Môj snúbenec je mladší. Môže to fungovať?

hyacint
4. okt 2006

Ahojte všetky a všetci.
Mám snúbenca - čo je fajn, len je o 10 rokov mladší. Ja mám 30. Je to veľa alebo málo? Neviem. Niekedy mám dojem, že je rozumnejší ako ja. A hlavne : nechce nič viac, ako svadbu a bábo so mnou...Som presvedčená, že z jeho strany to nie je iba "úlet". Je si aj vedomý toho, čo všetko je na to potrebné (teda, nielen na to, aby sme si mimi "urobili", ale aj sa postarali). Ja neviem, zatiaľ sa na to necítim... Chcem sa len spýtať : stretli ste sa už s niečím podobným - teda s takým výrazným vekovým rozdielom? Môže taký vzťah fungovať ? Ďakujem za každý názor.

vavka33
19. okt 2006

Ano som vydata 2-krat,preto ta dialka a zmena.Som vlastne novomanzelka,este to nie su ani 2mesiace 🙂 Ale am pocit,ze s manzelom patrime odjakziva k sebe,je to uzasny a pozorny clovek a moc ho lubime/ja,moja dcera s 1.manz.a aj drobcek vo mne/
Bubulka,urcite nie sme ziadne prizraky,ale obycajne zeny,ktore nali svoje stastie,aj ked az na 2.krat

bublinkajasminka
19. okt 2006

vavka - držím ti palčeky aby to druhé manželstvo vyšlo a aby ste do smrti boli spolu šťastní......

vavka33
19. okt 2006

Dakujem strasne moc.

bublinkajasminka
19. okt 2006

nooooo láska hory prenáša a ked budete samy všetko bude ešte krajšie a lepšie......veľa lásky

vavka33
19. okt 2006

No dufam,ze to tak bude.Ty byvas sama s manzelom?A priamo v NR?

bubulicek
19. okt 2006

mimmix .. neboj moja ... clovek sa musi naucit na vlastnych chybach. Pride miminko a mozno prelomi lady ... ale na druhej strane, mozno Vam bez nich bude vzdy lepsie 🙂 .
A smutne na tom vsetkom je, ze ludia su k sebe zli a nesnazia sa pochopit situaciu toho druheho ... ale ked pride k smutnej prihode, ze niekto z nich zomrie .. potom vyplakavaju (co uz nemusia, ze ano) .. pritom staci tak malo, akceptovat niekoho dalsieho v svojom zivote

mimmix
20. okt 2006

bubulicek-snad máš pravdu a jednou jim dojde, že je pitomost takhle přijít o syna. A taky tajně doufám, že mimčo nás sblíží. Ale když ne, zvládneme to sami. Jen manželovi je občas líto, že naši jsou fajn a přijali ho za svýho hned. Myslela jsem, že když jsou šťastný děti, jsou šťastný i rodiče, ale...dneska teda už nevím 😖

bubulicek
20. okt 2006

mimmix .. niekedy si nasi rodicia nevedia hned zratat 2+2. Mozno im este nedoslo, ze sa netrapia len oni, ale zbytocne trapia aj Vas. Pritom je to tak jednoduche .. malicko sa povzniest a nad co? Nie nad alkoholika, nie nad muza, ktory by ta mlatil, nie nad takeho, ktory by sa nestaral o teba a ani o deti .. ale len o par rokov rozdielu. Asi sa ich treba spytat, ci by boli spokojnejsi, keby si mala o 5 rokov starsieho ... alkoholika 😉 .. (to len vtipkujem, netreba to drazdit)

bubulicek
20. okt 2006

a teraz citam, ze som to domotala ... ze Vasi su v poho a jeho rodicia nie .. ale da sa to otocit aj opacne ... snad si ma pochopila 😅

mimmix
20. okt 2006

bubulice-jasně, pochopila 😉
Necháme tomu čas a pak až přijde mimčo...uvidíme 🙂
Koukám, že jsi čerstvě těhu, gratuluju 😵

