Môj snúbenec je mladší. Môže to fungovať?

hyacint
4. okt 2006

Ahojte všetky a všetci.
Mám snúbenca - čo je fajn, len je o 10 rokov mladší. Ja mám 30. Je to veľa alebo málo? Neviem. Niekedy mám dojem, že je rozumnejší ako ja. A hlavne : nechce nič viac, ako svadbu a bábo so mnou...Som presvedčená, že z jeho strany to nie je iba "úlet". Je si aj vedomý toho, čo všetko je na to potrebné (teda, nielen na to, aby sme si mimi "urobili", ale aj sa postarali). Ja neviem, zatiaľ sa na to necítim... Chcem sa len spýtať : stretli ste sa už s niečím podobným - teda s takým výrazným vekovým rozdielom? Môže taký vzťah fungovať ? Ďakujem za každý názor.

alexandra
6. okt 2006

Pridam aj negativnu skusenost, jedna pani o ktorej viem mala tiez takto partnera, 3 roky ju lamal na spolocne babo (mala uz 3 vacsie deti) a potom ju v 8. mesiaci opustil a zdrhol do zahranicia..

gabka
7. okt 2006

je pravda, ze je rozdiel, ci ma on 20 a ty 30, a ci ma on 30 a ty 40. Ludia sa v tom obdobi dokazu velmi zmenit. Ja ale vzy hovorim, ze to "jadro" v kazdom ostane, ci zle , ci dobre. Zalezi, aky je to clovek, naozaj je vynimka, ze chclap v jeho veku tuzi po takych veciach. Ale vynimky existuju. Len ty musis vediet, aky je typ, ci diskotekovy, ci este ma potrebu pocestovat, nieco zazit, alebo naozaj nic ako rodina pre neho nie je dolezitejsie. Poznam takeho muza (ale len jedneho - a nie je to moj 🙂 ) takze verim, ze existuju, ale prever si, ci je jednym z nich. Myslim, ze uprimny a otvoreny rozhovor a tvoja intuicia ta privedu k spravnemu rozhodnutiu.

gabka
7. okt 2006

a est jedna vec, moja mama je o 9 rokov starsia od otca, keby nie jeden problem, tak su spolu velmi stastni...

mmmk
7. okt 2006

Nevim, ale co jsem znala v okoli pary, kdy byl mezi nimi vetsi vekovy rozdil (on mladsi o 3 roky a vice), tak se ve vsech pripadech rozesli. Vetsinou proto, ze jeden druheho tlacili do veci, ktere ten jeden nebo druhy nechce 🙄

hyacint
autor
7. okt 2006

Gabka, diskotékový nie je a ani nikdy nebol, sme vzájomne nespoločenskí ,si najlepšie rozumieme medzi sebou.
A cestovať a zažiť veľa vecí, to predsa chcem aj ja🙂
Tak zatiaľ nie je problém, dnes som sa zobudila s kopou energie. Myslím, že to pôjde.
mmmk: ja som tiež poznala kopu párov, čo sa rozišli...a nebolo to tým, kto bol starší a kto nie. Tak neviem. Štatistiky sú ale štatistiky...

verulka
7. okt 2006

Hyacint, ja sa nemozem vyjadrovat k vekovemu rozdielu, nakolko s tym nemam skusenosti. Moj muz sa stal otcom, ked mal 19 rokov a bol na to pripraveny...Druhe dieta sme cielene planovali (to mal 21). Takze moj je jeden z tych, ktory aj v skorom veku vedeli, ze rodina je pre nich to naj...Drzim palce...

pipka
7. okt 2006

tazko povedat, ci je desatrocny rozdiel vela, ci malo.Poznam aj pripady, kde vadilo aj menej rokov, ale aj pripady, kde to funguje bez problemov.V kazdom pripade si myslim, ze je to len o laske medzi vami, o tom, ci naozaj babo chcete obaja a ci zvladnete aj to zle, co obcas v kazdom vztahu prichadza.
Tiez si myslim, ze ak nejaky chlap chce zahnut, tak to urobi, ci je mladsi alebo starsi.Akurat mozno pouzije tvoj vek ako vyhovorku, co mu prave vtedy nahraje do karat.
Vyskusajte spolu existovat v spolocnej domacnosti,nakupy, zariadovanie, chodenie na postu a podobne dennodenne problemy, tam sa najlepsie ukaze aky je vas vztah a potom ti bude uprimne jedno, co si myslia ini.Zelam vela stastia, nech je to aspon taky uzasny princ, akeho som stretla ja 😉

madeleine
7. okt 2006

hya, neviem, kolko sa poznate, ale podstatné je, akým človekom je tvoj drahý od základu. Určite si rozumiete a jeden pre druhého urobíte veľmi veľa... neviem,či ste už prežili nejakú krízu, alebo nejaký rozkol, či ste mali väčšie problémy s peniazmi, zdravím, osobnostnú krízu, čokolvek, v čom ťa mohol utvrdiť, že to najdôležitejšie pre neho si ty... ak je to tak a ty cítiš, že s ním chceš byť, tak nei je o čom... je jedno čo komu povieš a čo si kto myslí... riad sa svojimi pocitmi...

