Môj snúbenec je mladší. Môže to fungovať?

hyacint
4. okt 2006

Ahojte všetky a všetci.
Mám snúbenca - čo je fajn, len je o 10 rokov mladší. Ja mám 30. Je to veľa alebo málo? Neviem. Niekedy mám dojem, že je rozumnejší ako ja. A hlavne : nechce nič viac, ako svadbu a bábo so mnou...Som presvedčená, že z jeho strany to nie je iba "úlet". Je si aj vedomý toho, čo všetko je na to potrebné (teda, nielen na to, aby sme si mimi "urobili", ale aj sa postarali). Ja neviem, zatiaľ sa na to necítim... Chcem sa len spýtať : stretli ste sa už s niečím podobným - teda s takým výrazným vekovým rozdielom? Môže taký vzťah fungovať ? Ďakujem za každý názor.

vefi89
15. jan 2010

mywiel, načo ako narážaš, keď píšeš, že 20 ročný sa má ešte zabávať? 😕 Ja mám 20, mm 33 rokov. Zobratý sme už vyše dvoch rokov, spolu sme 4 roky. Nikdy som nemala chuť ani nutkanie chodiť po zábavách a vystrájať s kamarátmi ani nič podobné...Len sa ma to trochu dotklo, keď niekto naráža na to, že aha aký mladý a sprostý-nezodpovedný...Mohla by si nabudúce špecifikovať skupinu o ktorej píšeš. je tu kopec mladých báb, čo uprednostnili rodinný život pred kamarátmi. Ako som písala, ja mám 20, starám sa o deti, ktoré ani nie sú moje, a môžem vyhlásiť, že som zodpovednejšia ako môj muž, alebo švagriná, ktorá má 31 rokov a správanie na 16.

pravdiva
15. jan 2010

Já jsem se po rozvodu pokoušela najít partnera a nešlo to (měla jsem dvě celkem malé děti ), tak jsem nakonec žila s mladýma klukama, kterých se nabízelo moc .

Měla jsem na vybranou, bud bejt sama a už nic neprožít, nebo si užívat s mladšíma. To mladší byli jednoznačně lepší ve všem..............chlap v mým věku (35-40) už byl vypočítavej, kalkuloval , neměl čas a ani jich moc nebylo volných .Mladý byli většinou nadšený z toho že maj sex, byli slušnější , ochotnější, nespěchali tolik, vážili si mě ..........tak jsme cestovali, výlety, dovolené , pařbičky, koktailíčky, turistika.........bylo to moc hezký . Záleží opravdu na typu člověka, já měla mamánky i normální chlapy, který chtěli trochu jinej sex.............ale všichni byli mladší tak o 10 - 20 let.

vefi89
15. jan 2010

pravdiva, pokiaľ nemali od 10-20 rokov, tak je to fajn 😀 😀 aspoň i sa našla aby si nebola sama 🙂

imro1984
19. jan 2010

Tu sa dako casto nepise. Myslelsom si ze je tu zivsia komunikacia . Aj ja mam starsiu priatelku tk ja som v roli mladsieho a snazim s tu pozistovat od co najviac ludi ako ony vnimaju svoje vstahy s mldsimi partnermi ale zatial ich tu vela nebolo tak sa dakto ozvite nech si mozme o tom popisat lebo ma to zaujma tato tema . hlavne skusenosti v tychto vstahoch ako aj dobre tak aj tie zlee. Vela Ludi vnima ak je chalan mladsi ze starsiu zenu vyuziva len na sex alebo opacne. Preco by tam nemohla byt Laska a normalny vstah. Ved opacne to funguje.Nam to funguje sme spolu uz skoro piaty rok sice sa pochytime Ale viem a som ottom presvedceny ze to nie je len o sexe. Vychovavame spolu jej styri deti aj ked to nie je jednoduche ale ja to nevzdavam aj ked niekto si mysli ze nie som normalny dat si nakrk takyto zavazok voci priatelke. Asi som rodinnytip chaôlana a tak to citim. Neviem mozno mi tu aj niekto poradi ved aj o tomto je asi tato stranka.Budem rad ak mi niekto odpise alebo len tak. pa 🙂 😉 😀

