Modlitba pre ženy v požehnanom stave

janinah
4. mar 2007

Milé budúce mamičky,pri hľadaní jednej písomnosti som našla modlitbu, v ktorej matka prosí o pomoc a zdravie v tehotenstve a pri pôrode.Je to oficiálna modlitba k svätému Gerardovi, ktorú som si vypísala z nábož. časopisu. Svätý Gerard Majella (1725 - 1755)- talianský svätec, patrón tehotných žien a detí (vrátane nenarodených).Myslím, že aj takýto príspevok tu môže nájsť svojich adresátov, úprimne želám šťastné tehotenstvo i pôrod a veľa radosti zo zdravých detí.
Modlitba pre matky v požehnanom stave
Otče,viem, že sa o mňa staráš a rozumieš,ako sa cítim.Staral si sa o Máriu, Alžbetu, a teraz ťa ja prosím o tvoju opateru, aby skrze modlitby svätého Gerarda si mi pomohol.
Vždy sa ma zahŕňal svojou láskou. Pomôž mi zahŕňať láskou tento nový život, ktorý denne vo mne rastie.
Prines moje dieťa na svetlo dňa a k vodám spásy.
Závisím od teba, Otče, teraz viac než kedykoľvek.Stoj pri mne blízko v dňoch , ktoré sú predo mnou. V akejkoľvek neistote, úzkosti a pochybnosti,nech ma tvoj Svätý Duch ochladí, občerství a uistí.
Prosím ťa o to skrze Ježiša Krista, tvojho Syna. Amen.

janinah
autor
12. aug 2011

dievčatá,ak niek to chce podporiť hromadnú pripomienku k tomu,že Ministerstvo chce financovať z peňazí daňových popltatníkov sterilizáciu a interupcie,tak môže sem pridať svoj podpis
http://peticia.sk/bezplatna-sterilizacia/index.php

sue35
29. jan 2012

ahojte žienky dakujem za povzbudive slova a hlavne za modlitby ku komu sa obracať kedze sa nám nedari mať babo, verím že nám pomôžu a dočkame sa 🙂

pusikh
22. feb 2012

Svaty Dominik Savio /ochranca matiek/

Prosba nastavajucej matky /z brozurky "Poboznosti k Marii Pomocnici krestanov a svatcom salezianskej rodiny/

Pane Jezisu, vrucne ta prosim za dieťa vo svojom lone. Ty si mi dal nesmierny dar maleho zivota v mojom zivote. Pokorne ti dakujem, ze si si ma vyvolil za nastroj svojej lasky. Pomoz mi v tomto case ocakavania, aby som sa zverila do tvojej svatej vole. Daruj mi srdce cistej, silnej a obetavej matky. Oberujem ti svoj strach, obavy a zelania svojho dietata. Daj, aby prislo na svet zdrave. Uchran ho pred kazdym telesnym utrpenim a nebezpecenstvom pre jeho dusu.
Maria, ty poznas mnohorake nebezpecenstva materstva, daj mi srdce plne zivej a vrucnej viery. Posvat obdobie mojho ocakavania, pozehnaj moju radostnu nadej, pomoz, aby plod mojho zivota pomocou tvojho Bozieho Syna rastol v čnosti a svatosti. Amen

kacicka30
13. jún 2012

@kacenka24 ,,ahoj a kdesito objednala????

timona
13. jún 2012

ja by som skorej uvitala modlidbu za sterilne zeny, aj ked nemyslim ze by to nejako pomohlo.

megy2013
31. dec 2012

Ahojte . Chcem povzbudiť všetky, ktoré túžite po dieťatku.Hlavne odporučiť sv.Gerarda Majella a pásik sv. Dominika.
Po 13 rokoch manželstva , po dvoch potratoch sa mi podarilo otehotnieť tretí krát. tehotenstvo sa začalo komplikovať najprv som mala zlé výsledky hormónov ( chyba laboratória ) ale pre maminu , ktorá čaká svoje vytúžené dieťatko veľký stres. v 12 týždni mi lekár našiel veľký hematóm riziko krvácania a do tretice v 15 týždni pôrodné bolesti, odtok plodovej vody , odlupovanie placenty a čo ešte človek nechcel dieťatko malo omotanú šnúru okolo krku. Bolo to hrozné. Ale vďaka svojim blízkym manželovi, rodičom a veľmi dobrým známym , ktorí sa modlili v 34 . týždni narodil syn , ktorému sme dali meno Gerard Domonik 02.11.2011. Preto naozaj treba veriť a modliť sa ( aspoň prosba jednou vetou ), lebo čakanie je veľmi ťažké a dlhé obdobie. Viem, že teraz sa mi píše ľahko ale viem čo obnáša nekonečné čakanie, potrat..... a riziková gravidita..... A keď Vám lekár povie, že je to ZÁZRAK , tak naozaj treba veriť !!!! Samozrejme, že som pochybovala ale aj verila a moji najbližší verili omnoho viac 🙂 VERTE !!!