bubulicek
20. okt 2006

diky diky ... snazili sme sa 😎

zirafik
23. máj 2007

AHOJKY HOLKY 🙂 , nedá mi to znovu (téměř po roce) neotevřít tuto diskuzi. Jsem s přítelem (skoromanželem-svatba bude za 3 měs.) skoro 5 let a musím říct, že naprostá pohoda. On je o 3 roky mladší, rozumíme si, chápeme se, ale z toho pramení taky celá řada kompromisů, které musíme (nebo jsme museli) udělat. Ty stěžejní: kdy se vezmem, kdy děcko. Je jasné, že já měla představy dříve on zase na pozdější dobu a tak jsme udělali kompromis, zlatou střední cestu. Já musím chvíli počkat a on do toho půjde o něco dříve. A o tom to je...většina vztahů je o kompromisech, ne o věku. I když musím říct, že ten věkový rozdíl nesmí být generační, to pak jen těžko může fungovat...

janulik08
24. máj 2007

ahojky....pridavam sa k vam..ale ja som na tom opacne..moj priatel je o 17 rokov starsi...ja budem mat v auguste 26 a on mal v marci 43.........nieje ani bohaty..ani krasavec...je dokonca nizsi........ale ja ho neskutocne milujem............nedokazem to vysvetlit.....ale som z neho uplne paf... 😀

a dokanca tuzim po babetku len s nim.....viem ze je to clovek ktory bude pri mne .....a podrzi ma....

zuz11
23. apr 2008

dita22 • 14tt • 21. apr 2008 o 18:37
Mladší manžel,přítel o 7let i víc!

dita22 • 14tt • 21. apr 2008 o 18:38
Ahoj holky,máte mladšího přítele či manžela?Já ano a trochu se i toho bojím,myslím do budoucnosti. Máte s tím nějaké zkušenosti?Dík

slavik • 21. apr 2008 o 19:01
takéto témy tu už sú, skús popozerať. Ja tiež mám mladšieho priateľa o 7 rokov a sme spolu 6,5 roka. Takže pohoda.

xena22 • 21. apr 2008 o 19:41
Sestra ma manzela mladsieho o 9(skoro 10) rokov a zatial v pohode...uz 10rokov,ale bohuzial vyzorovo to uz zacina byt vidno...ale asi nie o to vam tu v tejto diskusii ide 😉

miksa • 23tt • 21. apr 2008 o 19:45
myslím si že na věku nezáleží má kamarádka má mladšího manžela o 3 roky a klape jim to, a jiná kamarádka má zase pravý opak manžela staršího o 26 let a je štastná a spokojená jsou spolu už 12 let a neměnila by, můj manžel je o mě starší o 8 let a jsme spokojení, myslím že na věku vůbec nezáleží jestli jsi štastná tak není o čem uvažovat

kalo • 1d • 21. apr 2008 o 20:06
Znám dvojici, co ona byla starší o 12 let...šíleně se do sebe zamilovali a ona odešla od manžela se kterým měla 3 děti. Všichni si ťukali na čelo, co blbne...Ale jsou spolu i s jejími dětmi šťastní...On si nechal narůst plnovous /aby vypadal starší 😀 😀 / a jsou spolu bez problémů...a mají velmi pevný vztah. Velice si sebe váží a nějaké žárlivosti neřeší.
...........Proč ne?????
..............jde o vztah....když v něm nejsou žádné pochybnosti, tak věk nehraje roli...Jedinou nevýhodou je, že až je ženské 40, tak vedle ní 30ti letý chlápek vypadá mladší...

rosinka • 1d • 21. apr 2008 o 20:12
ja mám manžela o štyri roky mladšieho manžela, a zatiaľ nám to klape.