pravdiva
19. jan 2010

imro1984 víš to je hrozně různý ...........já jsem měla několik vztahů s mladýma klukama ( mladší o 10 -20 let ) A každej ten vztah byl trochu jinej. Rozhodně nešlo jen o sex, nenechala bych se využívat ........cestovali jsme, oni to l financovali ...prostě vztah jako každý jiný , společné zájmy , znali i mojí rodinu .
Mám dvě kamarádky a ty mají taky mladší partnery z netu....opravdu o 30 let a nemohou si je vynachválit ...........jde o sice vztah dočasný ,ale zatím jsou všichni nadšení a myslím, že se budou těžko rozcházet .

berenika39
19. jan 2010

Ve dvaceti letech je každej jinej, možná slečna je už na tom líp, má nějaký představy o životě, ale kluk ve dvaceti nemá rozhodně páru o tom, co život může přinést. Nemá možnost srovnání, vrhne se po hlavě do dobrodružství, a až později zjistí, jak to všechno funguje. Mám 20letýho syna a přestože o holky nouzi nemá, zatím tvrdí, že se nikam nežene a chce si prostě jen tak žít. Studuje,pracuje,cestuje, zodpovědnost by se snad i našla, ale za rodinu? Ne, to ne.
Je obrovskej rozdíl, když je věkový rozdíl 10 let v kombinaci 30let muž a 20let žena a potom později, když už oba mají něco odžito a je jim třeba 45 a 35. Tam se to trochu stírá.

Mám manžu o 4 roky mladšího a doufám, že je to tím, že oba už máme jeden karambol za sebou, nám to klape a po pravdě to neřešíme, prcek má rok a půl a jsme srovnaný a nad věcí. Je nám 40 a 36.

pravdiva, čtu tě ledaskde, jak trestáš ženáče, hrnou se ti do náruče stovky mužů, ted zase se ti nabízelo moc mladejch zajíčků, seznamky, chaty, ty víš úplně všechno o všech a ještě na to máš důkazy 😝

imro1984
20. jan 2010

Ahoj Berenika39 som rad ze si napisala mas vo vela veciach pravdu asi aj s tym vekom. Viem ze zeny dozrievaju skor myslim maju lepsie rodinne citenie ako muzi ale ja mozno ja to vnimam troska inak lebo viem pochopit co su to rodinne vstahy. a mozno preto robim co robim a ako to robim. Moji rodicia sa rozviedli ked som mal 5rokov a nezaujmal sa potom o nas. Tak isto to bolo aj s mojou priatelkou ked s rozviedli s manzelom a nejavy ziadny zaujem o jeho vlastne deti. Ja som uz s priatelkou uz pomali piaty rok snazim sa jej pomahat ako sa len da. Milujem ju nadovsetko a jej deti vnimam ako keby su moje. Pomaham aj im. Hlavne co sa tyka ucenia proste ked maju njaky problem neidu za otcom pravim ale pridu za mnou a pytaju sa mna a ked viem tak poradim. 😉
Priatelka je fakt super zena nemozem na nu povedat ani krve slovo. 😀

Ja to citim tak ze nechcem aby priatelka a jej deti dopadli tak ako ja ked som bol maly. Vyrastal som bez otaca po rozvode a jeho pomoci a rad do zivota a tak. Viem ze im nikdy nenahradim ich vlastneho oca ale ako som napisal tak sa o to budem snazit.

A nelutujem ze som si nasiel starsiu priatelku ako som ja. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

imro1984
20. jan 2010

Ahoj Pravdiva a aky si mala najdhsi vstah s mladsim partnerom ak sa mozem spitat nemusis odpovedat na tuto otazku. Ako som spominal ja som uz s priatelkou skoro piaty rok xi xi 🙂 🙂
Proste ja to citim tak a viem som o tom presvedceny ze ju milujem a chcem byt s nou nadalej tak isto to citi aj priatelka. Proste mame sa radi. Venujem sa spolu detom k ich vychove. Travime snimi volny cas samozrejme aj my si najdeme cas na seba. Milujeme cyklistiku a tak 😀 😀

pravdiva
20. jan 2010

Já jsem jich měla několik................nedařilo se mi najít slušnýho chlapa v mým věku a mladí byli super.......

