Môj snúbenec je mladší. Môže to fungovať?

hyacint
4. okt 2006

Ahojte všetky a všetci.
Mám snúbenca - čo je fajn, len je o 10 rokov mladší. Ja mám 30. Je to veľa alebo málo? Neviem. Niekedy mám dojem, že je rozumnejší ako ja. A hlavne : nechce nič viac, ako svadbu a bábo so mnou...Som presvedčená, že z jeho strany to nie je iba "úlet". Je si aj vedomý toho, čo všetko je na to potrebné (teda, nielen na to, aby sme si mimi "urobili", ale aj sa postarali). Ja neviem, zatiaľ sa na to necítim... Chcem sa len spýtať : stretli ste sa už s niečím podobným - teda s takým výrazným vekovým rozdielom? Môže taký vzťah fungovať ? Ďakujem za každý názor.

ppperla
22. dec 2010

Ahoj ,
tak já se teda přidávám.
Mám partnera o 8 let mladšího a k tomu je Slovák.Takže to chvíli bylo i o dálce a jen přez skype a webkamery a věčné telefonování.. Mi je 27 a jemu je 19 let.
za pár měsícu spolu oslavíme 2 roky vztahu .Mám 4 letého syna z prvního vztahu .

Rodina mě přijala i synav naprostém pořádku.

VÍM JISTĚ , že vztah není o věku .Určitě tím ž eje přítel mladší o 8 let musím v hodně věcech byt splachovací,protože prostě nemužu chtít s 19 leteho přítele udělat 30 leteho chlapa.Vím že je mladší a musím si uvědomit ž eněkdy když řekne pitomost nebo tak že je to věkem.
Očekávám odněj věrnost a to že mě bude milovat i mého syna.Zatím to vše klape .
Jedinej problém je ten žE má horkokrevnou povahu .Takže když jsou u nás hádky není to kvuli věku,ale kvůli povahy.

Není typ co by chodil na diskotéky.Hudbu miluje,ale nemusí chodit na diskotéky.Nepije a nekouří.Dá si občas pivo akorát doma .
Celkově není moc společenskej typ,takže v tom to je asi lepší že se nemusím stresovat jestli nenatrefí na nějakou mladší partnerku někde 🙂
jsme stejně žárlivý takže jsme k sobě i tolerantnější.Nezakazujeme si nic,ale děláme kompromisy.
Třeba když každej po nás chtěl at si zařídíme facebook vyřešily jsm eto společným facebookovým učtem a mužeme být v klidu oba dva🙂.
Bohužel jsme ted oba nezamestnaní tak je to oto mnohem horší.
Hádky jsou unás občasná rpavidelnost,ale já jsem občas za ně i ráda.Jsem ráda že ikdyž je mladší,že si nenechá s prominutímnasrat na hlavu,ale že projeví svuj nazor.-)
VĚK opravdu nevnímám a ikdyž ty mlade holky jsou krásnější a krásnější budu doufat,že mi ho nesvedou😀
hodně by mě to mrzelo. A vztah má promě mnohem hlubší význam ,než jakejkoliv jinej vztah co jsem kdy měla.

brusinka.pusinka
22. dec 2010

@hyacint já mám sice manžu mladšího jen o rok ale moje teta má partnera mladšího o 13 let. Její manžel je druhý a jsou spolu už 15 let. Strýc je stejně starý jako já a moc jim to klape . Nikdy neměli svoje děti ale on přijal kluky za své, už jsou dospělý a teď jsou pěstouni mají 3 sourozence z dětského domova. Záleží opravdu na vyzrálosti a prioritách jaké druhá polovička naše vyznavá. Mnohdy je mladší partner víc schopen mít rodinu a žít jako klasický muž než playboj ve 40 letech co vidí v každé ženě jen lovnou kořist a rodina mu nic neříká 😉. Pokud cítíš že je to harmonické neřešila bych 😉 hodně krásných dnů do společného života 😉 😵

