Modlitba pre ženy v požehnanom stave

janinah
4. mar 2007

Milé budúce mamičky,pri hľadaní jednej písomnosti som našla modlitbu, v ktorej matka prosí o pomoc a zdravie v tehotenstve a pri pôrode.Je to oficiálna modlitba k svätému Gerardovi, ktorú som si vypísala z nábož. časopisu. Svätý Gerard Majella (1725 - 1755)- talianský svätec, patrón tehotných žien a detí (vrátane nenarodených).Myslím, že aj takýto príspevok tu môže nájsť svojich adresátov, úprimne želám šťastné tehotenstvo i pôrod a veľa radosti zo zdravých detí.
Modlitba pre matky v požehnanom stave
Otče,viem, že sa o mňa staráš a rozumieš,ako sa cítim.Staral si sa o Máriu, Alžbetu, a teraz ťa ja prosím o tvoju opateru, aby skrze modlitby svätého Gerarda si mi pomohol.
Vždy sa ma zahŕňal svojou láskou. Pomôž mi zahŕňať láskou tento nový život, ktorý denne vo mne rastie.
Prines moje dieťa na svetlo dňa a k vodám spásy.
Závisím od teba, Otče, teraz viac než kedykoľvek.Stoj pri mne blízko v dňoch , ktoré sú predo mnou. V akejkoľvek neistote, úzkosti a pochybnosti,nech ma tvoj Svätý Duch ochladí, občerství a uistí.
Prosím ťa o to skrze Ježiša Krista, tvojho Syna. Amen.

cilkri
1. mar 2015

Ahojte veriace mamičky. Ja už mám doma krásnu knižôčku s modlitbami presne pre tehotné mamičky. Tu z modrého koníka a volá sa "Modlitbičky pre tehotné mamičky".

katusa16
7. apr 2015

@dicinka1 kde si takú knižku zohnala? ako sa volá?

katusa16
7. apr 2015

@joghurt ahoj prosím pošleš danú modlitbu aj mne? som po jednom potrate a teraz čakám druhé dieťatko a opäť sa to komplikuje:( Ďakujem velmi pekne

joghurt
7. apr 2015
joghurt
7. apr 2015

@katusa16 Drzim palce aby to tentokrat vyslo...mne to vyslo az na treti krat...

dicinka1
7. apr 2015

@katusa16 v obchode s nab.vecami ;)

888aneta888
23. apr 2015

Ahojte babenky. Ja som dnes bola u lekara lebo som zacala v noci spinit. Som v 6.tyzdni.Lekar povedal ze babatko je v poriadku a mam zvysenu davku liekov co beriem. Ale teraz doma zasa dost krvacam a velmi sa bojim tak aspon nejaka duchovna podpora. ☹

katusa16
23. apr 2015

@888aneta888 modli sa mne to veľmi pomohlo

lina88
7. júl 2015

Ja som sa tuto modlitbu modlievala aj pred otehotnenim..pomohla nam pocat nasho Dominika..za mesiac ma rocik..teraz som sa ju zacala modlit aj za umysel pocat aj druhe babatko..samozrejme nosila som aj sa chystam nosit pasik sv Dominika..ten som nosila cele tehotentstvo modlila som sa k sv.Dominikovi..a nas Dominicek je zdrave dietatko..v midlitbe je naozaj obrovska sila..drzim vam palce..

lujza16
7. júl 2015

Ahojte, ja sa modlím k svatej Rite približne mesiac a pol, viem že to nieje veľa ale už som neskutočne zúfalá....Pár krát to už vyzeralo že sa už už podarí no nikdy to nevyšlo aj ked to už bolo na dosah, modlím sa každý deň, stále prosím..neviem či to mám brať ako znamenie že raz sa to naozaj podarí len treba vytrvalosť alebo sa mám vzdať, lebo už naozaj nevládzem.. ☹

myskacici
12. okt 2015

Amen.

marinka70
9. dec 2015

krasne modlitbicky...

erikavasko
9. jan 2016

Ahojte chcela by som poradit som pi prvom potrate uz 5mesiacov,a teraz sa nam vobec nedari poradte my aka modlitba je dobra dakujem

katusa16
9. jan 2016

@erikavasko Ja sa modlím každý deň celý ruženec.

