Modré z neba

veronika13
3. sep 2008

Pozeráte to niekto? mňa to strašne dojíma, som myslela, že hormóny zo mňa už vyprchali, ale nieeee... strašne sa teším s tými ľuďmi čo sa im plnia sny...

slnieckova
13. nov 2008

🙄 ak ma sama zena uzivit tri deti z nejakych 7000,- a len za ten "obrovsky" byt ma dat cez 4000,-, asi nema penazi nazvys na svoj chrup.... 🙄

olinka6226
13. nov 2008

no podla mna mal nielen jej muz problemy s alkoholom. zuby no bohuzial... vela bohatsich ludi sa nestara o chrup a je to hanba. tiez som cumela ze ma 33 rokov. Ale zas klobuk dole, ze napriek alkoholu co s nim evidentne v minulosti mala problemy, tak sa snazi pracovat a starat sa o svoje 3 deti.

womenne
13. nov 2008

no holky neviem ako by ste vy vypadali keby ste mali žit zo 7000.- 🙄 🙄 🙄 a starat sa o 3deti.aj unas su take pani ktore tak vypadaju a rozhodne alkoholičky niesu sa najskor zamyslite kym niekoho obvinite 🙄

slnieckova
13. nov 2008

womenne: asi tak... hodnotit a sudit.... mne bolo do placu, ked som videla ten druhy pribeh, ze v dnesnej dobe este ziju taketo rodiny... viete co je pre mna dolezitejsie ako jej chrup? To, ze jej deti nevyzerali byt hladne, ze neboli otrhane a ze boli ciste.... to je pre mna umenie, ze to dokaze z nejakych 3000,- na mesiac pre styroch ludi.... pri tomto pribehu som si uvedomila, ake sme niektore trapne... najma ked sa tu v jednej teme rozoberalo, ze niektore nedokazu usporit z mesacneho prijmu 100.000,- 🙄 trapas storocia... ale koncim, lebo urcite sa do mna pustite... v pohode, posluzte si, nemienim mlcat, ked citam taketo sprostosti....

majka35
13. nov 2008

dnes sa do teba nepustím, 😀 lebo súhlasím s tvojím príspevkom do písmena a do bodky ... 😉

slnieckova
13. nov 2008

majka35 🙂

womenne
13. nov 2008

slniečkovaja som si aj poplakala 😢 je to hrozne že aj v 21storoči žiju ludia v takej biede 😖 štat bysa mal onas lepšie starat.

penelope2066
13. nov 2008

mozno to vyznie blbo a odsudite ma ale ked vedela co je jej muz zac naco s nim mala 3 deti? 😨

womenne
13. nov 2008

to je to iste ako riešit prečo maju ciagani 10deti ked sa onich nedokažu postarat 😉 unas ma tiež jedna 3deti kratučko posebe a nemaju začo žit v obchode kupi 2lizatka 5rožkou a trošku salamy 😖

slnieckova
13. nov 2008

penelope bez komentara 🙄

ninka123
13. nov 2008

Ahojte, len som sem nakukla 😅 mna vcera naplnil obrovskym optimizmom Jozko, neskutocny chalan, mal perfektne hlasky 🙂 nasmiali sme sa, lebo vzdy musel mat posledne slovo a suverenne Rozborilovi sekundoval 😵

titinkaa
13. nov 2008

womenne úplne presne si to vystihla, súhlasím s tym že je maximálne nezodpovedné privádzať na tento svet deti ked sa o ne nemôžeš postarať, nemáš kde bývať, nemáš financie.
a tá žena v tom druhom príbehu mala evidentne problémi s alkoholom, ale podla mna zacina odznova a jej držím palce nech sa jej darí

bubca
13. nov 2008

Tak ja sa musím pridať k slniečkovej, súdi sa ľahko, keď sedíme v pekných čistých bytoch a s plnou chladničkou...ak tá pani aj v minulosti problém s alkoholom mala, čo nemôžeme s určitosťou tvrdiť, tak je len a len obdivuhodné, že ho dokázala riešiť. A tiež si myslím, že dôležitejšie ako chrup, v tomto konkrétnom prípade, je to, že deti boli čisté a slušné. Lebo nie každý dokáže v takejto ťažkej situácii stále dbať na to, aby boli deti zaopatrené a aby sa napriek všetkému riadne vzdelávali...

bubba
13. nov 2008

aj ja si myslim,ze nemusela mat 3 deti s nim,ale na druhej strane zasa to nebolo az take hrozne,podla mna maju dostatok jedla a hygieny a to je dolezite..okrem toho zivi len 2 ddeti kedze dcerka je na intraku

slnieckova ano nemusi mat peniaze na oparuv chrupu to nema mnoho lepsie postavenych ludi a cakaju na vypatu aby mohli ist k zubarovi...zas to tak neber ja osobne som len podla toho churpu zistila,ze problem s alkoholom bol aj u nej

slnieckova
13. nov 2008

😉

irenkat
13. nov 2008

no ale intrak pre dcerku musi platit, ci nie? ubytko, strava a tiez ju musi obliekat... ci som mimo?

roasha
13. nov 2008

dievcata,tiez mi vyrazilo dych,ze zenska mala "len"33r,ale zo 7.000 by som vas tiez chcela vidiet naskrabat kazdy rok na zubara!co ma spolocne alkohol s chrupom? 🙄
preco ma 3deti penelope?lebo na antiko urcite nemala,a potrat stoji 7.000! 🙄
bubba,myslis ze zivi len 2deti?a internat jej podla teba kto plati?asi si nebola na intraku,lebo uz pred 15rokmi sme platili 1.000! 🙄
ja som ich dala za priklad mojej dcere,lebo niekedy od dobroty nevie co zo sebou! 🙄

bibula
13. nov 2008

-mozno jej mohla dat markiza ajnejaku pracu na doma-aby sa mohla aj detom venovat. urcite by sa nieco naslo. 😅
aj toto bolo pekne,je jasne,ze mala sa bude teraz domov radsej vracat z internatu. a mali tam cisto,aspon co sa zdalo,takze nech si uziju,drzim im palce.