lindda • 1d, snž • 21. apr 2008 o 22:12
aj j mam mladsieho o 7r a je to ok mame to v rodine aj moj otec je od mami o 7r mladsi 😀

beke • 1d, snž • 21. apr 2008 o 23:34
ja mám manžela o 5 rokov mladšieho a klape nám to...na veku nezáleží 🙂

dita22 • 14tt • Včera o 08:47
ahoj holky,dík za povzbuzení,Nám to totiž zatím moc fajn klape,měla jsem spostu starších mužů ale nejvíc si rozumím právě s tím mojim pubertákem,moc ho miluji a čekáme velkou rodinu.Snad to tak i zůstane 🙂

alionuska • 1d • Včera o 09:30
Ahoj,aj moj drahy je odomna o 5 rokov maldsi.A vobec nepocitujem ten vekovy rozdiel medzi nami.Ja vraj vyzeram mladsie ako on... 😀 Milujeme sa a to je najdolezitejsie. 😉

aponchie • Včera o 09:33
ja mela mladsiho akorat na stredni skole a pak uz jen starsi tak nevim ,ale verim,ze je to uplne jedno kolik komu je kdyz je to osudove 😵

maruschka • 2d • Včera o 09:35
ja mám manžela mladšieho o 4 roky..Je to ten najlepší chlap,manžel a otec na celom šírom svete. 😵 😵 Na veku nezáleží,podstatné je,že sa ľúbite a rozumiete si. 😉 😉 😉

loren • 1d • Včera o 10:44
aj ja mam mladsieho o o 3 roky a v pohode

kousinka • 18tt • Včera o 11:21
dycky jsem měla mladší partnery, nakonec jsem si vzala toho nejmladšího 😉 o čtyři roky ... ale je pro rodinu víc než byli ti všichní před tím - jasný že občas přeletí mráček ale normální vztahovej - rozhodně to nemá nic společnýho s věkem 😉 mám kamarády kteří jsou ještě v padesáti "pohromou pro rodinnej život" ...
vlastně jsem ani věk nikdy neřešila - já taky nevypadám a ani se nechovám na 29 😀

majka07 • 1d • Včera o 14:40
ahojky, aj já mám manžela o mladšího o 5 let a super. Jen jednou jsme měla vztah se starším a to prostě nešlo 😀

bellasandra • 1d • Dnes o 15:46
Ja mám mladsieho o 3,5 roka a pohoda---zatial nevidím negatíva 😀 len samé pozitíva

danano
6. okt 2008

No já mám manžela mladšího o 15 let a super. Bez problému nám to klape. 🙂

misa.ottovka
6. okt 2008

Můj manžel měl bývalou přítelkyni o 10 let starší a neklapalo jim to, dneska když jí vidí a táhne jí na 40 tak je docela v šoku 😀 Ale je to spíš než ú věku o lidech, jak si vzájemně vyhovují 😉

mojik
6. okt 2008

Můj muž je o pět let mladší, jsme spolu sedm let a nevyměnila bych ho za celý svět 🙂
Záleží to na člověku a vůbec né na věku.
Opustit Vás může stejně starý partner, stejně tak jako starší či mladší, je to o výchově a postojích a hlavně vzájemné lásce...

bury
6. okt 2008

tak já to znám taky ze všech stran. asi je důležitý, kdy se ty lidi seznámí (v kolika letech) přítel je o 3 roky mladší - super. brácha má o 7 let starší ženu - taky ok. no ale pak mám kamaráda, kterej si ve 20 letech vzal 27 letou ženu, dneska je jemu 33 a jí 40 a mají generační problémy. ona podle něj dost rychle stárně - jak vzhledově, tak v hlavě a on to vidí jako velkej problém.... tak je to opravdu kus od kusu 🙂

krista
27. dec 2008

vilca • 1d • Včera v 18:33
Ahoj holky, sice to není zrovna můj případ, ale s kamarádkou jsme se bavili o věkovém rozdílu mezi partnery. Když má muž o hodně mladší partnerku, tak se to vnímá ještě celkem normálně. Ale co říkáte na o hodně mladšího partnera? Máte některá takovou zkušenost? Rozumíte si, nebo je ten věkový rozdíl moc znát?

