Modlitba pre ženy v požehnanom stave

janinah
4. mar 2007

Milé budúce mamičky,pri hľadaní jednej písomnosti som našla modlitbu, v ktorej matka prosí o pomoc a zdravie v tehotenstve a pri pôrode.Je to oficiálna modlitba k svätému Gerardovi, ktorú som si vypísala z nábož. časopisu. Svätý Gerard Majella (1725 - 1755)- talianský svätec, patrón tehotných žien a detí (vrátane nenarodených).Myslím, že aj takýto príspevok tu môže nájsť svojich adresátov, úprimne želám šťastné tehotenstvo i pôrod a veľa radosti zo zdravých detí.
Modlitba pre matky v požehnanom stave
Otče,viem, že sa o mňa staráš a rozumieš,ako sa cítim.Staral si sa o Máriu, Alžbetu, a teraz ťa ja prosím o tvoju opateru, aby skrze modlitby svätého Gerarda si mi pomohol.
Vždy sa ma zahŕňal svojou láskou. Pomôž mi zahŕňať láskou tento nový život, ktorý denne vo mne rastie.
Prines moje dieťa na svetlo dňa a k vodám spásy.
Závisím od teba, Otče, teraz viac než kedykoľvek.Stoj pri mne blízko v dňoch , ktoré sú predo mnou. V akejkoľvek neistote, úzkosti a pochybnosti,nech ma tvoj Svätý Duch ochladí, občerství a uistí.
Prosím ťa o to skrze Ježiša Krista, tvojho Syna. Amen.

sofiela
4. mar 2007

jeeej, to je krasne, janinah...dakujem(e)

madeleine
4. mar 2007

Modlitba za šťastný pôrod

Ó, preslávna Božia Matka, zmiluj sa nado mnou, tvojou služobníčkou (povie svoje meno), a príď mi na pomoc vo chvíli mojich bolestí a nebezpečenstiev, s ktorými rodia deti všetky bludné dcéry Evine. Spomeň si, Požehnaná medzi ženami, s akou radosťou a láskou si náhlivo išla do hornatého kraja navštíviť svoju príbuznú Alžbetu, ktorá bola v požehnanom stave, a akú zázračnú odozvu to vyvolalo v matke i jej dieťati. Pre svoju nevyčerpateľnú dobrotu daruj i mne, tvojej poníženej služobníčke, šťastne porodiť. Daruj mi milosť, aby sa dieťatko spočívajúce pod mojím srdcom, až dospeje k rozumu, s radostným pohnutím, podobne ako sväté dieťa Ján, poklonilo božskému Pánovi a Spasiteľovi, ktorý neodmietol stať sa dieťaťom z lásky k nám hriešnym. Nevýslovná radosť, ktorá naplnila tvoje panenské srdce pri pohľade na novonarodeného Tvojho syna a Pána, nech sa stane útechou v mojom trápení, ktoré ma čaká pri pôrodných bolestiach. Život sveta, môj Spasiteľ, ktorý sa narodil z teba, nech ma zachráni od smrti, ktorá prerušila životy mnohých matiek pri pôrode, a nech plod môjho lona pripočíta k zástupu Božích vyvolených. Presvätá nebeská Kráľovná, vypočuj moju pokornú prosbu a zhliadni na mňa, úbohú hriešnicu, svojím milostivým pohľadom; nezahanbi moju nádej v tvoje veľké milosrdenstvo. Pomocníčka kresťanov, Liečiteľka bolestí, chráň ma, aby som aj ja mohla zakúsiť na svojom živote, že ty si Matka milosrdenstva, aby som tak vždy mohla oslavovať tvoju milosť, lebo ty nikdy neodmietaš modlitby biednych a vyslobodzuješ všetkých, ktorí ťa vzývajú v čase bolestí a úzkosti. Amen.

