Moje dieťa nekašle, nesoplí a je zdravé. Ako je to možné?

zajaciq
22. nov 2011

Viete mi to niekto vysvetlit? (Otazka je recesia na desiatky zbytocne polozenych otazok na konikovi, pretoze zadavatel(ka) chce dostat informaciu rovno do ust, bez toho, aby pre nu nieco spravila - hladanie, citanie a rozmyslanie ! 😠

katkaaalex
22. nov 2011

Moj syn bol do 2 rokov uplne fit, naozaj zdrave dieta, zili sme v Irsku - dom sa neprekuroval, boli sme ovela otuzilejsi, vzduch bol prijemny vlhky a von sme chodili naozaj za kazdeho pocasia. Pred rokom sme sa vratili ns SVK a ATB nas neminuli no na stastie len raz, uvidim co bude dalej lebo zacal chodit do skolky...Podla mna vela zalezi na stravovani a tiez treba "odolat" beznym liekom, ktore nam ponuka reklama ci lekaren 🙂

kocko
22. nov 2011

Bud rada že je zdravý, ked v tomto období je veľa detí chorých.... 🙂 🙂 My sme ATB brali až po 2 rokoch. ☹

petruci6
22. nov 2011

otazka je ake je stare,su deti,kt maju dobru imnunitu,kym nezacnu chodit do skolky,nasa tiez nikdy nebrala ATB,ale zac skolku,tak uvidime ako to bude potom

jaaty
22. nov 2011

Podľa mňa záleží od imunity toho ktorého dieťatka -gény robia svoje.
My bývame v obyčajnom petržalskom byte, dcérka dostala prv ATB dva týždne po nástupe do škôlky a odvtedy sú to len prechladnutia, ktoré trvajú 3-4 dni bez potreby liečby.
Klop klop, nech jej to vydrží 😉

bosoriak
22. nov 2011

Urcite to nie je normalne a treba tento stav konzultovat s lekarom. Potom samozrejme treba lekarov nazor uplne odpisat, najst si informacie na internete najlepsie na bleskovky.sk. Tam sa najde aj navod ako brat predpisane lieky. Tieto informacie sa nasledne skonzultuju na fore, so susedou a s automechanikom. Dieta sa tak najlepsie vylieci.
Fakt, kamoska mi vravela.
😀

bamb27
22. nov 2011

tiez si myslim ze to nie je uplne normalne, bolo by to treba dat vysetrit, ci nahodou nema prilis dobru imunitu 😕

martina2001
22. nov 2011

môj syn bol prvý krát chorý v 4rokoch po nastúpe do škôlky, dovtedy nikdy nič 😉 Trvalo nám polrok kým sme všetko vychytali a teraz máva angínu 2x ročne na začiatku a konci školského roka. Nepíšeš či jej niečo dávaš na podporu imunity, ja som dávala obyčajné cetebe kvapky, to dávam aj teraz malej. Tak žiaden stres, je to v poriadku.

veronikam
22. nov 2011

Podla mna je nutne polozit si otazku, ci ho nahodou nemas s mimozemstanom, lebo to nie je mozne aby bol zdravy a nemusela si tu riesit ziadne choroby 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

cmulinko
22. nov 2011

co uz na tomto nie je normalne?zdrave dieta je tak isto normalne ako chore dieta...nezmyselne otazky su pre niekoho zmyselne a normalne je aj to,ked tehotna zena nevie ako otehotnela a normalne je aj to,ze matka 4 deti zisti az v 30 tyzdni tehotenstva,ze caka piate dieta

steggy
22. nov 2011

zaciq - uvidíš keď ho dáš do škôlky...... 🙂

anjelicek26
22. nov 2011

Saska teraz prvy raz teplotuje - ma 5,5 roka. Chora nie je - teda nic jej nie je - len ta teplota, co bude sa uvidi, telicko s niecim bojuje.