janickabez • 1d • Včera v 18:38
no u nás v domě bydí paní co má dceru stejně starou jako já kollem 27 a "nového" manžela taky mého věku 😅 , paní vypadá vceku dobře opečovávaně a in, takže na to nikdo neříká nic...možná jí ty starší dámy v domě tiše závidí, jinak jsou spolu co tady tady bydíme tj okolo 5 let....

lenka132 • 1d • Včera v 19:16
Mám kolegyni v práci, která je s partnerem o 11let.....původně to byl přítel dcery, ale pak skončil s maminkou, jemu je 34let ji 44let, jsou spolu 5let a mají spolu 3letého syna.....jenže bohužel to začíná skřípat....on kouká po mladších, myslím si, že takový vztah nemá budouctnost.....

pak mám ještě jednu zkušenost, bývalá manželka mého manžela si našla ve 32letech 19ti letýho kloučka.....samozřejmě o něm říkala, jak je pro rodinu...ona dvě velké děti, on by mohl být jejich brácha....vydržel to rok, hrát si na taťku a opečovávat dospělou ženskou

fender • Včera ve 23:07
těžko říct.... obecně určitě společnost vnímá tolerantněji model "starší muž, mladší žena", než naopak. já osobně jsem v tomhle spíše skeptická - myslím si, že se to někde musí projevit - nejmarkantněji např. v tom, že na tom partneři nejsou stejně fyzicky, z čehož mohou plynout problémy nejen v sexu (o mnohém vypovídá jedna z diskuzí na brms). na druhou stranu ale věřím tomu, že se najde spousta šťastných párů, kterým to klape i po x- letech a pro něž věkový rozdíl není na obtíž....

já sama nicméně zkušenost nemám, nepřitahovali mě nikdy mnohem starší ani mnohem mladší muži (manžel je mladší o rok, což nepovažuju za věkový rozdíl).

lenka132 • 1d • Včera ve 23:19
Je to opravdu dost těžké posoudit, každého individuální záležitost, já jsem s mýmmužem o 11 a půl let, a budeme spolu 10let....zatím v pohodě....moji rodiče jsou spolu o 10let a jsou spolu manželé 30let...a myslím, že už jim to vydrží do smrti....asi je to přijatelnější starší muž, mladší žena

lenkabu • 1d • Dnes v 07:05
Mně vadí že se to odsuzuje a na model starší muž a mladší žena už lidi koukají normálně.....problémy plynou z obojího,hlavně asi časem když ten starší partner už nestačí fyzicky a většinou se přidají i psychické změny...ale fungovat to může,proč ne.Záleží taky na tom jestli ten mladší muž chce děti a žena mu je je/není schopna dát.Myslím že na tomhle asi dost ztroskotal třeba vztah Noid/Bílá.

lenka132 • 1d • Dnes v 09:57
Léňo, tak to máš asi pravdu, ale Lucince jsem to moc přála, škoda, že jí to nevyšlo.......snad konečně také potká toho pravého, vždyť už si toho holka taky dost zažila

sisstin • 1d • Dnes v 10:03
no nevim, Lucie je typ ženy, která potřebuje být pořád intenzivně zamilovaná, takže každý vztah ji po pár letech skončí...páč nikdo není vášnivě zamilovanej celej život 😖 je to těžký taková povaha..já to tak taky mam 😔

lenka132 • 1d • Dnes v 10:05
to je pravda, to máme asi všechny ženský, nebo aspoň velká většina, jenže zamilovanost celý život nejde

sisstin • 1d • Dnes v 10:06
lenka: jenže většina lidí se s tím nějak srovná, a žije v tom vztahu dál...na bázi přátelství...ale někdo to nedokáže 😕 a umělci většinou bývají hodně na citovou stránku 😕 ..akorát nechápu, proč se jako furt vdává 😅 😅

lenka132 • 1d • Dnes v 10:09
jo tak takovou mám taky jednu známou, vlastně nejen jednu, já jsem tedy vdaná poprvé a už teď vím, že bych se znovu nevdávala, ani kdybych byla zamilovaná nevím jak

zahara007
27. dec 2008

Manzel je mladsi o 7 rokov a sme spolu 3 roky. Lubime sa a vztah nam funguje preto, lebo sme sa nasli...mame rovnake predstavy o zivote, vieme sa spolu smiat, tesit, pohadat sa, aj sa znova do seba zamilovat...a o tom to je, nie o veku. Sme stastny a dufam ze este dlho dlho budeme.