madeleine
4. mar 2007

Modlitba pred pôrodom

Presvätá Panna, Matka nášho Pána Ježiša Krista, ty vieš, čo je pôrod a čo je byť matkou dieťaťa, zmiluj sa nad svojou služobníčkou (povie meno) a pomôž jej v tejto chvíli, aby šťastne porodila. Milosrdná Vládkyňa Bohorodička, ty si nepotrebovala pomoc pri pôrode Božieho Syna, pomôž svojej služobnici, ktorá potrebuje pomoc, najmä pomoc od teba. Daruj jej silu v túto hodinu a dieťatku, ktoré sa z nej má narodiť a uzrieť svetlo tohto sveta, daruj v príhodný čas duchovné svetlo vo svätom krste. Pred tebou sa skláňame, Matka najvyššieho Boha, a prosíme ťa: Buď milosrdná k tejto matke, ktorej nastáva čas stať sa matkou, a upros Krista nášho Boha, ktorý prijal z teba telo, aby ju posilnil svojou mocou zhora. Amen.

madeleine
4. mar 2007

tá druhá je pre pôrodníčku, pôrodnú pomocníčku, ale v podstate i pre manžela, alebo kohokoľvek, kto je v tejto krásnej chvíli s vami.. 🙂

mimusiacik
4. mar 2007

🙂 😀 😵 Pan BOH nech Ti tento dobry umysel vynahradi na zdravi,laske a stasti!Krasne...Vrucna vdaka za tuto cennu duchovnu potravu!Sladke sny 🙂 😀 😵

katy2
5. mar 2007

Ahojte, dakujeme za tieto modlitby... Je to fakt pravda, ze k stastnemu koncu je treba aj pomoc Jeho, bez ktoreho nedosiahneme takmer nic...
Prosim vas, pozna niektora aj modlitbu pre stastne otehotnenie? Dlho sa nam nedari a viem, ze je to v Bozich rukach... Modlim sa na tento umysel, ale ak by bola aj nejaka modlitba schvalena Cirkvou....
Dkaujem

zuzana76
5. mar 2007

ahojte, aj ja pripajam jednu motlitbu:

Modlitba k svatému Norbertovi za šťastné narození dítěte pro nastávající maminky:
Svatý Norberte, velký a věrný služebníku Boží! Zvláštním způsobem jsi uctíval svaté a podivuhodné narození našeho Spasitele, kterého nejčistší Panna Maria, jeho matka, počala bez poskvrny a porušení svého panenství a porodila jej beze vší bolesti. Proto jsi i vznik svého premonstrátského řádu spojil s dnem narození Ježíše Krista.

V pokoře tě tedy prosím, svatý Norberte, jako zvláštního ochránce, aby mi Bůh dal na tvou přímluvu milost donosit a porodit tento plod života. Ať také dá svou milost, aby toto počaté dítě bylo křtem přijato do Kristovy církve a Jemu, našemu Pánu, celý život věrně sloužilo, abychom nakonec spolu dosáhli věčné spásy.

Skrze Ježíše Krista našeho Pána. Amen.

Svatý Norberte, pomocníku neplodných manželů a těhotných žen - oroduj za nás!

zuzana76
14. jan 2009

tak este sem skopirujem z inej temy, aby to tu bolo pekne po kope

Modlitba ženy za materstvo:
Ó, dobrý svätý Gerard, mocný orodovník pred Bohom, ty aj v našej dobe sa prihováraš o zázraky. Vzývam ťa a hľadám tvoju pomoc.
Ty si na zemi vždy plnil Božie plány, pomôž mi, aby som aj ja vždy hľadala a plnila svätú Božiu vôľu. Pros Pána života, od ktorého pochádza každé otcovstvo, aby ma urobil plodnou, aby som mohla Bohu vychovať deti v tomto živote a dedičov jeho slávneho kráľovstva v budúcom svete

zuzana76
14. jan 2009

LITÁNIE NA ČESŤ SVÄTÉHO JÚDU TADEÁŠA

(len pre súkromnú pobožnosť)

Pane, zmiluj sa nad nami.
Kriste, zmiluj sa nad nami.
Pane, zmiluj sa nad nami.

Kriste, uslyš nás.
Kriste, vyslyš nás.

Otče z nebies, Bože, zmiluj sa nad nami.
Synu, Vykupiteľu sveta, Bože, zmiluj sa nad nami.
Duchu Svätý, Bože, zmiluj sa nad nami.
Svätá Trojica, jeden Bože, zmiluj sa nad nami.

Svätá Mária, oroduj za nás.
Svätá Božia rodička, oroduj za nás.
Svätá Panna panien, oroduj za nás.
Kráľovná všetkých svätých, oroduj za nás.