luckka
7. okt 2006

ahoj hyacint, ja nemám s tým bohužiaľ dobré skúsenosti. Mala som priateľa o šesť rokov mladšieho a najprv som sa tomu vzťahu bránila, on mal 18 a ja 24, lenže on ma dobíjal a dobíjal, až zvíťazilo srdce nad rozumom, čo doteraz ľutujem. Pretože keď som konečne začala veriť, že by sme mohli skutočne fungovať ako pár, že tam ten vekový rozdiel nevadí, tak nám to vydržalo len pár mesiacov a jedného dňa mi povedal, že on sa na vzťah necíti, že potrebuje ešte voľnosť a tak. A bol koniec. Ale netvrdím, že všetci musia takto dopadnúť. Len som ti napísala moju skúsenosť

aaandrejka
9. okt 2006

ahoj,

mam 37 rokov a dve deti... 15 rokov som zila v manzelstve s clovekom, ktory bol mojim rovesnikom, no napriek tomu sa spraval vacsinou ako dieta... doma ziadne povinnosti, nemal ani sajnu, kolko sa plati inkaso, kolko stoji chlieb.... jeho zivot bol pocitac, hudba a komunikacia s inymi zenami... po rokoch trapenia a depresii som sa s nim rozviedla. Mala som to urobit uz skor! Teraz mam partnera o 12 rokov mladsieho, ktory mi ale svojim rodinnym zmyslanim pripada starsi ako ja... je slobodny, doma stale nieco upravuje, zdokonaluje.... aj k mojim detom ma uzasny vztah... vobec nepocitujeme ten velky vekovy rozdiel, prave naopak, chystame sa zalozit si rodinku. Takze - myslim, ze sa nemusis obavat, ak si rozumiete, nepochybuj 🙂

peha
9. okt 2006

ahoj hyacint,
vidim, ze sa tu celkom rozprudila ziva debata.
len znovu opakujem, ze na veku nezalezi. fakt, ako pise made, a ostatne ze je to vo vas, vo vasich srdciach a spoluziti.

ps - nesuhlasim s arietiskou, ze mladsi parnter ta na 100% musi casom podvadzat. to je blbost.
podvadzat moze aj starsi, aj rovesnik, to nie je o veku, ale o charaktere a povahe, o tom, ci si nieco potrebuje dokazovat mimo vztahu, alebo ci je schopny normalneho vztahu. ci dokaze milovat, byt verny, a proste nepodlahnut "prilezitosti".

ahoj a maj sa krasne 😵

hyacint
autor
9. okt 2006

aaahoj aaandrejka,
som rada, že si našla niekoho takého spoľahlivého a že aj deti ho prijali. Ja svoje ešte nemám, napriek pokročilému veku 30 rokov, ale tak za dva roky sa na bábo už tešíme.Možno aj skôr.
a peha: áno, podvádzajú mladí aj starí, je to v podstate jedno. Myslím, že treba mať dôveru, až kým ju niekto nesklame. A myslím, že môj drahý je naozaj čestný. Tak ak bude nejaký problém, tak si povieme skôr, než sa to prevalí - je to o rešpekte.
A kto koho opustí - má teraz strach, že ja jeho, kvôli dajakému zadzobanému tridsiatnikovi...tak....
dik všetkým za podporu aj protichodné názory, veľmi mi to pomáha rozmýšľať.

