Môj snúbenec je mladší. Môže to fungovať?

hyacint
4. okt 2006

Ahojte všetky a všetci.
Mám snúbenca - čo je fajn, len je o 10 rokov mladší. Ja mám 30. Je to veľa alebo málo? Neviem. Niekedy mám dojem, že je rozumnejší ako ja. A hlavne : nechce nič viac, ako svadbu a bábo so mnou...Som presvedčená, že z jeho strany to nie je iba "úlet". Je si aj vedomý toho, čo všetko je na to potrebné (teda, nielen na to, aby sme si mimi "urobili", ale aj sa postarali). Ja neviem, zatiaľ sa na to necítim... Chcem sa len spýtať : stretli ste sa už s niečím podobným - teda s takým výrazným vekovým rozdielom? Môže taký vzťah fungovať ? Ďakujem za každý názor.

bybi
4. okt 2006

ahoj hyacint, tak ja ti neporadim v tomto. Moj drahy je tiez mladsi, ale len o 13 dni 😅 Ale moja sestra ma starsieho partnera o 21 rokov, su spolu cez 2 roky a zatial im to klape...

zrzuska
4. okt 2006

ahojcek. ja mam partnera mladsieho o rok a klape nam to zatial.
myslim si, ze ak nebudes furt lamentovat nad tym, ze je mladsi, tak je to v pohode. nemyslim si, ze sa to da nejak vseobecne povedat, ze ked je taky a taky vekovy rozdiel, tak to klapat nemoze.... myslim si, ze je to velmi individualne od kazdeho cloveka. ak tvoj priatel je taky ako hovoris, tak preco by to nemalo klapat. aj moj priatel je rozumnejsi ako ja. a vobes si vekovy rozdiel neuvedomujem a nikdy som nad tym nerozmyslala. kdezto pred nim som mala tiez o rok mladsieho a vekovy rozdiel som velmi citila a preto som to aj stale rozoberala a aj sme sa rozisli.
takze bud v pohode. ak vam to klape a rozumiete si a nepocitujes, ze je taky rozlietany alebo co (ako byvaju chalani niektori v tomto veku) tak nerozoberaj zbytocne tuto temu. je vam dobre, mate sa radi, je zodpovedny... takze bud v pohode
zelam vam aby vam to aj nadalej klapalo 😀

yesno22
4. okt 2006

ahoj hyacint, myslim ze na vztahy ziadne pravidlo nefunguje...neviem ako dlho sa poznate, ale je to len a len na vas, na tom ako sa rozhodnete...clovek je taky stary/mlady na kolko sa citi a niekedy 20rocny chalan moze mat viac rozumu ako dvaja 30rocny 😀 ...drzim vam obom palce, nech vam vsetko vyjde podla vasich predstav 😉
a co sa tyka babatka? ani ja som sa nanho na 100% necitila, no ked som nedavno pocitila prve pohyby babatka, bol to pocit, ktory sa neda vyjadrit slovami 😵

susane01
4. okt 2006

ahoj hyacint- ja mam tiez muza mladsieho o 4r a zatial nam to klape. ak citis ze sa ksebe hodite tak je to ok. vekovy rozdiel nic neznamena hlavne ze si rozumiete. 😉

lussius
4. okt 2006

ahojek, souhlasim s yesno.. nekdy 20ti letý je zodpovednejší než dva 30ti.. jestli se znáte dobře,a vše vám klape, tak proč váhat? slyšela jsem spíš o potížích když muž je o tolik starší,obvykle později už ženě nestačí,zdědkovatí a zlenoší,a pak to přestane fungovat.
babská rada říká,že pokud znáš víc jak jednu jeho vadu,a stále ti na něm tolik záleží, je to v pořádku a může to vyjít 🙂 rozhodně Vám držím palce 🙂

hyacint
autor
4. okt 2006

Ok, tak ďakujem. Len sa obávam, že či sa mu za nejaký čas nebudem zdať nejako príliš stará alebo čo...A je 30 rokov už čas na bábo? Nemám ešte počkať?

bybi
4. okt 2006

hyacint, cas na babo je vtedy, ked sa na to citis... Ja mam 23 a necitim sa ani mlada ani stara...