Svätý Júda Tadeáš, oroduj za nás.
skutočný príbuzný Ježiša, Márie a Jozefa,
slávny apoštol,
vytrvalý apoštol,
apoštol hodný chvály,
pravý nasledovník Ježišov,
milovník chudoby,
príklad poníženosti,
vzor trpezlivosti,
ľalia panenskej cistoty.
plameň z Božej lásky,
jasná hviezda svätosti,
vyvolená nádoba Božej milosti,
slávny svedok svätej viery,
veľký divotvorca,
odstrašovateľ zlého ducha.
stĺp svätej Cirkvi,
potešenie zarmútených,
útočište hriešnikov,
pomocník v úzkostiach,
náš mocný orodovník,
zázračný pomocník v zúfalých tažkostiach,
Svätý Tadeáš, láskavý pomocník a ochranca svojich ctiteľov, oroduj za nás.

Pane, Ježišu Kriste, bud nám milostivý.

Pre zásluhy svätého Tadeáša, prosíme ťa: Pane, vyslyš nás.
Pre trpezlivosť a poníženosť svätého Tadeáša, prosíme ťa: Pane, vyslyš nás.
Pre kázanie a učenie svätého Tadeáša, prosíme ťa: Pane, vyslyš nás.
Pre zázraky svätého Tadeáša, prosíme ťa: Pane, vyslyš nás.
Pre slávnu mučenícku smrť svätého Tadeáša, prosíme ťa: Pane, vyslyš nás.

Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta,
odpusť nám, Pane.
Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta,
vyslyš nás, Pane.
Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta,
zmiluj sa nad nami.

Kriste, uslyš nás.
Kriste, vyslyš nás.

Modlime sa.
Všemohúci milosrdný Bože a Vykupiteľ náš, ponížene ťa prosíme, daj nám, aby sme pre slávne zásluhy a na mocný príhovor svätého Júdu Tadeáša, tvojho vyvoleného apoštola a príbuzného, obsiahli hojnú milosť božského požehnania.
Ty žiješ a kraľuješ a si Boh na veky vekov.
Amen.

Modlitba k sv. Júdovi Tadeášovi
Svätý Júda Tadeáš, príbuzný Ježiša Krista, slávny apoštol a mučeník, ty sa skvieš cnosťami a zázrakmi, si verným a rýchlym pomocníkom všetkých, ktorí ťa ctia a dôverujú v teba vo svojich trápeniach.
Hľa, s dôverou prichádzam k tebe a s najväčšou vrúcnosťou ťa prosím, pomáhaj mi svojím mocným orodovaním v mojej úzkosti. Veď Pán Boh ti dal tú výhodu, že mimoriadne pomáhaš tým, čo sa už zriekli všetkej zemskej nádeje. Zhliadni na mňa z neba a pomáhaj mi v tomto mojom trápení... Prosím ťa, neopusť ma v mojom biednom stave. Dokáž aj na mne, aké vzácne je u Boha tvoje orodovanie. Za tvoju pomoc budem ti celý svoj život povdačný. Od tejto chvíle budem ťa ctiť ako svojho zvláštneho patróna a podľa možnosti rozširovať úctu k tebe.
Amen.

dicinka1
14. jan 2009

dakujeme...ja mam knizocku..k sv. tadeasovi a k sv. gerardovi...su tam krasne modlidby... 😵 😵 😵

zuzana76
26. jan 2009

doplnam dalsie modlitby pre zeny, ktore velmi tuzia po dietatku

Modlitby k svätej Rite

Svätá Rita, oroduj za mňa, lebo som v kríze smútku a únavy;

- trpím úzkosťou choroby, trápim sa pre nedostatok odvahy;

- nedôverujem Božej dobrote;

- neviem sa zmieriť s cestou kríža;

- nedávam svoje utrpenie do vykupiteľského prúdu spoločenstva svätých a mystického tela Ježiša Krista;

- neponúkam svojej rodine zdroje tvojej nežnosti;

- nežijem lásku odpustenia;

- nezmierujem ľudí;

- neprežívam blaženosť plnej kresťanskej vernosti;

- nelietam na krídlach modlitby;

- nestávam sa vínom radosti a často nenachádzam správne slová chvály a vďaky voči iným.

