Modré z neba

veronika13
3. sep 2008

Pozeráte to niekto? mňa to strašne dojíma, som myslela, že hormóny zo mňa už vyprchali, ale nieeee... strašne sa teším s tými ľuďmi čo sa im plnia sny...

majcik
29. apr 2009

Zrzulka - presne tak ... myslim si, ze je dobre si pozriet taketo pribehy, potom mi tie moje "velke" problemy pridu strasne malicherne a malinke ... a clovek si uvedomi, ake dary dostal a ma doma...

zrzulka
29. apr 2009

Ano a vie si to vsetko tak viac vazit🙂)))) ja kazdy vecer dakujem Bohu za to aky uzasny dar nam dal. Oplatilo sa cakat🙂))) A mojim snom je mat raz velku rodinu. Ale zase 11 deti byt nemusi🙂)))) este take 3 ci 4 by som prijala. mat velku rodinu je uzasne.Dufam ze sa mi to splni!!!!!! clovek nikdy nie je sam. A ta rodina z pribehu napriek nepriazni osudu tak krasne drzala spolu. Bol to velmi pekny pribeh aj ked smutny.

bebebrumik
29. apr 2009

ahojte, a odkial bola rodinka v tom druhom pribehu? fakt silné, ešte teraz mam opuchnute oci...

majcik
29. apr 2009

Tusim z Bardejova ... niekde z vychodu.

Zrzulka - ano, aj ja by som chcela mat vacsiu rodinu, no uvidime ...

penny13
30. apr 2009

Prvé dva príbehy boli smutné. Je to hrozné, keď je človek hendikepovaný. No horšie je, ak sa ten človek hendikepovaný stane. Vtedy si musí na to zvykať a tak... Ale tie Matúškové obrázky boli úžasné. ja by som také ledva nakreslila rukou. 🙂 Matúškovi prajem veľa zdravia a úspechov.
Ten druhý príbeh bo ltiež smutný. A oni majú 6 dievčať a 5 chalanov, alebo inak.
A tretí príbeh bol asi najveselší zo všetkých. Tá babka je ale komička! 🙂 No niečo podobné, ako je oslava narodenín nejakej pani a prišiel tam jej favorit, tam už bolo. Bola tam tá pani s Peťom Cmoríkom a pani s Karlom Gotom. A každej to vysnívala vnučka.(teda aspoň myslím 🙂 🙂 )

bubba
30. apr 2009

ked bol ten pribeh o tej rodinke s 11 detmi tak vomne to stale evokovalo hnev ako mozu byt rodicia taki nezodpovedni a mat tolko deti?ved keby sa len raz ti dvaja porozpravali o alternativach do buducna urcite by padlo aj...co by bolo keby ten druhy zomrel..tak ako my s manzelom a kopec inych parov.chudence deti samozrejme za to nemozu je mi ich luto..a tiez skoda ze neprerobili uz izby vsettkym to bolo surove ze len polovicu spravili 😝
ale babka z bardejova bola bohovska som sa smiala aj plakala..aj jana k.je super 😀

bubba
30. apr 2009

a inac moja mala veru plakala ked som jej povedala ze tym detom umrela mamicka....

zrzulka
30. apr 2009

Bubba to nemozes tak brat. Preco by mali byt nezodpovedni rodicia? ved sa o svoje deti strali ako vedeli.Nic im nechybalo. ja pokladam za nezodpovednych rodicov takych ktori na svoje deti zvysoka kaslu.... Je jedno ci mas 1 dieta alebo 10. ked umrie partner rovnako chyba 1 dietatu ako 10tim.

marcela79
30. apr 2009

Zrzulka, úplne s tebou súhlasím... 🙂 Veď ten otec by sa bol pre tie deti rozkrájal... Nech im Pán Boh požehná a dožičí všetko šťastie sveta 🙂

lucaska
30. apr 2009

bubba, vilo hned na zaciatku pribehu s tymi jedenastimi detmi podotkol ze su silno veriaci....... otec sa staral zo vsetkych sil o svoje deti ale v dnesnej dobe mat jedenast deti.......??