Ale počula som aj také že je dobré každý deň sa modliť jeden desiatok , ktorého si panna v Betleheme porodila.... Držím palce.

sardinka335
9. jan 2016

@erikavasko neexistuje ,,dobra modlitba,, a ani ziadny presný navod ako sa modlit...radšej jedna uprimna modlitba od srdca ako 50 odrapkaných zdravasov...ako nehovorím ze to robíš ...ale dam ti priklad : Ty si dieťa a Boh je tvoj Otec...tak sa tak s Bohom aj rozprávaj...ani naše deti za nami nepridu s nejakou špeciálnou formulkou ani naši kamarati, rodičia aby nás oslovili...proste si vyhrad nejaky čas a formuluj modlitbu svojimi slovami ako by si sa rozpravala s niekým, kto ťa má velmi rád a počuva ta.
čítaj si v Biblii verše o o dovere v Boha, príbeh o Anne, ktora porodila Samuela...ked ani nedufala...o Sare, ktora počala vo vysokom veku...to ti pomoze veriť, ze Boh kona...mozno viac ako nejake naučene formulky a frazy, ktore nemusia byť tvojmu srdcu blizke. Dobré su aj žalmy...lebo je v nich zahrnuté cele spektrum pocitov, ktore aj my prežívame..
Samozrejme ak je tvoje srdce otvorene pre ine modlitby tak sa ich modli - neexistuje ,,zla,, modlitba ak je z uprimneho srdca. Možno by nebolo od veci aby sa za teba niekto modlil.Ak máš možnost niekoho poziadať tak to urob.

erikavasko
10. jan 2016

@katusa16
@sardinka335 Dakujem pekne,cenim si to a budem sa modlit tak ako to moje srdce citi,a verim ze pri dennom rozpravani sa s Bohom ktory je dobry a ze vypocuje vsetky nase tuzby a modlitby od srdca.a budem sa aj za vas modlit

1811995
23. feb 2016

@zibi ja ano mam to odskusane v posledny den ako som sa domodlila sa mi splnilo o co som ziadala

zibi
24. feb 2016

@1811995 k sv.marte?

stanusa89
24. feb 2016
Používateľ stanusa89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stanusa89.

vsetky su krasne 🙂

moonshine1
24. feb 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

treba sa veru modlit, ale aj nadalej nie len pred porodom 🙂

1811995
26. feb 2016

@zibi ano modlila som sa 9 utorkov k sv. Marte a prosba sa splnila. Teraz sa ju modlim znova ;) urcite vyskusaj

matilda72
27. mar 2016

Mne pred pár dnami prišile pásik sv. dominka. Ked som bola po potrate bola som veľmi zúfala a natrafila som na ich stránku, a už som ani nedúfala, že pásik príde a prišiel presne po 4 mesiacoch a v období ked som potrebovala veľkú silu a nádej. Boh vie čo robí 😀 😀 Ked som čakala nášho prvého anjelika a veľmi som sa modlila úprimne z celého srdca aj ked sme ju počali modlila som sa aby som otehotnela a to sa mi spolnilo. ale niektoré veci sa meniť nedajú, viem, že naša malá musela odísť toto bol jej čas tu na zemi. a teraz opäť prosím aby nám Boh požehnal dieťatko, ten dar zo všetkých najkrajší 😀 😀 a hlave nech mi všetko dopustí 😒

vikanika
15. júl 2016

Ahojte,chcem sa spytat.mozem si pasik sv.Dominika odstrihnut a nosit ho na ruke?