Docela si rozuměli i s mýma dětma..........ale já osobně bych to nastálo nechtěla, mě přijde že bych tomu klukovi zkazila život, kdyby neměl děti a zůstal se mnou .......Jednou by byl bezdětný a sám a možná by mi to zazlíval.Já jsem se nikdy nebála že mě opustí .........protože jsem mu přála hezkou rodinu ........sama mám taky děti .

imro1984
20. jan 2010

Rozumiem Ta a chapem. Ale aj ja to tak citim ze chcemmat este dieta a s mojou priatelkou. Aj on je za aby sme mali spolu dieta. No v dnesnej dobe si mylim ze je to trosk komplikovanejsie s detmi. Ako neviem ci ma rozumies ako to mysli. Nie je to po financnej stranke jednoduche. ja chodim do prace na tyzdnovky a niekedy aj na dlhsie a nechcel by som aby priatelka bola nato sama asi mi rozumies co pisem. Velmi chcem sa podielat navychove od malicka a nie vychovu dietata nechat na priatelke.

Dufam ze somm to spravne napiisal 🙂

Milujem ju moc moc moc neviem ci vies ako tomysliim.

Proste 5rokov je 5rokov a citim to tak ako keby je uz moja manzelka len tam nie je este ten papier.
Vie ma podrzat v Tazkych casoch tak ako ona mna.
Teraz jej zomrel Otec a tazko to znasa tak som jej oporou a tesi ju to ze ma ma.
Aj mne je za nim smutno Lebo bol to hodny clovek.
Dobre sme spolu vychadzali a mal ma rad ako keby som jeho zatko.
Nevadilo mu ze som mladsi od jeho dcery.
Bol rad ze jeho dcera si nasla slusneho priatela a ma rad jej deti ako svoje aj ked su neni moje. Aj ja to tak citim ze ich mam rad a preto im aj pomaham.
Vsetko to tak ciiitiim.

A inak ako sa volas menom ak smiem vediet aby som ta aj menom mohol oslovovat xixi xi 😀 🙂 ?

kijir
11. dec 2010

@hyacint :Ahojda dostala jsem od admin tetno odkaz,protože jsem chtěla založit podobnou diskusi...Nevím jestli sem ještě někdo chodí 😅 😕 ??? Já psala že mám manžela,který je o 9 let mladší.Jsme spolu 2,5 roku a je to úplně super 🙂.Je strašně hodnej a vzal úplně suprově i mého syna z předchozího vztahu.Dokonce mu malej sám od sebe začal říkat tati 🙂 .Ted spolu máme ročního prďolu a čekáme mimiška 😉 .Takže je to sice málo těch 2,5 roku,ale zatím to funguje a je to čím dál hezčí 🙂 .Dokonce chceme kupovat svůj byteček 😉 .A co ty?vám to ještě klape?Já vím že jsem tu po založení téhle diskuza strašně dlouho,ale novou mi nepovolili,tak to aspoň zkusím 😅 ...

susanh
12. dec 2010

@kijir ahoj, a nebojis sa, ako to bude o 10-15 rokov? ked bude ten vekovy rozdiel viditelnejsi........ci to bude pre neho stale take super s tebou? ja vam ale prajem aby stale bolo 🙂

kijir
13. dec 2010

@susanh :Ahoj nevím jaký to bude 😅 ,ale já se samozřejmě budu muset snažit být pro něj stále atraktivní 😉 Jsem smířená s tím že to zadarmo mít nebudu 😉 .Tak to víš že určitě nějaký strach mám,ale zase si říkám,že kdyby se člověk všeho bál,nemá nic...On mě už hodně krát přesvědčil že bych se bát neměla,podržel mě za tu chvíli tak jako nikdy nikdo ani mí předchozí dva starší partneři(pokud se tak dají nazvat ☹ ).Je mi s ním nejlépe ze všech...
Zkrátka se musím snažit aby to moc vidět nebylo 😉 😀 ,že jsem starší...A doufám že budeme jedním z těch párů co jim věk nikdy v ničem nepřekážel 😉 🙂

susanh
13. dec 2010

kdyby se člověk všeho bál,nemá nic... @kijir toto sa mi paci najviac ako si to napisala 🙂

kijir
14. dec 2010

@susanh : No jo ale je to fakt 😀 .Je to zkrátka nejlepší chlap jakého jsem měla a budu se ho držet zuby nehty 😉 😉 !
Představ si že ted se mnou právě peče cukroví 🙂 ...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kijir
14. dec 2010