vinka
30. apr 2009

Hej baby je zodpovedný to nikto netvrdí,že nie.Ale keby nemali posledné dvojičky tak tu mohla byt a deti mohly mat maminku.Je to už jedno čo mali robit predtým.Ale aj ja som názoru,že všetko treba robit s rozumom aj deti.Môjmu mužovi zomrela mamka a to mal 18 rokov a bol pripravený od 12-tich nato,že mamka zomrie.A chýba mu a nevie sa s tým zmierit ani dnes čo má 30.Mama je mama. ☹ A tie dojičky si budú musiet pestovat vstah s otcom biologickým lebo s nim nevyrastajú.Je to tažké pochopit nieto prežit.Ale ja im tiež prajem len to najlepšie lebo si to zaslúžia.

silvia123
30. apr 2009

Moc tomu nerozumiem, ale niekde som počula, že ľudia fakt silno veriaci nepoužívajú žiadne prostriedky proti otehotneniu -koľko boh dá detí...toľko je... Alebo sa mýlim? Ale myslím, že práve toto mali na mysli tým- že sú silno veriaci...
Takže teoreticky keby tá žena prežije a bola by plodná verím tomu, že by sa to jedenástimi deťmi neskončilo... ale osud je krutý a ten boh to zariadil trošku inak a dosť hrozne...

lucaska
30. apr 2009

ani ja sa tomu nerozumiem ale minule bola o tom taka relacia oni kedze su silno veriaci niektory ludia, tam nepripada do uvahy ani antikoncepcia ani nic....len rodit, rodit a rodit..........

vinka
30. apr 2009

Presne tak.Ani nie rodit rodit ale súložit ked sú neplodné dni lebo je to bez úplnej akejkolvek ochrany.Ani zastavit sa nesmie.Alebo by nemalo.Lenže mám známu čo bývajú v jednoizbovom byte a už majú 4 deti.Neviem či to je rozumné.Ale súdit nikoho nechcem a nebudem.Je to každého vedomie a svedomie.

zrzulka
30. apr 2009

Pekne🙂) takze ak by som mala velku rodinu bola by som nezodpovedna???????? Pretoze je taka doba ze mat aj jedno dieta je vela?Co vsetko je clovek schopny zvalit na dnesnu dobu? ja napriklad tuzim po velkej rodine a verim ze raz ju mat budeme.... Preto som nezodpovedna, pre moju tuzbu mat vela deti????? Nie som silno veriaca. Po urcitej zivotnej "podpasovke" moja viera dostala zabrat ale v Boha verim stale....
Ta zena - matka deti zomrela pri porode. proste sa to stava, nikto nemoze sudit dvojicky za to ze zomrela. oni sami sa mozno budu citit strasne ked pochopia co sa stalo.
Ak by nezomrela pri porode, mozno by zomrela inym sposobom. nikto nevie kedy nastane jeho posledna chvila. na urcite veci sa clovek nepripravi nikdy..Smrt medzi ne jednoducho patri. taky je zivot.... Proste to co sa stalo je velmi krute, smutne ale asi to tak malo byt. Mnoho veci clovek v dannej situacii nechape... pochopi az neskor s odstupom casu!

silvia123
30. apr 2009

Ja si nemyslím, že je to nezodpovedné mať veľa detí, keď sa rodičia vedia o ne postarať, nezodpovedné je narobiť si detí a nestarať sa o ne, prípadne ich hromadiť v nejakých domovoch! Takže ja to vidím tak, že proste oni patrili do tej skupiny silne veriacich a možno bola z tých žien čo otehotnejú veľmi ľahko, takže mali veľa detí a nebolo vidieť že by boli zanedbané, alebo žeby žili v nejakých hrozných podmienkach, napriek tomu že stratili jedného z rodičov. Mali veľký dom a určite by boli veľmi šťastní, nebyť toho hrozného okamihu a tie dvojičky chúdatká určite za to nemôžu, to hlúposť to hádzať na ne. Takže tu o nezodpovednosti sa nedá moc hovoriť, skôr o nešťastí...