1tinulienka1
20. nov 2016

ahojte - asi sa trosku s vami podelim - nuz - 22.10.2014 sa nam narodil Jakub - o 4 dni neskor zomrel - ku podivu plna hnevu v prvom rade na Boha som vsak hladala pomoc u neho - pomohol mi z tej nevyslovnej bolesti - cele tehu som sa samozrejme modlila - blizsie k Bohu som zacala vnimat inak zivot ktory zijem modlitbu dolezitost sviatosi (sv. spoved, eucharistia...)a zacala ich praktizovat - Kubko odisiel aby mi ukazal ze zit sa da aj inak a ze ked budem pokracovat v starom zivote znicim samu seba, dusu... blizsie k Bohu a vdacna za Kubka som po 10 mesiacoch zistila ze som tehotna - narodil sa Matej - modlila som sa chodila na sv. spoved do skostola bola som doma tak som mala prilezitost - vsetko bolo OK a zrazu???? 30tt zle prietoky okamzite sekcia - druha - nadherne chlapatko - ako bol Kubko manzelov blondavy a jemny tak bol Matko moj tmavy a energicky - no po 6tt odisiel za svojim bratcekom - obaja zdravi no slabi pre tento svet - uz si ani nepamatam tu bolest to sklamanie lebo toto sa nezaziva kazdy den tak sa to neda prirovnat k nicomu beznemu - ale bolelo to - velmi zvlastne na tom je to ze napriek vsetkemu som neostala nahnevana na Boha - ale Matko ma svojim odchodom primkol viac k Otcovi - co teraz??? vo februari bude rok co sa Matko narodil a my sa nevzdavame - aj pribuzni a priatelia si myslia ze mi sibe ked idem este do tretieho tehu - no ja to necitim tak ze Otec nechce aby sme mali rodinu - k pasiku sv. Dominika som sa dostala ani neivem ako - a preto si myslim ze len cez Ducha Svateho som sa k nemu dostala - dnes som sa zase dostala k modlitbe sv. Marty lebo sa mi zhorsila reuma a prvy krat som pocula od lekarky - neodporucame vam ostat nikdy tehotna - ku podivu ma to vobec nerozrusilo naopak myslim si ze to takto Otec nechce - myslim ze plakal s nami ked sme pochovavali svojich dvoch chlapcov - ved On dobre vie co to je tiez pochoval svojho jedineho syna - viem ze Boh nepotrebuje ani pasiky ani medailoniky - chvilu som mala zo seba pocit ze sa utiekam k roznym amuletom a modlitbam k takemu a takemu svatemu - ale potom som si povedala ze preco to vsetko???? lebo mozno niekto potrebuje nase svedectva lebo sa mozno malo modlime a prosime o pomoc svatych, mozno ich malo mame v ucte - nikdy som sa nemodlila a teraz????? v modlitbe vidim zmysel - je to chvila ked ja a Boh moj Otec sa mozme rozpravat - ako velmi mi chcela pomoct moja lekarka s ktorou inak pracujem - ale neslo to? a ini lekari ku ktorym som chodila - rodina - manzel - priatelia - ale nikto nemohol - az ked odisli Jakub a Matej som pochopila ze na ludi sa spoliehat nemozeme - vsetko ale uplne vsetko treba odovzdat Bohu ved kto ak nie Vsemohuci moze VSETKO????? myslim ale ze nie je jednoduche vsetko odovzdat do Bozich ruk - ale myslim ze ak ozaj chceme sam Otec nas to nauci
o rok dufam ze sem napisem a budem moct hovorit o tom aku ma modlitba silu - nie zeby teraz nemala - lebo len vdaka modlitbe som uzdravovana a mozem robit na gynekologii a hrat sa malinkymi detickami - mylsim ze inak by to neslo - preco???? lebo MODLITBA S VIEROU UZDRAVUJE
tak sup sup maminy buduce aj tie ktore uz ste maminami - nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt este horsie a nikdy v nasom zivote nenastane chvila za ktoru netreba dakovat alebo naopak o ktoru treba prosit - ci cosi citame (modlitbu schvalenu) alebo len tak hovorime Otcovi o nasich pocitoch vzdy je to modlitba - neexistuje zla modlitba - je vzdy presne taka aku nam ju Otec od srdca vlozil je vzdy perfektna

any395
12. apr 2017

@katusa16 http://www.kumran.sk/rozne-modlitby/18847-modli... Modlitbičky pre tehotné mamičky, Cena Kumran.sk 3,63 € 🙂

nika99102
4. apr 2018

@otulik ahoj viem ze je to tu davno napisane prosim ta pomohol ti ten pasik a modlidba ja mam ten isty problem otehotnietv viem ale donosit prve tehuvsom mala bez problemov a posledne dva skoncili potratmi teraz som tehotna ale zase to nevyzera dobre preto sa pytam dakujem

veronika1603
4. apr 2018

@nika99102 ja som pisala na stranku www.dmc.sk a prosila o ten pasok sv.Dominika.trvalo 3mes.kym mi prisiel,dovtedy som sa modlila modlitbu aby sa mi podarilo počať.kym prisiel pasik aj sa mi to podarilo.určite odporucam modlit sa je tam aj modlidba ked je uz zena tehotná,treba verit a modlit sa tu modlidbu kazdy den.drzim palce

bla222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simkamatko
13. júl 2020

Ahojte baby neviem či ešte existuje tato skupinka a či si vobe ešte pišete sem je tu veľa veľa krásnych modlitbičiek veľmi veľmi tužim po babätku žial nieje nam dopriate ale pevne verim že pán boh na nas nezabudne a čoskoro pride aj k nám šťastie

any395
17. júl 2020

@888aneta888 ako to dopadlo? niekedy je špinenie v prvom trimestri fyhziológiou z viacerých príčin...