zahara007
27. dec 2008

sorry sme spolu 11 rokov a z toho 3 roky manzelia

simour1
28. dec 2008

Ahoj,
tak já mám manžela o 8 let mladšího.Myslím si,že nejvíc záleží na povahových vlastnostech těch dvou než na věku.Co se týká sexu,tak manžel trošku nestíhá 😀 Jinak samozřejmě jsou věci,ve kterých manžel nemá ještě moc zkušeností-např. půjčky na opravu domku vůbec neuznává-snad ho časem zpracuju. 🙂

zdenallicka
28. dec 2008

hyacint a jine slecny, zeny, matky..:o) Moje kolegyne ma o devet let mladsiho manzela.. Jemu bylo 20, ji 29, kdyz se brali.. Dnes maji 17 a 14 lete deti a jsou naprosto spokojeni...

A moje mamina ma taky o 8 let mladsiho partnera.. A je to rodinka k pohledani - lip fungujici vztah ve svem okoli nemam...

Takze - vzhuru do naruci mladsich chlapu!!!! 😀

PS: I ja jednoho mam, ale jen o tri roky mladsiho.... 😉

luciauk
28. dec 2008

ahojte, tak čítam, že niektoré máte vážne problém s okolím, niektorých okolie to berie športovo. môj manžel je mladší , ale len o rok, takže to ani nepociťujeme, len sa mi vysmieval ked ja som sa stala 30tničkou a on bol stále dvadsiatnik 😠 ale to je skôr úsmevné. ja si myslím, že všetko je v myslení ľudí a vplyve okolia. "správne" má byť muž o 2 roky starší od ženy a o pár cm vyšší 🙄 no, koľko takých sa rozviedlo. my to máme asi v rodine. aj moja mama je o 4 r staršia od otca a o chviľu oslávia 32. výročie svadby 😉

prajem vám všetkým veľa lásky a šťastia v spoločnom živote. manželstvo prináša tooooooľko problémov, ktoré treba riešiť, to len okolie rieši blbosti ☹

horallka
29. dec 2008

Ja mám tiež mladšieho- o tri mesiace- 😀
Ale teraz vážne-poznám páry, kde to vcelku normálne klape, aj keď je chlap mladší. Klape to aj v takých vzťahoch, kde je výrazne mladší. Ale otázne je, nakoľko perspektívne a do akej ďalekej budúcnosti to klapanie vydrží. Desať rokov sa mne osobne vidí príliš veľa - v neprospech ženy. Predsa len- čas je neúprosný a za desať rokov môže mať chlapec na vec úplne iný názor, môže sa začať pozerať po mladších, lebo doma bude mať už pomaly odkvitajúcu štyridsiatničku.Ale mám kolegyňu- manžela má síce staršieho- ale tá má v 44 rokoch takú postavu, že by jej ju mohla závidieť aj dvadsiatka. A poznám prípad, že jeden pár je spolu už šesť rokov- ona má 58 a on o dvadsať menej a veľmi sa ľúbia.

krista
18. feb 2009

mila01 • 2d • Dnes ve 13:15
Ahoj holky.Zajímalo by mě,jaké máte zkušenosti se vztahem s mladšími partnery.Můj manžel je o 4,5 let mladší než já,jsme spolu už 10 let a máme dvě dcery.Nikdo na nás nepozná,jaký je mezi námi rozdíl,ale když to někde řekneme,lidi se dost divý.Mě osobně jejich reakce překvapuje a zajímalo by mě,jestli je na tom někdo jako my.