aaandrejka
9. okt 2006

hyacint, neboj sa naozaj nicoho, dolezity je tvoj pocit z neho.. ci mu veris a ci v nom rozoznas uprimnost, verim, ze ano 🙂 ja som bola roky podvadzana, mala som sice "zazobanca", ktory ale doma prstom nepohol, nali sme protihcodne nazory na vychovu deti, ako aj na domace prace a pod... vobec mi teraz nevadi, ze som na tom financne horsie (na krku dom, hypoteka..), ale kvalita mojho zivota a vobec, nasho rodinneho zivota, ktory sa dovtedy nedal nazvat rodinnym, je diametralne odlisna... minuly piatok som zacala pripravu na IVF (pretoze mi po mimomaternicovom tehotenstve vyoperovali obidva vajickovody), velmi si zelame babatko, aj deti sa uz tesia na surodenca, tak musime dufat, ze nam to vyjde... o vek sa naozaj nejedna... ja uz toto neriesim 🙂 a to zijem v relativne malom meste, som tu relativne znama persona 🙂 ide tu predsa o nas, o nasu buducnost, takze pripadne reci mi mozu byt ukradnute 🙂

dudus
10. okt 2006

Ahojte holky,jsem tady poprvé,mezi váma.Taky patřím mezi vás,v sobotu jsem si vzala o osm let mladšího přítele,mám dva kluky z předešlého vztahu. 😉TeĎ se budeme snažit ještě o jedno mimi.Vlastně už rok se snažíme a nic.Asi příjdou na řadu vyšetření,ať víme na čem jsme. 😉

1980mat
17. okt 2006

Já znám ze své rodiny případ, který nás všechny šokoval. Můj bratranec(v prosinci mu bude 18) chodil 2 roky se ženou, které bude 29 let. Tajili to přede všemi už i proto, že ona byla jeho učitelkou na ZŠ a kdyby na to někdo přišel, byl by z toho průšvih. Ona by asi přišla o místo. Jen, co jsme se to dozvěděli, neuplynuly ani dva týdny a oni se rozešli. Vůbec nevíme proč. Byli spolu dva roky, měli koupené letenky do Irska, kde chtěli ztrávit letošní léto, ale nakonec ze všeho sešlo. Bratranec se záhy nato vyboural na motorce. Přežil jen díky lékařům z Motolské nemocnice. Asi byl ze všeho mimo. Ona se rozhodla od všeho utéct a dala výpověď v práci a okamžitě odcestovala do Austrálie. Takže takto dopadl vztah, který ze začátku vypadala slibně. Ale asi to nemělo budoucnost. Bratranec plánuje jít na VŠ a užívat si ještě dlouho života, takže by vztah asi neměl moc šancí. Ona by za chvíli určitě zatoužila po dětech a jejich názory by se rozešly.

ttina23
17. okt 2006

Hyacint moja sesternica mala šťastie vždy na mladšich chalanou ale ani s jednim jej to nevyšlo.Nakoniec si zobrala staršieho a klape im to už maju aj babo.takže je to len na tebe a tvojom priatelovi aj ked je mladši ako sa rozhodneš,"vynimka nepotrvdzuje pravidlo" 😉

bubatko
17. okt 2006

Hyacint, vidis sama, ze na takuto otazku nedostanes "jasnu" odpoved. Myslim to v dobrom, ale vzdy najdes ludi, ktori prispeju negativnou aj pozitivnou skusenostou a si tam, kde si bola na zaciatku 😒

Kazdy moze byt vynimkou a tou vynimkou moze byt aj Tvoj priatel. Kludne Vam to moze klapat cely zivot bez chybicky, len je to asi menej pravdepodobne ako by tomu bolo keby tam ten vekovy rozdiel nebol. To je zase len moj nazor, ja by som mladsieho partnera nechcela ani za nic 😖

Tazko sa asi pocuvaju rady druhych a aj tak si myslim, ze Ty chces ten vztah vyskusat, tak chod do toho a nech Ti to vyjde 😵

loss
17. okt 2006

hyacint-ak ho milujes,tak chod do toho 🙂

adiko
17. okt 2006

ahoj hyacint, moj manzel je mladsi o 4 roky. ja mam 29 ale ked sme sa zoznamili mala som 23 a on bol pre mna ucho. nechcela som ho ale on bol presvedceny ze to som ja ta prava 😀 a nakoniec ma uhnal 😅 . moji rodicia boli proti kazdy mi hovoril ,ze mi utecie za mladsou ale je pravda ze pri nom si pripadam ako 23. a musim povedat ze v nasej uz coskoro velkej rodinke 😀 je neraz on ten mudrejsi. ak ho lubis a on teba a mate to ujasnene, teda ze to nie je len ulet niet co riesit.

