Modrý koník, kam smeruješ?

zita19
24. dec 2013

Keď som v septembri tohto roku objavila Modrého koníka moje nadšenie bolo obrovské. Potešila som sa, že mám zdroj nových informácií, ktoré mi ako nastávajúcej babičke chýbali. Potešila som sa možnosti zapájať sa do diskusií, zdieľať svoje názory, dozvedieť sa názory iných... Dozvedela som sa mnoho nových vecí, poskytla mnoho dobre mienených rád.
Moja radosť bola nekonečná, keď som „cez MK“ uplietla prvý sveter s Adkou, keď som „cez MK“ uplietla čiapku s Luciferovou. Rovnaká radosť ma obliala, keď som sa za pomoci Lákovkárok zorientovala v problematike dnešných látkových plienok.
Našla som tu mnoho tém, kde som mohla pomôcť radami. Radila som rada podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Dúfam, že aspoň časť z mojich rád pomohla. Našla som aj témy a otázky, pri ktorých mi zastal rozum. Ale beriem to ako otvorené fórum, takže každý sa môže pýtať na čokoľvek. Priznám otvorene, niekedy som skĺzla v odpovediach do sarkazmu a irónie, za čo sa teraz ospravedlňujem, ale v danom okamihu mi nedalo inak. Našla som tu tému, v ktorej som si užila humoru ako už dávni nie. Žiaľ táto téma je už dávno zamknutá. Škoda, lebo dôvodov na uvoľňujúci smiech je tejto dobe tak strašne málo.
Stretla som tu kopec ľudí, s ktorými si rozumiem, s ktorými sa rada podelím o svoje radosti, s ktorými zdieľam svoje starosti. A naopak. V tomto smere som MK veeeeeľmi vďačná.
Našla som aj témy, ktoré preberajú vážne dilemy dnešnej doby. Ako príklad uvediem očkovať vs. neočkovať, alternatívna medicína vs. klasická „západná“ medicína, hodnoty kresťanského svetonázoru vs. liberálny pohľad na svet. V každej tejto téme sa objavujú zapálení zástancovia aj odporcovia. Každý tento tábor deklaruje svoje argumenty aj „argumenty“ čo by bolo fajn, lebo diskusia je o tom vymieňať si názory. Lenže v týchto diskusiách sa už dávno názory nevymieňajú, nezdieľajú a už vonkoncom neakceptujú opačné názory. Tieto diskusie sa stali priestorom na osočovanie „opozície“ a často krát sa zvrhávajú do „krvavých bitiek“. Stáva sa pravidlo, že ľudia sa utiekajú do „ilegality“ súkromiek. Prečo? Lebo sú otrávení netoleranciou...
Čo ma ale najviac mrzí, že (a teraz som si plne vedomá, že porušujem ôsme pravidlo diskusií, ale nedá mi, musím) admini tohto fóra nejednajú férovo a zdá sa mi, že si vytvárajú nejaké len im známe pravidlá. Včera sa bez stopy stratili opozičné príspevky z jednej takejto témy. Funkcia admina takéhoto fóre je podľa mňa zodpovedná a mnohokrát nedocenená. Je mi úplne jasné, že ten komentár, ktorý porušuje pravidlá má byť zmazaný, témy, ktoré sa vymykajú z kontextu MK zamknuté, ale...
... proste nejako mi nejde do hlavy prečo sa niektoré témy zamykajú aj keď neporušili žiadne z pravidiel a iné si veselo „žijú“? Prečo sa niektoré odpovede vymazávajú aj keď neporušili žiadne z pravidiel a iné, ktoré sú ďaleko za hranicou pravidiel ostávajú? Prečo sa zmazávajú témy, aj keď neporušili žiadne z pravidiel a iné, ktoré sú ďaleko za hranicou pravidiel ostávajú? A keď sa položí otázka asmira tímu, že prečo dostaneme od 3 adminov 3 rôzne zdôvodnenia. Admin takéhoto fóra by mal byť človek s nadhľadom, jednať presne podľa dopredu deklarovaných pravidiel. Svoje rozhodnutia by mal vedieť obhájiť. A ak „se chybička vloudí“ mal by sa k svojmu prešľapu postaviť zodpovedne a priznať chybu a aj ju napraviť.
Tak kam smeruješ Modrý koník?
Dúfam, že k väčšej tolerancii, otvorenosti, múdrosti... Aby sem všetci užívatelia chodili radi. Chodili pre rady, pomoc. Chodili sa podeliť sa o svoje radosti aj starosti. Aby do Koníka mohol beztrestne vstúpiť humor.