klingacicka
15. feb 2013

Modlitba budúcej matky k sv. Gerardovi

Otče,viem, že sa o mňa staráš a rozumieš,ako sa cítim.Staral si sa o Máriu, Alžbetu, a teraz ťa ja prosím o tvoju opateru, aby skrze modlitby svätého Gerarda si mi pomohol.
Vždy sa ma zahŕňal svojou láskou. Pomôž mi zahŕňať láskou tento nový život, ktorý denne vo mne rastie.
Prines moje dieťa na svetlo dňa a k vodám spásy.
Závisím od teba, Otče, teraz viac než kedykoľvek.Stoj pri mne blízko v dňoch , ktoré sú predo mnou. V akejkoľvek neistote, úzkosti a pochybnosti,nech ma tvoj Svätý Duch ochladí, občerství a uistí.
Prosím ťa o to skrze Ježiša Krista, tvojho Syna. Amen

majmunka
26. mar 2013

Ahojte.Neviete niekto,či je nejaký svätý ochranca predčasne narodenych babatiek,al.novorodencov v ohrození života,prípadne poradiť nejakú modlitbu.Ďakujem veľmi pekne.

alexandramaria
3. apr 2013

maminky, ja som našla toto :Novéna k Júdovi Tadeášovi, patrónavi v beznádejných prípadoch, pre zúfalých 🙂
Túto novénu je treba modliť sa denne 6x dôsledne po dobu 9 dní. 9 výtlačkov tejto novény musí byť vyložených v kostole. Prosba bude vyslyšaná najneskôr 9 deň , pokiaľ už nie skôr a nikdy nezostala nevyslyšaná.
Prosba.
Buď uctievané a milované Najsvätejšie srdce Ježišovo vo všetkých svätostánkoch až do konca časov. Amen. Bu/d Najsvätejšie srdce Ježišovo vzývané , velebené a oslavované teraz a navždy. Amen. Svätý Júda Tadeáš, pros za nás a vyslyš naše prosby. Amen. Oroduj sa nás najsvätejšie srdce Ježišovo. Oroduj za nás nepoškvrnené srdce Máriino. Buď pozdravený Svätý Júda Tadeáš celým svetom a na večnosť. AMEN. Otčenáš...Zdravas Mária...

jasko296
2. júl 2013

ahojte mozem sa spytat kde by som si mohla objednat ten pasik a medajlonik sv.Dominika dakujem

jasko296
4. júl 2013

@pifina diky

zuzkatomkova
22. júl 2013

@dicinka1 ahoj a v tej knizocke su ake modlitby,za pocate dietatko,alebo?

zuzkatomkova
29. júl 2013

@jasko296 ahoj,no zohnala si ten pasik???

fila82
3. sep 2013

Svätý Gerard,
prosím ťa, ty silný orodovník pred trónom Boha, vypočuj moju prosbu, s ktorou sa k tebe obraciam. Prihovor sa prosím za mňa u nášho Pána, ktorý ma požehnal a vďaka ktorému sa zrodil v mojom lone nový život. Prihovor sa prosím u nášho Boha za zdravie moje i dieťatka, ale aj za zdravie môjho manžela a našich blízkych, ty patrón rodín. Svätý Gerard, vypros v mojom mene u Boha všetko potrebné k šťastnému tehotenstvu i materstvu. Ochraňuj mňa i dieťa v mojom lone od všetkého nebezpečenstva a dožič mi radovať sa z materstva. Daj, aby sme už onedlho mohli Bohu ďakovať za Jeho lásku v objatí s našimi deťmi. Ďakujem ti, že odovzdáš môj pozdrav aj nebeskej Matka, ktorú milujem.

jasko296
12. sep 2013

@zuzkatomkova nie ale medajlonik uz mam mas ty pasik???

barrilla
12. sep 2013

Ahojte, uz mam aj ja od utorka pasik sv. Dominika pekne previazany cez brusko a prosim sv. Dominika o prihovor za babo.

lina88
4. nov 2013

@barrilla ahoj, prosím ťa po akom dlhom čase ti prišiel pásik sv Dominika? ja som oň prosila mailom ktorý majú uvedený na ich stránke, no zatiaľ žiadna odpoveď. Veľmi túžime s manželom po bábätku, mám aj modlitby k sv.Dominikovi. Ďakujem

pifina
5. nov 2013

@lina88 skus poslat list, na maily niekedy neodpovedaju, maju toho dost a mozu sa zapatrosit ...