womenne
13. nov 2008

j sa zniektorych asi pos... 😀
ja mam problem s chrupom od porodu to som akože alkoholička????????????????????????????????????? 🙄

majka35
13. nov 2008

womenne ... samozrejme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja idem k zubárovi o týždeň, tak sa normálne obávam, že pri pohľade na môj chrup ma obvinia, že po večeroch slopem ... 😀

womenne
13. nov 2008

majka ja mam ist zajtra lenže mi nič nebude robit pretože mi krvacaju dasna ☹ od porodu mam proste pokazene zuby popraskala mi sklovina mam malo vitaminov takže preto,aj vlasy mi padaju nechty sa lamu to vieš asi ztoho alkoholu 😎
A existuje aj paradentoza-vypadani všetkych zubov moja mati ma protezu od necelych 40rokov proste musela dat dolne zuby všetke von, a teraz v 50tke ma už celu protezu proste niektory ludia za to nemožu 😉 a alkohol vobec nepije pretože ju z toho boli žaludok nepila od mladosti a na mojej svadbe mala džus 🙂

bubba
13. nov 2008

baby ja neviem preco sa chytate slovicok samozrejme ze to nebolo len o jej zuboch ale aj celkovej gestikulacii ,crty tvare a proste,to je jedno urcite ak pila tak nie zo srandy....no,o alkoholikoch viem toho dost a dost...
a socialne pripady maju internat pre deti zadarmo (tak ako aj skolky a pod...)a uz duplom ak je mala sluchovo postihnuta 😉 a obliect sa da aj za dvacku a to pekne,nato sluzia sekaciky 😉 a urcite im vela ludi aj pomaha

roasha
13. nov 2008

bubba,myslis,ze keby si mala 7.000,ostane ti aj na chlast? 😀
a to ze socialne pripady maju byvanie zadarmo?to si kde nabrala?za kazdy soc.byt sa plati!este aj bezdomovec ked ide do "centier"vyspat sa,musi zaplatit! 🙄
vcera ta zeny povedala ze plati 4800najom/predpokladam uz aj z internatom/,celkovo dostane 7800,a z 3.000korculuje!
dokazala by si zivit 4ludi z 3000?!-ja nie! 🙄 -takze tie vrasky neboli vraskami smiechu a gestikulacia bola primerana utrapenej zene! 🙄

roasha
13. nov 2008

este jedna vec,keby bola alkoholicka,viac ako deti by ju urcite zaujimal chlast! 🙄
ved deti by mohla supnut do decaku! 😔

monkula
13. nov 2008

no, úprimne ,tá žana na 33 rokov, vyzerala hrozne ,ale za to nemôže.. tápenia urobí s voje...
Crup? ta keby ste videli môj, tak ma rovno zaavriete na protialkoholické liečenie.... 😀 😅
Ale aspoň jej mohli dáko dať d oporiadku vlasy, to bolo strašné.... a na farbu má? 🤐 🤐 🤐

lienocka235
13. nov 2008

Roasha...
socialne pripady maju naozaj internaty zadarmo aj stravu za korunu... nechcem tu polemizovat o tej zene nevidela som to.. ale fakt je ze tato pomoc funguje.. aj skolky aj obedy v skole su zadarmo.. pre ludi v hmotnej nudzi...
okrem toho maju tieto deti narok. na 500 sk kazdy pol rok na pomocky do skoly a plus dostavaju stipendia za prospech.. take socialne.. ako ze si nemozu pohorsit priemer na vysvecku dajme tomu o dva stupne.. a tak.. a potom dostavaju.. meascne peniaze.. ja som byvala ucitelka.. a nie jeden ziak u nas poberal tieto formy pomoci... /bolo to tak 800 mesacne/ ale zavisi od veku preimeru a tak...
ono je to spravne.. ze sa pomaha.. je to adresnejsie..

roasha
13. nov 2008

lienocka,to sa tyka internatov/aj to moze niekto pochopit,ze platia korunu-co tiez nie je pravda/,ja som hovorila ,ze za socialne byty sa plati. 😉
a ta povestna koruna uz nie je koruna,ale 5korun na den/obed/,pokial som si spravne zapametala,ked sme to rozoberali s veducou skolskej jedalne.

bubba
13. nov 2008

baby ja som ale nepovedala ze je alkoholicka,len ze niekedy v minulosti mozno mala problem s alkoholom aj ona 😖 😖 aaaaale uz kaslite nato..a ani nehovorim ze za socialne byty sa neplati,ja som povedala ze socialne pripady maju internatne byvanie bud zlacnene alebo zadarmo.

bubba • Včera o 22:17 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
jaj no to som tiez bola prekvapena ze ta zenska mala len 33 rokov...starostlivost o zuby ponekud zadna skor mi pripadala akoby mala niekedy v minulosti tiez problem s alkoholom,aj ten typ tvare aj gestikulacia...no neviem..takychto pripadov je strasne vela kiezby sa pomohlo vsetkym aspon tak ako tymto

ankam
13. nov 2008

mon...-prave som sa aj ja nad tym zamyslala ze na farbu ma-a cakala som ci ju nevezmu ku kadernicke
a jozko bol zlatyyyyy

penelope2066
13. nov 2008

roasha-predstav si,ze viem kolko stoji potrat.ale ked uz sme pri tom neviem co je jednoduchsie.ci mat 3 deti a vychovavat ich a potom byt nestastna alebo si kupit kondomy.