Môj syn mi dá zabrať. Ako to zvládate vy?

davidko7
2. júl 2009

Ja ho mam teraz...Maly je veeeeľmi živy,momentalne mu ide vela zubov naraz,striedavo ma teplotu,teraz chytil nadchu.Cele dni chodi,mrnči,plače,vrieska-nič ho nebavi.Trva to dlho a dnešny deň som už zrela na psychiatriu.
On je aj inokedy taky umrnčany,za všetko plače,ale teraz je to hroza.Nič sa pri nom neda robiť.Som uplne vyčerpana.A to nehovorim o každoddenom rituali s jedlom-musim ho 1000 krat niečim zaujať,aby niečo zjedol.Keď vidim,ake kludne a spokojne deti maju kamošky...
Ja svojho syna lubim,ale da strašne zabrať a ja som neuveriteľne moc unavena.
Ako to zvladate vy?

janka108
12. jún 2011

@deyana mala som rozpisany komentar tak vyse hodiny, az ked som odoslala, tak citam uz tvoj dalsi..je pravda, ze v tych pieskoviskach sa najde vselico, ale zase to netraba vidiet az tak cierno. (daju sa napr. kupit v drogerii dezifik.gely na ruky, nemusis cakat az pridete domov a umyjes ju). najdi kompromis, skus prekonat svoju nevolu, vid moznosti..napr, ze kopec na zahradu je sposob ako zlepsit kondicku, staci raz dvakrat za tyzden. inokedy zase dovol malej ten piesok. pre deti nie je vacsia zabava ako dotykat sa vody, piesku, hliny..a kvoli nasim strachom ich obmedzovat.. . chapem, ze je to narocne, zazivam to tiez, ale ty mozes sediet a odpocivat pri tom, ked ona sa v tom piesku hra.. a to, ze deti behaju, od jednej preliezky k druhej.. detsky svet je predsa o schopnosti byt neustale fascinovany🙂

janka108
12. jún 2011

este ma napada...v takychto stavoch vycerpanosti tiez nie je na skodu brat nejake vitaminy, zensen, mlady jacmen ..cokolvek ...a ak ti chyba nejaka kamaratka-mamina..detske ihrisko je dobre miesto na nadviazanie takeho kontaktu( ak prave nebeham po dietati, ako je to aj u nas🙂 ale to pieskovisko je idealne miesto, kedy maminy mozu sediet a aspon chvilu podebatit. nadviazat komunukaciu, kamaratstvo a hned je tu prilezost napr. v dnoch nepriazniveho pocasia, sa navstivit a decka sa zahraju (bez extra upratovania, ved ta druha jej tiez mama a chape🙂 alebo ak mate v meste nejaky babyclub, alebo materske centrum. neviem..skusam ti len pisat co by sa dalo a co sa da ( vsetko len z vlastnej skusenosti)

babulinkab
13. jún 2011

@deyana a nemáte třeba u vás školku nebo školu, že by jsi si brala obědy odtamtud, že by sis trochu ulevila

adka7755
13. jún 2011

myslím si, že rovnako sa cíti asi každá z nás. čo si budeme namýšľať, nech akokoľvek milujeme svoje deti, niekedy nám dávajú poriadne zabrať. a to nie len kým sú malé 😀 čím staršie dieťa, tým väčšie problémy... pri malých deťoch je to len o tom čo im navariť obliecť ako ich zabaviť a podobne. pri tých starších je to už horšie. Byť mamou a vzápetí otcom je niekedy fuška. ale čo už, keď ocko nestíha...

deyana
13. jún 2011

@janka108
@babulinkab Děkuju, povzbuzení jsem fakt potřebovala, ne že bych to někomu přála, ale je to takové lepší vědět, že někdo to má stejně 🙂 Teď zrovna je tu na týden kamarádka s prckem, tak určitě budeme volný čas trávit s nima a překousnu asi i ten písek 😀 S tím uklízením je to fakt na palici, manža mi říká, ať to nepřeháním, no ale občas už to fakt nejde a já se neubráním celodennímu úklidu, asi jsem trochu blázen, no 😅 Takže dneska to letem světem uklidím, zrovna nemusím vařit, manža je mimo město, tak to bude takové lepší. Teď poslední týden zkoušíme být bez plenek tak je pro mě i pohodlnější být doma a učit ji na nočník, problém je v tom, že v momentě, kdy ji obleču (stačí kalhotky), hned se vyčůrá nebo vykadí, takže doma si chodí nahá a já nevím jak to udělat, aby to chápala i venku, ale na to je asi moc brzo. Pro obědy samozřejmě chodit do školy můžu, ale za ty peníze toho navařím doma 2x tolik a jelikož šetřit musíme, tak to asi nehrozí ☹

modrofuzik11
13. jún 2011

dievcata, mam 19 mesacnu saru. o 3 tyzdne sa ma narodit Kubko. Sara je uzasne dieta, ale ako kazde potrebuje vela pozornosti. teraz sa narodi tento maly krpec a popravde, mam hrozu z toho, ako to zvladnem. verim, ze to bude v poho 😉

deyana
13. jún 2011

@modrofuzik11 Já myslím, že to bude v pohodě.. většinou ti sourozenci brzo pochopí, že miminko spinká a že papá a podobně, četla jsem, že se i chovají ochranitelsky k těm mimnkům 🙂 a navíc když bude malej spinkat, tak se jí můžeš věnovat a pak jí vysvětlit, že má třeba hlad, tak že ho nakrmíte spolu, může jen sedět a koukat.. přeju ti aby to tak bylo 🙂

modrofuzik11
13. jún 2011

dakujem 🙂