shoshana
4. okt 2006

Hyacint, moj otec je o rok mladsi od maminy, moj manzel je odo mna tiez o rok mladsi. A funguje nam to zatial super.
Manzelov nevlastny otec je od manzelky mladsi o niejakych 15 rokov (neviem to presne) a krajsi, zalubenejsi parik som v zivote nestretla. Su spolu 9 rokov. Aj manzel si s nim rozumie lepsie ako si rozumel s vlastnym otcom.

lussius
4. okt 2006

upřímně, já bych měla obavy,že si přítel najde mladší kdyby byl mezi námi takový rozdíl.ale ty ho znáš,takže snad víš co a jak 😉 já myslím že ve 30-ti na mimíska brzy není, tak akorát 🙂 mě je dnes 30 a jsem ráda, že budu mít své první.. ale každá to cítíme jinak.někdo má ve 25-ti pocit,že už je na mimi starý, někdo ani ve 30-ti nechce.. z lékařského hlediska mě uklidňovali, že do 35-ti je pro ženu relativně čas, pak už je to horší kvůli kvalitě vajíček..
bybi, tak se citím už aspoň 10 let,ani mlada ani stara 😀

renca3
4. okt 2006

hyacint...aj moj manzel je o rok mladsi. Musim sa priznat, ze na zaciatku som mala pochybnosti, lebo mladsieho partnera som predtym nemala, ale teraz mi to vobec nepride. Mame rodinku, ktoru si pral hlavne on a je nam spolu dobre a to je hlavne.

lara1znk
4. okt 2006

Ja som prezila nejaky cas u rodiny ako aupair a bol medzi nimi tiez vekovy rozdiel 10 rokov. Ona mala 40 r. a on 30 r. Mali 2 deticky, 5-rocne a 9-mesacne. Vztah skoncil rozvodom, on si nevedel zvyknut na rodinny zivot, prilis skoro sa usadil a potom to vsetko zacal dobiehat takze ked som odchadzala on uz zil s inou a deti vidal zriedkavo. ☹
Pritom to bol on, z toho co som rozpravala s domacou, ktory sa chcel zenit, usadit, mat babo, ona mala karieru, bola spokojna, nechcela sa nikam ponahlat aj ked vek uz na deti mala.
Ale vas vztah moze dopadnut inak. Neviem co ti poradit.

anad
4. okt 2006

Medzi nasimi je rozdiel 7 rokov. Tatino je mladsi a vsetko je ok. Mamina to mala vraj tazke ked sme boli male, lebo predsa len mal asi pocit ze si nestihol vsetko uzit... ale mohlo to byt aj preto, ze sme boli tri baby narodene hned po sebe, po roku 🙂 Ale su spolu a stastni doteraz 😉 Akurat oslavovali striebornu svadbu.. Tak drzim palceky 🙂

veronika33
4. okt 2006

Ahoj hyacint,
budem sa opakovat, ale na veku nezalezi, ak ta chce niekto opustit, tak je jedno ci je o 10 rokv mladsi alebo starsi, tak ak vztah z nejakych pricin nefunguje tak to spravi.
ja mam tiez manzela mladsieho, o 1 rok a 5 dni 😀 , sme spolu 17 rokov 😉
Poznam jeden par: ona robila vychovavatelku a on bol jej student, rozdiel 9 rokov, ked sa im narodil prvy syn, tak mal tusim 20 rokov, dnes maju synov troch, ten najstarsi syn ma 28 rokov 🙂 a je to celkom harmonicke manzelstvo 🙂

peha
4. okt 2006

ahoj hyacint,
na veku nezalezi.
a hlavne, ak ho milujes a si si nim ista, ze planujete spolocnu buducnost, nemala by si o nom pochybovat, ani pochybovat o vasom vztahu.
dolezia je dovera, parnerstvo, harmonia, tolerancia, vzajomne pochopenie a suzitie. to su jedny zo zakladnych priorit v parnerskom vztahu, nie vek. dusevne a partnersky mozete byt obaja zrali, ci nezrali bez ohladu na vek.