bubba
30. apr 2009

aj ja by som chcela mat vela deti aj kopec inych zien ...ale proste prave toto ma odradza..co ak sa mi nieco stane?alebo manzelovi?ako matka t platu ktory dostavaju zeny na slovensku da detom a hlavne tolkym detom vsetko co potrebuju?co by bolo keby nemali tu babicku a tu sestru ktora sa im stara o dvojicky?co bude ked babka zomrie?popripade ak sa daco stane otcovi?toto vsetko su otazky na ktore odpovede v dnesnej dobe su,ze ludia maju mensi pocet..to je vsetko nemusite ma hned vsetky negovat aj tak s tym nazorom ticho suhlasite ved kolko z vas sa chysta mat viac nez 3 deti?a preco?pre rozumne dovody...

vinka
30. apr 2009

Bubba plne s tebou súhlasím.Ty si to napísala asi najvystížnejšie. 😉

majcik
30. apr 2009

Joooj, baby, tak podla mna niektore prispevky sem nepatria ... ako si mozme dovolit sudit niekoho, koho nepozname? 😠 😠
Keby sme sa na to pozerali z toho uhla, ze ci mat deti, vsak mozem zomriet, tak by som ani to jedno nemala ... vsak aj jednemu dietatu chyba mama tak ako jedenastim.

To tvrdenie, ze silno veriaci ludia musia iba plodit a rodit deti je otrasny blud, ktory z duse nenavidim. Tak ho prosim, nesirte. To nikde nie je napisane, ak to niekto tvrdi, tak klame ... ale to je uz do inej temy. Nepozname dovody, preco tyto manzelia mali tolko deti ... niektori ludia maju viacej deti preto, ze ich jednoducho chcu...

zrzulka
30. apr 2009

Ja zase plne suhlasim s Majcikom. lepsie by som to nenapisala. Ak by som rozmyslala tak ako to opisala Bubba tak nemam ziadne dieta a pripravujem sa cely zivot len na to ze raz zomriem.A rozmyslat ze moj muz raz umrie? A ci umrie skor nez ja? Na tieto veci ja vobec nemyslim.A ked ma to aj niekedy prepane tak mi manzel povie ze on neumrie. Ano detinske ale naco stale mysliet len na smrt?🙂))) Ta neminie nikoho. Skor ci neskor.... Je pravda ze mame "zadne vratka" moj muz plati zivotne poistky aby v pripade zeby sa mu nieco stalo nas zabezpecil. taktiez moja dcera ma aj "druhu" mamu ktora ju lubi rovnako ako aj ja. ma uzasne babky, deda,ludi ktori ju zboznuju a nenechaju v stichu. A ma najlepsieho otca na svete, ktory by sa vedel postarat o nu rovnako dobre ako ja!!!!!!!!!!!!!!!!Aj o nase dalsie deti, pretoze pre mna i neho je rodina na prvom mieste . napriek tomu viem ze mna nikto nenahradi. Chybala by som malej aj mnohym ludom ktori ma maju radi. Ale este sa nechystam umriet. mam tu mnoho planov, nemam na umieranie cas🙂))))
A ta mamina o ktorej je rec tu nechala po sebe nieco uzasne!!!!! ved ona "zije" nadalej vo svojich detoch.....

dadulka19
1. máj 2009

mne sa tá rodinka s 11 deťmi veľmi páčila.Bolo vidieť,ako sa veľmi ľúbia a navzájom si pomáhajú.Ich maminka v podstate dala život za svoje dvojčiatka.Deti sú určite šťastné,že žijú v tak početnej rodine,hoci absencia maminky je jasná.Obdivujem tatina,že to tak zvláda.A je úžasné,že si niekto trúfne mať v tejto dobe toľko detí,hoci sa im ten život takto skomplikoval.
Prvý príbeh chlapca a hokejistov bol tiež pekný,ten Matúš vyžaroval úžasnú pozitívnu energiu.
Tretí príbeh som nedopozerala,lebo mi zamrzol archív markízy,ale ako to tá 70ročná pani nandala Vilovi,bolo podarené 🙂