ppperla
22. dec 2010

@brusinka.pusinka
ano to máš pravdu🙂
ze začátku jsme pořád s ehlodala tím jestli ten věk nebude dělat problem,ale každej týden navíc cojsme spolu byly mi jen ukazovalo,že to važně řeším jen já a že zbytečně se tím jen stresuju🙂.
jasně jsou dny kd ybych ho nejradši zastřelila,ale to by řekla každá ženská i kdyby měla manžela staršího nebo stejně stareho že to je běžná věc😀 každej den nemuže být posvícení haha . 😀

brusinka.pusinka
22. dec 2010

chtěla jsem hodit i foto tady jsou 3 děti v pěstounské péči na jedné foto a s rodiči a na druhé tetiny dospělí kluci 😉

brusinka.pusinka
22. dec 2010

@ppperla jj však se staršími to někdy není také lehké 😉 😀

ppperla
22. dec 2010

@brusinka.pusinka

koukala jsme ti do albíčka.Malá je kouzelná 🙂
už s etěším až s prckem nazdobím stromeček .Je trošku zmatenej stoho santy co furt ukazuji v televizi,ale začal mu říkat mikuláš takže žije vtom že santa je mikuláš😀

brusinka.pusinka
22. dec 2010

@ppperla Děkuji za malou a u nás je ježíšek který leží v betlemu a malá ví kdo to je ukazuje na něho Santa je v pohádkách a nosí dárky jiným dětem, hold Bráška vysvětlil 😉 😀 😀 😀 😀

katka40
31. dec 2011

ahojte,ja sa tiez pridam ak mozem...mne je 41 a moj manzel ma 32 sme manzelmi uz 9rokov teraz mame 13 mesacnu dcerku a mame priam idealne manzelstvo 🙂 podla mna na veku vobec nezalezi vsetko je na tolerancii a porozumeni 🙂

mateson
31. dec 2011

@katka40 já mám 41 a moje dcera 22 a její přítel 32. Manžel má 52. Pro mně je nepředstavitelné mít mladšího chlapa. Ale držím Vám , které ste na to našli odvahu palce. Poznám pár lidí kde to funguje perfektne. 🙂

berenika39
31. dec 2011

@mateson no jestli on neměl odvahu spíš ten chlap 😀 😀 😀 . mm je o 4 roky mladší (42,38) a vzhledem k povahám a přístupu k životu to ani neregistrujeme. jsme spolu šestý rok, synovi jsou tři, nahlas to neříkám, ale pohoda🙂.

zexi
1. jan 2012

Môj manžel je tiež mladší - o 5 rokov, až na pár maličkostí fungujeme perfektne 😉 aj pred ním som mala mladších partnerov, najväčší rozdiel bol 6 rokov, ja môžem len odporúčať 😎

magnolie1234
6. okt 2013

moj priatel je mladsi o 10 rokov, uzasny je , o chvilu sa nam narodi chlapcek, myslim , ze lepsieho chlapa som nestretla este, som pre neho vsetko ako aj nas chlapec v bruchu, uvidime co prinesie buducnost...

yieseeya
6. okt 2013

@hyacint já mám o 8 let mladšího manžela, který přijal mého syna (nyní 16 let, takže puberťák), spolu máme 2 letého chlapečka a klape nám to skvěle. O rodinu se stará vzorně, nemám s ním žádný problém. Sice jsme spolu teprv 5 let, ale stále si máme co říct a vše je jako na začátku. V tvém případě bych se jen asi bála, jestli je, jak se říká, vybouřenej. Aby mu pak něco nechybělo. No hlavně ti držim palce, ať vám to klape a ať se rozhodneš jak chceš, aby to rozhodnutí bylo správné.

irenacermakova
13. okt 2013

ahoj hyacint, já mám manžela taky o 10 let mladšího a nemůžu si na nic stěžovat. Mě je 32 a mám už 2 odrostlé dcerky a ted čekáme 3, taky jsem se toho zprvu bála, ale ted vím že nebyl důvod.

4ever_young
12. dec 2013

Mile baby a aj chlapi 🙂
Nejako sa stalo, ze som sa zacitala do tejto temy a neskutocne by ma zaujimalo, ako sa vam vsetkym po troch rokoch (mozno aj viac) dari ;)
Normalne som sa kvoli tomu zaregistrovala 🙂
Tak piste piste.... pa