anicka1981
22. nov 2011

Nechval den pred vecerom 😉

kukenzi
22. nov 2011

juuuj, vidim, ze niektore ste zjavne pochopili o co v tejto teme ide 😀 😀 😉

denisic
23. nov 2011

moja dcera brala antibiotika prvykrat ako 4-rocna 🙂 , dovtedy nebyvala vaznejsie chora, okrem nadchy, no a ked nastupila do skolky, tak chytila sople a nie a nie sa ich zbavit - v nose mala koktail bacilov od streptokoka, pneumokoka az po moraxelu a teraz musime ist na vyber nosnej mandle, lebo ju mala dlhsie zvacsenu a sopliky jej nemohli odtekat a mandla jej zacala tlacit na usko:( co by mohlo spolobit aj ohluchnutie 😖

ivett1
23. nov 2011

Má dobrú imunitu...zatiaľ 😉 😅 ...

m.i.r.i
23. nov 2011

kedze otazka je polozena z recesie tak aj ja odpoviem tak ako zial hovoria nam ludia okolo ( aj ked sa ich nik nepyta) : " To drzite to dieta v sterilite? To chcete aby neskor v skolke bolo stare chore? To je pre dieta predsa zle ak nebolo este chore! Najlepsie je ak male deti su chore castejsie, aby si vybudovali odolnost voci chorobam! To chuda dieta na to raz doplati! "
Tak pozor pozor, aby si raz este nelutovala, ze nevstavas po nociach, nevidis trpiace dietatko s bolavymi uskami, kaslom a horuckami.. no co si ty za matku! 😀 😀 😀 😀

katka3012
23. nov 2011

Bud rada,ze ste zdravi 😉 ,len moc sa hlavne nechvalte,aby sa to neotocilo proti vam

mataharyy
23. nov 2011

@bosoriak ještě bych také doporučila to probrat v jednotě, pak před kostelem, třikrát změnit názor a potom pro jistotu zajít na infekční oddělení a pokusit se přeci jen nějakého toho bacila pochytit, protože přeci není možné aby dítě nebylo nemocné, v dnešní době je to nepřípustné! Jo a kdyby bleskovky.sk nedali odpověď tak je taky dobér poptat se na nějakém tom českém portále i tam je moudrých kopa a každý se rád ujme toho že bude tuto záhadu objasňovat a díky tomu získá VŠ titul 😎

Přeji zdravé a pěkné chřipkové období všem 😉

dida38
23. nov 2011

jaaaaj, tak z mojej rodiny tiez nema farmaceuticky priemysel radost..... 😀 😀 😀 ale vazne, podla mna hra velku rolu genetika....moje deti nie su ani kojene a su zdrave...Luky bol na ATB raz a chodi pravidelne do skolky, Miska uz 6 r. nebola na ATB a Tamca chvalabohu tiez nemala este ani sople.... v prvom rade do nich nepcham tie "super vitaminove" pripravky typu Martankovia a pod. , snazim sa aby mali dost pohybu vonku, cerstve ovocie, takisto neprekurujeme v byte a deti "nebabusim" 😀 .....

jania023
23. nov 2011

Ked ta trapi iba to ze tvoje dieta je zdrave tak si myslism ze to nieje v poriadku,ale z tebou.Ako moze niejto povedat moje dieta je zrdave co s tym.Asi nepoznas ten bezradny pocit ked je dieta chore a nevies mu nijak pomoct alebo ked ti pred ocami umrie a ty nezmozes nic.Iste otazky tu na MK my dvihaju adrenalin a myslsim si ze ked sa uz velmi nudis tak radsej sa venej rucnym pracam ako pridavanim takychto otazok a nahnevat niektoru zenu ktorej dietatko je naozaj chore 😠 Keby toto bola diskusia co by ste si zlizla od niektorich mamiciek.A nezabudajte ze nstastie je aco nieje dnes neznamena ze to nemoze prist zajtra tak radsej nezakriknut!!
Neviem co by mala byt nenormalne na to ze dieta nieje chore ani moja mala nieje chora a ma 4 roky ale zato ja som stache nachladena.Takze nehladajte problem tam kde nieje