Svätá Rita, oroduj za mňa, aby som mal dostatok lásky k Bohu a blížnym;

- aby som mal dostatok viery a dôveroval Bohu aj v hmlách;

- aby som mal dostatok nádeje a videl ďaleko, až k nebesiam blaženej večnosti.

Svätá Rita, nech ti Pán umožní poznať všetky moje potreby a každú moju túžbu;

- nech mi Pán dopraje milosť žiť pod tvojou ochranou a cítiť účinnosť tvojho príhovoru. Amen.

zuzana76
26. jan 2009

Spomienka svätej Rity

Tretie vydanie latinského Rímskeho misála má v deň 22. mája ľubovoľnú spomienku svätej Rity z Cascie, rehoľníčky.

Text kolekty v slovenskom preklade v dodatku 2. vydania Rímskeho misála znie:

Otče, uštedri nám, prosíme,

múdrosť a silu kríža,

ktorými si milostivo obdaril svätú Ritu,

aby sme v súženiach trpeli s Kristom,

a tak mohli mať hlbokú účasť

na jeho veľkonočnom tajomstve.

Lebo on je Boh a s tebou žije a kraľuje

v jednote s Duchom Svätým

po všetky veky vekov.

Modlime sa

Ó, najsúcitnejšia svätá Rita, pomocnica úbohých, nikdy nebolo počuť, žeby nebol vypočutý ten, kto sa obrátil na Teba s pravou vierou vo svojom súžení. Ó, budem teda ja ten nešťastný, nehodný Tvojho pohľadu, ja sám nešťastný, Tebou neuspokojený? Ó, nie, svätá Rita!... Ty vieš, čo je trpieť a moje utrpenie je veľké...

Úzkosť sa valí na mňa z každej strany, žiaľ mi udúša srdce. Tieseň mi strpčuje dni, každý náznak ľudskej útechy sa odo mňa vzďaľuje. Aká iná nádej mi zostane po Pánu Bohu a Panne Márii, ak nie Ty, ó dobrotivá potešiteľka utrápených?

Spomeň si teda na mňa! Vypros mi od Pána odovzdanie sa do jeho vôle, úľavu v mojom zármutku, oslobodenie od každého zla a zvláštnu milosť, o ktorú Ťa žiadam. Amen.

Otče náš, Zdravas, Sláva Otcu.

zuzana76
26. jan 2009

Sv. Rita

Talianska augustiniánska mystička, stigmatizovaná, s neporušeným telom po smrti, patrónka v bezvýchodiskovej núdzi, pri ťažkostiach a skúškach, patrónka nešťastných manželiek a manželov vo chvíľach zúfalstva.

Orodovníčka

Podľa tradície je svätá Rita schopná účinne sa prihovárať v (na oko) beznádejných a neriešiteľných životných situáciách. Tak sa stala patrónkou v neriešiteľných a nemožných situáciách. Je vyhľadávanou patrónkou nešťastných manželiek a manželov vo chvíľach zúfalstva. V životných skúškach a utrpeniach sa obráťme s dôverou na ňu. Každopádne môžeme okúsiť jej ochranu a tešiteľskú lásku. Svätosť jej života nás vyzýva na nasledovanie. Jej sviatok sa slávi 22. mája.

lucia375
26. jan 2009

Dakujem vam vsetkym.
Z tychto modlitieb poznam len tu prvu od Janinah a tu sa aj modlim. Ja som citala ze svätá Filomena je patronkou sťastného pôrodu ale nemam k nej motlitbu, len vlastnymi slovami.

poleva
26. jan 2009

a nemas aj pre netehotné ????

bianca
26. jan 2009

ja mam knizku s modlidbami k sv.Dominikovi pre zeny ktore tuzia po detickach

zuzana76
26. jan 2009

modlit sa da roznymi modlitbami aj k nasledovnym svatym

Ťažké situácie
sv. Júda Tadeáš; sv. Rita z Cascie

Tehotné ženy
sv. Perpetua a Felicita; sv. Rajmund Nonnatus (Nenarodený)

shidielko
3. feb 2009

milé tehuľky,chcem vás poprosiť o malú modlidbičku za nenarodené detičky 😔 ,lebo tak,ako my túžime stať sa matkamy,sú ženy,ktorým to momentálne nevyhovuje 😔