tak vela stastia a lasky 😉

lucija76
4. okt 2006

Ahoj,ja mam zkusenosti jenom spatne bohuzel.Taky jsem kdysi chodila s klukem o 5let mladsim a hrozne se chtel zenit a mit deti,a hrozne jsem mu to zrala,asi za mesic (NASTESTI!) jsem zjistila ze soubezne tohle planuje jeste s jinou slecnou,nikdy jsem nejak nepochopila duvod...??Ale byla jsem rada ze je to za mnou a bez nasledku 😉
Skoro hned nato jsem si nabalila o 6 let mladsiho kluka,s nim jsem mela fakt pocit ze nam to klape dobre,zili jsme spolu dva roky,kdyz jsem se odvazila zacit mluvit o budoucnosti,no a ve svych 29letech jsem se dozvedela ze on pocita se zalozenim rodiny tak za 10let...!!!museli jsme se rozejit,to pro mne fakt nepripadalo v uvahu..i kdyz ho naprosto chapu,ja ve 23 letech taky nemela pro tyhle veci pochopeni.
Ale na moje 'odstrasujici' pripady nekoukej,kazdy to ma jinak,tvuj pritel treba opravdu vi o cem mluvi a co chce,fungovat to samozrejme muze,zalezi jak to citite vy dva.Drzim palecky 😵

peha
4. okt 2006

to nemusi byt vzdy vo veku, skutocne to nie je len o veku.
mala som aj starsieho partnera, ktory sa este necitil, a este nechcel rodinu a neviem co. to su "chlapske vyhovorky" ked proste ten chlap to s vami nemysli uplne vazne, a este ma cas. lenze ked mate 30, tak uz toho casu tolko nezostava, no pre nich stale ano.
a ak si 20 rocny chce zalozit rodinu, tiez to moze a nemusi byt o zrelosti. moze tak na jednej strane unikat pred niecim, pred rodinou, pred rodicmi a chce mat vlastnu novu rodinu, alebo jednoducho to mysli vazne a naozaj tu rodinu chce.
ale hovorim, ze mentalna a parnterska zrelost nie je len vo veku. je to o postojoch, hodnotach a zivotnych cieloch.
niekto chce najprv dom, karieru, a az potom niekde rodinku a deticky a zenu a dovtedy si uziva, alebo je aj mlady hoci aj 20 rocny a ma svoje zakladne zivotne postoje ujasnene, ma svoje skutocne hodnoty v hlave urovnane a dokaze sa postarat aj o rodinu a popritom dalej na sebe pracovat a vyvijat sa, ci uz osobne alebo pracovne, v kariere, atd.

myslim, ze pre hyacint moze byt trochu napoveda - ako to vyzera u nich doma, v rodine, aki su rodicia, ako sa k tomu stavaju a pod. ale podotykam, ze to tiez nie je zaruka alebo nieco take. moze to byt napriklad nejaky pozitivny vzor od rodicov alebo podobne. alebo naopak.
alebo aj ak je z rozratenej rodiny, tak tuzi uz po novej stastnej rodine, po manzelke a detoch.
ale myslim, hyacint, ze to by ste sa mali o tom vy porozpravat a vy sami vediet, ci vas vztah ma buducnost.
mne to pripada, ako by si sa chcela uistit. ale ved my ta nemozeme uistit.
to musis citit ty v srdiecku.
je prirodzene, ze sa ti vynara kopec otazok, spojenych s vekovym rozdielom, ale dolezite su, ako som uz spominala, vase spolocne ciele, hodnoty, postoj k parnerstvu, laska, porozumenie.......... proste suhrn toho vsetkeho a mnoho ineho je manzelstvo a byt rodicmi.

lucija76
4. okt 2006

peha: naprosto souhlasim!