zita19
autor
29. dec 2013

@zuzkaanicka nekamufluj, skusas to tu heknut... Takze toto system dovoli... Nie je to osetrene na jedinecnost ...

anima9
29. dec 2013

@natas4 Tie by som dole nedávala. Tam je najviac feromónov 😀
@zuzkaanicka Myslím, že sa tým nedá nič pokaziť. Určite neuškodí, iba ak pomôže 🙂
Dievčatá idem cvičiť. Nechám si tieto myšlienky zatial prejsť hlavou 😀
Vám príjemnú zábavu 😎

zuzkaanicka
29. dec 2013

@anima9 tak zober aj moj zadok a zacvic si namiesto mna 😅

anima9
29. dec 2013

@zuzkaanicka No šak daj, hádam ma nestiahne k zemi 🙂 čo ma nezabije, to ma posilní 😎

zuzkaanicka
29. dec 2013

@anima9 hned by som poslala-skoda, ze neviem teleportovat 😅

anima9
29. dec 2013

@zuzkaanicka Este ma napadlo.. Co na Tvojom zadku treba rozcvičiť? Sedacie svaly, či panvové dno? 😀 😀 Zeby som vedela na aké cviky sa zamerať. 😅

zuzkaanicka
29. dec 2013

@anima9 mozes oboje 😅 ... ale poriadne, ziadne flakanie 😅

natas4
29. dec 2013

@anima9 dnes sa zameraj na to panvove dno ...sup sup na zinienku a pre istotu si aj ty zober vreckovku 😀 😀 😀

anima9
29. dec 2013

@zuzkaanicka Este poprosim @natas4 o jeden pizza koláčik na cestu. Nech sa posilním, ked pojdem domov vysilená s dvoma zadkami 😀

zuzkaanicka
29. dec 2013

@natas4 uz si dopiekla? ... nova majitelka mojho zadku by si nieco dala na posilnenie 😅

zuzkaanicka
29. dec 2013

@anima9 a teraz mi to doslo, preco mne tak chuti jest, len chvilu mas moj zadok a uz by si jedla 😅

natas4
29. dec 2013

@zuzkaanicka
@anima9 dopiekla...a uz sa aj za horuca zjedlo...skoro cely plech 😅 ostali dva kusky...tie Vam rada poslem, nas asi bude celu rodinu boliet zaludok...

zuzkaanicka
29. dec 2013

@natas4 staci, ked ich oba posles na vychod, ja teraz ked som sa zbavila zadku, tak uz budem jeste menej 😅

natas4
29. dec 2013

@zuzkaanicka idem si dat asi slofika, nejak ma tie pizza kolace zlozili 😝 vecer som tu ako na koni 😎

zuzkaanicka
29. dec 2013

@natas4 len si pekne schrupni, jedlo treba zalezat 😅 ... ja idem zehlit 😝 ... a este musim usit velkej dcere suknu na akademiu-to este mozem byt rada, ze iba jej, nastastie neslubila, ze usijem celej triede 😅

zita19
autor
29. dec 2013

@zuzkaanicka Ja som sila celej triede... a niektorre mamicky to brali, ze som im to na tu besiedku len pozicala, nezaplatili a po mi to vratili. Jedna dokonca opratu aj vyzehlenu... Mali sme pre Mimu 4 bodkovane suknicky. 😀 😀 😀