bubba
2. máj 2009

ale ja netvrdim ze je nezodpovedne urobit si deti a umriet 😅 😅 ja hovorim hlavne o tom ,co nechame partnerovi potom ak sa nam nieco stane...a o socialnom zabezpeceni do buducna pre 11 deti to uz ani nehovorim...ja tu nikoho nesudim ale ani keby som mala miliony a miliardy tak tolko deti by som sa neodvazila nikdy mat(i ked by to bolo nadherne mat konecne velku rodinku) lebo stastie je vrtkave,jeden den mas,druhy den nemas a ani po moralnej stranke by som vela deti nechcela pretoze potom ti najstarsi su ukracovani o cas,su nuteni pomahat s najmaldsimi a zatial im unika detstvo,puberta,skola...a aj ked tvrdia ze to robia radi a naplna ich to stastim...urcite neraz so slzou v oku pozeraju na svojich vrstovnikov co si idu niekde na koncert,alebo do kina...
a to co som akoze ja s mojim muzom nenormalna ze sa rozpravame o tom co by bolo keby sa stalo daco jednemu z nas??? 😅 ze diky ale podla mna je to normalne..
a ano krestania nesmu pouzivat ani antikoncepciu ani inak branit pocatiu...ani vykonavat akt lasky pokial nie je cielom oplodenie a porod... 😅

abetka
2. máj 2009

bubba ja mam manzela jedinacika a on je to o nicom. Je sam, rodicia nemaju o neho zaujem, nema mu kto pomoct, poradit, nema nikoho okrem nas. Nikdy nemal nic naviac a nemali malo penazi. Jednoducho su rodicia sebci a mali dieta, lebo to patrilo k rodine a bolo.
Mam uz dve deti a tiez sme veriaci, ale sudit niekoho kto dal z lasky zivot. Tvoja posledna veta je totalne hlupost, pretoze viera dovoluje pouzitie alebo aplikovanie Bilingsovej metody.
Kopec ludi poznam co maju viac deti, rodicia ich lubia, aj ked materialne im vsetko nemozu dat, tie deti su zivotaschopne ovela viac ako ini. Oni nezavidia a ani sa nad tym nezamyslaju, lebo su uplne inak vedeni ako si ty myslis. MNa tiez zarayi , ked poviem, ze by som chcela este dieta ako sa na mna kukaju, ale ja musim byt presvedcena a svojom a ostatni ma prestavaju zaujimat. Matka robila pre deti vsetko co len mohla a nakoniec prisla o zivot, ale vela na svete zo seba nechcala a jej manzel ju lubil a on trpi tiez a urcite ma aj strach , ale urcite to, ze maju deti a su zdrave nelutuje.

silvia123
2. máj 2009

Podľa mňa je úplne normálne mať jedno, dve, tri alebo aj jedenásť detí, je to všetko na rozhodnutí rodičov a na tom ako kto chce mať veľkú rodinu. Väčšina ľudí sa obáva v dnešnej dobe mať viac ako dve deti, pretože chce tým dvom zabezpečiť všetko možné aj nemožné, sú ľudia pre ktorých je problém mať aj jedno dieťa a nedokážu mu zabezpečiť všetko, ale sú aj ľudia rodinne založení a je jasné že sa rozhodnú pre viacčlennú rodinu a tomu podradia aj svoje životy, teda sa musia oveľa viac usilovať, majú viacej starostí ale aj radosti a možno im to nebude vychádzať finančne tak dobre, ale všetko sa dá, je to proste na rozhodnutí každej rodiny, takže záleží z akého pohľadu sa na to človek pozerá. Napríklad na Orave je stále normálne mať viac detí a popritom tie platy sú tam dosť mizerné a sú napriek tomu šťastní, ja mám zatiaľ jedno dieťa a tiež som šťastná, tak o čom je to -proste o tom aby sme mali toľko detí na koľko sa cítime a boli šťastní a netreba sa zbytočne hádať, každý má svoju pravdu, každý má toľko detí koľko chce a na koľko sa cíti že dokáže vychovať.
PS: o tej Bilingsovej metóde som čítala -kňaz na ponaučeniach pred sobášom nám dal knižku 😉 -ale ja by som sa na to nespoliehala.

