlim k sv.Dominikovi Saviovi a nosim aj stuzku na krku. Dalej sa modlim k sv. Gianne Berettovej Mollovej. Pred nedavnom o nej vysiel na DVD film Laska je volba. je to robene formou dokumentu a odporucam ho. je velmi pekny.

marti35
10. mar 2010

Ahojte chcem sa svami podelit o moje svedectvo ako mi Boh zachranil moje dieta pred 10 rokmi som cakala nase tretie dieta asi tyzden pred porodom som mala strasny sen snivalo sa mi ze mi priniesli ukazat moje dieta a bolo mrtve tento sen ma velmi vystrasil bol tak zivy a tak som este v ten tyzden isla k mojmu zenskemu pre papiere aku operaciu som mala robenu nech lekar pri ktorom budem rodit to vie .Ale to najdvolezitejsie co som od tej chvile zacala robit bola modlidba za moje dieta vtedy som dostala taku myslienku ze si do porodnice zoberiem skapuliar Panny Marie Karmelskej pre moje dieta ktory aj ja nosim na krku preto ze ma moja stara mama ked som mala 9 rokov zasvetila Panne Marii Karmelskej do skapuliara .Prisiel den porodu1.3.200 bol tam nejaky mlady doktor ze vraj bol novy isla so mnou moja suseda ktora bola porodna sestra bola mi pri vsetkych porodoch. Bolo 18.00hmala som bolesti kazdych pat minut najskor ma pozrel bola som len velmi malinko otvorena on vravy to este nebude dajte ju na izbu nakoniec ma napojili na pristroj ktory ukazoval pravidelne velke bolesti na porod tak potom ma napichali infuziami inekciami priebeh bol velmi zly nechcel robit cisarsky a potom uz videl ze je zle ale bolo neskoro .Moje dietatko som porodila rano pred 4 hodinov nic mi ju nenosili ukazat plakat som ju nepocula lekar ma dlho sil az o dobru chvilu prisla moja suseda porodna sestra a sadla si ku mne s placom mi hovori citujem Martinka tvoje dietatko ozivuju vsetci z Ara uz pol hodinu snov robia vyzera to ze nebude to dobre plakala a hladkala ma a vravi musis sa stym zmierit a odisla lebo jej bolo tazko.Vtej chvili som tak prosila Nebesku mamicku az sa mi zdalo takym vnutornym zrakom neviem to opisat ze ju vidim pred sebov s mrtvym Jezisom v naruci ako by mi hovorila ja som zobrala tvoju bolest na seba ked som drzala mojho mrtveho syna tvoja dcerka bude zit .A neviem aka doba presla ale myslim ze to bola minuta sa rozleteli dvere a a vravia mi tvoje dievcatko sa prebralo uz nikto nedufal a hned mi ju odvazali s inkubatorom do nemocnice v NR potom sme chodili rok na neurologicke kontroli mysleli si ze mi zostane postihnuta pretoze modzok bol dlho neokysliceny po roku kontrol sa snami neurologicka lucila takto toto sa mi za mojej praxe este nestalo takto tazko kriesene dieta a uplne zdrave ja by som vam ukazala na vozicku deti ktore neboli takto dlho kriesene a este povedala mozete Bohu dakovat po kolenach .Teraz ma nasa Natalka 10 rokovje vyborna ziacka robi nam radost je zasvetena Panne Marii Karmelskej ktorej chodime dakovat za zachranu.Boh nerobi nieco len na polovicu ked nam ju zachranil nechal nam ju aj zdravu Jemu Patri vsetka chvala a slava .Martina

marti35
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ogeletka
16. mar 2010

Ahojte.Ja sa modlievam modlitbu k sv.Marte. Táto modlitba je taká silná , že pred ukončením týchto deväť utorkov dostaneš to čo si vyprosuješ nech by to bolo akokoľvek ťažké. Pri modlitbe 9 utorkov sv.Marty má horieť svieca.

Ó svätá Marta, Ty zázračná, utiekam sa k Tebe o pomoc a celkom sa spolieham na Teba, že mi pomôžeš v mojich potrebách a budeš mi nápomocná v mojich skúškach. Z vďaky Ti sľubujem, že budem túto modlitbu všade rozširovať. Pokorne, úpenlivo prosím, potešuj ma v mojich starostiach a ťažkostiach!
Pre veľkú radosť, ktorá naplnila Tvoje srdce keď si vo svojom dome v Betánií poskytla prístrešie Spasiteľovi sveta, vrúcne Ťa prosím, prihováraj sa za mňa a za moju rodinu, aby sme si uchovali svojho Boha vo svojich srdciach a tak si zaslúžili dosiahnuť liečivý prostriedok na našu potrebu, predovšetkým pri tejto starosti, ktorá ma teraz ťaží................
Vrúcne Ťa prosím, pomocnica v každej tiesni, premôž tie ťažkosti tak, ako si premohla draka, kým neležal pri Tvojich nohách!

