Môj chlap je na kamióne a ja nestíham

hanusska
17. jan 2014

ahojte maminky... hlavne tie skúsené..🙂 prosím vás ako stíhate domácnosť a to všetko.. ako si navariť poprípade upiecť upratať bez toho aby som nemusela po nociach variť prať a upratovať?malý je velmi hyperaktívny a vyžaduje vela pozornosti ked si idem napríklad navariť alebo riad umyť tak sa o mna postaví a mm dorobené pretože ma stále ťahá 🙂 je to milé ale niekedy by mi bodlo aby sa zahral sám alebo tak...ale neviem čo mám robiť..🙂

luba28
17. jan 2014

@hanusska aj moj je kamionista,...chodi na 4 tyzdnove turnusy,...ja mam dceru 10 rocnu,ktora mi velmi pomaha s malym/20 mesicov/,....a ja stiham v pohode,lebo mam ohradku,cize ked idem upratovat,varit,vesat pradlo,atd,...tak ho tam dam a mam pokoj,....velmi velka pomoc je ohradka,.... 🙂 🙂 🙂

hanusska
autor
17. jan 2014

@luba28 a postielka by nestačila? 🙂 inak dakujem za radu. 🙂

lucinocka
17. jan 2014

@hanusska ja take veci robim, ked mala spi cez den..vecr uz nemam energiu, kym zaspi, sprcha, gauc a chrr :D

luba28
17. jan 2014

@hanusska neviem,mozno ano,..ja mam ohradku v obyvacke,cize zapnem mu telku a on si pozera,alebo ma tam hracky a sa hra,....aj ta prenosna postielka by stacila,.....skus na bazariku ci niekto nepredava ohradku za lacno,...

caspino
17. jan 2014

aj ja som mala ohradky cest.postielku mam v bazare na predaj dala som ho tam a pokoj resp.ked spal som si robila ale ked ti ho ma kto vziat vonka aspob na 1 alebo 2 h

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ewellina
17. jan 2014

@bojovnicka Ahoj. Mohla by si byť trošku konkrétnejšia, v čom spočíva ten váš režim? Celkom by ma to zaujímalo.

hanusska
autor
17. jan 2014

@caspino práveže nemám nikoho kto by ho vzal von... ☹ skúsim jeho obyčajnú postielku len čisto s matracom 😉

@bojovnicka velmi dakujem za radu 🙂 skúsim si napísať nejaký denný plán a neho sa držať 🙂 to by mohlo pomocť.. nie?

hanusska
autor
17. jan 2014

@lucinocka ja to mám horšie lebo ked je muž v práci tak malý nespí skoro vobec cez den ☹

tracey86
17. jan 2014

No mat muža kamionisti je namáhavé 🙂preto som vďačná keď príde domov a aspoň trosku ma odbremeni🙂mám dcéru,ktorá ma 2 a trištvrte roka a 2mesacnu dcérku .starsia je od začiatku naučena,že potrebujem mat čas na domáce povinnosti.vzdy jej dám niejaku "dôležitú "prácu ako nakresliť pre babičku obrázok aby som to stíhala a druhu nohou kocikujem ked plače a medzi tým žehliť,varím,.... a večer o 9 tej odpadnem v posteli ako hnila hruska🙂

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivet1371
17. jan 2014

čo si s toho robiš robota ti neutečie .Ja som sa vždy nahanala čo 2 hodiny spal cez den.Ked bol menši zobrala pri šporak kočik aby pozeral alebo dala do stoličky.Alebo deku na zem nech sa šucha.A čo som stihala bolo a čo nie počkalo.A to o 4 deti navarit,oprata a to ostatne čo treba v domacnosti a ešte rodičov.Teraz už syn jazdi tiež len aby mal stale všetko pripravene.Dcera sa vydala a ocino pred par mesiacmi zomrel tak už mam toho menej .A treba si tak trochu rozplanovat kedy čo aj ked napriklad ked pride muž z jazdy je po planoch 🙂

ewellina
17. jan 2014

@bojovnicka Si šikovná, máš to premyslené. Len si neviem celkom dobre predstaviť, ako môžu byť takí malí vo vani, kým ty žehlíš a chystáš veci na oblečenie. Nebývaš unavená? Máš aj chvíľku pre seba?

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vendulka80
18. jan 2014

Ahoj, ja som tiez s malou vacsinou sama, manzel pracuje mimo a ked som chcela vsetko stihnut tak som vstavala rano o 3,30, navarila som, upratala a podobne veci. Mala je ranne vtaca, vstava zavcasu ale kym sa zobudila ta som vsetko pekne stihla. Este sa aj namalovat, vlasy vycesat a nechty nalakovat. 🙂
Potom som mala cele doobedie klud, isli sme von alebo na nakup, ona je velmi ziva, potrebuje neustale nejake nove podnety a minuta v dome je pre nu strata casu ☹ Ked sme prisli tak sa napapala a isla spinkat. A kym spala, robila som si svoje veci, citala a tak 🙂
Takze u mna plati jedine zavcasu vstat 🙂

h2
18. jan 2014

@hanusska Ahoj, neboj nič, bude lepšie! Teraz má Tvoj malý také obdobie, že vyžaduje najviac pozornosti, musíš byť stále v strehu, ale nepotrvá dlho a budeš ho môcť nechať postupne na čoraz dlhšie samého, alebo Ti bude pri upratovaní, či varení "pomáhať". Takže len vydržať, ja som tiež robila väčšinu vecí, keď syn spal. Muž je tiež stále v práci, robí v divadle, takže celý deň nie je doma, nemá mi kedy pomôcť, ale na rozdiel od Tvojho potom v noci príde a chce mať navarené, upratané, opraté, vyžehlené... 😀

@bojovnicka
@vendulka80
Dievčatá, klobúk dole, klaniam sa pred Vami až po zem! 🙂

hanusska
autor
18. jan 2014

Babenky moje dakujem za rady .... už sme vyskúšali "ohrádku"= postielka... 🙂 a funguje to na 50% aspon ten riad si umyjem a navarím ..🙂 teraz mi spinká a ja si možem kludne oddýchnuť... veľmi mi to pomohlo... a zaujímavé je že ked som tú "ohrádku" skúšala asi mesiac dozadu tak to nefungovalo ... 😀