bubba
2. máj 2009

neviem co je to bilingsova metoda ale predpokladam ze je to ratanie plodnych a neplodnych dni cize ano viera ti povoluje sexualne zit asi tak 4x do mesiaca a mozno z tych 4 krat budes mat stastie/nestastie a bud to vyde alebo nevyde tak ako si zelas 😉
abetka ja mam brata a citim sa ako jedinacik hold zakon prirody ze nie vzdy si vsetci jedinci rozumeju.mas pravdu keby nas bolo viac tak sa istotne medzi nimi najde ten s ktorym ma bude spajat ozajstna bratska laska.no a ked sa chystas mat este jedno dieta...to stale nie je 11.neviem kde si nabrala to ze som odsudila matku prikladnu matku ktora dala zivot tolkym detom.uz to nejdem dalej rozpitvavat je mozne ze to citaju aj nejaky ich znami a pod..vsetko co som chcela povedat je ze sa s takym niecim dalo pocitat a takemu niecomu aj zabranit..

mracik
2. máj 2009

bubba, tvoj posledný príspevok je plný predsudkov. 😒 Sama si priznala, že ani nevieš, čo je Billingsova metóda, ale hneď vieš, že je pri nej možný sex 4 x do mesiaca. 😉
No na 11 detí by som si netrúfla ani ja, ale keby si na ne netrúfla moja babka, tak tu dnes nie som. Je pravda, že pri väčšom počte detí je riziko, že sa človek o ne nedokáže postarať, ale zas má každé dieťa desať súrodencov, ktorí ho môžu neskôr v živote podržať. 😉 A takisto keby sa niečo stalo jednému so súrodencov v dospelosti, tak sa ostatní môžu postarať o jeho detičky. No asi by sa tu najskôr hodila moja obľúbená hláška - všetko s mierou 😀

a k téme, videla som len posledný príbeh, no normálne som sa bála o tú babičku, aby nechytila infarkt 😖 no ale našťastie to prežila v zdraví 😅

majcik
2. máj 2009

Bubba - sorry, ale nepis tu bludy, prosim Ta, dobre? Lebo to robis ...

bejbypd
3. máj 2009

mne to prislo krasne ze porodila jedenast deti a nebyt nestastnej nahody tak by ich vsetky milovala a vychovavala ich rovnako...v tom je rozdiel medzi tym kto ma deti z lasky a medzi tym kto si deti len tak narobi...a tito ludia ich urcite velmi lubili...a nemyslim ze o nich nebolo postarane...aj moja babka je z desiatich deti uz ich zije bohuzial iba pat ale ti sa maju tak radi ze to je krasne...to je na kazdom kto si na co trufa...a bubba asi no comment ale je to tvoj nazor 😉

abetka
3. máj 2009

silvia 123- ja som sa spliehala na bilingdovu metodu a vzdy som otehotnela 😀 Moj otec je z 10 deti a moja mama zo 6 deti a vzdy ked som isla na prazdniny k starym rodicom som sa citila ako princezna. Starali sa o mna, davali mi vela laskya vela ma toho naucili. Moj dedko , ked zomrel zazil len moju dcerku a o tehotenstve s Tomaskom som mu ani neviem preco nepovedala, ale ked som mu bola na pohrebe tehotna veru ma odsudzovali , no pre mna to bol velmi dolezity cloveka velmiobetavy. Strasne by som si prila, keby som mohla dat svojim detom to co moj dedko.
moj oco ma brata a ma 6 deti. V januari sa im mama uusila plynom a zomrela. Tie deti boli vzdy ciste, pekne. bolo o nich postarane a su teraz bez mamy. Stara sa o ne vsetky jej sestra, ktora sama ma postihnute dieta. Toto je pre mna matka, ze na, schopna obety pre svoje deti. 😉

majcik
3. máj 2009

Abetka - je to krasne mat velku rodinu, samozrejme, chce to vela obety, lasky ...moj ocino pochadza tiez z 12-tich deti, uz niektori, zial, zomreli, ale ja mam uzasne zazitky z toho, ked sa niekde zideme, ci uz na svadbach, rodinnych oslavach a podobne, proste je to skvele, mat tolko ujov a tiet, bratrancov a sesternic. Zili tiez tazko, lebo otec im predcasne zomreli, ale mozno prave to ich este viac zblizilo a dodnes si pomahaju, navstevuju sa, stretavaju ...