Otče náš...Zdravas...Sláva a 9x Svätá Marta, pros za nás!

zibi
1. júl 2010

🙂 ahojte..uz nikto nechodi do tej temy?a kto sa modli ku svatej marte, rite atd... 🙂 dostali ste o co ste prosili? 🙂

pia22
2. júl 2010

@zibi mne sa vzdy osvedcilo odsluzenie sv. omse na konkretny umysel 😉

abetka
2. júl 2010

a nejaku motlidbu za deti a pozehnanie rodiny?

zibi
3. júl 2010

no ja som si objedanla ten pasik sv. dominika a aj sa budem modlit k tym svatym rite a dominikovi a uvidime 😉

otulik
3. júl 2010

ahojte ja uz mam ten pasik a modlim sa k sv.Dominikovi 🙂

zibi
21. júl 2010

@otulik ahoj co pasik?mne vcera akurat dosiel tak ho nosim..ja som si ho dala na snurku aj s tym medajlonikom...a tebe pomohol k tehu??

roo
21. júl 2010

Ja nosim pasik asi mesiac. Pripinam nasitou patentkou.Modlitbu mam napisanu v mobile, este stale ju neviem naspamat 😅

murinka
21. júl 2010

Modlitba matky za ešte nenarodené dieťa:

Ó,Matka Mária,
Ty čo poznáš všetko o radosti a šťastí a neistote,
ktorú cíti každá matka
vo vzťahu ku svojmu ešte
nenarodenému dieťaťu.

Žehnaj rodičov
a žehnaj aj toto dieťa
také maličké a drobné.

Priprav mu život
plný pokoja a radosti,
lásky a šťastia.

Ochraňuj tento malý život
so všetkou tvojou silou
so všetkou tvojou pozornosťou.

Najdrahšia Matka Mária
bdej,aby toto malé srdce
tlčúce v živote svojej matky
nikto neranil
skôr ako sa narodí
a skôr ako uskutoční svoju
misiu v tomto svete,
ktorý nám daroval
náš dobrotivý Otec.
Amen

otulik
23. júl 2010

@zibi medailonik nemam len pasik ja verim ze nam pomohol dufam ze stastne skonci nase tehotenstvo tentokrat 😉

zibi
23. júl 2010

@otulik a ako dlho si ho nosila??

zibi
23. júl 2010

@otulik resp. kde si ho nosila??

otulik
23. júl 2010

prisiel mi a hned okolo pasa ale teraz v teple len vo vrecku neviem ci to staci hmmm ..vies ja osm potratila 3 krat a uz som neverila ze sa to podari donosit ale teraz verime par tyzdnov pred jak som otehotnela..ja nemam problem otehotniet ale donosit hmm

zibi
23. júl 2010

@otulik jaj no tak to je ine...ja som si to skratila a dosiel mi aj medajlonik tak som si dala pasik na medajlon a nosim na krku ale ked nechcem aby sa ma vypytovali tka nosim v kabelke. 😉 a za ako dlho sa podarilo otehu..aj ked viem ez nemas problem.

otulik
23. júl 2010

@zibi to bol sok ze na prvykrat 😉 sa to podarilo🙂rozhodla som sa ze uz chcem a mangel suhlasil 🙂 ale skusali sme tesne pred plodnymi dnami aj pocas vkuse hihihihi..ako dlho skusate?musim naoisat nech mi poslu aj medailonik 🙂ale nestaci len to nosit ale aj na modlidbu si spomenut.-)

zibi
23. júl 2010

@otulik hej ved sa snazim..ale nejako clvoek nic nestiha..teraz posielaju asi najnovise madajlon ze pre manzela..ale ja to nosim bo mmnema kde to nosit..a modlis sa aj tu modlitbu?

marcelkatt
23. júl 2010

@murinka to je krásne

otulik
23. júl 2010

neni cas hihhih?🙂)))no moj neviem ci by ho nosil🙂))spomeniem si stale na nu 🙂

zibi
23. júl 2010

@otulik takze ani ty sa nemodlis??ja sa ju musim naucit asi naspamat lebo tka nestiham nikdy.. 😀 ale verim ze dominik pomoze