lenka07
10. nov 2013

Dievčence máte aj modlidby za matky ktoré potratili a nie zabili? Nie všetky sú take že idú na potrat z vlastnej vole :( ja mám v nebíčku dvoch anjelikov :( jeden mi odyšiel v 10 tt . Druhý v 6 tt . Tak veľmi som ich chcela :( no príroda to zariadila ináč :( neodsudzujte všetky ženy ktoré majú za sebou tak krutú skúsenosť ja mám doma ešte 3 krásne deti 18,16 a 9 ročné keby ste ich videli ako ťažko to znášali keď sme prišli o anjelikov puklo by vám srdce :(

danielaaa
9. dec 2013

Gianna Beretta Molla - patronka lekarov, matiek a nenarodenych deti...zaujimavy je jej zivotopis 🙂 http://sk.m.wikipedia.org/wiki/Gianna_Berettová...

cucoriedkacucoriedka
7. apr 2014

@lenka07 ahoj.si silna.nikto taketo zeny urcite neodsudzuje🙂 je mi to luto ze tvojim detickam nebolo dopriate sa narodit:( drz sa a vsetko dobre prajem.

lenka07
8. apr 2014

@cucoriedkacucoriedka ďakujem 🙂 ja sa nevzdávam a s manželom sa pokúšame o babetko a verím že sa to konečne podarí 🙂 tebe prajem aby sa s tvojím malinkým zlatíčkom tešila a ak by si bola bližšie tak by som sa s tebou aj rada stretla 🙂

sofi88
8. apr 2014

zienky, chcem Vas poprosit, modlite sa za nas... v piatok ideme na svoje druhe IUI a potom uz len umele.. a to by som nechcela... prosim vas, spojte sa so mnou v modlitbe... lebo uz zacinam byt zufala... vsetkym vam drzim silno palceky a modlim sa aj za vas nech sa vam cim skor Pán pozehna 🙂

janinah
autor
25. jún 2014
marianka249
4. dec 2014

Modlitba za ešte nenarodené dieťa

Ó, Matka Mária,
Ty, čo poznáš všetko o radosti
a šťastí a neistote,
ktorú cíti každá matka
vo vzťahu ku svojmu ešte
nenarodenému dieťaťu.

Žehnaj rodičov
a žehnaj aj toto dieťa
také maličké a drobné.

Priprav mu život
plný pokoja a radosti,
lásky a šťastia.
Ochraňuj tento malý život
so všetkou tvojou silou
so všetkou tvojou pozornosťou.

Najdrahšia Matka, Mária
bdej, aby toto malé srdce
tlčúce v živote svojej matky
nikto neranil
skôr ako sa narodí
a skôr ako uskutoční svoju misiu
v tomto svete
ktorý nám daroval
náš dobrotivý Otec.
Amen.

janinah
autor
17. dec 2014

MODLITBA ZA ZACHOVANIE BOŽIEHO PLÁNU
S MANŽELSTVOM A RODINOU
Všemohúci Bože, ty si stvoril všetko z ničoho
a celému stvorenstvu si dal svoj poriadok.
Ty si stvoril človeka na svoj obraz.
Stvoril si ho ako muža a ženu,
aby obidvaja v celoživotnej jednote
tela a srdca plnili svoje poslanie
a tak verne zobrazovali tvoju lásku.
Ty si v manželskom zväzku muža a ženy
naznačil nesmiernu lásku a milosť Kristovu.
S otcovskou láskou chráň dielo,
ktoré má v tebe počiatok.
Nech dobro triumfuje
nad ľudskou bezmocnosťou
a nad nebezpečenstvami súčasnej civilizácie,
ktorá neraz odmieta chrániť
a podporovať dôstojnosť manželstva a rodiny.
Skrze Krista, nášho Pána.
Amen.
Nihil obstat: Mons. Gabriel Ragan
Imprimatur: Mons. Stanislav Stolárik, pomocný biskup
ABÚ Košice Prot. č. 105/14; 10.2.2014

lilll
1. jan 2015

Ahoj ...neviem či túto tému ešte niekto otvára ale hovoríte tu o 9 utorkoch sv Marty ... viete mi o tom povedať niečo viac? Pretože sa pred nejakým časom dostala ku mne a ešte som o tom nikdy nepočula 🙂

joghurt
21. jan 2015

@lilll Ak chces, mozem ti modlitbu k sv. Marte poslat...ja som ju tiez dostala od mojej znamej a poctivo sa ju kazdy utorok modlim...po dvoch potratoch som bez problemov otehotnela a po pociatocnych komplikaciach ako bolo masivne krvacanie, som v 10 tyzdni a dietatko je v poriadku. Dovera je to, co mi dava silu a nadej, ze vsetko nakoniec dobre dopadne...🙂