slunicko552 • 1d • Dnes ve 13:19
Ahoj tak chlap je taky mladší.Nikomu to nevykládáme na potkání 😀 ,ale když se někdo zeptá,tak se taky diví.Víc mě,proč nejsem s nějakým starší atd.No každému je potom prd 😝 Nám to vyhovuje a to je důležité 😉

megee • 1d • Dnes ve 14:04
tak já mám taky mladšího partnera, nikdy mi to nevadilo ani mi to nepřipadalo divný a když má někdo blbý řeči tak to neřeším je to přece moje věc, vyhovuje nám to a jsme spolu 5 let 😀

petrunka01 • 1d • Dnes v 16:13
Ahoj milo🙂.Moje kamarádka má teď asi o 6 let mladšího partnera.Vypadá spokojenějc,než kdy jindy.Plánujou svatbu a snad i rodinu (podotýkám,že jemu je 22) 🙂

alon111
18. feb 2009

ja mam o tri roky mladsieho manzela a sme spolu uz 11 rokov , a mame tri krasne deti .na veku fakt nezalezi.no a moja sestra ma priatela a je medzi nimi desatrocny rozdiel a stastnejsiu ako je teraz som ju este nevidela.

dada2009
26. feb 2009

ahojte vsetky! ties riesim tuto temu o mladsom partnerovi,ja sa s manzelom rozvadzam a nasla som si mladsieho partnera o 6 rokov mam dve deti on je bezdetny a slobodny je velmi fajn ale trocha sa obavam ako to bude pokracovat sice ma velky zaujem aj o moje deti stale sa na ne pyta a tak a viem ze ma miluje ale celkom sa bojim ze je mladsi a za par rokov mi utecie tak premyslam skoncit ci vytrvat????neviem asi cas ukaze ale lubim ho a dufam ze nam to vyjde sme spolu 5 mesiacov tak uvidime cas ukaze drzim vsetkym palecky nech im to vyjde 🙂

amaretta
27. feb 2009

dada, ako si napisala len cas ukaze ci si urobila spravne rozhodnutie 😉 podstatne je, ci budete vediet spolu riesit starosti bezneho zivota a budete si oporou aj ked spadnu ruzove okuliare. Odporucam spoluzitie v jednej domacnosti, lebo tvoj rozvod, ex manzel, starostlivost o deti a problemy, ktore s tym suvisia vas vztah urcite preveria. 6 rokov nie je generacny rozdiel takze vekom by si sa trapit nemala. Utiect za inou ti moze muz aj omnoho starsi...co by vsak znamenalo, ze o teba skutocne nestal.
Ja mam manzela o 7 rokov mladsieho a nepopieram spociatku som tiez mala pochybnosti ci do toho ist. Dala som vsak na svoju intuiciu a svoje rozhodnutie nelutujem. Na 100% sa mi potvrdilo, ze nezalezi na veku, ale na charaktere.
Prajem ti stastny krok do noveho zivota.

dada2009
27. feb 2009

amaretta:vies v podstate s nim uz riesim vsetko aj ked spolu nebyvame,velmi mi pomaha psychicky a snazi sa ma podporovat riesi so mnou vsetky problemy a ponuka mi aj financnu pomoc,zatial nechcem aby mi daval peniaze ale s toho mi vyplyva ze mu na mne zalezi a ma ma rad a nie len preto ze mi chce aj financne pomahat je uzasny zaujima sa aj o deti proste o vsetko viem ze je moc zalubeny a mysli to so mnou vazne a ja s nim ties len som tym chcela povedat ze na zaciatku som velmi riesila vekovy rozdiel a aj som sa s nim preto rozisla ale bol tak uzasne vytrvaly ze som nemohla bez neho vobec byt som rada ze ho mam a tesim sa ze nam bude dobre a tebe dakujem za podporu.Prajem ti aby si bola stastna 😉