@fidka79 : Jenže když to tak vezmeš tak kvůli mladší tě může úplně stejně tak opustit i stejně starý a i starší manžel 😅 ...Já to mám vůbec paradox můj bývalý mě opustil kvůli starší než je on,ale zas jen o rok...Takže si prostě nevybereš 🙂 .Záleží zkrátka na konkrétním chlapovi a neméně i ženský 😉 .Takže doufám,že všechno už bude jen dobrý...Zlýho už bylo dost 😨

ivett1
14. dec 2010

ahojte...doteraz som si to ani neuvedomila, ale veď aj môj brácho má staršiu ženušku, síce len o necelé dva roky, ale..má...a nedávno oslávili okrúhle výročie svadby ... také romantické 😵 ...aj mne sa tiež vždy plietli do cesty mladší partneri, alebo ja im?... 😉 ...ale nakoniec mám staršieho 😅

berenika39
14. dec 2010

Taky mám partnera mladšího, o 3,5 roku. Zaprvé se ten rozdíl s postupujícím věkem maže, prostě 50 a 46 - tam už to poznat není 😀 😀 a zadruhé tím, že už jsme "velký", máme za sebou nějaké předešlé zkušenosti, tak už nám ten věk připadá tuplem nepodstatný. Jsou mnohem důležitější věci, kvůli kterým jsme spolu, ted je to cca 4 roky, a fungujeme úplně v klidu, neřešíme ptákoviny a užíváme si prcka.
Tak se mějte v klidu rádi🙂

kijir
14. dec 2010

@berenika39 : Úplně souhlasím,že jsou důležitější věci kvůli kterým spolu lidi jsou.... 🙂 Já jsem ten rozdíl spíš dost řešila ze začátku,ale byl tak vytrvalej a tolik mě přesvědčil že mu o nás vážně jde že jsem to zkrátka riskla a jsem mooooc ráda.Je nám hezky a co bude za 10 let neví nikdo nikdy 🙂 ...

anatanka
15. dec 2010

Uprimne - ja bych se rozdilu 10 let (s tim, ze ten starsi je zena) pomerne bala, pokud jde o vazny a dlouhodoby vztah. Ve svem blizsim okoli jsem nejvetsi rozdil mezi starsi zenou a mladsim muzem zazila 15 let. Zene bylo 36, ale zila dost uvolnenym zivotem, deti neplanovala, zila zkratka trochu jinak nez vetsina z nas, takze to zrejme mohlo fungovat i dlouhodobe.

S o tolik let mladsim muzem bych mela strach, ze za 10 let on dozraje do veku, kdy ostatni muzi teprve budou planovat rodiny a on uz v tom bude az po usi a za tech nekolik let toho bude mit tak akorat a zacne mit pocit, ze mu neco dost duleziteho uteklo. Ja bych spela k menopauze a on do nejlepsich let zivota. Dovedu si zive predstavit, jak bych zarlila na kazdou jeho mladou kolegynku v praci nebo kamaradku atd. U zen se vek bere jako hodne podstatne hledisko co se tyka atraktivity, takze uz jen z obavy, ze se budu zbytecne nervovat, jestli pro nej nejsem moc stara a ze muze kdykoliv preskocit k jine treba o 15 let mladsi zene, se kterou jaksi taksi nemuzu moc souperit, bych se toho fakt bala.