hyacint
autor
5. okt 2006

peha: ďakujem, to si mi naozaj pomohla - a myslím to úprimne. Myslím, že nás čaká ešte niekoľko rozhovorov, aby sme si to všetko ujasnili. Rozhodne nechcem nič uponáhľať - myslím, že rok - dva nič nepokazia, ale aspoň ukážu kam to všetko smeruje.Napokon mi povedal, že ak sa ešte necítim pripravená, tak že on na mňa počká...Je to dosť zaujímavé, keď o tom uisťuje 20-ročný svoju 30-ročnú...
Viem, že to je o tom, že partner chce dať svojim deťom to, čo nemal u vlastných rodičov - teda lásku.Aj mi to otvorene povedal a viem, že dieťa je preňho absolútnou prioritou. Je to dobre alebo zle? Neviem.Všetci po niečom túžime. Ja mu rozumiem, tiež som to - aspoň z otcovej strany- nemala ideálne. Či to ale riešiť práve takto, vlastným bábom, a ak, tak za aký čas, to ešte treba zistiť.
Rozhodne som však ešte nemala lepšieho partnera a dúfam, že iného už ani hľadať nebudem. Spolu sa cítime v bezpečí. A viem, že obaja máme túžbu vytvoriť niečo krásne. A je možné, že "to" krásne bude naše bábo.

majka07
5. okt 2006

ahoj já mám už manžela o 5 let mladšího a neměnila bych ani za nic. Stěžovat si opravdu nemůžu, záleží na tom jaká ta laska a jak ten vztah mezi Vámi je... Nyní se těší na mimi a byl to jeho nápad, že bychom mohli začít pracovat na mimi a to se zdařilo celkom rychle a je naprosto úžasnej, hledá na rodičovských stránkách, stahuje šablony abych mohla mít předlohy na sklo, stahuje různé říkanky...no opravdu super 😵 😵 😵

mirka3
5. okt 2006

Ahoj Hyacint, mam manzela mladsieho o viac ako 6 rokov a ani nikdy predtym som nemala starsieho partnera. Brali sme sa po 2,5 rocnej znamosti - on mal 27, ja 33. Ani po svadbe sa necitil na deti, tak som to nechala tak - to nie je nieco, do coho nemozno nutit podla mna - a po roku manzelstva mi povedal, aby sme sa zacali pokusat. Odvtedy preslo 2,5 roka, babo zatial nemame, navstevujeme centrum asistovanej reprodukcie. Nemyslim si, ze vo vztahu je to o vekovom rozdiele medzi partneri, skor o tom, aki kazdy z nich je a o snahe vyjst spolu (hoci manzel tvrdi, ze on pocituje rozdiel v rokoch - vraj mam ovela viac jasno v tom, co v zivote chcem. Ale to asi nesuvisi iba s vekom). Samozrejme, nie vzdy to funguje idealne, ale tak to chodi v kazdom vztahu bez ohladu na vek. Drzim ti palce, nech vam to vyjde 😀

rova
5. okt 2006

Omlouvám, se nechci někoho naštvat, ale mnoho z vás tu mluví o rozdíle 1-2 roky, což je podstatný rozdíl! Já bych řekla, že těch deset let není tak špatný, ale spíš později - aspoň o 5 let. Já mám prostě zkušenosti s klukama, že ve čtvrťáku, kdy jim bylo 20 let to byli docela ucha, až na pár vyjímek. Ale třeba ten tvůj přítel je jednou z těch vyjímek, s kterým to fungovat může! Pokud spolu nějakou dobu jste, opravdu se víc znáte a je vám spolu dobře, proč to nezkusit. Vztah nemusí vyjít, ani pokud jsou ve svazku partneři se stejným ročníkem. Hodně štěstíčka, ať vám to vyjde a na okolí tolik nehleďte! 😉

ingis
5. okt 2006

ahojík ja mám taky mladšího o 6 let milujeme se a máme se rádi a ted čekáme miminko jen co je smutne že jeho tata mně chce vihodit s bytu co bydlím sním u jeho babky sem ve stresu a nevím co dělat a ani jeho rodiče nejsou rádi že jejich jedinej syn čeká rodinu a ani jeho babka ☹

arietiska
6. okt 2006

hyacint: Ahoj, já mám na to asi docela ostrý názor.Taky se mně stalo, že jsem se jednou zakoukala do kluka o 8 mladšího, bylo mu 19 mně 27. Byly to s ním jedny z nejkouzelnějších chvil v mém životě, ale byl to prostě ještě malý kluk a já už se chtěla usadit. Neměla jsem na to srdce i přes jeho nesouhlasy mu vzít mládí! Věřím, že by se mně to jednou vrátilo jako kulový blesk. Ty budeš mít 40 pomalu půjdeš do přechodu a on mladík třicátník . . . nezlob se já bych do toho v žádném případě nešla, myslím, že budeš jednou nešťastná . . . bude ti na 100% zahýbat a hrozí, že ti i uteče jednou s mladší ženou . . .To sice hrozí nám všem, ale tobě o 90% víc . . . Pokud homiluješ, dala bych mu být tebou svobodu!