tonicka
17. okt 2006

Hyacint, mám kamarátku, ktorá ma vekový rozdiel 11 rokov. Boli spolu striedavo oblačno od jeho 17. Tiež si kládla takéto otazky, bola ktomu všetkému aj vydatá. Pred cca 6 rokmi sa rozviedla 2 roky s ním žila a potom sa zobrali.su spolu 4 roky a majú 3 ročnú dcerku. Ona ma jednu dospelú dceru.inak ona má teraz 45 rokov. Je to o vás, o nikom inom. Na okolie kašli. Držím palce. 😀 🙂 😵

andrea.m
18. okt 2006

Ja mám manžela o dva roky mladšieho aklape nám to perfektne.Čakáme 2 bábo a veľmi sa ľúbime,sme šťastná rodinka.Bratanec má manželku o 5 rokov staršiu a tiež majú šťastné manželstvo a 2 krásne detičky.Zase kámoška má manžela o 9 rokov staršieho a je to ako písala Rebeka,bábo mali hned po svadbe,už plánujú aj druhé,vydávala sa hned po skončení VŠ ani do práce nešla,lebo potom by už jej manžel bol starý ne deti.Sama to tak tvrdí.Asi fakt záleží na každom individuálne ako sa k tomu postaví.

bublinkajasminka
19. okt 2006

ahojky holky - môj manžel má o rok menej ako ja ale nijako to nepociťujem, je presne typ človeka ktorý má dobré srdce a dušičku a teda na rozdiele mi nezáleží - je úžasný......

vavka33
19. okt 2006

Ahojte baby-ja mam manzela o 3roky a 3mesiace mladsieho a je uzasny.Vobec si to neuvedomujeme,ze je to tak a niekedy mam skor pocit,ze ja som ta mladsia a "namotanejsia"

mimmix
19. okt 2006

Můj manžel je mladší skoro o čtyři roky a taky bez problému. Při seznámení se mi to moc nepozdávalo,ale dneska už to beru úplně v pohodě. Bohužel jeho rodiče se s námi právě kvůli těm čtyřem roků rozdílu přestali stýkat 😖

bubulicek
19. okt 2006

Ahojte, ja som mala manzela, ktory bol odo mna mladsi o 20 dni, ale spravanim bol tak o 5 rokov mladsi .. Ked sa nam narodil drobec sme sa rozviedli, pretoze to nejako nezvladol a nasiel si inu. Teraz mam priatela o necelych 5 rokov mladsieho (cakame babiku) a je rozumovo daleko vyspelejsi ako moj byvaly manzel, rozumny, chapavy, mily a lubime sa. Takze pridavam sa k tym, ktore vravia, na veku nezalezi, zalezi len na tom, co ma kto v hlave a hlavne v srdci, na tom, ako si rozumiete a ako viete spolunazivat. Hyacint, prajem vela stastia .. a tiez vsetkym s podobnym problemom. Podotykam, ze vzdy je to problem len dovtedy, kym to ako problem vidime samy....

bubulicek
19. okt 2006

a je mi luto pripadov, ako u mimmix, ked to rodicia neakceptuju alebo nevedia pochopit. Tiez sme to s milym dlho tajili a skryvali sa, tiez to nebolo jednoduche aj z toho titulu, ze ja rozvedena s dietatom a on slobodny .. ale aj jeho rodicia pochopili, ze nezalezi len na spolocenskych dogmach .. ale na tych dvoch ludoch a ich pocitoch. Vidia, ze nie som ziadna obluda, ktora vyhladava mlade ucha, ale ze som normalna zena, ktora mala v zivote jednoducho smolu. ...

vavka33
19. okt 2006

Bubulicek,ked to citam,tak akoby som citala o sebe.Vsetko na mna pasuje,mame asi rovnaky osud.

bublinkajasminka
19. okt 2006

vavka - a teda si sa vydala druhýkrát??

bubulicek
19. okt 2006

vavka33 ... po case zistujem, ze nie sme az taky exemplar,ako sme si povodne mysleli a nie je okolo toho ani take halo, ake sme ocakavali. Myslim, ze je to kazdeho osobna vec a mne je teraz moc fajn ... ovela lepsie ako predtym a citim, ze som milovana bezozvysku ... 🙂

mimmix
19. okt 2006

bubulicek- jak ti rozumím! Předsudky jsou hrozná věc, moje dnes už tchýně to nikdy nepřekousla a nestýkáme se dodnes. Všude vykládá jak jsem jí ukradla synáčka. Přitom mi nikdy ani nedala šanci na to aby mě mohla poznat, zavrhla mě od začátku. A tohle kvůli hloupým čtyřem rokům rozdílu? Je nám bez ní krásně a máme pokoj a naši to akceptovali úplně v pohodě 😉