To jsi asi slyset nechtela, vid?.....

bocinka
15. dec 2010

My to máme teda opačně.... mě je 22 a Míra měl tento týden 41, jestli to bude fungovat celý život nevím, ale to přece nevíš ani se stejně starým partnerem.... 😕 budeme spolu pět let a zatím nemáme mezigenerační problémy... 😅
Jenže já jsem já a Míra je Míra.... Kdyby to bylo naopak, tak bych měla strach, páč většina mých spolužáků není zralá na rodinu.... ale říkám - tohle je o člověku.... ne o věku.... 😉

kijir
15. dec 2010

@anatanka :Ne ne mě nevadí žádný názor 🙂 ...Ale jak říkám je to o lidech.Petr je ve svých letech zralejší než moji předešlí..Nevím na jak dlouho,ale ted se budu opakovat,že za mladší ti může utíct i stejně starej chlap 😅 .Zkrátka uvidíme jak to půjde 🙂 ,zatím to je skvělý,tak si to budeme hýčkat a uvidíme....

mil7
15. dec 2010

Ahojky,
kijir - pěkně jsi to napsala.Vše je jen o lidech.Můj manžel je o šest let mladší.Já mám dceru z prvního manželství a teď máme spolu dvouletý dvojčata.Jsme spolu sedmý rok a řekla bych,že vůbec žádný věkový rozdíl nepociťujeme.
Máme stejné zájmy,názory(i když né vždy,ale to je asi všude 😉 ),přátele.A toho co bude za deset let se nebojím. Věřím,že spolu zestárneme,no a kdyby se náhodou něco pokazilo to se může i se starším jak tady už bylo psáno 😉

kijir
15. dec 2010

@mil7 :Ahojda,děkuji 🙂 Já mám taky právě syna z předchozího vztahu a mají k sobě hezký vztah.Úplně nás taky dostalo když se nás asi před měsícem malej zeptal sám od sebe jestli může Pétoj říkat "tati".Ani jsem v první chvíli nevěděla co mu na to mám odpovědět a Petr to skoro obrečel,jak byl rád.... 🙂 .

miroslava72
15. dec 2010

Ahojte. Ja mam tiez mladsieho manzela o 7 rokov a je to to najlepsie co ma stretlo. Sme spolu uz 5 rokov a mame krasnu skoro 2,5 rocnu dcerku a aj s mojim synom si dobre rozumie. A musim podotknut-nemenila by som. S ex sme boli seberovni a skoncilo to pre jeho neveru.
A co buducnost-tu neriesim-snazim sa zit teraz,uzivam si to co mam a sme spolu stastni. Vztah moze stroskotat v kazdom veku a je jedno kto je mladsi,ci starsi alebo su seberovni.

kijir
15. dec 2010

@miroslava72 :Jj přesně tak 😀 🙂 !!!

slavik
15. dec 2010

Ja mám tiež mladšieho priateľa o 7 rokov a sme spolu desiaty rok. Nikdy ma ani nenapadlo že by ma mal vymeniť za mladšiu. To skôr ja keď ma naštve mu poviem, že ho vymením za mladšieho 😀

anatanka
15. dec 2010

kijir: Ja se do tveho alba divala hned po mem prvnim prispevku. Musela jsem uznat, ze opravdu vypada jako hodny a cestny clovek.
Jasne, za mladsi muze utect kdokoliv (nakonec i za starsi 😉 ). Kdyz clovek nekouka tolik dopredu a uziva si chvile stesti tady a ted, tak je na tom rozhodne lip. Kdyby se mel kazdy zabyvat tim, co bude za deset let, tak nikdo snad do vztahu a ditete nepujde...

Sama jsi ale psala, ze na sobe budes muset asi vic maknout, coz ale na druhou stranu zadne zene rozhodne neublizi...

kijir
16. dec 2010

@anatanka : Tak to rozhodně neublíží to máš pravdu 😀 .myslím že naopak 🙂 ...Prostě jsem smířená že když ho chci a chci s ním být celý život musím pro to taky něco dělat,ale na druhou stranu kterej vztah není o kompromisech a snažení ho budovat a dotvářet 🙂?
@slavik :Musím ti říct že u nás je taky ten co spíš žárlí Petr 😅 .On se pořád bojí,že se vrátím třeba k bývalému(což je tedy úplně ale úplnej nesmysl 😠 ).Pořád mi říká jak o nás nikdy nechce přijít a tak 🙂 .