artep26
6. okt 2006

Ahoj všem a taky přidávám svůj názor ... 😅
Moji rodiče jsou od sebe 8 let. Když se brali, mamce bylo 26, měla mě a mojí o rok starší sestru z prvního manželství a taťkovi bylo 18. Dnes je jim 39 a 47. Taťka je abnormálně spolehlivý člověk se smyslem pro rodinu, nikdy nedělal rozdíly mezi mnou, sestrou a "jeho" naší mladší sestrou. Je spokojený a ten kdo něco "nezvládlů nebyl on ale máma. Takže opravdu nelze radit zda s mužem mladším žít či nežít. Záleži na člověku.Hyacint určitě ví jestli vztah má či nemá bdoucnost. A jestli si není jistá, není nic jednoduššího než si počkat. Úplně postačí společné bydlení, řešení problémů a krizových situací. Tehdy člověk pozná toho druhého.
No tak to je asi vše, snad jsem nikoho nepobouřila. 😉 🙂

loss
6. okt 2006

ahoj baby
chcem vam napisat,ze mne je 32 a moj priatel ma 28.Sme spolu uz 6rokov a 1.2.2007 sa budeme brat.Myslim ze vek nieje podstatny ale vzajomna laska a tolerancia.Tak vam drzim palce ak sa do toho date.

grettka
6. okt 2006

ja sa nad takymto niecim ani nepozastavujem, pretoze som mala moznost poznat niekolko parov, kde bol muz mladsi.. v byvalej praci dve kolegyne mali manzelov o pat rokov mladsich, a dalsi kolega o styri roky starsiu manzelku... a vmojej sucasnej praci mam kolegu, ktory ma teraz 39 jeho manzelka 45, prve dieta sa im narodilo ked mala 42 a druhe o dva roky neskor... a klape im to... 🙂

rebeka
6. okt 2006

hyacint, ja mam manzela o 8 rokov starsieho. a .. niekedy je asi lepsi tvoj pripad.
Tvoj drahy ma casu dost a ty mozes cakat, kym sa na babo nebudes citit. Po rozumnej dohode s nim, si sama mozes urcit, kedy chces mimco.
U nas je to naopak. Moj manzel ma pocit, ze o 5 rokov by uz na 1. mimco bol stary. Aj ked je to podla mna blbost. Ale, pokial by som nechcela babo hned, asi by sme spolu neboli,.. lebo ja mam cas, on nie.

makak21
6. okt 2006

Ahojky. Taky se přidám. Můj přítel je o 10 let starší. U nás je to tak, že já miminko chtěla, ale on zatím ne. Ted se mi naskytly nějaké zdravotní potíže, takže mi s klidem řekl, že miminko bude už ted. 😀 Strašně se těším a ze své zkušenosti musím říct, že věk nehraje nikdy roli. Někdy se chová jako zodpovědný
dospělý muž a jindy je jako malý fracek. 😀 At jsou starší nebo mladší, i v důchodu to budou pořád děti. Jsou to přeci CHLAPI!!! 😀

mishasmile
6. okt 2006

cela dekada je dost, hlavne ak je mladsi muz...20 rocny chlap je podla mna este nevyzrety chlapec...ale podla mna vynimky sa vzdy najdu..ja som 3 roky mala priatela, ktory bol len o 2 roky mladsi, nakoniec vsak sa vsak zblbol do jednej 17ky a bolo po vztahu...(on mal vtedy 22)...teraz mam manzela o 4 roky starsieho a rozdiel je v tom velmi badatelny...

ninocka
6. okt 2006

na kazdom muzovi to je individualne