lili_mia
29. dec 2013

@zita19 Ja som tu od roku 2010 a tie zmeny vnímam parádne dlho. Ako som sa zaregistrovala, toto bol raj informácií, na ceste bola neter a veľmi som sa na ňu tešila. Ale čo sa stalo v roku 2011 a začiatok 2012? Niekedy vtedy admini spustili tie súkromné diskusie a zrazu som som sa ocitla v témach, kde sa drzo ohovárali iné členky. Zdesene som čítala ako sa rehocú na ženách, ktoré neočkujú, stravujú sa živou stravou, imunitu posilňujú tekutým striebrom a podobne. Ja som skúsila tú mega askorbickú liečbu a nechápem, doma sme mali kolo maródov, ale ja som stále fit, ani nádcha, len mi tečie z nosa, ked som vonku. Už druhú zimu.
Potom tu bola veľká kauza, v jednej z tých súkromných tém až tak komentovali správanie jednej členky, že ju aj drzo označili. Dotyčná videla názov diskusie, aj úvod vety v zmysle .. asi preto je neplodná, lebo tu robí zlo .. dotyčná verejne požiadala admina o vyriešenie a admin sa verejne nevyjadril, či súkromne, to neviem, ale zarazilo ma, že nereagoval v tom príspevku, kde ho ona označila.
Potom dalšia hviezda tu vylepila fotky zo súkromného albumu inej členky, jej koníkovskej priateľky. Zdôvodnila to poukázaním na to, že hoci sme priatelia, ale reálne nevieme koho si tu k sebe púšťame a preto by sme nemali dávať nahé fotky svojich detí ani do súkromných albumov.
A to, že občas nejaký pedofil založil diskusiu o tom, že je úplne v poriadku, aby ockovia masírovali svojim dcérkam ohanbie a to isté robili mamičky s pipíkmi svojich synov.
Občas sa tu objaví jeden ťulpas, ktorý chce späť svoju Žanetu.
Mňa najviac dorážajú názory žien, vieš koho si si brala, tak sa mu venuj. Muž mi skoro hubu rozbije a ja sa mu mám viacej venovať??? Nepoviem ak sme upadli do stereotypu, zabudli komunikovať, venovať sa sebe ako milencom, treba skúsiť poradňu. Ale ak je žena nejakým spôsobom zmanipulovaná a vezme si muža, ktorý ju potom ide prizabiť a pýta si rady ako od neho utiecť, načo niekoľko hviezd napíše, aby posilnila rodinný život, chce sa mi grcať. Ale nech, ich život.
Tak ako ma štve vyvyšovanie sa žien hlásajúcich, že kedže inteligentné ženy vstúpili do manželstva ako počestné ženy a teda fundovane vedia o čom ten manželský život je. Nie všetky to robia, ale pár ich tu je.
Chceš reality šou? Čítaj modrého koňa.

zita19
autor
29. dec 2013

@lili_mia Tak to som v podstate rada, ze som tu kratko. Toto je asi ovela vacsia dzungla emocii a nazorov ako som si asi vedela vobec predstavit. Ale stale viac a viac nazorov je tu o zlyhavani adminov... Mozno by ich niekto mohol aj pochvalit za adekvatny zasah. Najde sa talyy?

lili_mia
29. dec 2013

@zita19 Ja zas hovorím, čím dlhšie, tým lepšie. Postupne sa odkrýval život niektorých hrdiniek, ktoré tvrdili, že im sa to nikdy nemôže stať. Svoj život trochu odkryli aj ženy, ktoré som v niečom obdivovala a ked pridali trochu z ich neľahkého života, tak ma akoby nakopli na sebe makať. Už mám vytipované ženy, ktorým môžem napísať niečo smiešne v štýle "počkaj, idem kuknúť pexeso a vyveštím ti" a smejeme sa že až. Niektoré mám aj na fb (tam nedávam veľmi súkromné fotky, tak ma to až tak netrápi 🙂 ), tak ako mám v očku ženy, ktoré ked sa zapoja do niektorej diskusie, tak tam nemám prispievať, a ani to čítať, pretože tieto hviezdy rozšpikujú moju jediné vetu a rozoberajú z nej každé slovo. A sú extrémne vzťahovačné.
A admini dostávajú pochvalu, ked vylepšia bazár, ked vylepšia niečo na koníkovi, ked už niečo konečne opravia 🙂 Kedysi sa tu nemohli dať fotky zo svadby, ani len že ako vyzerajú rodičia vo svadobnom, ani len narodeninová torta bez oslávenca a foto zapádajúceho slnka na pláži nehrozilo 😀 Ale vtedy neboli povolené ani albumy s oblečením, čo ma mrzí, že teraz je to tu vo veľkom. No aby sa nepovedalo, občas sa pri nastylizovanom dieťati inšpirujem ja sama pre seba 😎

zuzkaanicka
29. dec 2013

@zita19 takze tiez si bola maminka neobmedzenych moznosti? ... moja dcera si mysli, ze mam vela casu a vsetko viem-hned som zaukolovana 😅

zita19
autor
29. dec 2013

@zuzkaanicka Presne ako pises. .

anima9
29. dec 2013

@zuzkaanicka Pánvové dno na zadku precvičené 🙂 Opäť udržíš meč a moč 😀

leyah
26. jan 2014

tiež som tu necelý rok a niekedy len ,,zírám,,, ako to tu funguje a čo sa tu deje. Ale nejak som sa už zorientovala a zdá sa mi, že Modrý koník je tak trochu výkladná skriňa našej spoločnosti . Som z toho mierne sklamaná, ale tak mi treba naive, pred MD pracujúcou v kolektíve, kde ženy boli vo veľkej menšine. No objavila som tu pár osôbok so zdravým sedliackym rozumom (hádam sa za to neurazia, že som to tak napísala), ktorých príspevky si vždy rada prečítam, či v diskusiach, alebo fotoblogu a autorka témy patrí medzi ne.