Panna Mária, Ty, čo poznáš všetko o radosti a šťastí i neistote, ktorú cíti každá matka vo vzťahu ku svojmu ešte nenarodenému dieťaťu, vypros jej radosť, odvahu a silu, aby dala svetu nový zázrak; daj, nech je hrdá a vedomá si, že je najbohatšia zo všetkých stvorení, mama svojho dieťaťa; daj matkám svoje srdce tak plné lásky a pokory a ukáž im, aká šťastná môže byť rodina tak, ako bola tá v maštaľke v Betleheme.

Mária, Matka Božia a naša Matka, ochraňuj všetky počaté deti a bdej, aby ich malé srdcia tlčúce v živote svojej matky nikto neranil skôr ako sa narodia a skôr ako uskutočnia svoju misiu v tomto svete, ktorý nám daroval náš dobrotivý Otec. Prihováraj sa za ne, najmä za tie, ktoré sú práve teraz v nebezpečenstve zabitia, a pros aj za nás, duchovných orodovníkov, ktorí sa modlime za ich životy.

Napokon, dobrotivý Bože, prosíme Ťa, odpusť tým matkám, ktoré chcú ukončiť život svojho dieťaťa, ale ešte viac ťa, Pane Bože, prosíme, aby neurobili túto tragickú chybu.

shidielko
3. feb 2009

PS:posielam ešte jednu,aby sme si na malú chvíľočku pripomenuli malilinké blikajúce srdiečka na monitore,ktoré však odsúdili na smrť 😔

"Mamička, ty ma nechceš?
Necháš ma zomrieť, než sa narodím?
Veď ani nevieš, či som dcéra a či syn.
A či som z lásky nevzišiel? Spomínaš,
Ako si vyznávala lásku komusi?
Tma chodila jak nočná hliadka popri vás.
Milencov nikto vidieť nemusí.

Mamička, ty ma nechceš?
Bojíš sa, že vezmem si viac lyžičiek?
Veď by som iba z omrviniek žil,
tak, ako žije malý, drobný vrabček.
Natrhal by som lesných ostružín.
Za vojny hladní ľudia jedli korienky
a matka predsa dala dieťa do plienky.

Mamička, ty ma nechceš?
Bojíš sa, že uberiem ti z krásy?
Ja si ťa celú premaľujem len.
A keď aj trošku krásy nazbieram si,
môžeš sa vo mne vidieť každý deň.
Veď v deťoch svojich vždy sa vidia mamy.
Nemusíš do zrkadla hľadieť ani.

Mamička, ty ma nechceš?
Tak rád by som vidieť najkrajšie dva šperky,
zlaté slnko a mesiac s hviezdičkami.
Rád by som videl sýkorky a čajky,
keď vykúkajú z hniezd, aby uvideli mamy.
Rád by som videl ružu, kúsok neba
a najviac teba, mamka moja, teba."*

shidielko
4. feb 2009

Modlitba za budúcu mamu 😵

Môj Pane, daj jej radosť, odvahu a silu
aby dala svetu nový zázrak.
Daj nech je hrdá a vedomá si,
že je najbohatšia zo všetkých stvorení,
mama svojho dieťaťa.
Svätá Mária, Matka najsladšia
daj tejto žene svoje srdce
tak plné lásky a pokory
a ukáž jej
aká môže byť šťastná rodina
ako si bola ty
v maštaľke v Betleheme.
Pane, daj svoju lásku tejto žene
aby ju mohla dávať
svojmu dieťatku, čoskoro narodenému.
Potom dieťa, ktoré sa narodí
bude vytúžené a milované
a vo svojom živote sa bude snažiť
niesť tvoju lásku
ľuďom tejto zeme

Amen.

shidielko
10. feb 2009

ahojte budúce mamičky 🙂
posielam vám webadresu,kde môžete poprosiť láskavú pannu máriu lurdskú o pomoc. 😵 😵 😵

http://www.lourdes-france.org/index.php?context...