titkovamiriam
23. nov 2011

zajaciq chapem tvoju otazku....je tu plno tem čo su fakt už proti zdravému rozumu 😀 😀 😀 😀 😀 a hlavne ked su zalozene stale nove ,lebo niekomu sa nechce hladat co potrebuje 😠

oskorusa
23. nov 2011

:D Pobavila som sa

katarinka33
24. nov 2011

Neviem koľko prebdených nocí dní a stresu si si odžila so svojím ďieťatkom, koľkokrát si bezradne bežala na pohotovosť, čítala, pátrala hľadala , koľko penazí si zaplatila v lekárni, vyskúšala ľudových receptov, získavala informácie od iných lekárov ako je tá tvoja, nemohla nastúpiť do práce kôli chorobám lebo by ťa vyhodili, či musela odísť z práce tesne po nástupe lebo tvoje dieťa nebolo možné pobytovať v škôlke či jasliach..........pred položením otázky sa skutočne treba zamyslieť, čo píšem a nevysmievať sa mamám ktoré si nevedia rady a práve ich touto cestou hľadajú. Verím že tieto mamičky tu píšu nie pretože sa nudia ale sú bezredné ako ja. Všetkým týmto som si prešla, nemám také šťastie že mám zdravé detičky preto patrím k tým ktoré tieto otázky kladú a diskutujú o nich... Veľa šťastia a zdravíčka i naďalej prajem tojej ratolesti. Prepáč mi za tak ostrú odpoveď ale mňa to normálne pobúrilo.

bobket
24. nov 2011

Dievcata, vy ste asi nepochopili oc o tej pani ide! Ona sa nestazuje ze jej dieta ke zdrave a co ma s tym robit!! Ona je ironicka ku zbytocnym otazkam niektorych maminiek na tejto stranke!

zuzana581
24. nov 2011

Viem, že je táto otázka myslená ako recesia, ale chápem maminy, ktoré hladajú radu a možno aj útechu v chorobe dieťaťa takto na fore. Myslím si, že robiť si "srandu" z choroby detí a možno zo zhoršenia psychickej pohody matky nie je velmi na mieste. Sama som si prežila viac ako 5 ročné laryngitídové peklo a bola som rada, že si o tom môžem s niekým pohovoriť alebo popísať. Môj psychický stav bol v tom období dosť zlý a odpadávala som už len pri pomyslení na chorobu, lebo som vedela, že zasa skončíme v nemocnici na infúziách. Matka chorého dieťaťa konzultuje stav s lekárkou a taktiež hladá info na internete, ale dobre jej padne, ak počuje názory a skúsenosti iných, ktorý rovnakú chorobu možno liečia inak a skúša, čo by zabralo. Nevidím na týchto otázkach nič zlé. Myslím, že na fore je ovela viac nezmyselných otázok, z ktorých by bola recesia ovela zábavnejšia. Ale neberte to v zlom, kludne sa bavte ako chcete. Mala som len potrebu vyjadriť svoj názor.

mamutka
24. nov 2011

no, ono tam hore sa pise take ze: mesiac s Mucosolvan Junior 😀 takze je normalne, ze matky ked maju otazku, nemusia sa prehrabavat starsimi temami, ale hodia otazku a bude sa to rozoberat. Uz tu bol mesiac s First bike a vznikal kopec podobnych tem, mesiac v vodou a vznikala kopa tem......
a ano, ked ide o chorobu, tak clovek, hlavne ked zisti ze to pos...l lekar, tak sa pyta inde, aj na fore, a casom sa mozno dokope k dobrej rade od niekoho.... ja nebyt reci medzi mamickami, dodnes nepomozem malemu, lebo lekari tvrdili daco ine... neskor vyslo najavo, ze sa strasne mylili.... ale slovicko sorry som nepocula, uz len otazky typu - ano? a to kto vam to tak poriesil, dajte kontakt....
mne vadia otazky co dat ako prvy prikrm, ked je tu o tom kopa tem a takisto kazdy pediater dava rady a pod. ale tu ide o zdravie...