maja22
10. feb 2009

Jéj, sú tu krásne modlitby... 😵 Síce ja som sa v prvom tehu modlila len vlastnými slovami a pri mojom pôrode sa modlili minimálne dve osoby - mamina a svokra a možno aj ďalší, o ktorých neviem a všetko dopadlo super, pôrod krátky, všeho všudy len tri a pol hodiny 😵 Všetkým tehuľkájm a ich bábätkám držím palce, nech majú krásny a bezproblémový pôrod... 😵 A snažilkám prajem, aby čo najskôr uvideli na teste dve ružové čiarky a potom nech pekne rastú a guľatejú 😵

henus
10. feb 2009

Tak to je super, ze aj taketo temy sa najdu na nete🙂 My sa tiez modlime k sv. Gerardovi za nase deti, za prvu dceru sme sa modlili este ked som ani tehotna nebola🙂 to aby sme ju mali🙂 A mame🙂 no a teraz cakame druhe babo a velmi sa tesime a tiez ho odovzdavame do prihovoru sv. Gerarda. Inak, viem, ze mnohe zeny co nemohli otehotniet zazili velku pomoc prave od tohto sv. Gerarda. Aj zazraky. Odporucam vsetkym, ktore sa snazia o babatko.

lienocka235
10. feb 2009

ja som mala pri porode obrazok.. Panny Marie Pomocnice krestanov a tiez porod bol lahky a pohodovy.. bez epi.. a liekov...

a malu som si vyprosila od sv. Judu Tadeasa...po tom mesiaci ako sme ju pocali.. dostal manzel inf. chorobu.. sice detsku ale poskodila mu spermie... a dalsie sa nedari... ale dodali ste mi odvahu.. asi sa na Judu Tadeasa znovu obratim...

magimary
10. feb 2009

😵 😵 😵
super, že to tu je...

mexx
10. feb 2009

Krasne. 😵

duskaf
11. feb 2009

Ďakujem za modlitby, sú krásné napr. o Sv . Rite som vôbec nevedela, všetkým Vám želám, to, čo si želáte, nech sa vám to skoro vyplní a urobí vaše životy naplnenejšie.

shidielko
11. feb 2009

ahojky/tehulky 😵 😵 😵

Zasvätenie rodín Panne Márii

Mária, pútnička dobroty, kráčala si vedľa Ježiša a s radosťou si bola Matkou a služobníčkou Božieho plánu. Odovzdávam Ti s jasnou dôverou náš život, ktorý priťahuje každé dieťa do náručia svojej matky. Bdej, ó Mária, nad rastom Krista v nás a v našich rodinách. Každý náš domov nech je svätým domovom, každá naša rodina, nech je svätou rodinou obývanou pokojom a láskou. „Áno“, ktoré Ťa urobilo matkou Božou a matkou všetkých božích synov, nech znie v každom z nás. Nauč nás každý deň tvojmu „áno“, Mária, aby sme milovali nebo, zostávajúc na zemi, aby sme boli v tomto svete bez toho, aby sme patrili tomuto svetu, aby sme s Tebou Mária žili a pracovali v očakávaní príchodu večného domova.
Amen.

shidielko
11. feb 2009

PS}II. 😵 😵 😵

Modlitba rodičov za deti

Trojjediný Bože, vo svojej láske a dobrote daroval si nám naše deti. Uvedomujeme si, že patria Tebe. Prosíme Ťa, aby si ich neustále ochraňoval. Bože Otče, stráž život našich detí, zachovaj ich v zdraví, ochraňuj ich od zlého, aby mohli bezpečne rásť na Tvoju chválu a našu radosť. Ježišu Kriste, stráž vieru našich detí, daj aby boli Tebe verní a nedovoľ, aby zblúdili niekedy v živote z cesty k Tebe.
Duchu Svätý, udeľ našim deťom svetlo k povinnostiam a ukáž ako majú slúžiť Bohu a blížnemu. Daj im silu, prekonávať pokušenia a ťažkosti, ktoré ich v živote čakajú. Bože podporuj nás rodičov, aby sme slovom pretvárali srdcia našich detí a svoje slová podopreli príkladom dobrého a nábožného života. Vzbudzuj a udržiavaj v nás ducha viery a daj, aby sme ťa spolu s našimi deťmi raz oslavovali v nebi. Amen.